Автор Тема: Цените на имотите 2014 г.  (Прочетена 89347 пъти)

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #90 -: 16 Февруари, 2014, 15:38:48 »
-2
 *rofl*
« Последна редакция: 16 Февруари, 2014, 15:43:58 от kepler3b »

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #91 -: 16 Февруари, 2014, 15:45:11 »
-2
Е то на този умрелия пазар и индианец с 10 хил. евро да дойде и той ще е фактор... Не мисли, че всички пасем трава!

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #92 -: 16 Февруари, 2014, 16:35:29 »
-2
Е то на този умрелия пазар и индианец с 10 хил. евро да дойде и той ще е фактор... Не мисли, че всички пасем трава!

Чудя се,кой беше толкова нервен и се триеше често,а ?   *rofl* *rofl* *rofl*
Ще ти отговоря и на изтритото мнение : Да,сериозно и не,не съм брокер.
Индианци не съм срещала още,а с 10 хил,евро не си и помисляй,че можеш да си някой на пазарЯ имотен.
Не мисля,че всички пасете трева,само някой  *rofl*  :P

ауу администратор ....явно си някой  *scare*

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #93 -: 16 Февруари, 2014, 16:39:18 »
-2
на безплатна форумна платформа за имоти в България *clap*, където активността е умряла много отдаван... Сигурно си и собственик на някой умрял офис за недвижимость а?  *rofl*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #94 -: 16 Февруари, 2014, 16:40:56 »
0
Руснаците преселени след гражданската война в Русия у нас са били около 20 хил. при всички преброявания до последното ,което  ги определя на около 25 хил.Не бих казал,че са фактор за  растеж на имотната търговия.Напротив ,тези които са имали по-големи очаквания за стандарта тука разпродават и се изнасят,правейки  слаб опит за вторичен пазар.Втората вълна са мужици,които си строят на гол терен,по типичния си начин, на тънко  и на самострой.Също не са фактор.

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #95 -: 16 Февруари, 2014, 16:54:43 »
-2
Руснаците бяха фактор на имотите но на друго място - Кипър се казва, Ти ходила ли си там между другото? Препоръчвам ти да се разходиш, тъкмо сега е приказен климата там. И да си донесеш един голям транспарент "В продаже" от някой от хилядите балкони... След това го сподели тук да се посмеем. Иначе по черноморието все още има набълбукани руснаци, накупили по една фамилна къщичка в затворените комплекси и чакащи по 200лв на ден на студио докато си карат курорта но и тази мара поумря та сега повечето са "в продаже". В градовете са малко по-активни но в ниаккъв случай не може да става въпрос за някакъв бум! Там търсят повечето заради носталгията по спомените от добре прекараните лета по Златни Пясъци и тн. И заради цената разбира се :) Между другото имам познат украиниц, който се занимаваше точно с това! Знаеш ли какво стана с него? Фалира! Има и друго, руснаците се доверяват само и основно на руснаци! Мога още много да ти говоря все пак си с администраторски права, може и да ме уредиш с титла или пък да вдигнеш рейтинга  *rofl*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #96 -: 16 Февруари, 2014, 16:57:10 »
0
Руснаците преселени след гражданската война в Русия у нас са били около 20 хил. при всички преброявания до последното ,което  ги определя на около 25 хил.Не бих казал,че са фактор за  растеж на имотната търговия.Напротив ,тези които са имали по-големи очаквания за стандарта тука разпродават и се изнасят,правейки  слаб опит за вторичен пазар.Втората вълна са мужици,които си строят на гол терен,по типичния си начин, на тънко  и на самострой.Също не са фактор.

Хъм,Фло не забелязвам да разпродават,напротив.Това лято бяха още повече кандидат купувачите,сега се появиха и в София.Ще видим.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #97 -: 16 Февруари, 2014, 17:14:19 »
-2
Купуват, купуват,,,,ама оно време... Иначе тази "акция" с руснаците е медийна измама. Стара схема е, вече може да се манипулира с нея. Между другото редовно присъства във вид на статия във fakti.bg, секция имоти. Но пък те са партньори на imot.bg, които също доста поогладняха, та горе-долу на седмица има дежурна статия с Надежди :) Гледам че и 24 часа са се включили наскоро..  И този форум...как така ще сложиш домейн фимоти? Сигурно търсачките се чудят доста как да го индексират... Предполагам и той е дело на някой Наполеон Имотен от "унез" вримина :)

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #98 -: 16 Февруари, 2014, 17:19:52 »
-2
Руснаците преселени след гражданската война в Русия у нас са били около 20 хил. при всички преброявания до последното ,което  ги определя на около 25 хил.Не бих казал,че са фактор за  растеж на имотната търговия.Напротив ,тези които са имали по-големи очаквания за стандарта тука разпродават и се изнасят,правейки  слаб опит за вторичен пазар.Втората вълна са мужици,които си строят на гол терен,по типичния си начин, на тънко  и на самострой.Също не са фактор.

Напълно те подкрепям, точно това твърдя и аз като казах "10хил евро" Твърде малко са...за да говорим за фактор. Да има ги несъмнено но...

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #99 -: 16 Февруари, 2014, 17:28:31 »
+1
Колкото до цените на имотите през 2014 г. очаквам плато.
Сега и стари и нови форумни приятели  *girl* ще попитате,ама защо ?!
Отговора ми е,че хем му е време,хем се усеща.Банките не могат още дълго да не кредитират имотния пазар.Лихвите по депозитите падат и ще падат още,"парите" там стават "нервни".
И нещо от последния месец,руснаците се появиха и в София,сега се "лъжем" с един такъв хитрец  *rofl*

Ай ! За всички приятели от форума  *drinks*  *flower2*


Плато? Платото е горе - върха на планината. А ние от 2009 г. насам чертаем спад. Може би искаш да кажеш дъно. Ако е така - може. Обаче като гледам тези графики


http://www.tradingeconomics.com/bulgaria/construction-output

и тази


http://www.tradingeconomics.com/bulgaria/housing-index

се съмнявам доста. От графиките и линковете се разбират доста неща. Например от този линк:
http://www.tradingeconomics.com/bulgaria/current-account-to-gdp

Значи бачка се, изнася се, произвежда се, но имоти не се строят, инвестиционните очаквания в имоти бележат поредно дъно и никой не се интересува. С две думи, хората бачкат, брокерите стоят гладни. Под аренда или под наем, важното е да си на плюс. Тогава има папо. С лежане и чакане някой балък да снесе трите процента не става. Колкото и да е скъпо времето на брокера, хората плащат за крайни резулати, а не като на курви - на час... Тва е.
Бачкане му е майката!
Ай!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #100 -: 16 Февруари, 2014, 20:59:38 »
0

И аз чакам спада на хубавите имоти,но на,няма и няма.
Просто не бързай. Между другото най-надценени са точно "луксозните" имоти, като се има предвид в каква държава се намират.  Шепа богаташи, търгувайки главно помежду си, си "поверваха" за известно време, но тва свърши, вервай ми! А масовите стари къщи и апартаменти старо строителство обявени за продан бележат невиждан връх като брой обяви.
Реге, обърни внимание каква посещаемост има оня форум....тва е показателно.
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #101 -: 16 Февруари, 2014, 23:16:16 »
0
Ето супер имот със супер локация на ниски ,чак паднали цени,има -няма 1270 евро/м2.  http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/02/04/2234883_raifeizen_bank_prodava_faliral_varnenski_hotel/

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #102 -: 17 Февруари, 2014, 23:57:58 »
+2
Ако помните,преди година-две май беше,китайците бяха решили да върнат земната ос като скачат едновременно в точно определен момент. Не коментирам липсата на резултат ,а  оптимизма на опита. Та ,ако всички брокери в един момент викнат "дигаме  цените" кво става? Не,че не се опитват да го правят де ,ама по отделно.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #103 -: 18 Февруари, 2014, 18:02:00 »
0
Скитър,плато-дъно,да го кажем както искаш  :)
От тук пишещите,аз си признавам,че се издържам от управление на НИ,само от това !
Какво да ви кажа,не видях и не виждам нищо драматично около недвижимостите.Сменяла съм наематели,но не повече от нормалното,наемите ги смъкнах малко през 2010 г.,сега отново ги връщам на нива 2007-2008 г. и то успешно.От всички имоти на един му търся в момента наемател,но няма да го дам на всеки и не бързам.
Като човек издържащ се от наеми,естественно,че гледам и продажбите,ама от 2010 г. не виждам нищо интересно на цена която искам,няма.
Не се занимавам с панелки и нямам намерение да влизам в този сегмент,при търговските имоти не усетих драми,разбирайте ме както искате.
Най-любимият ми имот е купен 2008 г. за 94000 евро,сега на опашка са петима с последно предложение миналата година за 125000 евро,при мен спад няма.
В този форум има хора които ме познават лично и знаят почети всичко за имотите ми,има и един който е виждал и част от нот. ми актове.Поздрав Оунарче  :)
И аз чакам спада на хубавите имоти,но на,няма и няма.

Поздрави Регатке. Добре се справяш гледам с управлението. А за руснаците няма да се чуе докато не лапнат поне 10-12 % от добрите имоти в София. И няма да е далече. Даже подозирам за какво софийско те дрънкат. Че отсреща гласят една софтуерна фирма и купуват и наемат упорито.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Цените на имотите 2014 г.
« Отговор #104 -: 19 Февруари, 2014, 14:26:33 »
-2
Малко офтопик но...попаднах на един много преуспял бльокер. И ДА това на картината е бате Стив  *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*

http://youtu.be/j59UTZtGpjY?t=57s