Автор Тема: Притеснява ли ви имот с такава цена и такова описание  (Прочетена 38516 пъти)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
0
Па може и да не съм прав!

Чакай малко. Това, че не си прав на мен ми е ясно. Нале требе спор да става. ;)
Първо, нека да се изясним, отношенията ти с Фло, мен не ме интересуват. Отношенията ти с Маранди също не ме интересуваха. Там реакцията ми беше, заради простащината. Не, че сега я няма. Ма още се правя на 2,5 ако ме разбираш. Въобще не ми е ясно защо уж интелигентни хора, пък така просташки се обиждате. Не ви прави чест. Барбата и той, може ли такова нещо? Учен човек, пък фен на науката! Срамота!  :D Тя му била Господ. Лошо няма. Разбирам, че човек почва да се замисля колко е висок тавана, когато вземе да си блъска главата в него, образно казано.

Аз обаче отдавна разбрах, обратната зависимост между интелигентността и броя на приятелите.   

Разбира се, че не си прав. Нима имаш някакви съмнения, по отношение на мен, по този въпрос? Обиждаш ме. Спорът току-що започна, приятелю. И ако смея да го дефинирам, спорът се завърта около т.н. "свободен пазар".

Ти, доколкото си спомням , тотално отричаше либерализма и философията (Айн Ранд) свързана с него. Но като стане думата практика, май е по-изгодно е да ти плащат, колкото поискаш. Стига да има кой да плати. Това го наричаш "свободен пазар". Бъркам ли?

От друга страна, тоталната пазарна свобода води до монополи, заробване, бедните стават по-бедни, богатите по-богати, а средната класа се елиминира. Примери колкото щеш.

И така, къде е балансът? Ясно е, поне на мен, че в хляба на Фло има точно толкова кафяви водорасли, колкото цвекло или тръстика в кафето ми, или колкото къпини в къпинов сладолед, но дали има повече коректност в брокерския труд? Нека да дефинирам по-ясно тезата си. В пазарният механизъм има търсене и предлагане. Тези две страни на тази монета определят цените. В днешно време има Интернет. Безплатни форми, форуми, социални мрежи, евтини начини човек да сподели и рекламира онова, което продава или търси. От стари газови печки и стари телефони, до апартаменти, хотели, молове...
Пита се в задачата, какво толкова се е изгърбил г-н Калчев, че да иска 3000 еврА за един кирлив апартамент от 36 квадрата, без даже да е качил снимка на спалнята, ако въобще я има?

За мен е свършил работа за два лева. Подчертавам, за мен. Т.е. субективно мнение. Както ти не отчиташ разходите при определянето на доходността, така и аз няма да отчета нервите на г-н Калчев по създаването на фирмата си, която представлява.

Ще го обясня, както го виждам. Създаването на сайт е почти без пари. Хайде да речем, че искаме да е готин, да се рекламира тук-там. Едни 200-300 лева биха могли да допринесат до стотици пъти повече "зрителски" интерес, отколкото 3000 евро на Калчев. Не, че няма хора, които сутрин си бършат задника с толкова пари. Разбира се, че ги има. Въпросът обаче опира до това, колко от тези хора, които се секнат сутрин в 3000 евро ги е еня за апартаменти за 17000 евро в Германия? Ако бяха калабалък, дали апартаментите в Германия биха били на тези цени? Мисля, че тук далаверата умира. Пък колко Калчев си мечтае да му платят и колко аджеба му плащат са толкова различни величини, че астрономията с нейните величини бледнее. Брокерските мечти ги пишат в сайтовете за НИ. Реалностите обаче са брокери с празни колички в Лидъл. Поне от моя гледна точка.

Та последно кое? Пазарната икономика или социалната? Свободата или сигурността?...
« Последна редакция: 09 Декември, 2013, 23:46:11 от Скитър »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Много ме е нарнило отношението на Жоро,дори ми личи.
Винаги съм се чудила,как така,някой пита нещо и Жоро се обажда,
веднага всичко изчезва "няма линк",
остават обидите и неприятното усещане !
Както и да е,дано се усетиш  *flower2*
Ах...
Съжалявам regata, ако с нещо съм те обидил.
Наистина, много съм груб.
Моля за извинение!
Не допусках, че ще засегна чувствителния ти ум и душа!
Моля за извинение всички дами!



Още веднъж.
Дами, много моля!
Ще се опитам по меко... Но за всеки случай... Не четете нататък!
Да си свърша приказката със Скитъра.
Този и още един пост само - имам слабост към цифрите!  :)

________________________________________________________________
Първо, нека да се изясним, отношенията ти с Фло, мен не ме интересуват. Отношенията ти с Маранди също не ме интересуваха.
Къде съм твърдял подобно нещо?

Пиша и питам което виждам.
Един линк към обява на Калчев (брокер).
И два линка във всеки пост на Фло към негов търговски продукт!
Докато го виждам и пиша, ще го пиша! Във всеки мой пост!
Още?
На - прецених, че да наричаш обир една почтена оферта е клевета и го написах.
Да виждаш по различно отношение към себе си в конкретния случай, отколкото към Фло?
Да виждаш двоен аршин?

Нямам лични отношения!
Нито с теб, нито с Фло, нито с Маранди... с когото и да е в този форум!


Зададох няколко въпроса, един към към всички, с изключение на дамите, по мои си съображения!
Ти (и не само) предпочиташ да не отговориш.
Твоя воля!


Обиждаш ме.
Не разбрах с какво?
Говорих за клеветата в един ред от разсъждения и мисля - стигнахме до съгласие?
Не мисля, че си клеветник. И го казах.
Както не сме всички лъжци... Но... почти всички послъгваме.
Смятам, че поне ти, ме разбра.
Сега? С какво те обиждам?



Спорът току-що започна, приятелю. И ако смея да го дефинирам, спорът се завърта около т.н. "свободен пазар".
Ти, доколкото си спомням , тотално отричаше либерализма и философията (Айн Ранд) свързана с него. Но като стане думата практика, май е по-изгодно е да ти плащат, колкото поискаш. Стига да има кой да плати. Това го наричаш "свободен пазар". Бъркам ли?
От друга страна, тоталната пазарна свобода води до монополи, заробване, бедните стават по-бедни, богатите по-богати, а средната класа се елиминира. Примери колкото щеш.
либерализма
философията
Айн Ранд
свободен пазар
Това са все различни неща. Твърде "големи" теми.
Изказвал съм много пъти мнението си.
Бъркаш!
Не говорехме за тях, а за конкретна обява, чието предложение квалифицира като обир.
Аз - като честно предложение на един високо конкурентен пазар.




В днешно време има Интернет. Безплатни форми, форуми, социални мрежи, евтини начини човек да сподели и рекламира онова, което продава или търси. От стари газови печки и стари телефони, до апартаменти, хотели, молове...
...

Щеше ли да го има този интернет, който знаем, ако не бяха хилядите търговски фирми които плащат, за сайтове, за реклама и прочие, включително и в социалните мрежи?

Няма безплатни неща, приятелю!

Но...
Има, които за реклама си плащат и не злоупотребяват с безплатното!
Има и като общия ни "приятел" Фло!
(Нищо лично, не се бъркай - очевиден пример само!!!)

Ако имаш още въпроси - без общи философии - оставил съм си един пост!
На драго сърце!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Византийските номера край нямат.Любимият им похват е персоналната квалификация:този такъв,онакъв.Във всяка тема.Човекът си отворил приказка тука за доходност от апартамент в Германия,нашия Педерит пита Фло колко бил алчен!Какво общо имат моите тухли и хляба с  апартамента  никой не е наясно,ама ей тъй ......да завърти интригата. 

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
0
Жоре, аз мисля, че за повечето неща се разбрахме. Около обявата за апартамента в Германия и 18% на г-н Калчев говоря. Аз казах, че е твърде скъпо (обир), а ти, че това е клевета.  И аз съм съгласен с това. Така че мисля, че се разбрахме.

Не съм съгласен със следното:
Цитат
Няма безплатни неща, приятелю!

Има. Много са.
« Последна редакция: 10 Декември, 2013, 10:23:13 от Скитър »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Византийските номера край нямат.Любимият им похват е персоналната квалификация:този такъв,онакъв.Във всяка тема.Човекът си отворил приказка тука за доходност от апартамент в Германия,нашия Педерит пита Фло колко бил алчен!Какво общо имат моите тухли и хляба с  апартамента  никой не е наясно,ама ей тъй ......да завърти интригата.
Тук по персоналните квалификации има цял драснипаликлечков! За какво да го квалифицирам - да ми се разсърди някоя дама от Града на Спасението? А и двамата знаем, че е магаре и дрисльо!




Пиша само, което виждам:
Срещу един линк към обява на брокер, във всеки флочков пост има два линка към търговските му продукти! И е по вероятно - само флочковите линкове да са повече от линковете на всички брокери тук!
Във форум свързан с имотите...
После... брокерите били лоши, паразити и използвачи, пък фурнаджийските лопати - добри...  *scare*
Явлението се казва "социален автоматизъм"...
Днес са нарочени брокерите, утре ще са даскалите, другият месец месарите, мързеливите гърци, тарифите...






Не съм съгласен със следното:
Цитат
Няма безплатни неща, приятелю!
...
Цялата вселена е безплатана! Не ли?
...
Ами... загради си парченце земя някъде в София да речем и после кажи ми - безплатна ли е?
А има къде по сложни примери...
Въпрос на философия, гледна точка и интерпретации!



Да се върнем на Интернет. Интернет също е безплатен и винаги е бил такъв. Плащаме достъпа си до него и евентуално количеството обменена информация с Интернет. Или наем на дисково пространство за хостинг, запазено име за домейн, но Интернет е безплатен. Той дори не е собственост на никой.
А тук дори не е въпрос на интерпретации!
И "безплатното" яхуу, и "безплатния" гугъл, за да ги има, се издържат с платена реклама и платени услуги! Под мейла от "безплатното" а-бе-ве се мъдри отново платена реклама. Даже, както си забелязал - и ти плащаш! Къде го видя "безплатния" Интернет?
И за нашия "безплатен" форум - плаща Додо, в пари и във време!
Е... дребни тарикати си пускат в него "безплатни" реклами!

Жив и здрав, Скитъре!
Да имаш хубава Нова година!
И всички да имат!

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
+1
Цитат
Ами... загради си парченце земя някъде в София да речем и после кажи ми - безплатна ли е?

Ами... вземи наем от мухите или уличните псета, които обикалят въпросния парцел, тогава. Обясни им на тях как нямало безплатни неща. По-скоро се запитай какво означава собствеността и докъде се простира тази илюзия за собственост? Колко дълбоко под земята важи собствеността на въпросния заграден парцел? 20 метра? Километри? До ядрото или до другата страна на кълбото? Тези неща юристите са ги забравили в НА.  А колко височко се простира собствеността на даден парцел и как така сателитите не плащат наем, прелитайки отгоре му?

Да - въпрос на гледна точка и интерпретации.
Весели празници и на теб и семейството ти!
« Последна редакция: 10 Декември, 2013, 20:50:02 от Скитър »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
0
Скити, тва е мноу интересен аспект на нещата.....хвърли ме в размисъл! *sheep*
« Последна редакция: 10 Декември, 2013, 21:08:51 от darkside »
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Ами... вземи наем от мухите или уличните псета, които обикалят въпросния парцел, тогава. Обясни им на тях как нямало безплатни неща. По-скоро се запитай какво означава собствеността и докъде се простира тази илюзия за собственост? Колко дълбоко под земята важи собствеността на въпросния заграден парцел? 20 метра? Километри? До ядрото или до другата страна на кълбото? Тези неща юристите са ги забравили в НА. А колко височко се простира собствеността на даден парцел и как така сателитите не плащат наем, прелитайки отгоре му?


Опппа ...
Кой каза, че няма безплатни неща?
Жорката нали излезе във ваканция, няма да има червен молив и ще се размина с поправителния.  8) :D

Скити,
Ето безплатна идея за г-н Калчев.
"Купуваш един имот, вземаш два."  Опашка ще има. Само да се впише в нотариалния акт.
Дали, все пак, да не поискаме комисиона от неговата комисиона, преди да му кажем?
50%, викам аз да е. Поне!

Значи, купувам го това стаичЕ и почвам да копая тунел. Само трябва да видя, от тая пръст, как може  да капнат повече парички, а ако попадна на разни скъпоценности - ехееее
И ... в един момент се озовавам в спалнята на други, от другата страна на кълбото, гордо размахваща нотариалния акт, пред очите на шашнатите собственици. Бивши вече!
Те, ако са се светнали също да копаят, срещаме се по средата в ядрото ... Лошо! Бой на собственици в тъмен тунел. *bat*
Най-добре, ако са успоредни тунели. Те, в моето стаичЕ, аз в тяхната спалня. Фифти-фифти. Колкото по-голяма, толкова по-добре!  *rofl*
Пък и под земята, ако кривна от правия път и се озова малко по в страни, кой ще ме хване.
Само да не е много в страни и не се озова в спалнята на комшийката, че е много яка и ще ям бой.   *scare*

На въпроса на питащия инвеститор.
Мен, тази цена на имота ми  е висока и доходността ми е ниска.  :D

Г-н Калчев, с неговия анонс за комисионата казва:
- Това ми е цената. Може малко пазарлък, но няма да стигна до 510 (3%). Моля, не ме безпокойте излишно.
Прав е! Сметнал си е. Сериозно, това. :)
Следвайки тази логика, защо аз трябва да се главоболя за годишна доходност от този имот, по-ниска от неговата комисиона?
Пак много сериозно. :)

Това са ми разсъжденията, само за едно стаичЕ.
Други са, когато натрупам парички от изкопните работи и мога да купя сградата или част от нея, с такива стаичЕта.
Тогава, и цената им ще е надолу, и комисионата на г-н Калчев, измерена в проценти.

Ай  *drink1* за имотите от двете страни на кълбото! :)

 *flower2*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Само трябва да видя, от тая пръст, как може  да капнат повече парички, а ако попадна на разни скъпоценности - ехееее


А,пръста е уредена. Холандците купуват пръст и камъняк на поразия.Хем "ниската земя" ще стане висока,хем  и някоя планинска верига може да си спретнат откъм морето.
За  кУмиссионнУтУ  не знам!Трябва да видим как вървят планините на продажба за ориентация,но под 3% няма да стане .Все пак разходи,това -онова....В инвестора един нашенец продаваше баир някъде из Андите ,трябва да го намерим за консултант с опит. *drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0
Само трябва да видя, от тая пръст, как може  да капнат повече парички, а ако попадна на разни скъпоценности - ехееее


А,пръста е уредена. Холандците купуват пръст и камъняк на поразия.Хем "ниската земя" ще стане висока,хем  и някоя планинска верига може да си спретнат откъм морето.
За  кУмиссионнУтУ  не знам!Трябва да видим как вървят планините на продажба за ориентация,но под 3% няма да стане .Все пак разходи,това -онова....В инвестора един нашенец продаваше баир някъде из Андите ,трябва да го намерим за консултант с опит. *drink1*

Че те прескочим ...  :D

Фло,
Знаеш отношението ми към посредниците общо, в частност брокерите.
Не може без посредници. Без тях, или не се постига пълно развитие, или е връщане назад.
Те, от своя страна, вместо да правят трагедии, че ги прескачат (пак, в частния случай - беше ти наложен бан, което си им беше единствено слабост), да гонят ниво и качество.
В противен случай, ще бъдат прескачани или ще си отгледат конкуренти.

Малко, и как определяте разходите, не съм много съгласна. В случая е в частност, ама не съвсем.
Но ... няма да спорим сега, я! Нагласям се празнично. :) *drink1*

 *flower2*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Че те прескочим ...  :D

Сакън.....имам реален клиент!Къ я мислиш ти? :-\

Ето и идея за оптимизиране на жилищното пространство:
6 rooms into 1: morphing apartment packs 1100 sq ft into 420
« Последна редакция: 13 Декември, 2013, 21:33:24 от Фло »

nikita4488

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
0



Отчайваш ме, приятелю! Обирджия ли съм или по-лошо - убиец!


Не бе ,само един педераст си, но понеже като един новогрък не може да си просто педераст трябва да си Голям педераст. Педерит! Това е нещо като Демокрит с лява стъпка на резбата-Педерит! Хем си е баш древногръцко.На всеки твой пост ,където видя да ме споменаваш по който и да е педерунгелски начин ще ти отговарям с обръщението:   О,Педерите!


Ей, страшни сте:) И във форум за имоти сте готови да си дадете жените за да Ви платят сметката хахах.
Как бе всеки вижда във всичко някаква задна мисъл.
Как на всеки му е много комисоинни , като ще ги дава, а като е за взимане на всички винаги ни е малко.

Успех на всички с опазването на почтенността на жените Ви !