Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

Демокрация

<< < (5/5)

koganev:
Не знам защо ти е трудно да си представиш. Аз познавам много добре поне една - жена ми. За много други мои познати само предполагам, че не биха приели дупедавстото на мъжете си, а еле пък да се хвалят с  това. Което си е срамно, си е срамно. Свинете може да се наричат помежду си "елит", но пак са си свине. Човек, който е със всичкия си, не може да приеме тази сган за нормално обкръжение. Това, че медиите им се подмазват и ги величаят, прави нещата още по-отвратителни.
Дано да се задържи на тази позиция президентшата, защото и на нея няма да й е лесно - натискът ще е огромен. Мъжът й я вкара в голяма беда - децата трябва да се спасяват от омерзение. 

nino:
Трудно ми е, защото всеки ден виждам около себе си толкова мерзки предателства, продаване на собственото достойнство, незачитане на чуждото, мачкане на хората под теб в "йерархията", че имам чувството, че съм в царството на гротеските.  Някой, бил нормален и съвестен човек 20-30 години и изведнъж от страх да не остане без службата си, започва да изневерява на принципите, които е защитавал през целия си професионален живот. Рисковете, които е поемал са били несравнимо големи според това, с което сега не само се съобразява, но и плюе на професионализма си, съсипва себе си и хората около него...
Та, затова.
Мисля си,  въпросната млада особа или  е принципна и почтена към себе си и децата си, или просто  играе друга игра. Знам ли? Не познавам вече света на тези хора и не мога да се доверя на първото  си впечатление. Добре, че не съм млада и не се налага да живея в техния свят. Иначе и около мен е пълно със свестни хора :).

Muza:


Нинка,
Никой не те мачка теб! Себе си мачкат и плескат, но не го разбират и осъзнават. Заради една ... празнота, безсмислие.
Това са паралелни реалности, не се чуди и опитвай да ги събереш. Игнор, това е спасението, за да има място и въздух и за теб, и за свестните хора около теб... Сама го каза - не са малко. :)

 *flower1*

nino:
О, Муза!
Никой не ме мачка, наистина. Ама то е защото ръста ни  различен и не зачитам тази йерархия. :P
Ама началник да тласка подчинените си към нарушения и да се крие зад гърба им. Абе!!!! Мръсници!
Добре, че не работим с човешки животи или души. Отдавна да сме ги зачернили. Добре е също така, че все още на никой не му пука за духовност и култура. Не, че няма да им дойде реда. Много, ама наистина много пари има в музеите и галериите-ще има да се разпродава... Имат си и предтечи - бащата на СССР и Арманд Хамър са христоматиен пример. Ще им намерят пътя. Ама да видим кога. може би като ни пенсионират, та да няма кой да скимучи "как може?" и "защо така?".
О, съжалявам за празнословията.  *rofl*.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия