Форум за имоти > Продавам / Купувам / Заменям

Идеалната обява

(1/7) > >>

valsodar:
Понеже тръгна една великолепна идея, да се отвори опция за публикуване на обяви към сайта, как си представяте като вид и формат, тази обява за имот, която би ви донесла информацията от която се нуждаете за него?

 Да си поговорим на тема, какво искаме да има като информация в една обява и по какъв начин да се представя тя, да ни даде най-пълна представа, която да ни улесни в изборът ни?

 За мен, графичната част е от особенно значение - често една снимка казва много повече, от колкото цял ферман със рекламни суперлативи. Не виждам да е далеч времето в което на купувача ще му се представи и възможноста за виртуална разходка из имота, показваща го от всички възможни гледни точки.


ПП Не знам дали на тази тема й е точно тук мястото, но все пак, нали искаме да вземем най-доброто от добрите?

pmp:
+1 за добрите снимки при презентиране на имота, писна ми да гледам обяви снимани от телефонни бльокита с първите модели телефони с камери. При това често към обява за тристаен ап. има прикачена по една квадратно-пикселна снимка на половин входна врата или иноксов парапет от стълбището. Мъка мъкааааааа  *beer*

valsodar:
За мен е особенно дразнещо, наместо две панорамни снимки на стаята от срещуположни ракурси, които да я покажат възможно най-пълно, да има само една насочена към тавана или към ръбът на вратата.
 Видя ли такава обява и я прескачам веднага, защото чрез подобни снимки си личи опита да скрият важна информация, която би ти спестила ненужен оглед.
 
 Скица на имота е задължително да има (задължително оразмерена!), най-малкото да се ориентираш по нея, както и всяка една снимка към обявата да е описана, коя от стаите по скицата е заснета.

 Харесаха ми в това отношение берлинските сайтове за имоти, там за доста кратко време може да придобиеш представа за състоянието на имота, неговото точно местопложение и едно много интересно нещо - директен линк към форума на квартала.
 Веднага виждаш силните и слабите страни на локацията, наместо да те омагьосват със заклинания от рода на топ-локейшън.

Dimitar.:
1. Снимки на всяка стая, мазето, стълбището и блока.
2. Ако е апартамент, няколко думи за съседите.
3. Списък на обзавеждането, с което се продава, ако има такова.
4. Коя година е построено.

koganev:
Мога ли да изпратя линк към един белгийски сайт? То не може да се опише с думи - има всичко, което е необходимо на купувача.

http://www.immoweb.be/en/

Търсачката работи по всякакви критерии, имотите се виждат на картата с точния си адрес, снимките са добри, има статистика, препратки към финансиране и нотариуси и прочие екзотики.

Ето пример - произволно търсене на къща до 200 000Е в Населт, Лимбург, Белгия.

http://www.immoweb.be/en/Buy.estate.cfm?idbien=2578225&ongletactif=4&xincludedetail=4&mycurrent_section=Buy&xbg=N#onglet

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия