Автор Тема: А честито  (Прочетена 21879 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: А честито
« Отговор #45 -: 25 Юни, 2010, 01:20:33 »
0
Една лоша и една добра новина за марсианците - оказало се че са високи едва 30 сантиметра - в обикновен апартамент разделен на поне 4 вътрешни етажа и преградни стени могат да се населят цели 80-100 марсианеца.

Добрата новина е за България - тъй като апартаментите тук са на "шпакловка и замазка" тя е предпочитаната държава за населване, защото с минимални разходи се обособяват новите мини-пространства. Недостатък е единствено, че има по една "тапа", но марсианците били свикнали да ходят в обща толетна.

 *drink5*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: А честито
« Отговор #46 -: 25 Юни, 2010, 07:47:42 »
0
Една лоша и една добра новина за марсианците - оказало се че са високи едва 30 сантиметра - в обикновен апартамент разделен на поне 4 вътрешни етажа и преградни стени могат да се населят цели 80-100 марсианеца.

Добрата новина е за България - тъй като апартаментите тук са на "шпакловка и замазка" тя е предпочитаната държава за населване, защото с минимални разходи се обособяват новите мини-пространства. Недостатък е единствено, че има по една "тапа", но марсианците били свикнали да ходят в обща толетна.

 *drink5*

А и както знаем от старите вицове, се размножават с потупване по рамото.
Та внимавайте когато ледващия път ви потупат по рамото дружески.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

koganev

  • Гост
Re: А честито
« Отговор #47 -: 25 Юни, 2010, 10:19:24 »
+1
Баси глупостите ...
Китайци, банадци, ливанци, македонци, средни руснаци...
Тази тема трябва да се прекръсти на "Отчаянието в действие".

Crash

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 41
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +12
    • Профил
Re: А честито
« Отговор #48 -: 25 Юни, 2010, 10:42:50 »
0
Баси глупостите ...
Китайци, банадци, ливанци, македонци, средни руснаци...
Тази тема трябва да се прекръсти на "Отчаянието в действие".

+1

Ами близките месеци и години, ръст на цените на имотите може да се очаква само след някакво масово преселение на народите. Само незнам с какво ще ги привлечем тези народи....

..... а да може циганите на цяла Европа да дойдат тук при братята си, ама пък те не купуват имоти, те се нанасят в изоставените такива...

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: А честито
« Отговор #49 -: 25 Юни, 2010, 20:01:02 »
0
Не забравяйте, че преди години и Брежнев ни беше отредил места за заселване на територията на СССР, при това безплатно. ДО СКОРО СЕ ПАЗЕХА  :D :D :D.



elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: А честито
« Отговор #50 -: 25 Юни, 2010, 20:38:01 »
0
Един бърз блондински обзор на кризата ...
Малко в ауф-такт от темата, но все ми се ще да се "покашлам" и аз по въпроса  за т.нар. криза. В цялата тунтулявица, някак нещата ми намирисват на изгоряла пластмаса. Въпросната криза долетя изневиделица преди около 2 години, казват от запад. Големите умове в икономиката твърдят, че е предизвикана от САЩ във връзка с безразборното и толкова ларжжж кредитиране на куцо, кьораво и сакато (не съм спец. няма да се впускам в подробности). Добре де, питам се аз, при условие, че работят стотици корифеи на финансовата и политическа мисъл, пресмятащи ходовете с десетки години вперьод, как пък така се "изпуснаха" да направят такава фатална грешка?!
Както и да е! В резултат на " фаталната грешка", която на практика е ВЕРНА (според мен, поне) се стигна до последващи сривове (икономически) на страните от евро съюза (да ме прощавате, но аз  и СИВ пишех с малка буква и се оказах права) , което от своя страна понамали стойностите на хвърковатато евро, набрало скорост нагоре, да не кажа, че последващите фалити на Гърция и а-а-а на др. страни почти го сринаха, като смисъл и валута и дори се заговори за евентуално премахване на тази валута. Много хора обхванати от масова истерия започнаха да обменят парите си в долари и съответно доларчето "поосвести душа". Разбира се това са упражнения за хора с парици, защото Елисса каквото и да прави с нейните ненадвишаващи 3 цифрена сума авоари е все тая и за нея и за световната икономика. Та ... последва лек, но разтърсващ спад на цените на имотите, после и по- значителен. И онези с париците логично би следвало да се плеснат по челото и да възкликнат: "Ей сега е момента за купуване" и ще са прави! Кой има възможността да купува, обаче ДАТ ИС ДЪ КУЕСЧЪН?! Отговорът: онзи, който има пари! Ама било криза - ами именно!!! ... Кризата ще отмине, но някой ще е придобил ефтини движими и недвижими собствености и когато тя премине богатите ще са още по-богати, а бедните ... НЕ, няма да са още по-бедни, те просто ще са ... измрели!
Не страдам от мания по идеята за световната конспирация, но много ми е сценарийно всичко случващо се.

Но ... да се върнем в нашата си градинка!
На местна почва най-важното за средният и под средно икономическо ниво българин е да издъжи на глада и да НЕ ПРОДАВА единственото което всъщност му е останало от 50 год. трудов стаж на родителите му, бабите му и т.н. блъскали за Родину, за Брежневу и за Живкову, а именно едната тухла над главата. Гладът е лош съветник! Набързичко банките и новобогаташчетата ще лапнат и последното, което има клетникът и тогава го чака  ... РАЯ,защото "блажени са вярващите, защото тяхно е царството небесно". А те са вярвали на Желев, на Костов, на Царчето и на други такива веропредизвикващи личности. След още 10 години бедните ще са покойници, останали без дом, храна и бъдеще. Играта ще продължи м/у средните и богатите и отново, след още 10, 20 години ще има ново джунгло-оцеляване. И така ... нататък, и ... така нататък. За жалост ние виждаме какво се случва, едва след като се е развихрило. Много малко помазани имат възможността да знаят какво предстои, а те или са гении, или властимащи или подлизурковци.
Аз не съм нито 1 от 3-те и смятам да се спасявам поединично, индивидуално, леко, технично и с ... грация!  ;) :) :D :D

р.р. М/у другото някой да познава 99 годишен милионер, по възможност със 7 диоптъра късогледство и нотариус?!

Хайде, отивам си в музикалната тема, че нИ съм за тУк!  :D :D :D Русо гладно - НЕМА! Мен нИ мъ МислетИ!  :D *drink10*
« Последна редакция: 25 Юни, 2010, 20:45:28 от elissa »

Scyther

  • Гост
Re: А честито
« Отговор #51 -: 25 Юни, 2010, 21:06:24 »
0
 :) Елисса, кризата не е буря дошла от нейде и пътуваща на нейде. Не е за ден-два да се снишаме дорде премине, както верваха масово, а и мнозина още верват. Кризата е следствие на гигантска задлъжнялост на населението по нашите и чужди ширини. Не съм сигурен дали е имало период в историята на България, в която да сме били задлъжнели повече - историците да си кажат тежката дума. Масово се раздаваха кредити и хората масово живееха на кредит, лизинг и изплащане. Живееха с мисълта, че щом американците живеят на кредит и са добре, къв е проблема и ние да живеем така?.. И нямаше проблем, докато икономиката отчиташе ръст, ръст се отчиташе и в БВП и ПЧИ. Но като спряха паричните потоци, стана лошо. Две години минаха от тогава, за да започне българина да се усеща малко по малко, че ние не сме живели баш като американците аджеба. Американците имали една малка подробност - закон за частния фалит, докато ние сме я пропуснали тази точка в дневния ред на парламента. Малка подробност, но със сериозни последствия. Американците имали и една друга малка подробност. Производство и гигантски инвестиции в чужбина, създаващи реален конкурентен продукт, който се продава в цял свят и носи пари в америка. При нас това не само го нямаме, но и българския чесън струва по-скъпо от китайския, че дори и смилянския боб си го внасяме от китай, щото ни излиза по-евтино. Две години ние се усещаме, че не сме като американците и разтежът на заплатите, на икономиката и на БВП не се е дължал на икономика, а на кредит и чуждестранни инвестиции. В резултат се оказваме в един момент без пари и с презастроени "луксозни" квартали до един с топлокейшън и огромен дълг за изплащане за 20-30 години напред. Не е като буря да премине за ден-два някак и не са необходими паранормални способности, човек да усети накъде духа вятъра. А вятъра духа от към много гладните и боси страни...

 

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: А честито
« Отговор #52 -: 25 Юни, 2010, 21:13:04 »
0
:) Елисса, кризата не е буря дошла от нейде и пътуваща на нейде. Не е за ден-два да се снишаме дорде премине, както верваха масово, а и мнозина още верват. Кризата е следствие на гигантска задлъжнялост на населението по нашите и чужди ширини. Не съм сигурен дали е имало период в историята на България, в която да сме били задлъжнели повече - историците да си кажат тежката дума. Масово се раздаваха кредити и хората масово живееха на кредит, лизинг и изплащане. Живееха с мисълта, че щом американците живеят на кредит и са добре, къв е проблема и ние да живеем така?.. И нямаше проблем, докато икономиката отчиташе ръст, ръст се отчиташе и в БВП и ПЧИ. Но като спряха паричните потоци, стана лошо. Две години минаха от тогава, за да започне българина да се усеща малко по малко, че ние не сме живели баш като американците аджеба. Американците имали една малка подробност - закон за частния фалит, докато ние сме я пропуснали тази точка в дневния ред на парламента. Малка подробност, но със сериозни последствия. Американците имали и една друга малка подробност. Производство и гигантски инвестиции в чужбина, създаващи реален конкурентен продукт, който се продава в цял свят и носи пари в америка. При нас това не само го нямаме, но и българския чесън струва по-скъпо от китайския, че дори и смилянския боб си го внасяме от китай, щото ни излиза по-евтино. Две години ние се усещаме, че не сме като американците и разтежът на заплатите, на икономиката и на БВП не се е дължал на икономика, а на кредит и чуждестранни инвестиции. В резултат се оказваме в един момент без пари и с презастроени "луксозни" квартали до един с топлокейшън и огромен дълг за изплащане за 20-30 години напред. Не е като буря да премине за ден-два някак и не са необходими паранормални способности, човек да усети накъде духа вятъра. А вятъра духа от към много гладните и боси страни...

Според мен, нещо те мотат!  ::) :) ;)
Ветровете и гръмотевиците винаги идват от големите страни. Тук и във всяка друга бедна страна "ехото заглъхва".
Грешка! Тук никак не сме бедни, България има толкова пари, че ни е бедна фантазията! Това е малко като играта на "умряла лисица" или докторския трик. Изследват те и казват, оооо много тежка болест! Всъщност нищо ти няма, но утре "като те излекуват" ти цял живот ще повтаряш д-р Едикойси ми излекува болестта. Та така и тук. След 1, 2 години ще разцъфтим (щото сме си имали), обаче ние ще викаме ЕВАЛА на тоя Дянков, извлече ни от страшна криза ...
България е богата, нищо че внася чесъна от Китай, а картофите от Египет. Един чесън и едни картофи, домати и чушки не оправят една държава. Горко му, който си мисли, че ще забогатее от земеделска работа и селско стопанство! Парите едно време не бяха от компотите, дето затваряхме за Москва. Другаде ни е силата.
« Последна редакция: 25 Юни, 2010, 21:20:09 от elissa »

Scyther

  • Гост
Re: А честито
« Отговор #53 -: 25 Юни, 2010, 21:24:38 »
+1
Мотат ме разни форумци от няколко години насам. Обаче така ме мотат, че чак се оказаха прави. Сега, дали са мечтаели или са ме лъгали, не мога да потвърдя, но определено се оказаха прави. Искаш ли да ти кажа в какво?
Едно е от АНИ да ти кажат през 2007-ма - "Ма господине, моля ви се, те двустайните панелки започват от 80 000 евро, вие с тази сума нямате шанс за тухлен тристаен...", съвсем друго е през 2010-та същите тези от същата АНИ да ми звънят през час и да ми казват - "Здравейте, удобно ли е, имаме няколко предложения за мезонет с 3 спални, етаж от къща и 2 тристайни апартамента 100+м2..."
Какво да ти кажа, със сигурност и те ме мотат нещо. Ма и аз се мотам още и не купувам, и хич не съжалявам даже.
 *drink5*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: А честито
« Отговор #54 -: 25 Юни, 2010, 23:23:29 »
0
Мотат ме разни форумци от няколко години насам. Обаче така ме мотат, че чак се оказаха прави. Сега, дали са мечтаели или са ме лъгали, не мога да потвърдя, но определено се оказаха прави. Искаш ли да ти кажа в какво?
Едно е от АНИ да ти кажат през 2007-ма - "Ма господине, моля ви се, те двустайните панелки започват от 80 000 евро, вие с тази сума нямате шанс за тухлен тристаен...", съвсем друго е през 2010-та същите тези от същата АНИ да ми звънят през час и да ми казват - "Здравейте, удобно ли е, имаме няколко предложения за мезонет с 3 спални, етаж от къща и 2 тристайни апартамента 100+м2..."
Какво да ти кажа, със сигурност и те ме мотат нещо. Ма и аз се мотам още и не купувам, и хич не съжалявам даже.
 *drink5*

и аз! ама нищо! сега ще си купим в Париж!  :D ;) :)

koganev

  • Гост
Re: А честито
« Отговор #55 -: 28 Юни, 2010, 09:40:53 »
0

....


Грешка! Тук никак не сме бедни, България има толкова пари, че ни е бедна фантазията!
...
България е богата, нищо че внася чесъна от Китай, а картофите от Египет. Един чесън и едни картофи, домати и чушки не оправят една държава. Горко му, който си мисли, че ще забогатее от земеделска работа и селско стопанство! Парите едно време не бяха от компотите, дето затваряхме за Москва. Другаде ни е силата.

А кое оправя една държава?

Може ли да се мине съвсем без земеделска работа и селско стопанство (което изобщо не е селско, ама нали така се казва)?

Трябва ли от нещо да се става богат, за да го възприемаме като необходимо?

Къде ни е силата?

И накрая - моята фантазия е доста развинтена.... пробвай да ми кажеш колко пари има България.
« Последна редакция: 28 Юни, 2010, 13:08:33 от koganev »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: А честито
« Отговор #56 -: 10 Август, 2010, 07:42:58 »
0
http://www.investor.bg/news/article/103925/122.html




Китайците - основна група купувачи на елитни имоти в централен Лондон
09.08.2010 16:21 |

Купувачите от Хонконг и Китай изпревариха руските олигарски и индийските магнати


Граждани на Китай и Хонконг се превърнаха в най-голямата група чуждестранни купувачи на елитни новопостроени имоти в централен Лондон, като формират около 10% от всички сделки там, пише China Daily, като цитира данни на агенцията Knight Frank.

Подобни сделки не са евтини. Дори и най-скромните апартаменти в централните райони на британската столица се продават за над 1 млн. паунда.

Сред най-луксозните проекти на пазара към момента, който привлича силен интерес от Китай, е The Lancasters до Хайд Парк, където най-големите апартаменти с четири спални се предлагат за продажба срещу 20 млн. паунда.

Напливът от китайски купувачи е сравнително нов феномен, обяснява Джон Кенеди, партньор в Knight Frank.

„Едва през последните 12 месеца започнахме да виждаме първите му признаци. Хората са основно от Китай и Хонконг и търсят или инвестиция, или жилище за децата си, докато са студенти в университет тук“, посочва той.

Китайските купувачи изглежда се възползват от възможност, която се отдава веднъж на поколение. Британският паунд се обезцени с около 30% спрямо китайския юан през последните две години, докато имотите в централните квартали на Лондон загубиха от стойността си около 25% спрямо пика си от 2007 г. до първото тримесечие на 2009 г.

Валутният курс е сред основните двигатели за инвестиции в Лондон през последните 12 месеца, обясняват от подразделението за проучвания на консултантската компания в сектора на имотите Savills.

Още по темата
Цените на луксозните имоти в Лондон с първи спад от 16 месеца
Гърци и азиатци движат пазара на имоти в Лондон

Самите британци вече формират малко над една трета (36,9%) от купувачите на нови имоти в централен Лондон, сочат данните на Knight Frank.

Купувачите от Азия, сред чиито редици са още значителен брой граждани на Сингапур и Малайзия, доминират, като формират близо половината от (45,6%) от всички сделки в сегмента.

Притежанието на имот в Лондон, както и на други места като Швейцария, Монако и Ню Йорк, от дълго време се възприема като признак на богатство, като преди наплива от китайци големите купувачи в британската столица бяха руските олигарси и индийски магнати.

От Knight Frank коментират, че купувачите от Далечния изток не се чудят дълго преди да купят имот.

„Хората от Хонконг вземат решение за около час, тези от Сингапур – за около три часа, а с британците... може да отнеме дълго време да се види дали ще им отпуснат ипотека“, коментира Кенеди.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: А честито
« Отговор #57 -: 10 Август, 2010, 09:44:25 »
0
Ех,

т'ва сладко бебе Оунър ще ме умори - тц, тц, тц ...

Ще си позволя да екстраполирам новината. След като шътнат по някоя имотка ингилизите на чайниците, шъ хукнат кат' диви да си купят нещо някъде другаде, по испанско да кажем. Испанците па, кат' лапнат с'тинките от ингилизите, шъ замезет с някоя имотка и те нейде и така лела-полека един ден на всички шъ им се стопли корделата, чИ от БГ-то по-'арно няма и ще се засилят насам кат' преяли коне. Дотогиз ние няма да сме се дали, ъм шъ сме подготвени с 5-6 имотки за шъткане тоже, щото ся сме си живи сиромаси с 3-4 само и така ;)

Иначе малко по-сериозно, корелацията доходи ( платежоспособност )  vs имотки ( собствени ) е обратно-пропорционална и примера с ЮКей тоже ми е "симпатичен" понеже, те па случайно ги дават да рЪстЪт кат' население за разлика от цяла Европа, ама т'ва са едни "подробности" ....

Чиърс!  *drink11* *drink11*

П.П. Може пак да прочетете какво ви е написала бебе Елиса ;)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: А честито
« Отговор #58 -: 10 Август, 2010, 09:58:18 »
0
Ех,

т'ва сладко бебе Оунър ще ме умори - тц, тц, тц ...

Ще си позволя да екстраполирам новината. След като шътнат по някоя имотка ингилизите на чайниците, шъ хукнат кат' диви да си купят нещо някъде другаде, по испанско да кажем. Испанците па, кат' лапнат с'тинките от ингилизите, шъ замезет с някоя имотка и те нейде и така лела-полека един ден на всички шъ им се стопли корделата, чИ от БГ-то по-'арно няма и ще се засилят насам кат' преяли коне. Дотогиз ние няма да сме се дали, ъм шъ сме подготвени с 5-6 имотки за шъткане тоже, щото ся сме си живи сиромаси с 3-4 само и така ;)

Иначе малко по-сериозно, корелацията доходи ( платежоспособност )  vs имотки ( собствени ) е обратно-пропорционална и примера с ЮКей тоже ми е "симпатичен" понеже, те па случайно ги дават да рЪстЪт кат' население за разлика от цяла Европа, ама т'ва са едни "подробности" ....

Чиърс!  *drink11* *drink11*

П.П. Може пак да прочетете какво ви е написала бебе Елиса ;)

Ех Маранди, разкри ме ти с едно повдигане на завеската, за къде и как се движат стинките.
Ама бяха години не одавнашка, когато и руснаците като купувачи бяха екзотика.
Ингилизкото пазаруване мина и отмина, по ред техни си местни данъчни причини.
Време е и следващата империя да понамине и да усетим що е то пазарлък с поднебесни купувачи.
Че османци и византийци си ги знаем. :D
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: А честито
« Отговор #59 -: 10 Август, 2010, 10:09:25 »
0
Остава само да се уточни как и кога ще отпаднат ограниченията на пазара на труда, достъпа до образователна, здравна и пенсионната им система на развитите към чайниците и вадя метлата да мета пред блока за върволицата от огледи, дет' ще се заформи ;)

 *drink11* *drink11* *drink11*