Автор Тема: Цените на имотите 2014 г.  (Прочетена 89926 пъти)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #60 -: 29 Януари, 2014, 23:21:29 »
+1
Специално за Жоро:
http://www.huffingtonpost.ca/2012/10/26/top-online-shopping-sites_n_2025607.html
Цитат
The influx of ecommerce worldwide has become increasingly evident over the past few years. According to the United States Commerce Department (USCD), US ecommerce sales alone totalled an estimate of $194.3 billion in 2011, up 16.1% from $167.3 billion in 2010. In an effort to provide an interactive aspect to consumers’ shopping experiences, window displays have been transformed via online campaigns and social media endeavours. Branded Pinterest boards, for example, have become the norm.

Да го болдна ли? Да го позачервя малко? Кажи ми, че не съм те разбрал правилно, че 194, 3 милиарда долара оборот само в САЩ за 2011 г. и ръст на оборотите с 16,1% спрямо предходната година наричаш "на баба си дръжката", моля те Жоро. Защото инак много ще ме разочароваш. Отговори ми как така един баничар с обща култура е по-запознат с технологиите и онлайн перспективите от един джентълмен - брокер? Или и това ще отречеш, че 16,1% годишен ръст е "на баба ти дръжката"? Хайде да те видя с коя глава пък ти мислиш! Защото едно е да си аргументиран и подготвен, съвсем друго е да ги плещиш ангро, ама да си галантен джентълмен в собствените си очи. Това, че не ми се говореше за технологии, съвсем не означава, че в баничарницата си нямаме интернет, и смятаме на пръсти, браточка. Това, че не си запознат и нямаш представа за нещо не означава, че то го няма и е "на баба ти дръжката". Това звучи смешно! И, моля те, нека да разгледаме мотивите ни: Аз защитавам тезата си. Защитавам това, което съм писал преди. Правя го с аргументи и спор. Муза оспори доводите ми - нейно право е. Завърза се спор. Стигна се до сравнения на по принцип несравними неща, но тъй като спорът беше за разходите, я помолих да ги сравним. И тя тогава избяга. Лошо няма. Но това, което ме обиди е, че се самообяви за победител в спора без това да е аргументирано и признато. Ставаше дума да сравним две стойности и и дадох възможност тя сама да го направи. Но излязох неочаквано загубил. Така и не разбрах защо. Ето това са моите мотиви. Твоите какви са?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #61 -: 30 Януари, 2014, 00:33:28 »
0

Скити,
Четох, четох и никъде не се видях да споря, че няма, и няма да има ръст на онлайн търговията. Даже, обратното - точно такъв линк бях пейстнала. Каквото имах го казах, и няма да го пиша пак. Пък, всеки има глава на раменете си, да прецени.  Не виждам смисъл повече да продължавам.
Извини ме, нямала съм за цел да те обиждам. :) *drinks*

 *flower2*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #62 -: 30 Януари, 2014, 01:40:46 »
0
Опааааааа, цените на имотите. Че за цената на квадрат имот, мол отворихте. Ако човек не е активен на този пазар само кръчмарски лакърдии може да сътвори.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #63 -: 30 Януари, 2014, 08:42:19 »
0
Добре, Муза. В такъв случай и аз няма за какво да продължавам.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #64 -: 30 Януари, 2014, 09:43:43 »
0
... Нима отричаш, че само за 850 лева можеш да имаш магазин?...
... Да, само за 850 кинта и имаме магазинче...

...
за теб МАГАЗИН и САЙТ са едно и също а?
...


Жоре, да - магазин. Какво е магазин? Място от което си купуваш нещо. Значи влизаш в магазина, поръчваш си стоката. плащаш и излизаш. В релния магазин и във виртуалния магазин се извършва едно и също. ТЪРГОВИЯ му казват. ...


Брато! ЗнаЙх си яз, че логОката ти е жИлЕзнЪ!






Специално за Жоро:
http://www.huffingtonpost.ca/2012/10/26/top-online-shopping-sites_n_2025607.html
Цитат
The influx of ecommerce worldwide has become increasingly evident over the past few years. According to the United States Commerce Department (USCD), US ecommerce sales alone totalled an estimate of $194.3 billion ...


$194.3 billion
Баааа маааамаааа му!

850 кинтИ?
инВИЦицията от мИнЯ, брато!
нИ щЪ многУ!
2% самУн да пипнИм!
ШЪ ДИЛим!



Ай!  *drinks*
За дюкяна!

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #65 -: 30 Януари, 2014, 12:45:54 »
+2
Баааа маааамаааа му!
...

"Където не достига ум, защитата ни става гордостта
и нейното присъствие запълва великата пустота
на липсващия смисъл."

"Глупаците не могат да се сдържат да не осмеят някого."

Александър Поуп
 *drink11*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #66 -: 30 Януари, 2014, 14:54:29 »
0
Не го слушай Сашо, Скитъре!
По нашия край казват, че смехът бил здраве!
А, който сам се осмива плещейки абсолютни глупости, аз какво съм му виновен!


... Да, само за 850 кинта и имаме магазинче...
- Лесна е твоята - ори, мели, яж! - казал циганина.

Ай!  *drinks*
За дюкяна!
« Последна редакция: 30 Януари, 2014, 15:02:16 от goro »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #67 -: 30 Януари, 2014, 16:39:37 »
0
Ай за билионнио оборот.  *drinks* *yahoo*
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #68 -: 30 Януари, 2014, 19:44:14 »
+2
goro, нема да се обиждаш, ама ако те закачат на тъпомера, да знаеш, че ще му скъсаш пружината.

Скити, не му обръщай внимание на гърчето, то толкова си може и знае, докато гърчетата открият компютрите и интернет жорко може отдавна да се е пренесъл в по-добрия свят.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #69 -: 30 Януари, 2014, 21:35:06 »
0
goro, нема да се обиждаш, ама ако те закачат на тъпомера, да знаеш, че ще му скъсаш пружината.

Скити, не му обръщай внимание на гърчето, то толкова си може и знае, докато гърчетата открият компютрите и интернет жорко може отдавна да се е пренесъл в по-добрия свят.
Че аз, ако се обиждах на всички помияри, които ме лаят, отдавна да бях в по-добрия свят!

Ай!  *drinks*
За безплатните технологии и дюкяна!

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #70 -: 14 Февруари, 2014, 22:25:47 »
-2
goro, нема да се обиждаш, ама ако те закачат на тъпомера, да знаеш, че ще му скъсаш пружината.

Скити, не му обръщай внимание на гърчето, то толкова си може и знае, докато гърчетата открият компютрите и интернет жорко може отдавна да се е пренесъл в по-добрия свят.
Че аз, ако се обиждах на всички помияри, които ме лаят, отдавна да бях в по-добрия свят!

Ай!  *drinks*
За безплатните технологии и дюкяна!


gorko по-добре си мълчи, изглеждаш по-умен така!  *clap*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #71 -: 15 Февруари, 2014, 15:22:18 »
+1
goro, нема да се обиждаш, ама ако те закачат на тъпомера, да знаеш, че ще му скъсаш пружината.

Скити, не му обръщай внимание на гърчето, то толкова си може и знае, докато гърчетата открият компютрите и интернет жорко може отдавна да се е пренесъл в по-добрия свят.

Че аз, ако се обиждах на всички помияри, които ме лаят, отдавна да бях в по-добрия свят!

Ай!  *drinks*
За безплатните технологии и дюкяна!

gorko по-добре си мълчи, изглеждаш по-умен така!  *clap*



Уаууу!!!
Нов псевдоним на стар, увиснал форумен член пак толкова колкото преди имащ да каже!  ;)


Я...
Стана ясно, че хулителите на брокерите, баничарите, лебарите, мазачите, бояджиите, сводниците в ниските земи и вся остальная сволочь няма да ни уведоми за цените на имотите 2014...


Няколко съобщения в печата.
Паралелните съобщения на едни и същи теми, с аналогично съдържание в печата на Гърция и България отдавна не ме изумяват.  :)

Единия тип съобщение от типа Еврозоната се възстановява по-добре от очакваното има за цел предизборно (преди евро-изборите) да убеди неграмотното колониално население в непогрешимостта на ръководещата Оууупа кЪака, но и неговия семпъл ум, под напора на биологичните му нужди, не може да повярва...

Две други съобщения имат същата цел и са предназначени за онези, които са се научили да четат без да сричат и си въобразяват, че с това са станали по умни и могат да плещят на зелено по всички теми - от брокерството до новите технологии и амбулантната търговия ...
В българския печат:
http://www.segabg.com/article.php?id=685840
В гръцкия
http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26499&subid=2&pubid=113219898

Няма да коментирам българското, въпреки че то е интересно и апокалиптично през призмата на икономическата география... Преките ми наблюдения са малко.


За Гърция ми е по лесно.
На графиката:
Черната линия показва промяната на броя на строителните разрешения 2013г.
Червените колонки - промяната на застрояваните обеми (измерени в куб.м., което е по-добра мярка от кв.м.)

Самарковите клакьори се оживиха и започнаха да доказват, че след като два поредни месеца  строителните обеми се увеличават меркеленомиката тръгва...
Само ще подчертая, че пика на строителните обеми беше.... 2003
Благодарение на олимпиадата!
Иначе!
Благодарение на Ойрото - щеше да е по рано - преди него! ;)

Едни зевзеци думат, че са сменили и методологията на отчитане...
Но и да не е така, и новата методология да дава по точни резултати... обемите на строителството стигнаха критичния минимум, под който ще изчезват не само села от картата на балканите, но и градове. Просто няма къде по-надолЕ да падат, макар че докато начело в Оупа е Кака и клакьорите и, и немските подгъзурници не огладнеят съвсем, и това не е изключено...

Цените!
Ако чета какво пише във вестниците отдавна продавачите трябваше да плащат на купувачите за да им вземат жилището. И аз го чета ама не вярвам.
За цялата криза - цените не са мръднали!
Имаше някои балони, които се поспихнаха. И още има! И те ще се поспихнат. Толкова.
Най-точно е да се каже, че няма цена.
Защото няма цена, където няма пазар, след толкова много освобождаване на пазара по неолайнярски и тройкенски (не мога да се въздържа), пак по немската рецепта от готварницата на кака!


- ША ПАДНАТ ОЩИ ЦИНИИТЕ - викат разни познавачи и чакат камбанката на 148.
Има такива цени.  Най напред до тях стигат лихварите по бързите заеми, много по-рядко брокерите и техните приятели и никога хулителите на брокерите! :)
И докато се надпреварват лебарите, баничарите, сводниците и пр... да коментират и прогнозират цените, вече  електронните търсения са два пъти повече от електронните предлагания.
Гърка пък, този мошеник, продължава да пресмята цената на имота си във връзки магданоз, в домати, в брашно и пр. и никога първо през евро...


Скитъре?
Какво стана с дюкяна и  безплатните технологии?
Печелиш ли вече?

Ай! Наздраве!
 *drinks*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #72 -: 15 Февруари, 2014, 17:50:49 »
0
Аз не съм спирал да печеля, Жоре. Имам си безплатен софтуер и ми вади някои стинки. Но тъй като за тебе такова животно нема, считай, че разбивам мази и продавам туршията на хората по пазарите.

Гледам, си преместил гръцката тема тук. Тъй де, за цените иде реч. Нямало цени, викаш, щото пазар нямало. Ама не били мръднали цените. Дообре. ;)

Четох някъде, ударили сте 28% официална безработица тия дни. Лошо. А и викаш, лихварите лющят здраво като млад козел стара върба. Криза, какво да я правиш...
Взехте ли да спирате да втъвате в още дълг или още сте на пързалката? Не ги следя нещата. Да не е пък да сте дръпнали напред случайно?

Ай!  *drink2*

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #73 -: 15 Февруари, 2014, 18:41:23 »
+1
goro, нема да се обиждаш, ама ако те закачат на тъпомера, да знаеш, че ще му скъсаш пружината.

Скити, не му обръщай внимание на гърчето, то толкова си може и знае, докато гърчетата открият компютрите и интернет жорко може отдавна да се е пренесъл в по-добрия свят.

Че аз, ако се обиждах на всички помияри, които ме лаят, отдавна да бях в по-добрия свят!

Ай!  *drinks*
За безплатните технологии и дюкяна!

gorko по-добре си мълчи, изглеждаш по-умен така!  *clap*



Уаууу!!!
Нов псевдоним на стар, увиснал форумен член пак толкова колкото преди имащ да каже!  ;)


Я...
Стана ясно, че хулителите на брокерите, баничарите, лебарите, мазачите, бояджиите, сводниците в ниските земи и вся остальная сволочь няма да ни уведоми за цените на имотите 2014...


Няколко съобщения в печата.
Паралелните съобщения на едни и същи теми, с аналогично съдържание в печата на Гърция и България отдавна не ме изумяват.  :)

Единия тип съобщение от типа Еврозоната се възстановява по-добре от очакваното има за цел предизборно (преди евро-изборите) да убеди неграмотното колониално население в непогрешимостта на ръководещата Оууупа кЪака, но и неговия семпъл ум, под напора на биологичните му нужди, не може да повярва...

Две други съобщения имат същата цел и са предназначени за онези, които са се научили да четат без да сричат и си въобразяват, че с това са станали по умни и могат да плещят на зелено по всички теми - от брокерството до новите технологии и амбулантната търговия ...
В българския печат:
http://www.segabg.com/article.php?id=685840
В гръцкия
http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26499&subid=2&pubid=113219898

Няма да коментирам българското, въпреки че то е интересно и апокалиптично през призмата на икономическата география... Преките ми наблюдения са малко.


За Гърция ми е по лесно.
На графиката:
Черната линия показва промяната на броя на строителните разрешения 2013г.
Червените колонки - промяната на застрояваните обеми (измерени в куб.м., което е по-добра мярка от кв.м.)

Самарковите клакьори се оживиха и започнаха да доказват, че след като два поредни месеца  строителните обеми се увеличават меркеленомиката тръгва...
Само ще подчертая, че пика на строителните обеми беше.... 2003
Благодарение на олимпиадата!
Иначе!
Благодарение на Ойрото - щеше да е по рано - преди него! ;)

Едни зевзеци думат, че са сменили и методологията на отчитане...
Но и да не е така, и новата методология да дава по точни резултати... обемите на строителството стигнаха критичния минимум, под който ще изчезват не само села от картата на балканите, но и градове. Просто няма къде по-надолЕ да падат, макар че докато начело в Оупа е Кака и клакьорите и, и немските подгъзурници не огладнеят съвсем, и това не е изключено...

Цените!
Ако чета какво пише във вестниците отдавна продавачите трябваше да плащат на купувачите за да им вземат жилището. И аз го чета ама не вярвам.
За цялата криза - цените не са мръднали!
Имаше някои балони, които се поспихнаха. И още има! И те ще се поспихнат. Толкова.
Най-точно е да се каже, че няма цена.
Защото няма цена, където няма пазар, след толкова много освобождаване на пазара по неолайнярски и тройкенски (не мога да се въздържа), пак по немската рецепта от готварницата на кака!


- ША ПАДНАТ ОЩИ ЦИНИИТЕ - викат разни познавачи и чакат камбанката на 148.
Има такива цени.  Най напред до тях стигат лихварите по бързите заеми, много по-рядко брокерите и техните приятели и никога хулителите на брокерите! :)
И докато се надпреварват лебарите, баничарите, сводниците и пр... да коментират и прогнозират цените, вече  електронните търсения са два пъти повече от електронните предлагания.
Гърка пък, този мошеник, продължава да пресмята цената на имота си във връзки магданоз, в домати, в брашно и пр. и никога първо през евро...


Скитъре?
Какво стана с дюкяна и  безплатните технологии?
Печелиш ли вече?

Ай! Наздраве!
 *drinks*



Виж сега незнайни бльокерю разбирам те чудесно, че си умрял от глад но няма безплатен обяд на този свят! Трябва да се постараеш малко, ходи на училище, квалифицирай се, ако трябва занят си намери /имам един приятел обущар, дядо е но си изкарва по 40-50лв на ден без да си дава много зор/ и се труди! Всичко се постига с много труд на този свят а анализите остави на друг, защото явно не са ти силна страна. Хаотичен си и малко несвързан в констатациите. България е сред страните в Европа с най-ниски цени, но и най-високи разходи по обслужване на ипотечните заеми, най-ниска минимална работна заплата, най-малка заетост и най-бързо обезлюдяващата се страна! БВП на страната е колкото на една голяма компания в САЩ! Тоест много малко се произвежда, няма кой да харчи пари, да спестява и тези пари отново да се връщат и завъртат в икономиката! Няма да се впускам в подробности...едва ли ще смелиш информацията! На прима виста от новините днес, малко по-образно, за да попиеш:

http://fakti.bg/hr/88583-20-ot-trudosposobnite-balgari-s-naglasa-da-emigrirat

Абсолютната и относителната бедност са много високи. Хората имат най-ниското потребление, качество и стандарт на живота и второ - ние сме сред водещите страни, където относителното усещане за бедност е много силно. Всичко това е защото нацията загива. Справка:

http://www.btv.bg/shows/lice-v-lice/videos/video/740568170-Izpraveni_li_sme_pred_demografska_katastrofa.html

и така нататък и т.н.....

Така че в частност имотният пазар...ами той е част от икономиката на страната и е щрих към цялата картинка тук моето момче!

Иначе нито съм нов псевдоним на стар увиснал хуй нито съм списвал преди в този форум. Попаднах на него по простата причина, че съм имал вземане-даване с твои колеги наскоро и мога да кажа с ръка на сърцето, че сте АБСОЛЮТНИ ДОЛНОПРОБНИ МИНГЯНИ ДО ЕДИН! Мъждукащи все още в умрелия пазарен сегмент на услугите с имоти, стоящи на пътя на парите межу купувачи и продавачи, хора нереализирани и с нисък социален статус, чакащи отнякъде да капне някаква схемичка.. Един съвет бльокерю- хващай се да бачкаш и да произвеждаш блага! Прави деца! Защото само така ще оцелеем като нация първо, после да забогатеем и чак след това да тръгне нагоре далаверата с имотите!

Айде и умната!


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #74 -: 15 Февруари, 2014, 20:15:52 »
0
Аз не съм спирал да печеля, Жоре. Имам си безплатен софтуер и ми вади някои стинки.
...
Скитъре,
Много се радвам за тебе приятелю.
Щом са нулеви разходите (софтуера) и две стинки печалба да дойдат са си над 100%!!!
И ако някой ти каже, че си паразит, дето нищо не прави, да не му вярваш.
Със 100% - убиец си! Като мен!
Добре дошъл в четата!

Ай! За дюкяна!
 *drinks*

п.п.
За цените пиша и за причините. Ти си умно момче, би трябвало да разбереш.
За Гърция не се притеснявай! Ще продължим темата и.


...
Иначе нито съм нов псевдоним на стар увиснал хуй нито съм списвал преди в този форум. Попаднах на него по простата причина, че съм имал вземане-даване с твои колеги наскоро и мога да кажа с ръка на сърцето, че сте АБСОЛЮТНИ ДОЛНОПРОБНИ МИНГЯНИ ДО ЕДИН!
...
Айде и умната!

Да... Може да съм се объркал!
Нов или стар, все си прост задник сред коравите, стари, форумни членове!
Нямаш проблем! Ще намериш компания. Тук едно форумно, старо, много бяло, румено дупе, обичащо да пръцка плюс-минус вече ти е показало симпатиите си!


Ай! Умната!
 *drinks*