Форум за имоти > Дискусия за цените

Притеснява ли ви имот с такава цена и такова описание

<< < (4/6) > >>

Скитър:

--- Цитат на: goro в 09 Декември, 2013, 21:14:53 ---Па може и да не съм прав!

--- Край на цитат ---

Чакай малко. Това, че не си прав на мен ми е ясно. Нале требе спор да става. ;)
Първо, нека да се изясним, отношенията ти с Фло, мен не ме интересуват. Отношенията ти с Маранди също не ме интересуваха. Там реакцията ми беше, заради простащината. Не, че сега я няма. Ма още се правя на 2,5 ако ме разбираш. Въобще не ми е ясно защо уж интелигентни хора, пък така просташки се обиждате. Не ви прави чест. Барбата и той, може ли такова нещо? Учен човек, пък фен на науката! Срамота!  :D Тя му била Господ. Лошо няма. Разбирам, че човек почва да се замисля колко е висок тавана, когато вземе да си блъска главата в него, образно казано.

Аз обаче отдавна разбрах, обратната зависимост между интелигентността и броя на приятелите.   

Разбира се, че не си прав. Нима имаш някакви съмнения, по отношение на мен, по този въпрос? Обиждаш ме. Спорът току-що започна, приятелю. И ако смея да го дефинирам, спорът се завърта около т.н. "свободен пазар".

Ти, доколкото си спомням , тотално отричаше либерализма и философията (Айн Ранд) свързана с него. Но като стане думата практика, май е по-изгодно е да ти плащат, колкото поискаш. Стига да има кой да плати. Това го наричаш "свободен пазар". Бъркам ли?

От друга страна, тоталната пазарна свобода води до монополи, заробване, бедните стават по-бедни, богатите по-богати, а средната класа се елиминира. Примери колкото щеш.

И така, къде е балансът? Ясно е, поне на мен, че в хляба на Фло има точно толкова кафяви водорасли, колкото цвекло или тръстика в кафето ми, или колкото къпини в къпинов сладолед, но дали има повече коректност в брокерския труд? Нека да дефинирам по-ясно тезата си. В пазарният механизъм има търсене и предлагане. Тези две страни на тази монета определят цените. В днешно време има Интернет. Безплатни форми, форуми, социални мрежи, евтини начини човек да сподели и рекламира онова, което продава или търси. От стари газови печки и стари телефони, до апартаменти, хотели, молове...
Пита се в задачата, какво толкова се е изгърбил г-н Калчев, че да иска 3000 еврА за един кирлив апартамент от 36 квадрата, без даже да е качил снимка на спалнята, ако въобще я има?

За мен е свършил работа за два лева. Подчертавам, за мен. Т.е. субективно мнение. Както ти не отчиташ разходите при определянето на доходността, така и аз няма да отчета нервите на г-н Калчев по създаването на фирмата си, която представлява.

Ще го обясня, както го виждам. Създаването на сайт е почти без пари. Хайде да речем, че искаме да е готин, да се рекламира тук-там. Едни 200-300 лева биха могли да допринесат до стотици пъти повече "зрителски" интерес, отколкото 3000 евро на Калчев. Не, че няма хора, които сутрин си бършат задника с толкова пари. Разбира се, че ги има. Въпросът обаче опира до това, колко от тези хора, които се секнат сутрин в 3000 евро ги е еня за апартаменти за 17000 евро в Германия? Ако бяха калабалък, дали апартаментите в Германия биха били на тези цени? Мисля, че тук далаверата умира. Пък колко Калчев си мечтае да му платят и колко аджеба му плащат са толкова различни величини, че астрономията с нейните величини бледнее. Брокерските мечти ги пишат в сайтовете за НИ. Реалностите обаче са брокери с празни колички в Лидъл. Поне от моя гледна точка.

Та последно кое? Пазарната икономика или социалната? Свободата или сигурността?...

goro:

--- Цитат на: regata в 09 Декември, 2013, 23:53:01 ---Много ме е нарнило отношението на Жоро,дори ми личи.
Винаги съм се чудила,как така,някой пита нещо и Жоро се обажда,
веднага всичко изчезва "няма линк",
остават обидите и неприятното усещане !
Както и да е,дано се усетиш  *flower2*

--- Край на цитат ---
Ах...
Съжалявам regata, ако с нещо съм те обидил.
Наистина, много съм груб.
Моля за извинение!
Не допусках, че ще засегна чувствителния ти ум и душа!
Моля за извинение всички дами!



Още веднъж.
Дами, много моля!
Ще се опитам по меко... Но за всеки случай... Не четете нататък!
Да си свърша приказката със Скитъра.
Този и още един пост само - имам слабост към цифрите!  :)

________________________________________________________________

--- Цитат на: Скитър в 09 Декември, 2013, 23:43:10 ---Първо, нека да се изясним, отношенията ти с Фло, мен не ме интересуват. Отношенията ти с Маранди също не ме интересуваха.

--- Край на цитат ---
Къде съм твърдял подобно нещо?

Пиша и питам което виждам.
Един линк към обява на Калчев (брокер).
И два линка във всеки пост на Фло към негов търговски продукт!
Докато го виждам и пиша, ще го пиша! Във всеки мой пост!
Още?
На - прецених, че да наричаш обир една почтена оферта е клевета и го написах.
Да виждаш по различно отношение към себе си в конкретния случай, отколкото към Фло?
Да виждаш двоен аршин?

Нямам лични отношения!
Нито с теб, нито с Фло, нито с Маранди... с когото и да е в този форум!

Зададох няколко въпроса, един към към всички, с изключение на дамите, по мои си съображения!
Ти (и не само) предпочиташ да не отговориш.
Твоя воля!



--- Цитат на: Скитър в 09 Декември, 2013, 23:43:10 ---Обиждаш ме.

--- Край на цитат ---
Не разбрах с какво?
Говорих за клеветата в един ред от разсъждения и мисля - стигнахме до съгласие?
Не мисля, че си клеветник. И го казах.
Както не сме всички лъжци... Но... почти всички послъгваме.
Смятам, че поне ти, ме разбра.
Сега? С какво те обиждам?




--- Цитат на: Скитър в 09 Декември, 2013, 23:43:10 ---Спорът току-що започна, приятелю. И ако смея да го дефинирам, спорът се завърта около т.н. "свободен пазар".
Ти, доколкото си спомням , тотално отричаше либерализма и философията (Айн Ранд) свързана с него. Но като стане думата практика, май е по-изгодно е да ти плащат, колкото поискаш. Стига да има кой да плати. Това го наричаш "свободен пазар". Бъркам ли?
От друга страна, тоталната пазарна свобода води до монополи, заробване, бедните стават по-бедни, богатите по-богати, а средната класа се елиминира. Примери колкото щеш.

--- Край на цитат ---
либерализма
философията
Айн Ранд
свободен пазар
Това са все различни неща. Твърде "големи" теми.
Изказвал съм много пъти мнението си.
Бъркаш!
Не говорехме за тях, а за конкретна обява, чието предложение квалифицира като обир.
Аз - като честно предложение на един високо конкурентен пазар.





--- Цитат на: Скитър в 09 Декември, 2013, 23:43:10 ---В днешно време има Интернет. Безплатни форми, форуми, социални мрежи, евтини начини човек да сподели и рекламира онова, което продава или търси. От стари газови печки и стари телефони, до апартаменти, хотели, молове...
...

--- Край на цитат ---

Щеше ли да го има този интернет, който знаем, ако не бяха хилядите търговски фирми които плащат, за сайтове, за реклама и прочие, включително и в социалните мрежи?

Няма безплатни неща, приятелю!

Но...
Има, които за реклама си плащат и не злоупотребяват с безплатното!
Има и като общия ни "приятел" Фло!
(Нищо лично, не се бъркай - очевиден пример само!!!)

Ако имаш още въпроси - без общи философии - оставил съм си един пост!
На драго сърце!

Фло:
Византийските номера край нямат.Любимият им похват е персоналната квалификация:този такъв,онакъв.Във всяка тема.Човекът си отворил приказка тука за доходност от апартамент в Германия,нашия Педерит пита Фло колко бил алчен!Какво общо имат моите тухли и хляба с  апартамента  никой не е наясно,ама ей тъй ......да завърти интригата. 

Скитър:
Жоре, аз мисля, че за повечето неща се разбрахме. Около обявата за апартамента в Германия и 18% на г-н Калчев говоря. Аз казах, че е твърде скъпо (обир), а ти, че това е клевета.  И аз съм съгласен с това. Така че мисля, че се разбрахме.

Не съм съгласен със следното:

--- Цитат ---Няма безплатни неща, приятелю!
--- Край на цитат ---

Има. Много са.

goro:

--- Цитат на: Фло в 10 Декември, 2013, 08:29:31 ---Византийските номера край нямат.Любимият им похват е персоналната квалификация:този такъв,онакъв.Във всяка тема.Човекът си отворил приказка тука за доходност от апартамент в Германия,нашия Педерит пита Фло колко бил алчен!Какво общо имат моите тухли и хляба с  апартамента  никой не е наясно,ама ей тъй ......да завърти интригата.

--- Край на цитат ---
Тук по персоналните квалификации има цял драснипаликлечков! За какво да го квалифицирам - да ми се разсърди някоя дама от Града на Спасението? А и двамата знаем, че е магаре и дрисльо!



Пиша само, което виждам:
Срещу един линк към обява на брокер, във всеки флочков пост има два линка към търговските му продукти! И е по вероятно - само флочковите линкове да са повече от линковете на всички брокери тук!
Във форум свързан с имотите...
После... брокерите били лоши, паразити и използвачи, пък фурнаджийските лопати - добри...  *scare*
Явлението се казва "социален автоматизъм"...
Днес са нарочени брокерите, утре ще са даскалите, другият месец месарите, мързеливите гърци, тарифите...






--- Цитат на: Скитър в 10 Декември, 2013, 09:26:53 ---Не съм съгласен със следното:

--- Цитат ---Няма безплатни неща, приятелю!
--- Край на цитат ---
...
Цялата вселена е безплатана! Не ли?
...

--- Край на цитат ---
Ами... загради си парченце земя някъде в София да речем и после кажи ми - безплатна ли е?
А има къде по сложни примери...
Въпрос на философия, гледна точка и интерпретации!




--- Цитат на: Скитър в 10 Декември, 2013, 09:26:53 ---Да се върнем на Интернет. Интернет също е безплатен и винаги е бил такъв. Плащаме достъпа си до него и евентуално количеството обменена информация с Интернет. Или наем на дисково пространство за хостинг, запазено име за домейн, но Интернет е безплатен. Той дори не е собственост на никой.

--- Край на цитат ---
А тук дори не е въпрос на интерпретации!
И "безплатното" яхуу, и "безплатния" гугъл, за да ги има, се издържат с платена реклама и платени услуги! Под мейла от "безплатното" а-бе-ве се мъдри отново платена реклама. Даже, както си забелязал - и ти плащаш! Къде го видя "безплатния" Интернет?
И за нашия "безплатен" форум - плаща Додо, в пари и във време!
Е... дребни тарикати си пускат в него "безплатни" реклами!

Жив и здрав, Скитъре!
Да имаш хубава Нова година!
И всички да имат!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия