Форум за имоти > Дискусия за цените

Притеснява ли ви имот с такава цена и такова описание

<< < (3/6) > >>

goro:

--- Цитат на: Скитър в 09 Декември, 2013, 11:21:51 ---Жоре, не се сърди, че за тази цена почти 3000 евро комисион си е обир. Просто си е 18% обир.

--- Край на цитат ---

Вярно, че трудно се справям с българския ама...
... казвам, Скитъре, че ти си клеветник!!!
Виждаш ли колко направо! С всичкото ми уважение към персоната ти!


Защо?
Ами "обир" означава някой да дойде и да те обере!
Дали ще са 3 евро или 3000 евро, няма значение!
Дали ще те окраде без да разбереш кой е, дали ще сложи пистолет на слепоочието ти и пак ще те обере, пак няма значение!
Тогава е обир! Било за 3 или 3000 евро...

Аз не виждам да прави нещо подобно Калчев!
Публикувал търговска оферта. Честно. И толкоз.
Ако ти харесва - приемаш, ако не - пазариш се, ако пак не - не и обръщаш внимание.

Забележи!
Калчев не е политическо лице да си позволяваш да характеризираш публично и персонално офертите му по този начин.
Ако беше казал, че кака е обирджийка - щях да се съглася - за политическите лица по е прието да ги карикатурим...
Но Калчев не е!
Можеш да кажеш "скъп ми е", ама "обир"...
(Някой на негово място и ако форума имаше по-голямо медийно значение, би те съдил!)
Не е дори търговец - монополист на пазара! (което етично да те оправдава)
Калчев е само един от многото търговци в този бранш с дива конкуренция помежду им.
С нищо не е по-лош тук, да речем, от общия ни приятел - Фло - дето обича да се рекламира безплатно и цената на хляба му с "трева от морето" уж, е мноооого проценти отгоре!
(Между другото, според тебе - Фло обирджия ли е? Питам сериозно, щото е малко и монополист!  *yahoo* )

Избирателно да характеризираш, честно публикуваните оферти само на Калчев и брокерите по този начин се нарича клевета!
Значи - ти си клеветник!
Сложи ръка на сърцето и ми кажи - в този ред на разсъжденията ми - така ли е или да!
 ;)




--- Цитат на: Скитър в 09 Декември, 2013, 11:21:51 ---П.П. Викаш, доходността била добре, ама не се знаели разходите по притежанието. Обаче доходността определено била ниска!
Странно как сметна доходността без разходите. Не я знам тази формула.
 *drinks*

--- Край на цитат ---

Приех че са 0 (нула)
Чети и другите Скитъре :)
Май трябва да се самоцитирам...

--- Цитат ---При нулеви разходи по притежанието и ако сумата по наема е чиста доходността е отлична!
От там нататък - трябва последните да се знаят.
--- Край на цитат ---


п.п.
Сега да не ми се обидиш!
Говорим си и си казваме нещата с истинските им имена!
Нищо лично!

Фло:
Педератизми * от Педерит Новогръцки:


--- Цитат на: goro в 09 Декември, 2013, 14:00:21 ---

Вярно, че трудно се справям с българския ама...
... казвам, Скитъре, че ти си клеветник!!!
Можеш да кажеш "скъп ми е", ама "обир"...

Значи - ти си клеветник!
Сложи ръка на сърцето и ми кажи - в този ред на разсъжденията ми - така ли е или да!
 Нищо лично![/size]

--- Край на цитат ---
*педератизми - обидни думи ,използвани от Педерит Новогръцки с глупавата идея да придадат качество на аргумент.

Нищо лично педал такъв ,само констатация!

Скитър:
Жоре, на мен ми е драго да спорим с теб. Въобще не ти се сърдя, даже ми е приятно. Защото водим диалог.

Нямам проблем с това да ме наречеш клеветник и ДА - признавам. Клевета е да нарека някого, че е обирджия, при положение, че човекът чинно си е написал цената за услугата. Но в контекста на смисъла, който ти влагаш в понятието обир. В английския например, когато някой счупи някакъв предмет, казват "Ти го уби", но не го съдят за убийство. Като мое оправдание, мога да се самоцитирам заради контекста на моята клевета (първата), от която ти заключи, че си убиец:


--- Цитат ---Бих го нарекъл обир, а не инвестиция, ма парите са си твои...
--- Край на цитат ---


Та има известни нюанси, ако ме разбираш кой виц визирам.

В българския имаме четири сравнителни степени, Жоре.

Ето ти пример:
http://www.megalife.bg/%D0%92%D0%B8%D1%86%D0%BE%D0%B2%D0%B5/%D0%92%D0%B8%D1%86/tabid/121/ArticleId/81000/.aspx

Та в този контекст, визирам четвъртата: скъпо, по-скъпо, най-скъпо, обирджийство. Хайде да го охарактеризирам (оклеветя) по друг начин - Калчев в кожодер! И преди да е пуснал хайка от прокурори и адвокати, пояснявам, че под кожодер не се разбира човек, който дере кожи. Кожодер има следните синоними:

грабител, експлоататор, граблив, алчен, хищен

18% комисион ако не е АЛЧНОСТ пък, баси! Ето това визирах. Не, че е незаконно! Затова започнах с "Аз бих се притеснил от 18%-ния комисион..." и завърших с "ма парите са си твои...", от което трябваше да се разбира субективността на мнението ми и контекстно какво точно имам предвид, наричайки 18% комисион - обир.

Надявам се да сме изгладили представите и асоциациите.
 *drink4*




 

goro:

--- Цитат на: Скитър в 09 Декември, 2013, 17:58:54 ---Жоре, на мен ми е драго да спорим с теб. Въобще не ти се сърдя, даже ми е приятно. Защото водим диалог.
Нямам проблем с това да ме наречеш клеветник и ДА - признавам. Клевета е да нарека някого, че е обирджия, при положение, че човекът чинно си е написал цената за услугата. Но в контекста на смисъла, който ти влагаш в понятието обир...

--- Край на цитат ---

Скитъре,
Аз знам, че си мъжко момче и не си клеветник.

Не бих влизал в спор, ако това ти бе единственото мнение по брокерските въпроси. Но изказването ти по офертата на Калчев, по същество, илюстрира цялостното ти отношение.
И там не съм съгласен.

Гледай сега.
Има много стоки, чиято производствена стойност е близка до 0 (нулата). И ги купуваме на цени с 100-500, че и 1000% отгоре, без да казваме, че последното е обир. Дори такива, като аспирина - аз го купувам за евро и двайсет - ти за стотинки...
Можеш да си пиеш кафето за стотинки, за левче, за пет, за десет и за повече.
Все същото кафе е вътре, същата вода, същото захарче...

Откъде знаеш, да речем, че в офертата на Калчев
- не са включени самолетните билети до Германия  ;)
или
- когато в жегите, отидеш в офиса му, вместо климатик, че не включва германка да ти духа...
с ветрило...  ;)
или
...
мога да ти измисля хиляди примери!
Откъде, въобще знаеш, как си формира цената, какви разходи включва, че го наричаш алчен?

И забележи!
Конкуренти на Калчев - колкото ти душа сака!
Я Калчев, я Калчевица!
Калчев не е монополист,
като нашия Фло с драснипаликлечковщината* и %-те на леб, дет не наяжда!
За Фло обаче, не чувам да казваш, че й алчен и се рекламира без пара да дава!
А къде по-важно е здравето ни от апартаментите ни!
Не си ли съгласен???


И понеже тук сме все мъжки момчета, честни почтени, без брокерите и мен, да допуснем, че Калчев сам си е пуснал обявата във форума ни.
Имам един въпрос към всички!, без деликатните ни дами.
Кой е по алчен и по скръндза?
Калчев, който си е пуснал веднъж обявата без пара или наш Фло, който се рекламира на всеки свой пост по два пъти?



Та си мисля, Скитъре, приятелю,
Объркал си малко философията на пазара... Свободния...

Па може и да не съм прав!
Да ма й изкривило византийското обкръжение.
Ако е тъй, искам ти прошка, приятелю!

______________________
*драснипаликлечка - била думата с която виден наш литератор предложил да се замени чуждицата кибрит. Имаме традиции! Наш Фло измисли "Педерит", по химически му звучало...  Пак той е измисли дървената тухла, флосина .... Е-хе... да не изреждам...

Фло:
О,Педерите Новогръцки,ако някога беше правил нещо в живота си,каквото и да е наподобяващо производствена дейност щеше да знаеш,че производствена стойност близка до 0 няма.При производството и търговията с функционални храни например си има икономическа верига,която започва така : 1.патент ,2. R&D ,3.суровини,4.производител 5.търговец на едро 6. търговец на дребно .Така се формира цената,не е просто, като да гледаш в тавана  и да викнеш комисионУтУ с 18 %.
Моят леб не е за наяждане ,а за здраве ,но това  затлъстялата  физика и психосоматика няма как да проумее,щото си е отклонение от всякъде. Педерит на звучи химически, а си е древногръцка заемка за  отклонение.Много ми прилича това име на набедения за ляв Демокрит.Ако си спомня широката публика ,цоциализма  и той е набеден да има древногръцко начало  от философа Демокрит .Щом Демокрит е с ляв уклон,то Педерит в днешно време си е  направо лява резба и така пасна  на словоблудния  и манипулативен типаж  на Жорката.
Жорка ,че си педераст ,педераст си ,ама да не земеш сега нещо да се обидиш ей! Нищо лично ,нали така? :D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия