Автор Тема: Демокрация  (Прочетена 31560 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #15 -: 24 Януари, 2012, 16:49:28 »
0
Между качествен човек и качествен президент разликата е огромна.
Вярно, но аз на този етап ще чакам за доказване на човещината, както си утвърдил. Щото добре е все пак да се провери. Ти мен ме пързаляш на всяка крачка, пък пледираш аз да ти вярвам  безрезервно.

Ако по-нататък кажеш и за "добрия президент", ще гледаме вече отново, но на друго основание  ;)

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #16 -: 24 Януари, 2012, 21:22:30 »
0
Скитъре,
мисля си, че това решение може да е свързано с многобройната иноверска маса сред френскто население. Вероятно има и доста наследници на арменски семейства, спасили се от преследване във Франция. Та, вероятно по този начин френската демокрация се опитва да постави някакви рамки за обикновените хора, с цел да предотврати някои "революционни хрумвания".
 ::) Само дето сега взех да се тревожа за нашите момчета - тези от парламента, от правителството и т.н. дали не ги оставят по "бели гащи" европейските им партньори. Нали все в техните съвети и изисквания се кълнат, като дерат кожата на собствения си народ. Ами сега - нашите си мислят, че геноцид няма, пък франсетата - има. Що така? И ко ша парайм?
Ама те пак на ветровитото са застанали - днес Ердоган размахваше великотурския си показалец към Европа.
Та ще са още по-интересни времената.
Да бяхме станали своевременно будисти, индуси, конфуцианци,...
 Абе да бяхме се свързали с братския китайски народ, сега Водния Дракон щеше да ни пази и да успеем да се справим.
Ама - нямаме си късмет и това е - в избора на съюзници!

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #17 -: 25 Януари, 2012, 00:38:39 »
0
Юлияна Плевнелиева взриви "Фейсбук" с туит срещу Борисов
http://www.segabg.com/article.php?id=586365

Жената си пада бунтарка нещо. Браво.

Заглавието е малко подвеждащо, щото въпросният туит е отпреди повече от година. Ама що чак сега е забелязано.

А от Плевнелиев не очаквам нищо на този етап. Няма как, колкото и да го питат какво мисли за ювелирните акции на ЦЦ. Няма да отговори.

koganev

  • Гост
Re: Демокрация
« Отговор #18 -: 25 Януари, 2012, 01:52:57 »
+1
Вероятно франсетата искат да кажат, че официалното отричане ще е наказуемо, а не лаф-мохабета. Медии, официални лица, лекции и прочие. Пак е странно, но...
Община Пловдив също била признала геноцида... И кво? Турци и арменци си живеят в мир. Ние сме уникален град. Може би причината е, че сме на 8000 годни, а само 300 от тях сме под българско управление.

За жената на Роската - какво се чудите? Президент бил... сякаш това е нещо достойно в държава като нашата. За нея това е голям провал. Сега как ще възпитава децата си, когато баща им е пример за путьовщина? Човек за едната чест живее. Ако някой е чел "Братя Карамазови", в което кой знае защо се съмнявам, ще се сети за Илюша, който плаче и прегръща баща си с думите "татко, как ни унизи той"... Това е една от най-тъжните картини в световната литература. А сега Плевнелиев ще бъде подлаган доста често на унижения пред децата си, както вече му се случи няколко пъти. В какво да го подкрепя жена му, в подлагането ли? НЕ всички жени в България са готови да се хилят в камерите, обкръжени от идиоти и престъпници. ДА си политик в редиците наГЕРБ е позор и колкото по-нависоко си, толкова си по-опозорен. НА какво да се радва и защо да се показва? ТЯ пак добре, че не го е изритала още, но ако продължава да се унижава и това ще стане.

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #19 -: 25 Януари, 2012, 14:14:21 »
0
Коганев,
С удоволствие ти написах +че, но кой знае защо много ми е трудно да си представя толкова класически образ на безкомпромисна млада жена. Не, че не е възможно. Ох, колко ми се иска да е така!

koganev

  • Гост
Re: Демокрация
« Отговор #20 -: 25 Януари, 2012, 14:24:34 »
0
Не знам защо ти е трудно да си представиш. Аз познавам много добре поне една - жена ми. За много други мои познати само предполагам, че не биха приели дупедавстото на мъжете си, а еле пък да се хвалят с  това. Което си е срамно, си е срамно. Свинете може да се наричат помежду си "елит", но пак са си свине. Човек, който е със всичкия си, не може да приеме тази сган за нормално обкръжение. Това, че медиите им се подмазват и ги величаят, прави нещата още по-отвратителни.
Дано да се задържи на тази позиция президентшата, защото и на нея няма да й е лесно - натискът ще е огромен. Мъжът й я вкара в голяма беда - децата трябва да се спасяват от омерзение. 

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #21 -: 25 Януари, 2012, 17:09:22 »
0
Трудно ми е, защото всеки ден виждам около себе си толкова мерзки предателства, продаване на собственото достойнство, незачитане на чуждото, мачкане на хората под теб в "йерархията", че имам чувството, че съм в царството на гротеските.  Някой, бил нормален и съвестен човек 20-30 години и изведнъж от страх да не остане без службата си, започва да изневерява на принципите, които е защитавал през целия си професионален живот. Рисковете, които е поемал са били несравнимо големи според това, с което сега не само се съобразява, но и плюе на професионализма си, съсипва себе си и хората около него...
Та, затова.
Мисля си,  въпросната млада особа или  е принципна и почтена към себе си и децата си, или просто  играе друга игра. Знам ли? Не познавам вече света на тези хора и не мога да се доверя на първото  си впечатление. Добре, че не съм млада и не се налага да живея в техния свят. Иначе и около мен е пълно със свестни хора :).

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #22 -: 25 Януари, 2012, 17:55:02 »
0


Нинка,
Никой не те мачка теб! Себе си мачкат и плескат, но не го разбират и осъзнават. Заради една ... празнота, безсмислие.
Това са паралелни реалности, не се чуди и опитвай да ги събереш. Игнор, това е спасението, за да има място и въздух и за теб, и за свестните хора около теб... Сама го каза - не са малко. :)

 *flower1*

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Демокрация
« Отговор #23 -: 25 Януари, 2012, 21:53:38 »
0
О, Муза!
Никой не ме мачка, наистина. Ама то е защото ръста ни  различен и не зачитам тази йерархия. :P
Ама началник да тласка подчинените си към нарушения и да се крие зад гърба им. Абе!!!! Мръсници!
Добре, че не работим с човешки животи или души. Отдавна да сме ги зачернили. Добре е също така, че все още на никой не му пука за духовност и култура. Не, че няма да им дойде реда. Много, ама наистина много пари има в музеите и галериите-ще има да се разпродава... Имат си и предтечи - бащата на СССР и Арманд Хамър са христоматиен пример. Ще им намерят пътя. Ама да видим кога. може би като ни пенсионират, та да няма кой да скимучи "как може?" и "защо така?".
О, съжалявам за празнословията.  *rofl*.