Автор Тема: Мол след мол  (Прочетена 34518 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #30 -: 13 Юни, 2010, 00:04:00 »
0
Да ама около паркингите на такива магазини, конкретно не говоря за МОЛ а за Баумакс във Враждебна, се навъртат всякъква измет. За един ден ми пробиха гумата на буса и само след около два часа на същия паркинг гумата на колата на приятеля ми. Като ровнах в нета се оказа, че на много хора се е случвало особено пред този Баумакс. Крака ми няма да стъпи повече там и вас съветвам, охраната и ръководството нехаят за случилото се. Нямат пари за десетина камери и малко софтвер а ми се правят на бизнесмени, били номер 1 ако им слушаш дибилската реклама. Ще спра защото трудно се удържам да не псувам. Гумите бяха скъпи и ми отвориха работа.. >:(

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #31 -: 13 Юни, 2010, 00:07:45 »
0
Това имам предвид. Всъщност от моловете има само ползи, е, освен за някои пичове инвеститори. Молът не изключва нито морето, нито планината, още по-малко хубавите кръчми.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #32 -: 13 Юни, 2010, 00:50:28 »
0
Абе никой не казва, че мола е лошо нещо. Става дума за "мол културата" и "криворазбраната цивилизация"...
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #33 -: 13 Юни, 2010, 02:25:55 »
0
Тежко, брате, се живее

между глупци неразбрани;

душата ми в огън тлее,

сърцето ми в люти рани.



elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #34 -: 14 Юни, 2010, 03:32:22 »
0
Да си призная  ...  :-[ през живота си не съм пазарувала от МОЛ  :D :D :D  влизала съм само веднъж в този на Стамболийски и то, защото имах среща там. От любопитство поогледах, но не останах кой знае колко впечатлена. Мисля, че това са магазини за "искам просто нещо да си купя, каквото и да е". Много отдавна си имам "заплюти" магазини за пазаруване на какво ли не и не бих "стреляла напосоки". Предполагам, че е удобно и за туристи, дошли за кратко и наложило им се набързо да напазаруват нещо.  Приличат ми в нещо на старите ГУМ-ове и ЦУМ в С-я.  Стилът е леко "весели селяни, гъсто населени". Представям си "щастието" да си облека някое рокле и да се окаже, че със съседката посещаваме един и същи МОЛ.  :o

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #35 -: 14 Юни, 2010, 05:00:57 »
0
Да си призная  ...  :-[ през живота си не съм пазарувала от МОЛ  :D :D :D  влизала съм само веднъж в този на Стамболийски и то, защото имах среща там. От любопитство поогледах, но не останах кой знае колко впечатлена. Мисля, че това са магазини за "искам просто нещо да си купя, каквото и да е". Много отдавна си имам "заплюти" магазини за пазаруване на какво ли не и не бих "стреляла напосоки". Предполагам, че е удобно и за туристи, дошли за кратко и наложило им се набързо да напазаруват нещо.  Приличат ми в нещо на старите ГУМ-ове и ЦУМ в С-я.  Стилът е леко "весели селяни, гъсто населени". Представям си "щастието" да си облека някое рокле и да се окаже, че със съседката посещаваме един и същи МОЛ.  :o
Разбирам те като казваш 'заплюти' магазини. То не пречи да са в моловете. И аз съм била в Софийския мол на Стамболийски, но не си прави заключение от него за моловете въобще. Сигурна съм в България има по добри от него. Може даже да дойде и там 'сегрегацията', както тука - има един от тях в много обособен градски район ( да не звучи антисемитски обаче де) но е еврейски квартал е най вече. Почти няма да видиш етикет с цена, скъпо до налудност според мен. Купуващите не са 'селяни' разбира се , друга порода са но еднакво неприятни.
Един от негативите на моловете обаче е че лека полека наистина задушават наоколо всичко по малко - даже сега си давам сметка че няма такива тука на радиус 200 километра. Не знам как е в България, но сигурно заради наемите на магазините вътре цените са по правило са по високи. Иначе е приятно вътре при жега отвънка - поне тука има истински  дървета, поточета, хладно е навсякъде, ухае на силно кафе около теб, сносни парфюми и т.н. Дължината на една обиколка може и да е повече от километър или два. Но знам че са умножили цените по 10 (и повече даже) и когато намеря алтернатива не се колебая и милисекунда даже си купувам от там. Така например е с електрониката, или забравих най важното - обувките. И то само когато се налага разбира се.....
« Последна редакция: 14 Юни, 2010, 05:08:03 от annvlad »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #36 -: 14 Юни, 2010, 05:13:41 »
0
Това с обувките и чантите  ;) олеее, слабост! е, познато ... Явно не видях нищо впечтлИАВащо в МОЛ-а. Обаче същото е валидно и за роклЕтата и за всичко. Със същият замах мога да открия и аз щанд-ЧЕ за отминали модели от забравени епохи и с настоЯЩИ цени да ги пробутвам на Минка, Цецка и т.н.  Ако върви влашкият барок или севлиевското ро-ко-ко!  :) :D :D

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #37 -: 14 Юни, 2010, 09:25:25 »
0
На мен Сити Центъра ми е удобен - има Пикадили, Техномаркет, банки, кина, офиси на гсм-оператори и... книжарница!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #38 -: 14 Юни, 2010, 10:19:24 »
0
Какво разбираш под "мол-култура", нещо като "чалга-култура" ли?
Дами, цените в моловете не са чак х 10. 

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #39 -: 14 Юни, 2010, 10:26:30 »
+1
Какво разбираш под "мол-култура", нещо като "чалга-култура" ли?
Дами, цените в моловете не са чак х 10.
Мол култура е прекарване на 99% от свободното време в някой мол. В хубаво време, като видя майките с цигара в уста бутащи количките до близкото кафе в мола и лошо ми става.
Вчера едно момче буташе спортна количка по пътеката Драгалевци - Бояна, като спря на една рекичка с малко водопадче, защото бебето много се радвало да го гледа. Ей за такава разлика в куптурата става въпрос...

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #40 -: 14 Юни, 2010, 13:16:59 »
0
Какво разбираш под "мол-култура", нещо като "чалга-култура" ли?


Не съвсем... Най-кратко казано, когато мола се възприема като едва ли не някъква забележителност или "престижно място", а не просто като удобство. Преди няколко години като щях да застроявам едно УПИ, инвеститора ми "чукаше срещи" в "престижното" кафене на един мол. На излизане не пропусна да ми посочи чисто новият си джип Волво на паркинга. Това се предполага, че би трябвало да ме впечатли.  :D Горе-долу това разбирам под "мол култура".

I say what I do and do what I say.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #41 -: 14 Юни, 2010, 13:25:09 »
0
Специално за срещи си мисля, че е даже доста подходящо място МОЛ- ът. Предполага се, че става дума за срещи в работно време, когато на паркингите на мол- овете винаги има места, а и при кафенетата има избор. Далеч съм от мисълта, че мястото е престижно за срещи, но е удобно са обикновена делова среща. Ако е нещо по-сериозно, има си други места.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #42 -: 14 Юни, 2010, 13:34:26 »
+1
BulCan и Negramojen, ако съм Ви разбрал правилно, мол-културата няма нищо общо с мола, а само с културата. Молът просто дава среда на изявата.
Да влачиш малко бебе цял ден на Витоша не е много по-добре от това да висиш с него в мола, ама тука не сме БГ-мама, майките да се оправят.
Тоя с Волвото направо се е изложил, за строителен предприемач джип ML, GL или S-класа на Мерцедес си е задължителен, за подизпълнител - Туарег.   

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #43 -: 14 Юни, 2010, 13:38:50 »
0
Срещи не се ли правят в офиса :)

Но на мен основната чуденка ми беше за самата инвестиция в мол.. нито мога да разбера някой с милиони собствен капитал как ще се реши да прави мол точно сега, нито пък ако е заемен капитал - коя банка е луда да дава заем за нещо с предварително ясен проблем.

На CCS надписът се е строшил от едната страна и не го оправят, паркингът е супер зле и изронен, а излизат с PR как понеже им спаднал потокът заради новите два мола, щели да сменят таргет групата и щяло да има само луксозни стоки, защото бил в баровски квартал. Ха ха. Вместо MacDonalds може би ще мажат филии с червен хайвер :D

В Румъния продали мол за 1 евро, интересно кога и у нас ще има такава новина.

*drink5*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #44 -: 14 Юни, 2010, 14:22:06 »
0

Тоя с Волвото направо се е изложил, за строителен предприемач джип ML, GL или S-класа на Мерцедес си е задължителен, за подизпълнител - Туарег.

Ето виж ти например как се впечатляваш от такива неща. За един строителен предприемач е задължително да си върши добре работата, да има визия, да строи качествено, да издава навреме, да си спазва договорите и пр. професионални качества и умения. Каква кола кара си е негова работа и нито клиентите, нито партньорите би трябвало да ги интересува. Такива, за съжаление в БГ са много малко (не само строителни предприемачи, ами сериозни бизнесмени по принцип). Двама познавам такива, и двамата много напред с бизнесите си, единият притежаваше Бизнес Парк Варна (освен софтуерна фирма, няколко производства), заедно със съдружник (преди да го продадат на израелска фирма), другият една от най-големите български вериги супермаркети (и той ги продаде преди около две години). Та за тях задължителни марки коли няма - единият кара 8-годишна Киа, другият по едно време търкаляше Хюндай Санта Фе (за мен все едно да си купя кибрит или запалка от 80 ст.)
I say what I do and do what I say.