Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

Демокрация

<< < (2/5) > >>

gogolcho:

--- Цитат ---ПОСЛАНИЕ

Уважаеми читатели,

За пореден път се убедихме, че управлението на ГЕРБ е кухо и безпомощно. След нашата гражданска провокация към обществото, ни нарязаха билбордовете и опитаха да ни хакнат сайта. Това е присъщо за хулиганския нрав на премиера, но нали все пак той е глава на изпълнителната власт, а не главатар на силова групировка. Негови  верни чичковци и лелки от държавната администрация се държаха безобразно спрямо фирмата, която ни осигури 4 билборда – заплахи, викове и тем подобни чиновнически изстъпления.  Установихме с лекота, че цецовите пипала се логват на всеки 30 мин. в част от нашите електронни пощи, но това не е новина нито за вас, нито за нас...  Страхът на властта от граждански инициативи се трансформира в пряк натиск чрез претенции за авторски права върху снимка, която свободно циркулира в интернет пространството, сваляне на банер от авторитетна медия и порой от поръчкови изказвания само в негативен план срещу инициативата за уволнение на Бойко Борисов. Нали уж живеем в демократична държава и трябва да се чуят всички гледни точки.

Можем да кажем само: Благодарим ви, г-н Борисов! Вие доказахте, че има нужда от такава инициатива!

Но все пак всичко това ни забавлява. Забавлението ни е още по-голямо защото ние сме сигурни, че Бойко Борисов и Цветан Цветанов знаят кой стои зад инициативата, но не си признават, защото така ще докажат, че полицейщината следи, дебне и слухти всеки, не само политическите опоненти на властта, но и свободните български граждани като нас.

Обръщаме се към най-нетърпеливите от вас, за да ви уверим, че не правим нищо по-различно от познатите ви технологии на масовите комуникации. Анонимният анонс е позволен, когато има посочени дата и час за легитимация на автора или създателя на посланието.

Уверяваме ви също, че не сте в ситуация за очакване на ГОДО, защото  на 17-ти юли в 13 часа обещахме и ще разкрием лицата, които стоят зад призива.

Съчувстваме на Бойко Борисов, който все още се приема за Бог на народа без да знае, че вече е развенчан месия.
Очаквайте подробна статистика за уникалните посещения на този website!
--- Край на цитат ---

На мен ми е интерсно както кой стои зад кампанията (колебая се между Янето/БСП), така и реакцията на герберите. 

gogolcho:
РЗС са.  :D

nachev:
Чудех се, къде ли драсна два реда по повод на новия президент и не намерих по-подходящо място.
В неделя с жена ми си пиехме кротко утринното кафе и вяло гледахме "коронацията". Жена ми сегиз-тогиз ставаше да си шета  и по едно време, чисто по женски, подпита за Юлиана Плевнелиева и защо не я вижда. Казах, че я няма и не съм наясно с причините.
Какво мислиш все пак, контрира ме тя.
Опитах недоволно да стимулирам някакъв мисловен процес и отговорих, че с този жест тя доста убедително доказва, че е много силна личност, която не желае да се примири с насадени условности, дори е готова да възстане срещу съмнителни традиции. Вероятно иска да демонстрира, че няма да играе роля на "първа дама" и ще следва живота си.
Ама, как няма да застане до съпруга си в такъв момент! Каквото и да е, иди там и поне фалшиво се усмихви няколко пъти ноне заради него, като не харесваш отредената ти роля. Че тя така ясно подсказва, че Плевнелиев не може да се оправи с жена си, та как ще се оправя с държавни дела.
 
Усетих, че се разбудих окончателно. Започнах да мисля и изведнъж ми светна, че в кандидатпрезидентската кампания имаше информация, че тя не е искала той да влезе в тази надпревара.
Ами ако от него безалтернативно е поискано "да стане" президент и той поради някакви причине не е бил в състояние да каже "не". Ако това е било обсъдено сериозно и в семейството са се "договорили", че няма да се поставят неприемливи изисквания за желателно поведение. Или Ако жената просто иска да каже: правете каквото искате, но няма да пишете моя дневен ред и най-вече този на децата ми. Имам сериозни възражения той да влиза в политиката при тези (а може би и въобще) обстоятелства и с тези хора.
Смънках нещо в тази посока, но не ми се говореше много по темата.

И тук стана нещо интересно. Съобщиха името на бъдещия началник на канцеларията. Аз ахнах. Жена ми не познаваше това име, та се наложи да и обясня, какъв го играе чичкото.

При което тя отсече непосредствено, но много находчиво. Горкичкият, в къщи очевидно е "под чехъл", което не е чак толкова страшно, защото дори и на американските президенти редовно има се случва, но спасявайки се, нашият ще ходи на работа, а там ще попадне "под ботуш".
 

antoninus_pius:

--- Цитат на: nachev в 24 Януари, 2012, 13:32:23 ---Опитах недоволно да стимулирам някакъв мисловен процес и отговорих, че с този жест тя доста убедително доказва, че е много силна личност, която не желае да се примири с насадени условности, дори е готова да възстане срещу съмнителни традиции. Вероятно иска да демонстрира, че няма да играе роля на "първа дама" и ще следва живота си.
Ама, как няма да застане до съпруга си в такъв момент! Каквото и да е, иди там и поне фалшиво се усмихви няколко пъти ноне заради него, като не харесваш отредената ти роля. Че тя така ясно подсказва, че Плевнелиев не може да се оправи с жена си, та как ще се оправя с държавни дела.
 
--- Край на цитат ---


nachev,
аз не уважавам "Шоу" особено, но виж следната статия
Коя е Юлияна плевнелиева? http://zahariada.blog.bg/politika/2012/01/24/koia-e-iuliiana-plevnelieva-prepechatka.888662

nino:
Начев,
Темата ти е на място. То, където и да я беше пуснал, все щеше да е където трябва.
Жалка е цялата тази история с Президента и жена му. Той самият изглежда зашеметен и май още не е наясно къде е запратен. По-неадекватно поведение на публична личност не бях виждала. Дори ми дожаля за него. Мислех си, че жена му просто предпочита да си стои в другия свят - на относителната нормалност (знаеше се къде работи).  Но когато разбрах за назначението на съветника или началник на кабинет- не помня точно позицията, стана ясно каква шапка са му скроили. От едната страна ДАНС, от другата Маргарита Попова, от трета капиталистите и на главата му - ББ ....
Язък за народа.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия