Автор Тема: Демокрация  (Прочетена 31561 пъти)

Дидо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 19
  • Карма: +11/-1
  • Респект: +2
    • Профил
Демокрация
« -: 14 Май, 2010, 03:05:26 »
0
Да споделя горчивия си опит:

http://toyotabg.net/viewtopic.php?t=12347

Аз съм един от "пъдарите" - модератори, чиято работа е да не се допуска това.

С ръка на сърцето мога да ви кажа, че от тези мерки - нататък - форума замря...

За да не го допускаме - моля ви - да не се превръщаме в ....31, много е лесно.

А още по-лесно е - измамно лесно - на не уважаваш противника.

Убеден съм, че всички тук сме ЪП-ъри - противно на мненията в "друтия" форум.

ЪП - на икономиката в Бг, но не и по този начин. Не и чрез подобен род измама и заробване.

Аз произвеждам и изнасям за много държави в еврозъюза.

Там все още ценят човешкия труд...

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #1 -: 15 Май, 2010, 01:19:06 »
0

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #2 -: 12 Юли, 2011, 21:08:32 »
0
http://uvolnenie.org


що е АНОНИМНО, тва дето си го постнал??? И билбордовете и те..... АНОНИМНИ.
Е тва ни е проблема на българите, крием се като лисици в дупките и като видим мърша сички се нахвърляме на нея  *rofl* Затова за българите трябва само тояга, щото сме хитър петъровци и андрешковци, как вика Асен, и тук е безкрайно прав  *drinks*
« Последна редакция: 12 Юли, 2011, 21:12:06 от servel »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #3 -: 13 Юли, 2011, 11:10:39 »
0
Уволних го. Три пъти *yahoo*

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #4 -: 13 Юли, 2011, 14:37:58 »
0
http://uvolnenie.org


що е АНОНИМНО, тва дето си го постнал??? И билбордовете и те..... АНОНИМНИ.

Щото ме кефи как брояча расте! ;)
Бюлетините също са анонимни...
Демокрация, какво да я правиш?!


Да де, ама нещо е кривиразбрана демокрация, щото като гласуваш представяш лична карта в секцията и отиваш лично, пък и зад всеки от избираните стои некаква платформа.

Сега ако аз направя един сайт, в който да питам колко мъже искат да оправят примерно жена ти/приятелката ти и се скрия анонимно в мрежата не е много редно, си мисля и малко ми бяга твоята представа за демокрация  ;)

Иначе е супер и е мъжкарско, според мен, ако ти или който и да е друг направи и излезе с името си зад такъв сайт. Гоголчо гласува 3 пъти, аз пъкл мога да гласувам още 1000.... не че защитавам ББ-тката, ама мразя "курволъка" дето ни е присъщ кат нация *scare*
 

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #5 -: 13 Юли, 2011, 20:23:54 »
0
Цитат
ПОСЛАНИЕ

Уважаеми читатели,

За пореден път се убедихме, че управлението на ГЕРБ е кухо и безпомощно. След нашата гражданска провокация към обществото, ни нарязаха билбордовете и опитаха да ни хакнат сайта. Това е присъщо за хулиганския нрав на премиера, но нали все пак той е глава на изпълнителната власт, а не главатар на силова групировка. Негови  верни чичковци и лелки от държавната администрация се държаха безобразно спрямо фирмата, която ни осигури 4 билборда – заплахи, викове и тем подобни чиновнически изстъпления.  Установихме с лекота, че цецовите пипала се логват на всеки 30 мин. в част от нашите електронни пощи, но това не е новина нито за вас, нито за нас...  Страхът на властта от граждански инициативи се трансформира в пряк натиск чрез претенции за авторски права върху снимка, която свободно циркулира в интернет пространството, сваляне на банер от авторитетна медия и порой от поръчкови изказвания само в негативен план срещу инициативата за уволнение на Бойко Борисов. Нали уж живеем в демократична държава и трябва да се чуят всички гледни точки.

Можем да кажем само: Благодарим ви, г-н Борисов! Вие доказахте, че има нужда от такава инициатива!

Но все пак всичко това ни забавлява. Забавлението ни е още по-голямо защото ние сме сигурни, че Бойко Борисов и Цветан Цветанов знаят кой стои зад инициативата, но не си признават, защото така ще докажат, че полицейщината следи, дебне и слухти всеки, не само политическите опоненти на властта, но и свободните български граждани като нас.

Обръщаме се към най-нетърпеливите от вас, за да ви уверим, че не правим нищо по-различно от познатите ви технологии на масовите комуникации. Анонимният анонс е позволен, когато има посочени дата и час за легитимация на автора или създателя на посланието.

Уверяваме ви също, че не сте в ситуация за очакване на ГОДО, защото  на 17-ти юли в 13 часа обещахме и ще разкрием лицата, които стоят зад призива.

Съчувстваме на Бойко Борисов, който все още се приема за Бог на народа без да знае, че вече е развенчан месия.
Очаквайте подробна статистика за уникалните посещения на този website!

На мен ми е интерсно както кой стои зад кампанията (колебая се между Янето/БСП), така и реакцията на герберите. 

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #6 -: 17 Юли, 2011, 13:15:14 »
0
РЗС са.  :D

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #7 -: 24 Януари, 2012, 13:32:23 »
0
Чудех се, къде ли драсна два реда по повод на новия президент и не намерих по-подходящо място.
В неделя с жена ми си пиехме кротко утринното кафе и вяло гледахме "коронацията". Жена ми сегиз-тогиз ставаше да си шета  и по едно време, чисто по женски, подпита за Юлиана Плевнелиева и защо не я вижда. Казах, че я няма и не съм наясно с причините.
Какво мислиш все пак, контрира ме тя.
Опитах недоволно да стимулирам някакъв мисловен процес и отговорих, че с този жест тя доста убедително доказва, че е много силна личност, която не желае да се примири с насадени условности, дори е готова да възстане срещу съмнителни традиции. Вероятно иска да демонстрира, че няма да играе роля на "първа дама" и ще следва живота си.
Ама, как няма да застане до съпруга си в такъв момент! Каквото и да е, иди там и поне фалшиво се усмихви няколко пъти ноне заради него, като не харесваш отредената ти роля. Че тя така ясно подсказва, че Плевнелиев не може да се оправи с жена си, та как ще се оправя с държавни дела.
 
Усетих, че се разбудих окончателно. Започнах да мисля и изведнъж ми светна, че в кандидатпрезидентската кампания имаше информация, че тя не е искала той да влезе в тази надпревара.
Ами ако от него безалтернативно е поискано "да стане" президент и той поради някакви причине не е бил в състояние да каже "не". Ако това е било обсъдено сериозно и в семейството са се "договорили", че няма да се поставят неприемливи изисквания за желателно поведение. Или Ако жената просто иска да каже: правете каквото искате, но няма да пишете моя дневен ред и най-вече този на децата ми. Имам сериозни възражения той да влиза в политиката при тези (а може би и въобще) обстоятелства и с тези хора.
Смънках нещо в тази посока, но не ми се говореше много по темата.

И тук стана нещо интересно. Съобщиха името на бъдещия началник на канцеларията. Аз ахнах. Жена ми не познаваше това име, та се наложи да и обясня, какъв го играе чичкото.

При което тя отсече непосредствено, но много находчиво. Горкичкият, в къщи очевидно е "под чехъл", което не е чак толкова страшно, защото дори и на американските президенти редовно има се случва, но спасявайки се, нашият ще ходи на работа, а там ще попадне "под ботуш".
 

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #8 -: 24 Януари, 2012, 13:39:27 »
0
Опитах недоволно да стимулирам някакъв мисловен процес и отговорих, че с този жест тя доста убедително доказва, че е много силна личност, която не желае да се примири с насадени условности, дори е готова да възстане срещу съмнителни традиции. Вероятно иска да демонстрира, че няма да играе роля на "първа дама" и ще следва живота си.
Ама, как няма да застане до съпруга си в такъв момент! Каквото и да е, иди там и поне фалшиво се усмихви няколко пъти ноне заради него, като не харесваш отредената ти роля. Че тя така ясно подсказва, че Плевнелиев не може да се оправи с жена си, та как ще се оправя с държавни дела.
 


nachev,
аз не уважавам "Шоу" особено, но виж следната статия
Коя е Юлияна плевнелиева? http://zahariada.blog.bg/politika/2012/01/24/koia-e-iuliiana-plevnelieva-prepechatka.888662

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #9 -: 24 Януари, 2012, 14:37:02 »
0
Начев,
Темата ти е на място. То, където и да я беше пуснал, все щеше да е където трябва.
Жалка е цялата тази история с Президента и жена му. Той самият изглежда зашеметен и май още не е наясно къде е запратен. По-неадекватно поведение на публична личност не бях виждала. Дори ми дожаля за него. Мислех си, че жена му просто предпочита да си стои в другия свят - на относителната нормалност (знаеше се къде работи).  Но когато разбрах за назначението на съветника или началник на кабинет- не помня точно позицията, стана ясно каква шапка са му скроили. От едната страна ДАНС, от другата Маргарита Попова, от трета капиталистите и на главата му - ББ ....
Язък за народа.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #10 -: 24 Януари, 2012, 15:22:38 »
0
   Начев, Начев, само се чудиш каква ..................... да измислиш.
   Аз, ако бях на жена му на президента на мястото, не само щях да се крия, ами щях и да се разведа, като се има предвид поведението и отношението на медийте и простия народ към известните хора. А жената е работила в медия, та ги знае нещата от извора.
   Айде холан, значи като беше мъжа й бизнесмен, се оправяше сам, като беше министър също, сега, щото решил президент да става /работа като всяка друга/, му притрябвала жена. Нищо подобно, въобще не му е притрябвала, само да я разнасят по ШОУ-та и УИКЕНДИ, да научи за себе си и за семейството си, за децата си, за брат си и сестра си, ако има, за майка си, баща си и баба си неща, дето не ги е и сънувала. Ха,ха,ха, да не е луда случайно, тя жената, ако не беше супер читава, Росен Плевнелиев нямаше да има с нея три деца, повярвай ми. А и той е много качествен човек, повярвай ми и това, независимо каква точно или въобще някаква ще я свършат в Президетството.
   Въобще за поведението на Юлияна Плевнелиева от мен само едно - БРАВО.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #11 -: 24 Януари, 2012, 15:51:15 »
0

nachev,
аз не уважавам "Шоу" особено, но виж следната статия
Коя е Юлияна плевнелиева? http://zahariada.blog.bg/politika/2012/01/24/koia-e-iuliiana-plevnelieva-prepechatka.888662

Хе, благодаря ти за това!
Връщам се отвън и го изгълтах с интерес и на един дъх.
Странно, че е от Шок. Човек си мисли, че нещо такова "трябва" да е жълто, но дори и няколкото деликатни елемента по скоро не ми жълтеят, а помагат да се допълни картината.
Я го виж ти!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #12 -: 24 Януари, 2012, 16:09:23 »
0
Начев,
Темата ти е на място. То, където и да я беше пуснал, все щеше да е където трябва.
Жалка е цялата тази история с Президента и жена му. Той самият изглежда зашеметен и май още не е наясно къде е запратен. По-неадекватно поведение на публична личност не бях виждала. Дори ми дожаля за него. Мислех си, че жена му просто предпочита да си стои в другия свят - на относителната нормалност (знаеше се къде работи).  Но когато разбрах за назначението на съветника или началник на кабинет- не помня точно позицията, стана ясно каква шапка са му скроили. От едната страна ДАНС, от другата Маргарита Попова, от трета капиталистите и на главата му - ББ ....
Язък за народа.
nino,
Констатирам доста сходства в гледните ни точки. Ама наистина като зашеметен продължава да изглежда този човек. Не знам дали да продължа да изпитвам изначалната си човешка солидарност към човек, за когото мислех, че просто добронамерено е приел една подадена ръка, но без въобще да подозира, кой е от другата страна. И изведнъж попаднал в мелница. Такъв един ангажиран изглеждаше, работар. Номинирането му го приех за поредна силова демонстрация, назидателно напомняне, че няма никакво значение кой си: случаен адвокат, случайно попаднал на някакъв кръстопът доктор или "случаен" бизнесмен, каквито има десетки хиляди, това не може да е проблем и ще станеш, какъвто Той иска.

Не знам, какво ще се случи, но ми се струва, че започваме да се приближаваме към момента, в който неизбежно ще почне да се отхвърлят люспите на старата кожа, после омразите вече няма да могат да бъдат скрити, накрая ще дойдат и "предателствата".
Нищо ново под слънцето. Божествена комедия.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #13 -: 24 Януари, 2012, 16:16:30 »
0
   Начев, Начев, само се чудиш каква ..................... да измислиш.
Не само се чудя, но и работя, колега.
Не само работя, но и се старая да отгледам последователи  :)
Я гледай,  какъв коментар си написал :
 
 
Цитат
Аз, ако бях на жена му на президента на мястото, не само щях да се крия, ами щях и да се разведа, като се има предвид поведението и отношението на медийте и простия народ към известните хора. А жената е работила в медия, та ги знае нещата от извора.
   Айде холан, значи като беше мъжа й бизнесмен, се оправяше сам, като беше министър също, сега, щото решил президент да става /работа като всяка друга/, му притрябвала жена. Нищо подобно, въобще не му е притрябвала, само да я разнасят по ШОУ-та и УИКЕНДИ, да научи за себе си и за семейството си, за децата си, за брат си и сестра си, ако има, за майка си, баща си и баба си неща, дето не ги е и сънувала. Ха,ха,ха, да не е луда случайно, тя жената, ако не беше супер читава, Росен Плевнелиев нямаше да има с нея три деца, повярвай ми. А и той е много качествен човек, повярвай ми и това, независимо каква точно или въобще някаква ще я свършат в Президетството.
   Въобще за поведението на Юлияна Плевнелиева от мен само едно - БРАВО.
Кой би могъл да предположи само допреди няколко седмици, че ще си дадеш труда за нещо такова, че и вярно е при това.
Е, за доказателство относно "качествен човек", ще изчакам още малко. А дано.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #14 -: 24 Януари, 2012, 16:18:42 »
0
Между качествен човек и качествен президент разликата е огромна.