Форум за имоти > Имоти

Как да купя най-ефтино?

<< < (2/3) > >>

OwnerBG:

--- Цитат на: единак в 10 Юни, 2010, 23:13:09 ---Целта е написана във въпроса.
Къщата я построих аз, парцела също го купих аз. По ред причини всичко беше извършено на името на мой близък. Идва време да си ги взимам обратно, пари фактически няма да се дават, само на хартия. Поради тази причина не искам да давам някакви големи такси за нещо е само на документ. Ако се чудиш защо не съм сигурен дали имам акт 14, ми... не съм, още не съм отишъл до общината да проверя.

--- Край на цитат ---

Единак, прехвърли си по начина обяснен по горе и си свиркай

imotko:
Оунър, поздравления за отговорите. Малко юристи биха били толкова точни.

OwnerBG:

--- Цитат на: imotko в 11 Юни, 2010, 00:28:46 ---Оунър, поздравления за отговорите. Малко юристи биха били толкова точни.

--- Край на цитат ---

Абе и те си го знаят, ама няма далавера от лесни сделки които всеки може да направи.
Вписването на проекта е задължително , за да няма весели разговори при Разрешение за ползване.
Че арх. спицалистите са гладни и търсят второ плащане при нов собственик.

Jim:
Единак, провери за акт 14. Ако имаш, взимаш от общината у-ние за грубия строеж и от данъчното ти издават данъчна оценка за парцела и за грубия строеж. Най-еВтино е дарението между роднини по-права линия, по-евтино е и между роднини по съребрена линия (до чичо / племенник). Можеш да спестиш немалко пари ако имаш достатъчно интелект и обща култура и си напишеш сам нотариалния акт - потърси подобен и вникни в написаното. И внимавай с правописа....

OwnerBG:

--- Цитат на: Jim в 05 Юли, 2010, 22:30:51 ---Единак, провери за акт 14. Ако имаш, взимаш от общината у-ние за грубия строеж и от данъчното ти издават данъчна оценка за парцела и за грубия строеж. Най-еВтино е дарението между роднини по-права линия, по-евтино е и между роднини по съребрена линия (до чичо / племенник). Можеш да спестиш немалко пари ако имаш достатъчно интелект и обща култура и си напишеш сам нотариалния акт - потърси подобен и вникни в написаното. И внимавай с правописа....

--- Край на цитат ---

Е точно акта не е добре да си го пишеш сам.
Лесно е ама често после пари на трудни места.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия