Автор Тема: Идеалната обява  (Прочетена 80540 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Идеалната обява
« Отговор #15 -: 15 Май, 2010, 11:17:37 »
0
Продължавам да сипвам сол в раната...

http://www.zimmo.be/Hasselt

Обръщам внимание на картата, на която са изписани всички данни с кратинки и прочие сакрални тайни по нашите АНИ.
Горе вляво има прозорец за определяне на специфичните изисквания на търсенето. С плъзгача за цените можете да си изберете ценови сегмент и вижте как на картата нещата се променят...
Това, дами и господа, е бизнес.
А за онези от вас, които правят сравнение на цените - имайте предвид допълнителните разходи над обявените цени. На новите се слага ДДС, на старите една такса м/у 5 и 12 % в зависимост от един странен за нас показател - нещо като вероятна доходност от имота (на го превеждам правилно, но е нещо такова). Отделно са нотариалните такси - високи за нашите разбирания. И все пак да се има предивд, че Фламандска Белгия е едно от най-хубавите места за живеене на света що се отнася до подреденост, спокойствие сигурност и разни такива глупости... като доходи, безработица, образование.
« Последна редакция: 15 Май, 2010, 11:54:46 от koganev »

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #16 -: 15 Май, 2010, 13:36:41 »
0
« Последна редакция: 15 Май, 2010, 13:38:30 от neo »

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Идеалната обява
« Отговор #17 -: 15 Май, 2010, 14:06:35 »
0
Ето  едно добо представяне на обява - http://www.reoazteam.com/Queen_Creek_Pinal_County/Arizona/Homes/Circle_Cross_Ranch/Agent/Listing_14101249.html
Наистина е добра идеята за виртуална разходка, но още по-добре щеше да се получи, ако имаше и една интерактивна скица на имота под излизащата нова снимка на екран и на нея светва точно за кое помещение от скицата си иде реч. *beer*
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #18 -: 15 Май, 2010, 14:31:50 »
0
Аз имам по-различно мнение за "идеалната обява". За мен идеалната обява е на прозореца, вратата, терасата, входа - пише "продава се" и GSM на собственика. Скоро бях в чужбина и на доста места видях такива табели. Никакви брокери, никакви четирицифрени комисионни. Може да се добави и квадратурата и изложението. Човек като търси апартамент в даден квартал, той вероятно би се разходил из квартала (а не само из интернет) и такива обяви биха го улеснили максимално.

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #19 -: 15 Май, 2010, 14:36:43 »
0
Jim.
+1 Аз също мисля,че това е добър начин за реклама.Но не се отказвам и от добре написаната реклама в интернет. ;)

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #20 -: 15 Май, 2010, 17:06:57 »
0
Наистина е удобен сайта!

И има едно нещо в обявите, което не може да се види в нито една от нашите сайтове - точният адрес на имота! ;)

Не си прав, има много имоти обявени с адреси и за сега тенденцията е да стават още повече за съжаление.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Идеалната обява
« Отговор #21 -: 15 Май, 2010, 17:19:25 »
0
Наистина е удобен сайта!

И има едно нещо в обявите, което не може да се види в нито една от нашите сайтове - точният адрес на имота! ;)

Не си прав, има много имоти обявени с адреси и за сега тенденцията е да стават още повече за съжаление.

За съжаление? Защо за съжаление, та нали това ще е в удобство на купувачите?
Видя ли точната локация, веднага мога да придобия представа доколко имота отговаря на нечия представа за топ-локейшън най-малко. А и честно казано ми е писнало от това, не само да се дават погрешни адреси, а и да се "преименуват" цели квартали на съседни им с по-добро име в обявите.

 До момента, единствените конкретни адреси, които да са коретно отразени в обявите съм виждал единствено в обявите на ЧСИ, но те не се водят агенции за имоти.

 Ще е добре, ако наистина родните сайтове се доближат поне малко до нивото на тези, чиито линкове бяха дадени в темата. ;)
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Fr0sT

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #22 -: 15 Май, 2010, 17:40:47 »
0
Доста малко са обявите с посочен точен адрес, повечето са от сорта на "в близост до еди какво си" или на булевард еди кой си, нищо че той може да е дълъг километри  ::)

srs

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +4/-1
  • Респект: +2
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #23 -: 18 Май, 2010, 22:00:12 »
0
Прави ми впечатление, че има сайтове за имоти където, собственика публикува обява за продажба, но не се допускат частни лица до неговите тел. и адрес. Т.е. длъжен си да минеш през агенциите, които променят дори и първоначалната цена или да плащаш пари за да стигнеш до връзка с продаващия.

Предложението ми е : за публикуване на имот за продажба да е само с точния адрес и тел. за връзка!
 Мисля , че интересна ниша са собствениците които продават. От тях може да се научат адрес, подробности за имота,тел. за връзка и т.н. Броят на продаващите все повече ще се увеличава, а купувачите са малко. Доста от тях желаят да избегнат АНИ - тата по една или друга причина. Мисля, че е добре да се създадат раздели по градове, където продаващите собственици да публикуват обяви, но само с точния адрес на имота и тел. за връзка. АНИ тата може да се включат, ако само обявят точния адрес. В противен случай да ги отхвърля системата. Ако дават неверни адреси си е за тяхна сметка . Един път като излъжат, от там нататък ще се прескачат от клиентите. А може и рейтинг да им се направи по някакъв начин!
 

Scyther

  • Гост
Re: Идеалната обява
« Отговор #24 -: 19 Май, 2010, 00:30:56 »
0
Идеалната обява за мен е онази, която предоставя най-пълна и вярна информация за продавания имот. Картинките говорят много и колкото повече, толкова по-добре. Текста на обявата трябва да е коректен и да съдържа основни и най-важни параметри на имота като местоположение, достъп, обитаема площ, квадратура на всяко помщение и т.н. Не помня кой го беше написал, но е абсолютна истина, че българският квадратен метър няма нищо общо с международния. Ето тук трябва унифициране и стандарт. Също трябва стандарт и унифициране на понятията за стайност. Едно е тристаен с кухня, спалня и хол, съвсем друго е с кухня, хол и 2 спални, а трето е всекидневна с бокс на терасата и спалня. Също трябва стандарт и унифициране на понятията "до ключ", "по БДС", "за освежаване", "обзаведен" и "отличен". Етажността също трябва стандартизация. Обяви с текст "фирмата съдейства за кредити при банки бла бла бла" - не предоставят информация за имота, следователно са излишни. Не отговарят и на въпроса какво рекламират - банки, кредити, фирмата си или имота. Па после и пари искат от продавача, че му билЕ рекламирали имота. Не е истина в къв филм се вкарват клиентите им! Нека да споделя няколко думи и за тях.
Винаги ме е удивлявала тъпотата на ганьовеца. Като тръгне да си купува кола на старо за няколко хилки, то форуми, то мнения на приятели, то основен преглед на ходова част, на двигател, електриката, боята, тенекията, километрите, маслото, гумите и т.н. и т.н., а като тръгне за панелка - юруш у банката за кредит, че да не го превари някой друг, че цената му скачала, а инфлацията му изяждала вноската, с израза "Б_л съм му мамата, един път се живей!". Има-няма финансова консултация, амортизация, има-няма експертни оценки на имота, няма да поиска плановете на ел. и Вик исталацията, няма да се поинтересува какво пише със ситен шрифт в договора за кредит, камо ли да сравни нещата и лихвите с международното положение... - "Б_л съм му мамата, един път се живей!" - това е философията.
И като окъса в един момент с ипотеката научава, че имало форуми, че там някакви билЕ писали нявга по въпросите, озлобява, регистрира се с някакъв "умен" ник и започва всяко мнение с "Понеже си проЗ, да ти кажа...", че да вкара малко ум в тиквите на хората... В крайна сметка стига до същината на болднатото. До майките и живота. До майките на хората и реинкарнацията.

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #25 -: 21 Май, 2010, 14:24:26 »
0
Наистина е удобен сайта!

И има едно нещо в обявите, което не може да се види в нито една от нашите сайтове - точният адрес на имота! ;)

Не си прав, има много имоти обявени с адреси и за сега тенденцията е да стават още повече за съжаление.

За съжаление? Защо за съжаление, та нали това ще е в удобство на купувачите?
Видя ли точната локация, веднага мога да придобия представа доколко имота отговаря на нечия представа за топ-локейшън най-малко. А и честно казано ми е писнало от това, не само да се дават погрешни адреси, а и да се "преименуват" цели квартали на съседни им с по-добро име в обявите.

 До момента, единствените конкретни адреси, които да са коретно отразени в обявите съм виждал единствено в обявите на ЧСИ, но те не се водят агенции за имоти.

 Ще е добре, ако наистина родните сайтове се доближат поне малко до нивото на тези, чиито линкове бяха дадени в темата. ;)

Защо за съжаление ли? Увеличава се броя на принудителните продажби, а там адрес винаги има.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Идеалната обява
« Отговор #26 -: 21 Май, 2010, 19:12:14 »
0
В природата всичко се стреми към точката си на равновесие.
В живота също.

Не си си направил правилно сметката, поел си по-голям товар, от колкото са ти силите - естествено е в един момент той да те премаже под тежеста си.
 Теглил си кредит без правилна преценка, губиш си залога за кредита, когато спреш да го плащаш.

Не виждам как да изразявам съжаление към действащите закони на вселената. Не мога да питая съжаление към нечия глупост, алчност или лакомия.

Мога да съжалявам единствено тези, чиито съдби са обвързани с техните.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Scyther

  • Гост
Re: Идеалната обява
« Отговор #27 -: 29 Септември, 2010, 23:15:32 »
0
Имам една идея как да си помогнем сами. Всеки да публикува имоти, които е гледал и се е отказал да купува поради някаква причина с адрес или карта, както и мнение за имота. За друг това би било много полезно, най-малкото заради това, че може да си спести разходите и нервите по АНИ. Хипотетично би могло да се получи много добра база данни, а защо да не се и разрастне?...

Аз започвам, дано идеята да помогне на някой.

Варна. Трошево, бл.81, срещу Мол Варна
. ЕПК. Два тристайни апартамента по 86 кв.м. един над друг. Различни собственици. Етажи 2 и 3. Хол и спалня на север, втора спалня на запад, кухня на запад, 2 тераси, до колкото си спомням баня и тоалетна отделно, антре с място за вграден гардероб. Апартамента на 2-я етаж е номер 10, другия не го знам, но е точно над него. Оригинално има преходност м/у хола и едната спалня, но този на 2-я етаж е преустроен без преходност и като цяло състоянието му е по-добро.
Предимства: широки апартаменти, реална квадратура, големи стаи, добър район, винаги свободни паркоместа.
Недостатъци - север, лошо поддържан вход, за ремонт, собствениците не са склонни на отстъпки над 1000 евро, но това е относително, парно, което се заплаща на кв.м. и е реализирано тъпашки с последователно включване на всички радиатори на етажите отгоре надолу. Така на най-ниските етажи парното е с най-ниска температура а се заплаща колкото на всички. 
Цена съответно 49 000 Е за ап. на 2 ет. и 51 500 Е на 3 ет.
(Внимание! Давам линк към интернет обява. Не копирам снимки и не нарушавам договора си с АНИ. Ако са недоволни, спорът може да се разреши от компетентния съд.)
Линк към обявата на 2 ет.
Линк към обявата на 3 ет.

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #28 -: 30 Септември, 2010, 00:04:31 »
0
Линк към обявата на 2 ет.
Линк към обявата на 3 ет.


Като гледам снимките от първата обява, се чудя агенцията недвижим имот ли рекламира или препарати за почистване?

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Идеалната обява
« Отговор #29 -: 30 Септември, 2010, 09:17:26 »
0
Етажи 2 и 3. Хол и спалня на север, втора спалня на запад, кухня на запад

Гледам, че има разминаване в описанието на изложението в обявата и поста ти. Кое от двете е вярно?