Автор Тема: Цените на имотите 2014 г.  (Прочетена 89696 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #45 -: 25 Януари, 2014, 10:58:29 »
0
Според Джулиан Асандж до десетина години цялото човечество (развитите страни главно), ще бъде "поробено" от банките. Разплащането щяло да бъде само електронно, никъв кеш........
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #46 -: 25 Януари, 2014, 11:37:32 »
0
Фло, бате Ангел е мноу умен, ама и той греши понякога......се пак е човек! *drink1*
Със тигана обаче, е в стихията си! *scare*
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #47 -: 25 Януари, 2014, 12:37:48 »
+1
Според Джулиан Асандж до десетина години цялото човечество (развитите страни главно), ще бъде "поробено" от банките. Разплащането щяло да бъде само електронно, никъв кеш........

Аха, Дарки!
Аз защо протестирам - контрол на моя нано фонд! Едни пуканки да си купя, за да гледам сеир, ще бъде записано с гриф "Супер мега строго секретно" - "тая е сеирджйка".  8)
Аржентина въведе 50% данък върху онлайн търговията, извън пределите на страната.
МВФ предупреждава за такса "спестяване"
Е, как да обхванат и ония, испанските дюшеци, с вградени сейфове?
Ама те да му мислят! Ние сме ... от бавно развиващите се страни.  *rofl*

Липсва ми Додо да каже:
- Другарки и Другари! Контрол!

 *flower2*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #48 -: 26 Януари, 2014, 00:00:07 »
0
Фло, бате Ангел е мноу умен, ама и той греши понякога......се пак е човек! *drink1*
Със тигана обаче, е в стихията си! *scare*
Дарки,слушай бачо ти Ангел и няма да сбъркаш! Дали греши понякога? Може ,но то е от тактически съображения.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #49 -: 26 Януари, 2014, 20:26:26 »
0
Цитат на: Музичка
Да не ми се разсърдиш, ама не съм много съгласна, как определяш разходите.  Малката сума, нито е по-малка, нито непременно гарантира заместване на физическия магазин, от гледна точка на оборотите.


Знаеш ли колко струва онлайн магазин? Ето ти една фирма, която предлага такива измежду 5000 различни дизайна. Не го считай за реклама, това е първото предложение, което отворих в гугъл след като написах "онлайн магазин цена". Та иде реч за 700 кинта без ДДС. Мой приятел ще ти го направи горе-долу за същата цена, така че смятам, че цената е коректна. Нека разгледаме какво включва тази цена:
- избор измежду 5000 различни дизайна. Мисля, че би задоволило и най-претенциозните. Едва ли някой прави 5000 различни модела на реални магазини и сяда да избира 1 между тях.
- онлайн плащания с Изи пей, Пейпал, и-пей.бг. Предполагам, че не е проблем да се добавят мастъркард, виза и др;
- доставка с еконт и слипи, от което се разбира, че наложеният платеж също не е никакъв проблем. Тук трябва да подчертая една съществена разлика между виртуалния и реалния магазин. Тя е в това, че в реалното магазинче пазаруват предимно от квартала, хайде, ако е по-специално може и от града и чат пат, ако е много спешъл, може някой от село специално да дойде да си купи нещо един път в годината. А онлайн магазинчето продава в цяла държава, че може и в цял свят, което е въпрос на организация на плащане и превод на текст на други езици.
- бърз и лесен модел на управление;
- лесно управление на поръчки! Това е много важно, защото позволява и леля Сийка от третия етаж за 200-300 кинта върху пенсията да го поеме, ако ме разбираш.
- включен домейн и хостинг;
- мобилна версия.

Сега нека да изясним какво коментираме. Разходите, нали така?
Ми за 840 лева с ДДС имаш магазин, Музичка. И затегни колана сега - не месечно, не годишно, а ЕДНОКРАТНО! После плащаш само хостинг и домейн в размер на 100-200 кинта, ГОДИШНО! Магазин, който може да си го движиш по пижама, Музе, без дори да ставаш от леглото. И мога поне на теория да ти го докажа - лежиш си и казваш на многоуважаемия си, като ходи да токне винце от мазата, да донесе и 10 светодиодни лунички 7 вата, бяла светлина от китайските и 30 от тези по 5 вата. Междувременно си пускаш онлайн заявката в еконт, иде куриера и му ги даваш. И после си получаваш парите, Музе. Толкоз.
Хайде да не спорим по въпроса за цената, защото не мисля, че може да намерим помещение, да го ремонтираме и да му предадем добър търговски вид, да работи 24 часа 7 дни в седмицата и по официални празници и да продава в цял свят за сумата от 840 лева с ДДС ЕДНОКРАТНО! А после по 25 кинта на месец...  И да е на кюше...

Не разбрах за кое бих могъл да се сърдя? Затова, че имаш мнение и го изразяваш ли? Жоро е по тези сръдни, не аз.
Ай, за Жоро!  *drinks*

П.П. Сега, ако продаваш топли пресни банички като мен, разбира се, при онлайн продажбите няма да е особено изгодно на клиента да плаща за изстинала баничка на 2-3 дни на еконт 7-8 лева без такса оглед, но тези несъвършенства ги бях споменал по-горе. Онлайн търговията си има характерни особености както всяка друга, които не могат да се сравняват с реалното квартално магазинче, така че не считам дебатът на тези два пазарни подхода за съпоставим. Ето защо не исках да насочвам вниманието върху технологиите.
Поздрави!
« Последна редакция: 26 Януари, 2014, 21:02:53 от Скитър »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #50 -: 26 Януари, 2014, 22:16:53 »
0
Музе, без дори да ставаш от леглото.  лежиш си и казваш на многоуважаемия си, като ходи да токне винце от мазата, Междувременно си пускаш онлайн заявката в еконт, иде куриера и ...

Драматургия се получава ;)някак си.По Станиславски трябва да пукне и пушка към края... *drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #51 -: 26 Януари, 2014, 22:52:41 »
0
Ейй ... Скити! :)
Нема ме използваш като лост от втори род, да провокираш Жорката. :D
Моят пост ще начерви с молива, не твоя. Хем, няма да кажа нищо против брокерите и много ще внимавам за работното време. :D

Тези 840лв, няма да ги вземам предвид изобщо - пАдАрАк, все едно. Пък може и аз да си го направя сайта. Не съм казала, не съм го направила. Колко му е. Леля Сийка - и нея ще шунтирам. 
И ... 10 лева! Десет! А?
Ама ще си ги изсмуча от пръстите тия разходи,  приходите съвсем. Но няма да е тази вечер.

Само, сега ще маркирам следното ...
На такова лесно описание за онлайн търговия има два вида анонси от човек, който има  онлайн магазин, наистина правещ обороти. Според опасността от евентуален нов конкурент.
1. Съгласяване. С презумпцията - нек' си трОши главата. Не е опасност.
2. Пресилване на трудностите. Евентуална опасност.

Има и още един анонс, според мен, но става въпрос за корпоративна структура.
3. Подценяване на разходите.
Визирам Wal-Mart  и двусмисленото изказване на изпълнителния директор за бюджета на IT специалистите - в посока внушение - че е малък, че е в посока намаляване разходите и че се увеличава печалбата.

Понеже, нямам онлайн магазин, няма да е нито 1, нито 2. :)

Приятна вечер,  хубава и спорна седмицата за теб и за всички! :) *drink1*

 *flower2*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #52 -: 27 Януари, 2014, 02:13:24 »
0
Хах, Музе, аз да те използвам? Мигар! Сакън...
С Жорката проблем нямам и нямам за какво да те използвам. На Жорката му казах, нека да се изразя модерно като политик - ясно и категорично, хаха, че не може да се сърди на огледалото за пъпката си. Не може да ме вини мен, че имам гадното чувство, че съм излъган от брокерската пасмина. Ми имам го шибаното чувство и т'ва е. Защото съм жертва. Не плюя кварталната бакалия или данъчните, а брокитата. Имам това право, защото първо съм тяхна жертва, второ - имам право да изразя мнението си и трето - не получих това, което очаквах от тях. Съответно се чувствам излъган и не виждам защо въобще трябва да им плащам дори 1 стотинка. Пък Жорката като се чувства засегнат - това е негов проблем. Той сам се слага в числото на паразитите, мошениците и лъжците, които визирам, не аз. Нека да е ясно! Аз няколко пъти му го казах това. Нямам за какво да се извинявам, нито пък чувствам някаква вина по този въпрос. Честно.
Относно онлайн търговията, изразих мнението си. НЕ исках да я обсъждам и това го написах няколко пъти. Защо водим този разговор не знам и не разбирам, честно казано, какво се опитваш да изразиш с тези анонси. Може просто язе да не разбирам, но ми отговори конкретно, а не със завоалирани анонси, които даже не са преразказани. Защото това:
Цитат
На такова лесно описание за онлайн търговия има два вида анонси от човек, който има  онлайн магазин, наистина правещ обороти. Според опасността от евентуален нов конкурент.
1. Съгласяване. С презумпцията - нек' си трОши главата. Не е опасност.
2. Пресилване на трудностите. Евентуална опасност.

Има и още един анонс, според мен, но става въпрос за корпоративна структура.
3. Подценяване на разходите.
ми звучи точно като аргумент от рода "Совата не е това, което е."
За мен нещата са малко по категорични и ясни. Има ли онлайн търговия - има. Печеливша ли е? Зависи от търговеца, стоката, нишата, цената и т.н., но като цяло онлайн търговията е перспективна, развиваща се и съответно печеливша. По-евтина ли е? Ми по-евтина е. Ти сама написа по-горе, че онлайн може да си намериш по-евтини дрехи, не ли? По-малки ли са разходите? Ми според мен са доста по-малки и от там идва по-ниската цена на стоките, макар и с доставка. Сега, нека да отбележа, че не съм специалист в онлайн търговията и не мога да сложа всеки вид търговия под един знаменател, но уви, има търговии, които се развиват само и единствено онлайн. Такива са например ъпдейтите на софтуер. Дори не мога да си представя как биха се разпространявали в супермаркетите например. Но нека за сетен път кажа, че не искам да развивам темата в посока на технологиите.
Лека!

П.П.
И нека да допълня тезата си, Музичка. Както ти вероятно много добре знаеш, продажбите и съответно печалбата са функция на много фактори като добрия маркетинг, реклама, ценова политика, качество на обслужването, гаранционен сервиз и поддръжка, рейтинг и имидж на марката и т.н. В този ред на мисли ако един онлайн търговец е по-зле от друг в тези отношения, едва ли Интернет му е виновен. В този смисъл Интернет е просто глобална мрежа и кой как оцелява и се развива си е негов проблем, а не на технологията. Технологията просто предлага по-евтин и по-глобален начин на продажби. Това исках да изтъкна в моята теза. Пък кой какво прави и дали го прави си е негов избор в крайна сметка...
Поздрави!
« Последна редакция: 27 Януари, 2014, 02:32:57 от Скитър »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #53 -: 27 Януари, 2014, 23:58:53 »
+1
Хах, Музе, аз да те използвам? Мигар! Сакън...
С Жорката проблем нямам и нямам за какво да те използвам. На Жорката му казах, нека да се изразя модерно като политик - ясно и категорично, хаха, че не може да се сърди на огледалото за пъпката си. Не може да ме вини мен, че имам гадното чувство, че съм излъган от брокерската пасмина. Ми имам го шибаното чувство и т'ва е. Защото съм жертва. Не плюя кварталната бакалия или данъчните, а брокитата. Имам това право, защото първо съм тяхна жертва, второ - имам право да изразя мнението си и трето - не получих това, което очаквах от тях. Съответно се чувствам излъган и не виждам защо въобще трябва да им плащам дори 1 стотинка. Пък Жорката като се чувства засегнат - това е негов проблем. Той сам се слага в числото на паразитите, мошениците и лъжците, които визирам, не аз. Нека да е ясно! Аз няколко пъти му го казах това. Нямам за какво да се извинявам, нито пък чувствам някаква вина по този въпрос. Честно.


Олекна ли ти? :)
Все пак, ако имаш нещо да му казваш персонално, добре би било, да се обърнеш към него. Ще бъда много благодарна, ако срещна твоето разбиране. :)


Относно онлайн търговията, изразих мнението си. НЕ исках да я обсъждам и това го написах няколко пъти. Защо водим този разговор не знам и не разбирам, честно казано, какво се опитваш да изразиш с тези анонси. Може просто язе да не разбирам, но ми отговори конкретно, а не със завоалирани анонси, които даже не са преразказани. Защото това:
Цитат
На такова лесно описание за онлайн търговия има два вида анонси от човек, който има  онлайн магазин, наистина правещ обороти. Според опасността от евентуален нов конкурент.
1. Съгласяване. С презумпцията - нек' си трОши главата. Не е опасност.
2. Пресилване на трудностите. Евентуална опасност.

Има и още един анонс, според мен, но става въпрос за корпоративна структура.
3. Подценяване на разходите.
ми звучи точно като аргумент от рода "Совата не е това, което е."


Точно!  :)

Този разговор е заради разходите. Единствено и само! Вместо онлайн търговия, може да е нещо друго. Каквото и да е. Все едно, аз да кажа за баничките - 10 ст. е  себестойността от брашното и изварата. Другото е чиста печалба. Дали?

В случая, Скити, ти посочваш едни разходи, които, уверявам те, не са такива. Очевадно е! Допускам, и твърде вероятно, да го казваш образно, по-скоро. Все пак, има хора, които само четат и може би, нямат твоят опит. И, така ще бъдат подведени?

Понеже, сме на този пример ... Да речем, да е за блузи - 100 модела, всеки месец нови. В много опростен вариант, ще слагам по едни 100лв/месец за труд/време, за дадена операция.
1. Давам да ми направят сайт. Въобще няма да се пробвам. Това не е моята работа. Принцип! -
850 лв.
2. Стоката е налице, но ми трябва склад. Наем -
100лв.
3. Трябва да се направят снимки. Хубави! Снимките ще продават! Ако са 3 цвята - 3 снимки Общо - 300 бр. -
100лв
4. Тези 300 снимки трябва да се качат в сайта, заедно с описанието на всеки един модел. -
100лв.
5. Някой трябва да вкара доставката в складовата програма. Доставна цена, цена на дребно, брой за модел, брой за цвят, брой за номер. Ако са 4 номера, 3 цвята - 1200 позиции. Клиентът като си купи една, автоматично да приспада бройката от съответния номер и цвят.
100 лв.
6. За деня, продажбите трябва да се заделят, подготвят адресите -
100лв.
7. От предния месец, за да се изчистят старите модели, се прави преоценка и разпродажба на наличните. За целта, се отделят в друг раздел, нанасят се корекциите в сайта, както и в складовата програма -
100лв.
И така . Сайтът е готов - как да се вкарват клиенти в него?
8. Реклама -
100лв.
9. Анализи, справки, заявки за нови количества-
100лв.
10.
...

Това са само част от дейностите, изискващи време и труд. Нито съм обхванала всичко, нито блузите ще са 100, а много повече, нито ще е една доставка месечно, нито са обхванати други разходи - като енергия, горива, транспорт, офис разходи, нито всяка една дейност ще бъде 100лв (заплати, осигуровки, самоосигуровки), счетоводител. Много "нито" ги няма.

Основната и най-голяма грешка при всяко бъдещо начинание, бизнес или лично (например, купуване на собствено жилище), е оптимизмът при определяне на бъдещите разходи и бъдещите приходи. Разходите се неглижират, а приходите - еуфорични.
Моментът за най-големият песимизъм  и черногледство е този, преди да се почне - в предварителните сметки. После, файда никаква. Паниката надделява и се вземат грешни решения.  Видяхме го това по време на бума, виждаме последствията от това.

Това ми бяха мотивите, за моята реплика към теб. И то, защото, всъщност знам, че няма да се сърдиш.  :D *drinks*
Иначе, като толкова искам да го кажа, щях да намеря друг начин. :)

 *flower2*

 

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #54 -: 28 Януари, 2014, 12:48:57 »
0
Много хубаво си го написала, Муза. Само дето отразява малко половинчато разходите. Ако искаш да ме убедиш в тезата си, ще трябва да сметнеш съответните разходи по хубавия си пример по-горе, но този път отнесени към квартално магазинче за блузки и вместо хостинг и домейн да заложим наем или инвестиция по закупуването му, като разбира се, коректно отчетеш стойността на годишния наем или пък инвестицията, ако го придобиваме магазинчето. Вярно, там може да се спести малко от снимки и качването им, но останалите разходи едва ли...

Сега, за да приключим темата, ще те помоля да направиш съответната разбивка на тези разходи за квартално магазинче, за да имаме база за сравнение. Нали така се прави? Какви разходи иначе анализираме и в какво се убеждаваме един друг?
Благодаря ти предварително и лек ден!  :D *drink11*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #55 -: 28 Януари, 2014, 19:17:56 »
0
Според Джулиан Асандж до десетина години цялото човечество (развитите страни главно), ще бъде "поробено" от банките. Разплащането щяло да бъде само електронно, никъв кеш........

Дарки имаш ЛС

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #56 -: 28 Януари, 2014, 22:25:01 »
+1
Скити,
Ще го напиша пак.
Касаеше, единствено и само, несъгласието с посочените от теб разходи за един онлайн магазин:


Сега нека да изясним какво коментираме. Разходите, нали така?
Ми за 840 лева с ДДС имаш магазин, Музичка. И затегни колана сега - не месечно, не годишно, а ЕДНОКРАТНО! После плащаш само хостинг и домейн в размер на 100-200 кинта, ГОДИШНО!


Моята теза я доказах, и мисля, приключих.

Ето и потвърждението:
Много хубаво си го написала, Муза. Само дето отразява малко половинчато разходите.

Ако искаш, наистина, ще ти направя примерна разбивка за разходите и за физически магазин, но ще е вече извън разговора ни до тук.
А, сега отивам в музикалната тема. Ако ти се слуша музика, ела и ти. :) *drinks*

 *flower2*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #57 -: 29 Януари, 2014, 01:14:25 »
0
Нима се опитваш да се измъкнеш? Нима отричаш, че само за 850 лева можеш да имаш магазин? Ми добави и рушветите, тока, новогодишните купони ако щеш, ма не ми излизай така по терлици, Музе! Нима не си забелязала толкова време, че не ми минават подобни? При равни други условия губиш спора, Музе. Не била съгласна! Окей, имаш право да не си съгласна, ма фактите говорят друго, Музичка. Хайде, направи сметката, нали вече я направи веднъж?! Снимките и качването им утежниха живота на онлайн търговеца, ма пак не излиза Киро на кирия? Не ми се измъквай така, че една крачка остана, за да се убедиш сама. Ти всъщност вече се убеди, щом така ми се измъкваш, но не можеш да признаеш, че съм прав ли? Окей. Викаш, ама трябвало да се зареди със стока и това утежнявало нещата. Верно ли? А кварталното магазинче не го ли зареждаме със стока? Не му ли плащаме тока? Не му ли назначаваме продавачка и не му ли плащаме данъци? Стокова програма ли не ни трябва, касова апарат ли? Не ме карай да се смея, Музе! Като ще спориш не се измъквай по терлици с едно "само"! Да, само за 850 кинта и имаме магазинче. Може да е празно, да няма стока, да няма даже касов апарат и продавачка, ама ще има лъскава витрина - току-що избрана измежду 5000, ще е отворено 24/7, 365 дена в годината, ще харчи 4-5 лева ток, ще продава в цял свят и наемът му ще е 20-ина кинта. Факт, Музе! Хайде намери ми едно такова квартално магазинче с дори два пъти по-лоши параметри и ще ме убедиш. Но не ме прави така евтино на идиот! Това ме обижда. Виж, ако спорехме за потенциалните обороти, можеше да ме убедиш по-лесно. Ма ти за разходите се хвана и това беше грешка, която очевидно не ти се признава. Имаш ли собствен сайт? Имала ли си? Мисля, че не. Иначе нямаше да го водим този спор.
Не се сърди, нямам нищо против да имаш собствено мнение, но си обещах вече да съм честен първо със себе си и чак после да съм учтив с другите. По-добре спя така....
Със здраве!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #58 -: 29 Януари, 2014, 10:28:56 »
+1
... Нима отричаш, че само за 850 лева можеш да имаш магазин?...
... Да, само за 850 кинта и имаме магазинче...

На баба си дръжката имаш, бре, дребно драконче!!!
Ама МАГАЗИН не!
НЕ МОЖЕШ!

Можеш да имаш един сайт, ама с такъв можеш да се сдобиеш и без пари и да си седиш "по пижама" и да му се любуваш от който край на света искаш! Даже можеш и да си пазариш сам в него!
Ама МАГАЗИН ЙОК!!!

Или за теб МАГАЗИН и САЙТ са едно и също а?
А и що да не.
Дума дупка не прави, нали?
За босия морето все до колене е!

п.с.
Скитъре, виждам, че си на път да станеш системен администратор, корабен инженер, специалист по имоти и строителство, специалист по брокерството и още каквото човек се сети!
Дали да не смениш главата с която размишляваш?
Горната, приятелю! Горната!

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #59 -: 29 Януари, 2014, 13:28:21 »
+1
Жоре, да - магазин. Какво е магазин? Място от което си купуваш нещо. Значи влизаш в магазина, поръчваш си стоката. плащаш и излизаш. В релния магазин и във виртуалния магазин се извършва едно и също. ТЪРГОВИЯ му казват. Ти сега какво се опитваш да ме убедиш, че няма виртуални магазини ли? Или, че те не са магазини ли? А като не са магазини, защо попадат под търговското законодателство? Знаеш ли, ти откри перпетуум мобилето, Жоре. Джиткаме си един такъв сайт и като дойде време за данъци отиваме в данъчното и викаме - Абе каква търговия бе? Какви 5 лева? То това е сайт, не е търговски обект, не е магазин. Ха. Ма то и електронната поща не е поща бе Жоре. Ти виждал ли си пощальон, гише, марка на електронната поща? Не. То си е един сайт бе. Ни мож го пипна, ни мож го взе в джоба - значи го няма. Като шопа, дето като видял жираф и казал - Те такова животно нема!
Хайде, лека!