Автор Тема: Голямата измама - Паркомясто.  (Прочетена 42672 пъти)

Scyther

  • Гост
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #75 -: 22 Юни, 2010, 00:35:23 »
+4
Я завихрила се "собственическата" страст. Приемате го за заяждане? Ваш проблем. Тук се дискутира правен проблем, а не личен. Паркоместата не съществуват в правния мир. Те не са реални части, а идеални, и в този смисъл съсобствениците имат еднакви права за ползването им. Самият факт, че даден индивид си е паркирал жипа на тях, нарушава правото на останалите съсобственици. Защо ли? Ми защото и те имат същото право като него, но той им го е нарушил, паркирайки си жипа. Колчетата и катинарчетата не удостоверяват реална собственост в идеална съсобственост. Даже са незаконни. Нотариалните документи са оборими в съда, както показва примерът на Поли. Следователно сте жертва на имотно престъпление, купувайки нещо, което е недействително. Този проблем щяхте да си го спестите срещу 200-300 лева адвокатски хонорар. Вместо това, платихте 1000+ евро брокерски комисион, който "извърши всички необходими проверки и защити правата на двете страни едновременно", и в крайна сметка замаза проблема, за да живеете в мир. С други думи, вие си платихте скъпо и прескъпо, за да ви нарисуват розов свят...

Има една презумпция, че който плаща зле, плаща два пъти. Не е съществено колко ще платиш, съществено е на кого и за какво.
Незнанието струва скъпо. Не приемайте юридическите заключения като заяждане. Съдът казва как е, независимо от това, какво ни се ще.
Погрешно насочвате гнева си към онзи, който Ви посочи истината. Имате си права, търсете си ги. Като не сте ги търсили навреме, ще ги търсите сега, благодарение на темата и нейните автори. Недейте се гневи неправилно на хората, на които трябва да благодарите, че Ви осветлиха...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #76 -: 22 Юни, 2010, 00:58:47 »
+3
imotko го каза - купува се спокойствие, нищо че е незаконно. По принцип е временно, защото сега може по този начин да цари мир сред съседите относно паркирането (а инвеститорът да си кара новата колица купена с тези пари), но утре съседът от третия етаж ако си продаде апартамента (без паркоместо) и дойде някоя маймуна, която ви изкърти стойките и си паркира трошките (за които няма да му пука дали ще му ги надерете с пирон, но ще ви е страх за вашите коли), ще се видите в чудо. Затова има закони, а в случая няма да имате защита.

Същото може да се постигне и като не давате пари на инвеститора, а си организирате търг за местата и събраните пари ги държите за ремонти в бъдеще време - много по-смислено уреждане на проблема с паркирането.

*drink5*

koganev

  • Гост
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #77 -: 22 Юни, 2010, 12:11:42 »
0
че какво чудно има? не мое секъде да е едно и също... се некъде требе да е по-трудно...
е па ние сме уцелили баш най-трудното дека е.
география, начи.

Пламен Ник.

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +4/-6
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #78 -: 22 Юни, 2010, 12:32:33 »
0
Пламене,
нямаш паркомясто, без значение, че имаш НА за такова. Ако съм ти съсед и ти поставиш скоба и катинар - ограничаваш( препятстваш) упражняването на моите права. Дори и да ме пратиш по ягодите, имам също толкова права да си паркирам возилото на същото място, колкото и ти. Лично не бих предприела нищо от позицията на силата ( никога не е решение), но има правен механизъм да сезирам бай Стамат от лявото крило за действията ти.
Как е извадена данъчна оценка, питаш?- Да те питам как в една и съща община двама различни собственици, с различни НА, през годините, плащат различна данъчна оценка за един и същ имот? Прозаично- общинари не се интересуват от коректното деклариране на имота, а да ти събират париците.  И когато този факт лъсне по делата- никой никому не връща пари. От община да вземеш, макар и присъдени, по основание и размер, забрави с последните поправки в ГПК.
Отделно - плащане на данък не те прави собственик.

Ала това им е най-малкият проблем, така щото ако се намери един упорит съсед- нещата може и да загрубеят. Платил съм за нещо, което ще ползват и останалите. 
Но ако това се приема за сплашване на непрофесионалната публика- ок. "Купувайте, братя, купувайте."


Поли, по твоята логика, ако аз съм се паркирал, седнал съм кротко пред телевизора и си поркам ракийка с шопска салата, ти имаш правото да дойдеш, да ми кажеш да си разкарам колата защото ти нарушавам правата и ти няма къде да паркираш? Също така ако ми кажеш как справедливо се разделят 25 паркоместа на 38 апартамента така, че всичко да са доволни ще съм ти много благодарен. Слава богу, че нямаме мутроподобни в блока, но в противен случай ако местата са свободни, мутрата ще си паркира трите джипа, БМВ-то на жена си и микробусите на фирмата си и всички останали ще го д..е.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #79 -: 22 Юни, 2010, 13:26:19 »
-1
Винаги съм се чудил - защо всичко в България е много по-сложно от Франция !
Във Франция се продават паркоместа и на открито, и в подземния гараж. Ако някой спре кола на мое паркомясто, мога да викна паяк и той да откара тази кола. Собственикът си я взима, след като плати солена глоба. Това е, друго няма.
Само един въпрос - във френските закони терминът "паркомясто" регламентиран ли е?
Защото в нашите към момента не е.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #80 -: 22 Юни, 2010, 13:32:21 »
0
Винаги съм се чудил - защо всичко в България е много по-сложно от Франция !
Във Франция се продават паркоместа и на открито, и в подземния гараж. Ако някой спре кола на мое паркомясто, мога да викна паяк и той да откара тази кола. Собственикът си я взима, след като плати солена глоба. Това е, друго няма.
Само един въпрос - във френските закони терминът "паркомясто" регламентиран ли е?
Защото в нашите към момента не е.

Не е друг път.
Абе вие за ползване не сте ли чууваале.
Междуетажната площадка на кого е.
А ако има врата.
Че и балконче.
А ако е завзета обща част.
И къде е дефинирано ползването на междуетажна площадка, част от общи части.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Пламен Ник.

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +4/-6
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #81 -: 22 Юни, 2010, 13:46:11 »
0
Не е друг път.
Абе вие за ползване не сте ли чууваале.
Междуетажната площадка на кого е.
А ако има врата.
Че и балконче.
А ако е завзета обща част.
И къде е дефинирано ползването на междуетажна площадка, част от общи части.

Owner-e, недей да даваш идеи на нашите предприемачи ;). Че току виж утре ще ме накарат и междуетажна площадка да си купувам. Как не са се сетили да продадат асансьора? Това вече ще е топ инвестиция ;). Вече се размечтах как слагам едно мургавелче да ви събира стотинките - ако не щете, ходете пеш. Ама ако искате да ми минете по стълбите - бецален! Гледайте още веднъж филмчето по Нова за трите бариери и тогава казвайте кое е законно и кое не. И като е незаконно какво - тука е България и тия понятия са много наопаки.
А като ми паркираш на мястото и аз ще викна паяк. Познай от един път дали няма да дойде и дали няма да те отнесе.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Голямата измама - Паркомясто.
« Отговор #82 -: 22 Юни, 2010, 13:53:45 »
0
Не е друг път.
Абе вие за ползване не сте ли чууваале.
Междуетажната площадка на кого е.
А ако има врата.
Че и балконче.
А ако е завзета обща част.
И къде е дефинирано ползването на междуетажна площадка, част от общи части.

Owner-e, недей да даваш идеи на нашите предприемачи ;). Че току виж утре ще ме накарат и междуетажна площадка да си купувам. Как не са се сетили да продадат асансьора? Това вече ще е топ инвестиция ;). Вече се размечтах как слагам едно мургавелче да ви събира стотинките - ако не щете, ходете пеш. Ама ако искате да ми минете по стълбите - бецален! Гледайте още веднъж филмчето по Нова за трите бариери и тогава казвайте кое е законно и кое не. И като е незаконно какво - тука е България и тия понятия са много наопаки.
А като ми паркираш на мястото и аз ще викна паяк. Познай от един път дали няма да дойде и дали няма да те отнесе.

Пламене, не става за днешно време че междуетажните площадки са 2.30 на 0.90 и за врата и балконче нееема место.
Но за асансьорите вече се прави.Карти за достъп и ако не си си платил пропърти мениджмънта или таксите на етажната собственост, мааш пешком за здраве.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG