Автор Тема: Притеснява ли ви имот с такава цена и такова описание  (Прочетена 38518 пъти)

nikita4488

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Иска ми се да инвестирам правилно определена сума пари. Ровейки се из сайтове за имоти попаднах на тази обява. Това реално ли е за Германия?
Вярно , че там почти всички живеят под наем , но все пак...

http://www.555.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0/%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-16800-%D0%B5/dtbk?b

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Какво те учудва?   Поразрови се, и ще видиш и други интересни оферти. Тук, в бг офертите са фентъзи.....все още.
Ас съм българче.......

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Съотношението цена-наем не е притеснително. Даже си е съвсен нормално бих казал. Притеснително е описанието (36м2- двустаен апартамент???) Аз наскоро купих гараж със същата квадратура в София и трябва да ти кажа че ми е много интересно как от 36м2 са направили 3-4 отделни помещения(2 стаи, коридор и баня/тоалетна).


Иска ми се да инвестирам правилно определена сума пари. Ровейки се из сайтове за имоти попаднах на тази обява. Това реално ли е за Германия?
Вярно , че там почти всички живеят под наем , но все пак...

http://www.555.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0/%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-16800-%D0%B5/dtbk?b

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Иска ми се да инвестирам правилно определена сума пари. Ровейки се из сайтове за имоти попаднах на тази обява. Това реално ли е за Германия?
Вярно , че там почти всички живеят под наем , но все пак...

http://www.555.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0/%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-16800-%D0%B5/dtbk?b


Аз бих се притеснил от 18%-ния комисион на Калчев. За три хиляди евро можеш да се поразходиш някой друг месец до Германия, пък и даже курс по немски да изкараш. И на връщане някоя бричка и биричка може да докараш...
Не мислиш ли, че 3 хиляди евро за това, че си се отзовал на поканата на Калчев е малко множко? Бих го нарекъл обир, а не инвестиция, ма парите са си твои...

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Иска ми се да инвестирам правилно определена сума пари. Ровейки се из сайтове за имоти попаднах на тази обява. Това реално ли е за Германия?
Вярно , че там почти всички живеят под наем , но все пак...

http://www.555.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0/%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-16800-%D0%B5/dtbk?b


Аз бих се притеснил от 18%-ния комисион на Калчев. За три хиляди евро можеш да се поразходиш някой друг месец до Германия, пък и даже курс по немски да изкараш. И на връщане някоя бричка и биричка може да докараш...
Не мислиш ли, че 3 хиляди евро за това, че си се отзовал на поканата на Калчев е малко множко? Бих го нарекъл обир, а не инвестиция, ма парите са си твои...


ТиЙЙ пък, Скитъре!
Отчайваш ме, приятелю! Обирджия ли съм или по-лошо - убиец!

Гледай сега аз какво виждам в тази нова тема и шЪ мЪ разбереш!
Пуснал я е ...
инвеститор, зевзек, кибик, или колега с манталитета на Флочко - по безплатната реклама - рекламиращ имотите си!
Да речем че е инвеститор – щом иска да инвестира, какво друго ще е?
Пишмян обаче!
Що пишмян?
Ами инвеститорите се интересуват от доходност, цена и риск!
В обявата има всичко освен разходите по притежанието на жилището за да се сметне точно доходността.
Но нашият инвеститор не пита за тях, нито за риска.
Пита дали обявата е реална, а... проверява се с... телефон, не във форум!
На приказка си се намира, демек!  :)


Събота, излизаме да се почерпим с жената.
Преди десерта, сяда при нас мой познат. На здравей-здрасти сме - толкова. Стоя десетина минути - пита за един имот, един комплимент на жената и отиде на масата си.

Викам за сметката келнера... Платено било... господина дето беше при нас.
Поглеждам жената - нищо съмнително. Пипам се по челото, главата - не напипвам рога...
За приказката ни, мисля си, ще е...
Успокоих се...

Да но...
Отварям форума и хвърли ме, Скитъре, в размисъл!
Сделка - няма, 0 (нула) цена, пък - безплатна вечеря! Туй са си 100%, че и отгоре!
Откъде накъде? Не ми е приятел - просто - познат!
Тичам пред огледалото.
- Дано е жената! - викам си. Оглеждам внимателно! Ама...
Няма рога и това е! Пъпка поне да беше покарала.
Пак мисля.
И любовник да и беше, защо да плаща сметката ми?

Отчаян съм Скитъре!
Думаш - 18% е обир! Убийство ли са моите 100!?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил



Отчайваш ме, приятелю! Обирджия ли съм или по-лошо - убиец!


Не бе ,само един педераст си, но понеже като един новогрък не може да си просто педераст трябва да си Голям педераст. Педерит! Това е нещо като Демокрит с лява стъпка на резбата-Педерит! Хем си е баш древногръцко.На всеки твой пост ,където видя да ме споменаваш по който и да е педерунгелски начин ще ти отговарям с обръщението:   О,Педерите!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Отчайваш ме, приятелю! Обирджия ли съм или по-лошо - убиец!
Не бе ,само един педераст си, но понеже като един новогрък не може да си просто педераст трябва да си Голям педераст. Педерит! Това е нещо като Демокрит с лява стъпка на резбата-Педерит! Хем си е баш древногръцко.На всеки твой пост ,където видя да ме споменаваш по който и да е педерунгелски начин ще ти отговарям с обръщението:   О,Педерите!

Ми да те споменОнождам по често тогава!
Знайш ли как убу ми става - накъдря ми се брадата!
 *yahoo*

Е, как е, Флочко с ниВеяТа... Върви ли флосината?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
О,Педерите,ще уважа любопитството ти в друга тема.Да не пречим на човека тука с германския имот.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
О,Педерите,ще уважа любопитството ти в друга тема.Да не пречим на човека тука с германския имот.

Тиии пък Флочко! Където ти душа сака! Насреща съм!
Пък за човека...
Ако е като тебе, по безплатната реклама колега, само му помагаме.
Ако пък не - ще си кажем мнението, нали пита!


Не е проблема в кУмисиона!!! Бил той 18 или 180%!

Калчев си го е сложил честно, почтено, без да слага пистолет на слепоочието на Скитъра, та да го обере. Че има хора, дето тези пари ги изпушват буквално, други дето изкарват цяла година с тях във България, това няма значение.
Така му излиза сметката на колегата - със сигурност за големи суми, %-тя му би паднал, но при малките...
Свободен пазар му се казва.
Даже, струва ми се, е анонсирал пазърлък - най-малкото с ДДС-то! Може да стане без да се лъже държавата и като се лъже...

Но...

Ниска е доходността!
Дори без разходите по притежанието.
Дори по марксовото правило, че имота трябва да носи чисто толкова пари, колкото похарчените за него, ако ги сложиш на лихва в банката.
От друга страна, какво ще стане с еврото - кой ще ни каже?
Дали пък не е подценен апартамента?
Ако го интересува човека, най-добре първо да говори с Калчев..

Поправка
Опс!!! Грешка!
Сега го сметнах (преди това имах в ума си една цифра от 40+ хиляди - вероятно от квадратурата 36)
Имота едва ли ще надхвърли 21 хиляди с всичко.
При нулеви разходи по притежанието и ако сумата по наема е чиста доходността е отлична!
От там нататък - трябва последните да се знаят.

« Последна редакция: 08 Декември, 2013, 21:08:57 от goro »

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Жоре, не се сърди, че за тази цена почти 3000 евро комисион си е обир. Просто си е 18% обир. В Детройт ли някой беше пуснал обява за къща с цена 7000 долара? Хайде, няма да сравняваме несравними неща, защото става твърде субективно и заплашва темата да излезе извън темата. Не, че вече не е там, де.
Та писах, че комисиона 18% не е честно и си е обир. Бих добавил - наглост. Това е моето субективно мнение. И ще оценя разбирането ти, че имам право на такова. Не ли?

 За теб като е справедливо с основен аргумент, че човекът бил си ги написал - плащай ги. Не виждам какво общо има почерпката на познатия ти с това. 100% келепир трябва да оправдае алчността на Калчев ли? Не разбирам.

Викаш, Калчев като ги разхвърля тия три иляди на по-голяма квадратура, идвало било по-харно, а? И по тази логика няма лошо да ти продам един кирпичен кенеф у Горно Уйно с 2 квадрата двор върху яма с лайна за 50 кинта, с 3000 иляди евро комисион? Щото, разбираш ли, това снимки, сайтове, жисиеми, т'ва-онова - разходи, батка. А и секретарката иска нови маркови ботушки, че инак щяла да си побъбри на кафенци с жената. Ей, к'о нещо е бизнеся с НИ, а? Тежък, къртовски труд, офиси, 24/7, огледи, инвестиции, снимки, преговори...

Цитат
Така му излиза сметката на колегата - със сигурност за големи суми, %-тя му би паднал, но при малките...

Не се отчайвай от скромното ми мнение. Даже, като се замисля, 3000 евро са нищо. Ми я да вземем един друг казус.
Дали Калчев ще продава МОЛ за същия комисион? Или, викаш, там баш така няма да му излезе сметката... Към 300 000 ойро, по ще излезе  ;). На такова ценообразуване му викат "сурат прайс" по нашия край. Пък на когото не му харесва е бедняк и сельо!
Ей, сладури!

П.П. Викаш, доходността била добре, ама не се знаели разходите по притежанието. Обаче доходността определено била ниска!
Странно как сметна доходността без разходите. Не я знам тази формула.
 *drinks*
« Последна редакция: 09 Декември, 2013, 13:10:51 от Скитър »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Жоре, не се сърди, че за тази цена почти 3000 евро комисион си е обир. Просто си е 18% обир.

Вярно, че трудно се справям с българския ама...
... казвам, Скитъре, че ти си клеветник!!!
Виждаш ли колко направо! С всичкото ми уважение към персоната ти!


Защо?
Ами "обир" означава някой да дойде и да те обере!
Дали ще са 3 евро или 3000 евро, няма значение!
Дали ще те окраде без да разбереш кой е, дали ще сложи пистолет на слепоочието ти и пак ще те обере, пак няма значение!
Тогава е обир! Било за 3 или 3000 евро...

Аз не виждам да прави нещо подобно Калчев!
Публикувал търговска оферта. Честно. И толкоз.
Ако ти харесва - приемаш, ако не - пазариш се, ако пак не - не и обръщаш внимание.

Забележи!
Калчев не е политическо лице да си позволяваш да характеризираш публично и персонално офертите му по този начин.
Ако беше казал, че кака е обирджийка - щях да се съглася - за политическите лица по е прието да ги карикатурим...
Но Калчев не е!
Можеш да кажеш "скъп ми е", ама "обир"...
(Някой на негово място и ако форума имаше по-голямо медийно значение, би те съдил!)
Не е дори търговец - монополист на пазара! (което етично да те оправдава)
Калчев е само един от многото търговци в този бранш с дива конкуренция помежду им.
С нищо не е по-лош тук, да речем, от общия ни приятел - Фло - дето обича да се рекламира безплатно и цената на хляба му с "трева от морето" уж, е мноооого проценти отгоре!
(Между другото, според тебе - Фло обирджия ли е? Питам сериозно, щото е малко и монополист!  *yahoo* )

Избирателно да характеризираш, честно публикуваните оферти само на Калчев и брокерите по този начин се нарича клевета!
Значи - ти си клеветник!
Сложи ръка на сърцето и ми кажи - в този ред на разсъжденията ми - така ли е или да!
 ;)



П.П. Викаш, доходността била добре, ама не се знаели разходите по притежанието. Обаче доходността определено била ниска!
Странно как сметна доходността без разходите. Не я знам тази формула.
 *drinks*

Приех че са 0 (нула)
Чети и другите Скитъре :)
Май трябва да се самоцитирам...
Цитат
При нулеви разходи по притежанието и ако сумата по наема е чиста доходността е отлична!
От там нататък - трябва последните да се знаят.


п.п.
Сега да не ми се обидиш!
Говорим си и си казваме нещата с истинските им имена!
Нищо лично!
« Последна редакция: 09 Декември, 2013, 14:27:57 от goro »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Педератизми * от Педерит Новогръцки:



Вярно, че трудно се справям с българския ама...
... казвам, Скитъре, че ти си клеветник!!!
Можеш да кажеш "скъп ми е", ама "обир"...

Значи - ти си клеветник!
Сложи ръка на сърцето и ми кажи - в този ред на разсъжденията ми - така ли е или да!
 Нищо лично![/size]
*педератизми - обидни думи ,използвани от Педерит Новогръцки с глупавата идея да придадат качество на аргумент.

Нищо лично педал такъв ,само констатация!

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
0
Жоре, на мен ми е драго да спорим с теб. Въобще не ти се сърдя, даже ми е приятно. Защото водим диалог.

Нямам проблем с това да ме наречеш клеветник и ДА - признавам. Клевета е да нарека някого, че е обирджия, при положение, че човекът чинно си е написал цената за услугата. Но в контекста на смисъла, който ти влагаш в понятието обир. В английския например, когато някой счупи някакъв предмет, казват "Ти го уби", но не го съдят за убийство. Като мое оправдание, мога да се самоцитирам заради контекста на моята клевета (първата), от която ти заключи, че си убиец:

Цитат
Бих го нарекъл обир, а не инвестиция, ма парите са си твои...


Та има известни нюанси, ако ме разбираш кой виц визирам.

В българския имаме четири сравнителни степени, Жоре.

Ето ти пример:
http://www.megalife.bg/%D0%92%D0%B8%D1%86%D0%BE%D0%B2%D0%B5/%D0%92%D0%B8%D1%86/tabid/121/ArticleId/81000/.aspx

Та в този контекст, визирам четвъртата: скъпо, по-скъпо, най-скъпо, обирджийство. Хайде да го охарактеризирам (оклеветя) по друг начин - Калчев в кожодер! И преди да е пуснал хайка от прокурори и адвокати, пояснявам, че под кожодер не се разбира човек, който дере кожи. Кожодер има следните синоними:

грабител, експлоататор, граблив, алчен, хищен

18% комисион ако не е АЛЧНОСТ пък, баси! Ето това визирах. Не, че е незаконно! Затова започнах с "Аз бих се притеснил от 18%-ния комисион..." и завърших с "ма парите са си твои...", от което трябваше да се разбира субективността на мнението ми и контекстно какво точно имам предвид, наричайки 18% комисион - обир.

Надявам се да сме изгладили представите и асоциациите.
 *drink4*




 

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Жоре, на мен ми е драго да спорим с теб. Въобще не ти се сърдя, даже ми е приятно. Защото водим диалог.
Нямам проблем с това да ме наречеш клеветник и ДА - признавам. Клевета е да нарека някого, че е обирджия, при положение, че човекът чинно си е написал цената за услугата. Но в контекста на смисъла, който ти влагаш в понятието обир...

Скитъре,
Аз знам, че си мъжко момче и не си клеветник.

Не бих влизал в спор, ако това ти бе единственото мнение по брокерските въпроси. Но изказването ти по офертата на Калчев, по същество, илюстрира цялостното ти отношение.
И там не съм съгласен.

Гледай сега.
Има много стоки, чиято производствена стойност е близка до 0 (нулата). И ги купуваме на цени с 100-500, че и 1000% отгоре, без да казваме, че последното е обир. Дори такива, като аспирина - аз го купувам за евро и двайсет - ти за стотинки...
Можеш да си пиеш кафето за стотинки, за левче, за пет, за десет и за повече.
Все същото кафе е вътре, същата вода, същото захарче...

Откъде знаеш, да речем, че в офертата на Калчев
- не са включени самолетните билети до Германия  ;)
или
- когато в жегите, отидеш в офиса му, вместо климатик, че не включва германка да ти духа...
с ветрило...  ;)
или
...
мога да ти измисля хиляди примери!
Откъде, въобще знаеш, как си формира цената, какви разходи включва, че го наричаш алчен?

И забележи!
Конкуренти на Калчев - колкото ти душа сака!
Я Калчев, я Калчевица!
Калчев не е монополист,
като нашия Фло с драснипаликлечковщината* и %-те на леб, дет не наяжда!
За Фло обаче, не чувам да казваш, че й алчен и се рекламира без пара да дава!
А къде по-важно е здравето ни от апартаментите ни!
Не си ли съгласен???



И понеже тук сме все мъжки момчета, честни почтени, без брокерите и мен, да допуснем, че Калчев сам си е пуснал обявата във форума ни.
Имам един въпрос към всички!, без деликатните ни дами.
Кой е по алчен и по скръндза?
Калчев, който си е пуснал веднъж обявата без пара или наш Фло, който се рекламира на всеки свой пост по два пъти?




Та си мисля, Скитъре, приятелю,
Объркал си малко философията на пазара... Свободния...

Па може и да не съм прав!
Да ма й изкривило византийското обкръжение.
Ако е тъй, искам ти прошка, приятелю!

______________________
*драснипаликлечка - била думата с която виден наш литератор предложил да се замени чуждицата кибрит. Имаме традиции! Наш Фло измисли "Педерит", по химически му звучало...  Пак той е измисли дървената тухла, флосина .... Е-хе... да не изреждам...
« Последна редакция: 09 Декември, 2013, 21:32:37 от goro »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
О,Педерите Новогръцки,ако някога беше правил нещо в живота си,каквото и да е наподобяващо производствена дейност щеше да знаеш,че производствена стойност близка до 0 няма.При производството и търговията с функционални храни например си има икономическа верига,която започва така : 1.патент ,2. R&D ,3.суровини,4.производител 5.търговец на едро 6. търговец на дребно .Така се формира цената,не е просто, като да гледаш в тавана  и да викнеш комисионУтУ с 18 %.
Моят леб не е за наяждане ,а за здраве ,но това  затлъстялата  физика и психосоматика няма как да проумее,щото си е отклонение от всякъде. Педерит на звучи химически, а си е древногръцка заемка за  отклонение.Много ми прилича това име на набедения за ляв Демокрит.Ако си спомня широката публика ,цоциализма  и той е набеден да има древногръцко начало  от философа Демокрит .Щом Демокрит е с ляв уклон,то Педерит в днешно време си е  направо лява резба и така пасна  на словоблудния  и манипулативен типаж  на Жорката.
Жорка ,че си педераст ,педераст си ,ама да не земеш сега нещо да се обидиш ей! Нищо лично ,нали така? :D