Автор Тема: Мол след мол  (Прочетена 34590 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #60 -: 16 Юни, 2010, 22:35:59 »
0
Т'ва сладко бебе Еlissa мноу 'арно, бре. Че и русичка  ;)

Пфу .. размечтах се ...

 *drink11*


Та какво за тристайния ?   :D :D :D


хехехе  :D :D :D *flower2* *flower2* *flower2* *drink11*


Уфффф, от 1 година, Муза се фръцкам из този и предишния форум, все имотни хора ... пък 1 не предложи нещо с покривче и тераска! 


Да бе, да! Не били и предлагали, моля ви! Дори и с бонус - море!  :o

Ели, ти от приказки го докарваш, ама като опре ножа до кокала се дърпаааш...  :D :D :D

Ей, сега ще се появи Миранди и ще ти предложи в Търновския балкан. А, да те видим... ;) :D

 *flower2* *flower2* *flower2* *drink11*

И по темата - там няма МОЛ...  :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #61 -: 16 Юни, 2010, 22:44:50 »
0
Има в Търново МОЛ бе и то доста отдавна, има едно неудобство, че затварят повечето магазини в 18:00 :D

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #62 -: 16 Юни, 2010, 22:45:24 »
0
нИ ща в балкана  ::) ни щА и МОЛ, че нямат балконче!  :D :D

По темета: не инвестирайте в МОЛ-ове инвестирайте в Елиси!  :D :D :D

http://en.tackfilm.se/?id=1276716999437RA28

за да ви тръгне по-бързо клипчето натиснете маааалкото знакче най-долу skyp intro!

можете да си направите и вие такова филмче http://en.tackfilm.se/  ;) със снимка от компютъра ви !  :D :D :D
« Последна редакция: 16 Юни, 2010, 22:55:48 от elissa »

Scyther

  • Гост
Re: Мол след мол
« Отговор #63 -: 16 Юни, 2010, 22:54:45 »
0
Има, даже се казва "Сентръл Мол", щот е в центъра на БГ-то. От това "чиърз на бебетата сладки", много боли глава сутрин. Ама изглежда не е от чируза...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #64 -: 16 Юни, 2010, 22:59:15 »
0

Аз какво казах - взе да биеш отбой...  :D

В Tърново може да има МОЛ, ама в Търновския балкан няма.

Остава да видим, Миранди има ли балконче...  :D *flower2* *drink11*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #65 -: 16 Юни, 2010, 22:59:36 »
0
Има, даже се казва "Сентръл Мол", щот е в центъра на БГ-то. От това "чиърз на бебетата сладки", много боли глава сутрин. Ама изглежда не е от чируза...

 :D :D :D
 *drink5*  *drink7* *drink2* *drink11*

не е болка за умирачка, или както е казано в една песен:
"ако умрам, ил загинам, ке останат ... спомени!"

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #66 -: 17 Юни, 2010, 01:33:57 »
0
Във форума явно вече на никой не му пука за имотите и правилно, и на имотите не им пука за нас. Значи е време за море.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #67 -: 17 Юни, 2010, 01:39:17 »
0
Във форума явно вече на никой не му пука за имотите и правилно, и на имотите не им пука за нас. Значи е време за море.

свободна съм! кога?  :D :D :D

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Мол след мол
« Отговор #68 -: 17 Юни, 2010, 03:10:11 »
0
Пфу ... най-после да се появи и малко хумор из форума  ;)

Добре, че пак дамите са на линия, та да поемат инициативата!

П.П. Относно МОЛ-чето във ВТ, от 2006 г. се пръкна ( демек от първите 3, които се пуснаха в БГ-то въобще ), и не го следя изкъсо, щото не ме кефи да ходя на бутафории, друго си е да има "уют", да си лафкате на малки имена и т.н. Няма да се учудя, ако попадне и в топ3 на първите фалирали.

Чиърс на бебетата сладки!

Досега се ядосвах с един приятел, дето има голяма кръчме ( 300 места + ) и нещата не вървят, та се опитах да го изстрелям откъм корпоративна идентичност, визия, лого, мото и т.н. как да стане уникален, символ на града и прочие ... да се отпечатва в съзнанието на 'орицата.

Т'ва без ресурс и смяна на организацията, която има. Ама не ме разбра, а има съвсем малко за "зачистване" с оглед световните тенденции. Исках да му променя леко системата за заплащане плюс няколко допълнителни "екстри", които да предлага като кетъринг, детски уикенди и т.н. за което има цялата база и персонал.

С него сме от детската градина заедно и аз няма как да му обясня, че недоверието ме побърква, демек като видя подобно нещо и бягам надалеч. Ама, той ми е френд и ми пука за него, а нещата не вървят при него. На всичкото отгоре май малко се засегна, щото навремето се "надпреварвахме" кой рисува по-добре, а се оказа, че той си бил правил проектите за менюта, заглавие, цветове и прочие ... ама нямат нищо общо със световните тенденции. Вярно е, че съм рус по душа, но все пак имам седем годишен опит в менаджиране и решаване на казуси и му го давам "на готово" и то безплатно и както "винаги" в БГ-то се оказа, че той ги е бил мислел тия неща отдавна, ама нямало как да стане?

Демек, най-трудно се "работи" с близките 'орица и т'ва при положение, че съм с кетапи по медиаторство, разрешаване на конфликти и т.н. от световни компании. Аман, като тръгнеш да се осираш да приемаш нещата лично.

Докога БГ-товецът ще се мисли "специалист" по всичко? И аз не съм се опитвал да променям него, а просто да вкарам лек щрих в бизнес-модела му.

Все едно да тръгна да променям сладко бебе Елиса или някое друго бебе? Ами, тя си е сладоранка от всякъде и аз се кефя от това. Трябва да съм епаси глупака да се опивам да променям т'ва, което ме кефи??

Пфу .. стана малко емоционално, сорка за което  *drink11*





« Последна редакция: 17 Юни, 2010, 03:26:53 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #69 -: 17 Юни, 2010, 04:01:17 »
0
Такак както го разказа, със сигурност си го засегнал, още повече от малки щом се състезавате :)

Виж, ако му беше казал "Знаеш ли Мишо (другият с кръчма с 300 места), какво е намислил да прави" щеше да ти каже "казвай веднага и аз, и аз".

 *drink9*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #70 -: 17 Юни, 2010, 12:28:58 »
0

 :D :D :D

Само да се каже какво ще прави Мишо, обикновено не е достатъчно. Мишо като го направи, чак тогава започва копирането. Много интересни хора сме. Хем сме индивидуалисти, хем пък гледаме да повторим същото 1:1 и така губим индивидуалност и ставаме копие, а не оригинал.

Миранди,

Вие от деца се съревновавате. Сега, ти в желанието си да му помогнеш, заставаш в позицията  напред в съревнованието, изпреварил си го. Няма как да те послуша. Пък и много бързаш. Трябва му време, да узрее, да осмисли, това което си му казал и ако е силен индивидуалист, гонещ уникалност, ще го направи - трансформирано, пречупено през неговото усещане, а не мотамо. 
Сигурна съм, че след като си си тръгнал е коментирал нещо от този род: "Абе дипломи - едно да даваш акъл, друго е да се направи. Акълът не е като правенето... "

:) *drink11*

P.S. Хумор винаги  е имало тук. Не знаеш къде да го търсиш. Обикновено, в тези теми се въздържаме. Дори и да покажем, че сме се разсмели. :)

koganev

  • Гост
Re: Мол след мол
« Отговор #71 -: 17 Юни, 2010, 13:08:31 »
0
Маранди, ш`ма извиняваш за просташкия въпрос, ама ти какъв опит имаш в ресторантьорството?

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #72 -: 17 Юни, 2010, 14:21:18 »
0
И на мен ми стана любопитно. Че то така бие малко като в оня виц за консултантите....

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Мол след мол
« Отговор #73 -: 17 Юни, 2010, 16:06:45 »
+1
Маранди, ш`ма извиняваш за просташкия въпрос, ама ти какъв опит имаш в ресторантьорството?

Бебе Коганев,

приятелят ми е от 20 години на пазара и много други пишман кръчмари "изгряха и фалираха" неколкократно за това време. Айде, аз па да имам по-прилична представа как да си "говоря" с него, става ли??

Доколкото разбрах си икономист, значи една от сферите на моя скромен опит е животозастраховането, където заемам прилична позиция за БГ, там не предлагаме артикули в сегмента 1-2-3 кинта основно, а в пъти повече. Самите продажби са бял кахър, по-интересно става като трябва да се мултиплицираш и развиеш структури, които да са действащи и да издържат във времето, демек пасивни доходи. Там пада голям "майтап", т.е. и десетки ( стотици ) други да придобият качества и умения да го прайкат. Та, на мен опита ми като махнеш финансовата сфера като цяло е точно в създаване, налагане и позициониране на търговски марки, напасване и постигане на индивидуалност като подход за широчка гама 'орица - с различни ценности, философия, качества, умения и т.н.

Т'ва със сигурност не се учи в УНСС-то, дано съм лош пророк, ама до 5-10 години може би ще започнем да се "срамуваме" да наречем някого колега на база образование. В чужбина школата не са по-голямо цвете, но тенденцията ще е тази. Масово затъпяване, щото по-лесно се управлява после.

Та, ако си навитак, пробвай се в тая "шматкаджийска" сфера, ще сравним резултатите как си се представил и тогава да коментираме световноизвестното ресторантьорство, където най-голямата ти продажба на артикул е да кажем в дипазон 30-50 кинта. Става ли?

Да не забрайкам чиърс  *drink11*


Panther

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 44
  • Карма: +8/-1
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Мол след мол
« Отговор #74 -: 17 Юни, 2010, 23:34:45 »
+2
Българските ресторантьори, хотелиери и строители са световно известни с качеството на продукта си, мениджърските и маркетинговите си способности.
Така че, бебе Маранди, не си помисляй да им даваш акъл, ако не си бил пет години поне сервитьор в кварталното кръчме. Те акъл не щат ... нали знаеш. ;)