Автор Тема: Как и къде ще прекарате лятото ?  (Прочетена 36262 пъти)

dival

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
  • Карма: +14/-15
  • Респект: +1
    • Профил
0
 *drink2*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #1 -: 23 Юни, 2010, 23:18:25 »
0
Е, Дивал, да беше започнал с твоето прекарване на лятото. Всъщност за мен би била по-интересна темата "къде прекарахте лятото" (след време), за да може всеки да сподели за красиви места, които е посетил.
Аз ще споделя къде ще отида пак, защото и в уикенда бях там - в Гърция. Тъй като отивам практически за първи път (почти нищо не помня от Атина през 1982г.), ще споделя какво ми хареса най-много - морето (особено като го сравня с Варна, къдет ходих 20г. поред). Плитко, чисто, топло. Плажът - голям, много място за всички, има чадъри (безплатни), спираш с колата до самия пясък. Става въпрос за плаж до Фанари - селце между Комотини и Ксанти, на изток от Порто Лагос. В Комотини също ми хареса, а цените на пазара бяха съвсем нормални - дините - 35 цента, нектарините (праскови без мъх) - 50-75 цента и много други, не много по-високи от тук. Същото е в Лидл (нещо като Кауфланд).  Плажът на Керамоти също е много хубав. А и от там има ферибот до о.Тасос - много зелен остров, в сравнение с огромния брой каменисти и почти без разстителност островчета. Специално до Тасос ще отида пак.
В сравнение с нашите, пътищата в Гърция са много много добри.
Надявам се и други да споделят за места, заслужаващи да бъдат посетени.




 

dzvero75

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 18
  • Карма: +9/-0
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #2 -: 24 Юни, 2010, 13:44:12 »
0
И аз, като Jim мисля за Византия. Последните две години бяхме там и впечатленията ми са,като неговите: чиста вода,безплатни чадъри и т.н. И най-важното за мен-ужасно спокойно.
Миналата година,като се прибирахме си набелязах едно местенце между Комутини и Александропули.От едната страна се вижда Тасос,а от ляво о.Самотраки.До самият плаж имаше гора,където спираха каравани и си почиваха хората.Видях тоалетни и душове.... та ми се завъртя една мисъл за малко адвенчър тази година,а и на жената и хареса идеята.

П.П. Само да допълня казаното от Jim. Понеже е лято и си требе биричка ;) в Лидл - немска за под 30 цента за 0.330 кутийка и,за около 33-34 цента 0.500 пак немска. *beer* *drink5*

Panther

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 44
  • Карма: +8/-1
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #3 -: 26 Юни, 2010, 19:32:05 »
0
Тази година - Гърция - Милос и Санторини. Миналата година бяхме с приятели на Наксос и Аморгос, яко сме ги налазили Цикладите ;)
Впечатленията от Гърция (главно по островите, по континента не съм ходил много, освен транзит) ми са същите като на колегите форумци. Поносими цени. Любезни хора. Страхотно море.
Наесен ако има време и пари може да помисля и за Турция.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #4 -: 27 Юни, 2010, 13:11:58 »
0
По молба на Джим, ще се опитам да ви предложа някои хубави места за почивка в Гърция, разбира се при една почивка, всичко е въпрос на вкус и възможности, но ще се опитам да предложа от всичко по нещо ... Само да уточня, че никога не съм живяла в северна Гърция и не я познавам добре, с изключение на Волос и околността. Та като казах Волос - за онези, които искат да отидат някъде на близо, Пилио никак не е за пренебрегване. Там в пълна степен може да съчетатете почивка на море и планина едновременно. Разхождайки се сред кедри, клен и зеленина изведнъж попадате на златна плажна ивица с кристално чиста вода! Красива природа, зеленина, златни плажове и бели камъчета,  кристално чисти извори и тюркоазени води, едновременно, заснежени склонове и не на последно място усмихнати и гостоприемни хора, калдъръмени улички и алеи, ракия и мезета по стари рецепти, митове, история ... много, много красиво. Цените са повече от разумни, в близост е Волос с няколко островчета, които също можете да разгледате - Скятос и Скопелос.




Скопелос


Непрекъснато пътуват фериботи от град Волос за тези острови.

ПИЛИО - ПЛАЖ ФАКИСТРА
Fakistra Beach, Pelion, Greece


ОСТРОВ СКЯТОС
Στο νησί της Σκιάθου (03/05/2005)


ОСТРОВ СКОПЕЛОС
ΧΩΡΑ ΣΚΟΠΕΛΟΥ


Можете да намерите много хубави и не скъпи частни хотелчета, дори да не сте си запазили място предварително, така също и апартаменти под наем и т.н.
Ако някой се интересува допълнително ще му потърся информация, а може и да се обърнете към Муза, тя е професионално ангажирана с туризма  :) :D


elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #5 -: 27 Юни, 2010, 13:21:05 »
0
Такааа, продължавам с любимото ми място за почивка
- НАФПЛИО-ПЕЛОПОНЕС, гръдът на Аргонавтите, златното руно и ламята Идра, там се намира и ЕПИДАВЪРА. НАФПЛИО е старо пристанище е и най-големият град в залива Арголикос, той е на два и половина часа път с кола от  Атина. Разположен е на хълм, спускащ се доста стръмно към морето, до който се стига по 333-те стъпала на крепостта. Той е любопитна смесица от венецианска и отоманска архитектура. Пейзажът е увенчан от венецианска бойна крепост, от която е останала кула и масивна стена.
Спускайки се по хълма, човек може да открие турски чешми и джамии от различен вид и епохи.
Най-горният пласт обаче е гръцки, при това не какъвто и да било - между 1929 и 1934 г. Нафплио е административен и политически център и столица на новата държава и на нейната кратко просъществувала монархия, оглавявана от изпратения от Австрия принц Ото. Тогава в града е създаден първият гръцки парламент, много от джамиите са превърнати в църкви, а рибарските къщи - в луксозни вили за новопоявяващата се аристокрация.

НАФПЛИО
Nafplio


Ναυπλιο: "Η πολη που αγάπησα"


ОБИЧАМ ТОЗИ ГРАД! Живяла съм там близо година ...  :) :D *drink4*
« Последна редакция: 27 Юни, 2010, 13:23:16 от elissa »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #6 -: 27 Юни, 2010, 13:33:05 »
0
За онези, които не се страхуват от разстоянията, обичат дивата и девствена природа препоръчвам ИКАРИЯ, островът на Икар, опитал се да полети към слънцето. С часове съм седяла на скалата от която според митовете полетял, но крилата му лепени с пчелен восък се разтопили  и така и не успял да докосне слънцето.  :)

ИКАРИЯ - е остров в източната част на Егейско море. Намира се е югозападно от остров Самос. Островът е наречен на Икар. Административно принадлежи към ОБЛАСТ САМОС. Главен град на острова е Айос Кирикос с население около 2400 жители.
На острова има и лечебни минерални извори, да не говорим какво вино има ---  *drink1*, такова не съм опитвала от тогава.
Основни туристически обекти са селата Евидос, Мантриа, Акаматра и Местария.

IKARIA - BEST OF


От другата страна, съвсем близо е Турция, вижда се дори от плажовете ...
За Икария може да се пътува с кораб от пристанището на Пиреа (Атина). Пътуването е дългичко (близо 5, 6 часа, ако помня добре), но пък е още едно приключение и прекрасно преживяване.

IKARIA PHOTOS 2007


Помня, че цените за хотел и кръчмички бяха смешно ниски ... През лятото има много панаири, където е супер веселба!
Ще попаднете в една наистина островна атмосфера. Островните хора са топли, благородни и много, мнооого гостоприемни навсякъде в Гърция.

ΙΚΑΡΙΩΤΙΚΟ ΠΑΝΥΓΗΡΙ
« Последна редакция: 27 Юни, 2010, 13:37:18 от elissa »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #7 -: 27 Юни, 2010, 13:47:56 »
+2
И ... за "ОБРАЛИТЕ БАНКА" ще препоръчам РОДОС и МИКОНОС, но за средно статистическия българин, предупреждавам - след почивката го чака тежка зима ...  :D :D :)

Родос  е най-големият от Додеканезките острови и най-източният от големите острови на Гърция в Егейско море. Разположен е приблизително на 18 километра западно от Турция, между континентална Гърция и остров Кипър.

За красиво е красиво, за луксозно е супер-лукс, но ...  ;)

РОДОС
Rhodes Rhodos Rodos Island Greece


... и синьо-белият МИКОНОС, чиито стени на къщички се варосват през нощта и са вечно снежно бели.

МИКОНОС (цитат от уикипедия: Миконос (на гръцки Μύκονος) е гръцки остров, част от Цикладските острови в Егейско море.
Главен град на острова е Миконос, известен също и като Хора, една от световните перли - съчетание от специфична архитектура, невероятни рибни ресторанти, кафенета, дискотеки, клубове, бутици и магазини за подаръци. Островът се слави с нощния си живот .... и да добавя с меките китки  :) :) :)
... През летния сезон влизането на автомобили в Хора е забранено,с изключение на тези,които имат пропуск,но такъв се вади трудно и струва доста скъпо.Има доста фирми,които дават мотопеди и бъгита (ATV) под наем.Пътуването с кола през летния сезон е доста трудничко,защото отвсякъде летят въпросните мотопеди и бъгита,яхнати от безгрижни тийнейджъри,които много,много не се съобразяват с другите участници в движението. Талисманите на острова са вятърните мелници и пеликана Петрос,но всъщност пеликаните са три на брой.





elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #8 -: 27 Юни, 2010, 16:01:28 »
0
За резервации се обърнете към Муза!  :) *drink11* *flower2* *flower1*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #9 -: 27 Юни, 2010, 22:01:48 »
0
Елиса, благодаря, явно Гърция ти е слабост. Аз тази година ще отида поне още 2 пъти. А Муза с туризъм ли се занимава, има ли фирма?
Всъщност Дивал едва ли е пуснал темата, интересувайки се от Гърция. Надявам се някои да споделят и красиви места в България, които са посетили...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #10 -: 29 Юни, 2010, 05:57:33 »
0
Ето нещо важно за българските хотели, някой от вас като е в цикъл, да има за какво да се кара на рецепцията :)

Наредба за категоризиране на средства за подслон, места за настаняване и заведения за хранене и развлечения - част 2

От 3 звезди нагоре, хавлиите са 3 на брой, за 4 звезди освен това и хавлиен халат.
Чаршафите се сменят през ден за 3 звезди и всеки ден за 4 звезди.
Стаите по морето задължително трябва да имат тераса.
И още 100 неща, които не се спазват.

Телефон на Комисия за защита на потребителите е 070011122. Могат да издават актове или да затварят хотели с предложение до Държавна агенция по туризъм за намаляване или отнемане на категорията.

Приятна почивка  :D  *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #11 -: 29 Юни, 2010, 14:07:31 »
0
 :D :D :D

Имам JIm. И необходимите лицензи за това. :)

Нашите почивки, никога не са планирани. От днес, за утре. В последните години ходим в Поморие. Но и там се презастрои...

Преди 3 седмици бяхме в Търново за 2 дни с приятели. Обикаляхме наоколо. Спахме в Килифаревския манастир. Чудесно местенце. Има една рекичка, точно под прозорците. Жаби крякат... Чудесно беше.

Стаите не са нещо особено. 2 легла, малко скърцащи, баня, тоалетнa. Много чистичко. Нощувката е 10лв на човек. Разбира се, не е включена закуска. Едно от местата, където ходихме, беше Арбанаси. Разбира се, манастири, църкви...

Другото място, което много ни хареса е Триград, Широка лъка... Мислим и тази година, да отделим малко време за там...

За Гърция - миналата година бяхме пак с приятели при техен приятел в Нео Ираклица. Чудесно място. От тераската се вижда морето, остров Тасос...

По-късно, бих могла да кача и снимки от трите места.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #12 -: 01 Юли, 2010, 13:47:24 »
0
Муза, аз пак не разбрах с туризъм ли се занимаваш, или с нещо близко до това. От 10г. използвам туристически фирми за чужбина (най-много 2мко).
Преди години направихме една малка обиколка, спахме близо до Казанлък (Крънско ханче, ако не греша). След това Етъра, Дряновския манастър (пещерата много ми хареса), с.Боженци (след Етъра не ми направи някакво впечетление, не бих отишъл пак), В.Търново .....
Ама по бих се впечетлил от хубава природа задължително с воден басейн - плуване, риболов, разходки с лодка - все пак е някакво разнообразие. Не си падам по църкви и манастири, добре че и децата ги избягват.
Никой ли не почива на езеро, язовир или по-голяма река?
« Последна редакция: 02 Юли, 2010, 16:06:13 от Jim »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #13 -: 01 Юли, 2010, 21:02:09 »
-2
Нещо много се гърчеете тука! Вий ще излезете по-големи елинофили от Григор Пърличев. С тази разлика, че той в сублимния момент все пак е казал че е българин и пак е получил наградата, а някои хора тук са готови да станат византийци тутакси :D
Има страхотни места в България люде. Посетете примерно Ковачевица или Арбанаси, само на големия гьол не Ви ли омръзна? *drink9*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Как и къде ще прекарате лятото ?
« Отговор #14 -: 01 Юли, 2010, 23:35:34 »
0
Нещо много се гърчеете тука! Вий ще излезете по-големи елинофили от Григор Пърличев. С тази разлика, че той в сублимния момент все пак е казал че е българин и пак е получил наградата, а някои хора тук са готови да станат византийци тутакси :D
Има страхотни места в България люде. Посетете примерно Ковачевица или Арбанаси, само на големия гьол не Ви ли омръзна? *drink9*

 ::) :-\ ти или си търсиш "под вола теле" или се правиш на ударен, или се верно си мнооо т--п!
Това е тема за почивки през лятото, алоууу калимерааа! 
Онези, дето почиват в Гърция са гъркофили, тези във Франция, дето ще отидат на екскурзия са франкофони ... ц-ц-ц-ц !!!
Ти пък си стой тук, щото си ксенофоб!