Автор Тема: Идеалната обява  (Прочетена 80538 пъти)

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Идеалната обява
« -: 14 Май, 2010, 00:51:53 »
0
Понеже тръгна една великолепна идея, да се отвори опция за публикуване на обяви към сайта, как си представяте като вид и формат, тази обява за имот, която би ви донесла информацията от която се нуждаете за него?

 Да си поговорим на тема, какво искаме да има като информация в една обява и по какъв начин да се представя тя, да ни даде най-пълна представа, която да ни улесни в изборът ни?

 За мен, графичната част е от особенно значение - често една снимка казва много повече, от колкото цял ферман със рекламни суперлативи. Не виждам да е далеч времето в което на купувача ще му се представи и възможноста за виртуална разходка из имота, показваща го от всички възможни гледни точки.


ПП Не знам дали на тази тема й е точно тук мястото, но все пак, нали искаме да вземем най-доброто от добрите?
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #1 -: 14 Май, 2010, 08:31:10 »
0
+1 за добрите снимки при презентиране на имота, писна ми да гледам обяви снимани от телефонни бльокита с първите модели телефони с камери. При това често към обява за тристаен ап. има прикачена по една квадратно-пикселна снимка на половин входна врата или иноксов парапет от стълбището. Мъка мъкааааааа  *beer*
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Идеалната обява
« Отговор #2 -: 14 Май, 2010, 09:03:32 »
0
За мен е особенно дразнещо, наместо две панорамни снимки на стаята от срещуположни ракурси, които да я покажат възможно най-пълно, да има само една насочена към тавана или към ръбът на вратата.
 Видя ли такава обява и я прескачам веднага, защото чрез подобни снимки си личи опита да скрият важна информация, която би ти спестила ненужен оглед.
 
 Скица на имота е задължително да има (задължително оразмерена!), най-малкото да се ориентираш по нея, както и всяка една снимка към обявата да е описана, коя от стаите по скицата е заснета.

 Харесаха ми в това отношение берлинските сайтове за имоти, там за доста кратко време може да придобиеш представа за състоянието на имота, неговото точно местопложение и едно много интересно нещо - директен линк към форума на квартала.
 Веднага виждаш силните и слабите страни на локацията, наместо да те омагьосват със заклинания от рода на топ-локейшън.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #3 -: 14 Май, 2010, 09:14:58 »
0
1. Снимки на всяка стая, мазето, стълбището и блока.
2. Ако е апартамент, няколко думи за съседите.
3. Списък на обзавеждането, с което се продава, ако има такова.
4. Коя година е построено.

koganev

  • Гост
Re: Идеалната обява
« Отговор #4 -: 14 Май, 2010, 12:38:37 »
0
Мога ли да изпратя линк към един белгийски сайт? То не може да се опише с думи - има всичко, което е необходимо на купувача.

http://www.immoweb.be/en/

Търсачката работи по всякакви критерии, имотите се виждат на картата с точния си адрес, снимките са добри, има статистика, препратки към финансиране и нотариуси и прочие екзотики.

Ето пример - произволно търсене на къща до 200 000Е в Населт, Лимбург, Белгия.

http://www.immoweb.be/en/Buy.estate.cfm?idbien=2578225&ongletactif=4&xincludedetail=4&mycurrent_section=Buy&xbg=N#onglet
« Последна редакция: 14 Май, 2010, 12:44:07 от koganev »

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Идеалната обява
« Отговор #5 -: 14 Май, 2010, 12:46:00 »
0
Наистина е удобен сайта!

И има едно нещо в обявите, което не може да се види в нито една от нашите сайтове - точният адрес на имота! ;)
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #6 -: 14 Май, 2010, 17:05:57 »
0
Наистина е удобен сайта!

И има едно нещо в обявите, което не може да се види в нито една от нашите сайтове - точният адрес на имота! ;)

Забелязвам, че imot.bg в новата си версия се опитват да оправят това с адреса?

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Идеалната обява
« Отговор #7 -: 14 Май, 2010, 17:51:19 »
0
Засега... няма подобни индикации.
По-лесно е да познаеш какво ще е времето на 22.12.2012-та или шестица от тотото, от колкото къде точно е позициониран като локация следният имот по обявата им
Цитат
Маломерен тристаен апартамент на тихо и много комуникативно място, близо до магазини, спирки на градския транспорт, училище, детска градина. :-\ Състои се от светъл вестибюл (хол) с PVC дограма, светъл голям кухненски бокс, две стаи, баня с WC. Апартаментът е запазен с подови настилки-паркет, теракота, балатум, стени-тапети. Към апартамента има един балкон и мазе.  :P
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Bogoljub Gagic

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +1/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #8 -: 14 Май, 2010, 18:31:02 »
0
 ;) Страх ги е брокерята да не ги прескочи купувачът, отивайки директно на адреса  :) Пък и как да му вземат "такса оглед", ако не го заведат те ?

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #9 -: 14 Май, 2010, 19:07:40 »
0
И за мен снимките са едно от най-важните неща в една обява.Често в обявите се пропуска и типа строителство,да не говорим за случаите когато умишлено се пише имота друг тип строителство за да влезе в друга категория търсения ,та дано някой се излъже.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #10 -: 14 Май, 2010, 19:11:18 »
0
;) Страх ги е брокерята да не ги прескочи купувачът, отивайки директно на адреса  :) Пък и как да му вземат "такса оглед", ако не го заведат те ?

Ще сключват ексклузивни договори с продавачите, а от купувачите няма да искат нищо, защото и без това не му вършат работа на него.

Bogoljub Gagic

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +1/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #11 -: 14 Май, 2010, 19:27:32 »
0
;) Страх ги е брокерята да не ги прескочи купувачът, отивайки директно на адреса  :) Пък и как да му вземат "такса оглед", ако не го заведат те ?

Ще сключват ексклузивни договори с продавачите, а от купувачите няма да искат нищо, защото и без това не му вършат работа на него.
Това (би трябвало да) е така, но брокерята ги е страх, че продавачът ще им каже "Този купувач дойде сам, к`ъв комисион, к`ви пет лева искЪтИ ?!!", затова крият адресите  :)

тити

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 8
  • Карма: +2/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #12 -: 15 Май, 2010, 00:16:58 »
0
1.Ми не им искам точния адрес, но поне ориентировъчно. Едно кръгче на района да сложат, пак ще обхваща няколко пресечки.
2.Да направят няколко снимки като хората- на самите помещения и на изгледа от тях /ако има такъв/. Не на мебелите, разхвърляните дрехи и играчки, вратите или кофите на строителите. Не че вратите не са важни, но кой ще се повлияе от тях дали да купува или не. Не ме интересуват и детските им легла! Понякога се чудя  какво всъщност продават- къщата или обзавеждането в нея.
3.Да пишат реално етажа, че ми омръзна от преустроени гаражи и обявени като първи етаж. Да не ми маскират терасата като стая и да ми обясняват предимството на усвоената тераса. Кухнята си е кухня, ако я няма да си го кажат. И като пишат апартамент очаквам да е с мазе, не да ми казват - ау,  маза ли .... >:(
4.И скици, скици, и то оразмерени!!! Гарсониера- всъщност разширена  стая с тераса 27 квадрата, тристаен+ бокс с една такава, двустаен- всъщност стандартна гатрсониера с баня 12 квадрата. Аз ли не съм добре или архитектите!?
Разбирам че не им пука че ми губят времето /и средствата/, но защо гуят и своите?
Има и още много разбира се какво да се иска. Много ме хваща тая тема, айде  *drink5*

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Идеалната обява
« Отговор #13 -: 15 Май, 2010, 00:36:44 »
0
Ами скици оразмерени явно не слагат, за да не видиш всъщност, че квадратурата идва двойно по-ниска от обявената. А и като направят една снимка на прозореца с панорамата насреща, а тая панорама се изчерпва с простряните кюлоти на комшийката от долепената наблизо нова кооперация, то ... ти иде някак си от вътре да им теглиш една майна на офертата!

 Ето, точно заради такива подвеждащи, некоректни и неверни обяви са ми загубили доверието 99% от агенциите!
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #14 -: 15 Май, 2010, 02:22:26 »
0
Ясно, идеята на посещението (огледа) е, да получите визуален, емоционален и физически контакт с брокера.

Носете си тапи за уши и не позволявайте да ви докосва! Брокерите са обучени в КГБ как с думи и с точно премерено докосване на определено място да ви предразположат към екзалтирано съгласие за покупка на секундата (плюс задължителната комисиона от купувача за приятното изживяване), нищо че отсреща имало било кюлоти!  :P