Автор Тема: Домашен екобензин - което не отива в колата, ще се изпие :)  (Прочетена 28767 пъти)

kopan

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +5/-1
  • Респект: +6
    • Профил
« Последна редакция: 27 Юни, 2020, 11:49:49 от kopan »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Само като прочетох, че трябва да се доставят и монтират и допълнителни резервоари за органични отпадъци в течна форма и си викам, тук работата е сериозна.
Ако си имал нерви да изчетеш и разбереш, пиши малко.
С какво се захранва,
Излиза ХХХ град спирт (етилов алкохол) ??
Знае ли се, в какво отношение може да се меша спирт с традиционно гориво. Само бензин ли ??? Химията .... зле съм То се вижда  :)

koganev

  • Гост
Начев!!! Как ще мешаш етилов спирт с бензин, бре!!! ЛУД ЛИ СИ!!!

Меша се с изворна вода, после се оставя да отлежи малко с дъбови стърготинки, после се режат два домата, две краставици, една пиперка, една глава лук, слагат се маслини и сирене, заливат се с оцет и зехтин до половината, сол на вкус и така... Ако обичаш пресен босилек - слагай. Може да примъкнеш и една саксия здравец, да ти мирише на свежо.
После пиеш.

Бензин има достатъчно, че да съсипваме ракията... Има места в България, където ще те бият, ако предложиш да горят ракия в москвичите...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Начев!!! Как ще мешаш етилов спирт с бензин, бре!!! ЛУД ЛИ СИ!!!

Меша се с изворна вода, после се оставя да отлежи малко с дъбови стърготинки, после се режат два домата, две краставици, една пиперка, една глава лук, слагат се маслини и сирене, заливат се с оцет и зехтин до половината, сол на вкус и така... Ако обичаш пресен босилек - слагай. Може да примъкнеш и една саксия здравец, да ти мирише на свежо.
После пиеш.

Бензин има достатъчно, че да съсипваме ракията... Има места в България, където ще те бият, ако предложиш да горят ракия в москвичите...
Чакай, чакай ! Това, дето го хоротуваш е съвсем друга бира. Там си имам едни хора от Ветрен, които всяка година ми заготвят отбрано от памидец и мерло. На специално място си го меля ръчно и собственоръчно и отделям (криво-ляво) чепките. След това под един затворен навес стои (в бидони - сам човек толкова може) и чака да дойде феята с магическтата пръчка  ;)
Пчелата полудява.
Джибрата я взема един местен авер за някакви негови си работи  :(. Все не успявам да разбера, какво точно прави с нея! :D
Не му и придирям, че човекът много съзнателно бърка мкстурата с един кол с набучени яки клинци и дебне да не изпусне феята.

Другото минава през една инсталация, но подробности няма да ти кажа, че не мога да съм сигурен че ваТанов не чете форума.

Резултатът отива да отлежи в 4 буренца - две дъбови и две черничеви. Ако някой се опита да ми каже, че нещо може да иде в москвето, дотам ще е с животеца му. Иначе хубавичко си ми е москвето. Днанайсетка  :D

В инсталацията на копан отиват разни други субстанции.  Аз там не играя.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Нямах време да го чета докрай.  В различни източници съм виждал октаново число за етанола между 105 и 129. Не знам дали са вярни. Проблема тук е че трябва да се намери нерафинирана захар да речем. Има и възможност да се направи от целулоза, но трябва допълнителна обработка. Смесване на етанол с бензин, доколкото знаем е безопасно за бензинопорвода до към 20-30%. Въпреки, че имам един приятел, който сипва 50% метанол. Ама напоследък не ми харесват очите му. Доста проблеми могат да изскочат за едни 50стинки спестени.  Между другото заглавието е малко майтап произведения етил не може да се пие.
   Друг проблем, който ще изскочи е че на произведения спирт ще трбява да му се плати акциз. Ако те ударят със закона за алкохола това е някъде над 5,50лв на литър за 100градуса алкохол  , ако добре си спомням, което е безумно...
  Още един проблем е че имаш месечна такса към производителя на въпросната колконка. Това при един монопол би било опасно. Надявам се ако на пазара се появят повеч такива производители (редимно китайци:) ) това да се избегне.
 Ако се ползва 100% въпросния био или еко бензин, трябва да се подменят всички гуми, семеринги итн, които не са издържливи на етанол. Принципно не трябва да са много. Дет се вика един бензинопровод. Някоя друга гумичка на клапаните. Някоя друга гумичка по карбураторите и готово.
 Някои хора настояват, че трябва да се сменят и сегменти, (съответно и бутално-цилиндровата група), заради по-високо октаново число. Аз обаче притежавам 2 мотора произведени преди повече от 50 години, за бензин А-72. До сега не съм правил подобно нещо, а спокойно карах единия със 95 или 98.
    Има обаче и още проблеми. 1 колонка произвежда за 1 седмица около 100-150 литра бензин. С други думи по около 21-2 литра на ден. Ако в къщи имате 2 автомобила, това ще ви ограничи до 10-11 литра на автомобил. Ако е някой малко харчещ до 5-6/100 това е пробег от има няма 200 км извънградско. Всъщност сега се замислих, че това не е проблем....
Нещо ме домързя да пиша.... хайде лек ден

ПП А майтапа за ракията е сериозен - спомням си особеностите на руския риболов - когато изсипаха ракията... опс водката  в резервоара на подводницата...   :) :)

Като те прочетох, точно  такива мисли ми минаха през главата, макар че нямам никакъв практически опит.
Собственикът на такова чудо в Бг (ако не е бандит) ще види звезди при ясно слънче.
 Дори ми се отключи стар рефлекс и рекох да разгърна митническата тарифа и да видя тарифен номер, но после въздъхнах и си рекох. Добре, че не се налага да го правиш вече.

Субективното ми очакване е, че до 5 години ще започнат сериозни проблеми с доставките на класическото гориво.
Темата е базкрайна.

koganev

  • Гост
Начев!!! Как ще мешаш етилов спирт с бензин, бре!!! ЛУД ЛИ СИ!!!

Меша се с изворна вода, после се оставя да отлежи малко с дъбови стърготинки, после се режат два домата, две краставици, една пиперка, една глава лук, слагат се маслини и сирене, заливат се с оцет и зехтин до половината, сол на вкус и така... Ако обичаш пресен босилек - слагай. Може да примъкнеш и една саксия здравец, да ти мирише на свежо.
После пиеш.

Бензин има достатъчно, че да съсипваме ракията... Има места в България, където ще те бият, ако предложиш да горят ракия в москвичите...
Чакай, чакай ! Това, дето го хоротуваш е съвсем друга бира. Там си имам едни хора от Ветрен, които всяка година ми заготвят отбрано от памидец и мерло. На специално място си го меля ръчно и собственоръчно и отделям (криво-ляво) чепките. След това под един затворен навес стои (в бидони - сам човек толкова може) и чака да дойде феята с магическтата пръчка  ;)
Пчелата полудява.
Джибрата я взема един местен авер за някакви негови си работи  :(. Все не успявам да разбера, какво точно прави с нея! :D
Не му и придирям, че човекът много съзнателно бърка мкстурата с един кол с набучени яки клинци и дебне да не изпусне феята.

Другото минава през една инсталация, но подробности няма да ти кажа, че не мога да съм сигурен че ваТанов не чете форума.

Резултатът отива да отлежи в 4 буренца - две дъбови и две черничеви. Ако някой се опита да ми каже, че нещо може да иде в москвето, дотам ще е с животеца му. Иначе хубавичко си ми е москвето. Днанайсетка  :D

В инсталацията на копан отиват разни други субстанции.  Аз там не играя.


Много ме успокои! Че се бях нещо ошашардисАл.
Пази москвича, щото в сервиза на балканстар ми казаха, че всичките канали са пълни с мерцедеси нов модел, а москвич нито един не бил идвал при тях... Тва кво ти говори

А на последното играят всичките производители на магазинска ракия.