Общи > Преглед на печата

Международното положение и има ли то почва у нас

<< < (68/69) > >>

global:
Колко сте писали! Четох отгоре-отгоре, нищо не разбрах. Но разбрах, че още не съм умряла. Сега ще чакам до 23-24.12. да видим кво ще стане, и дано маите да не познаят. Че ми се живее още! *heart*

Filip:

--- Цитат на: global в 21 Декември, 2012, 11:14:28 ---Колко сте писали! Четох отгоре-отгоре, нищо не разбрах. Но разбрах, че още не съм умряла. Сега ще чакам до 23-24.12. да видим кво ще стане, и дано маите да не познаят. Че ми се живее още! *heart*

--- Край на цитат ---
  Не е толкова страшен 21 декември, по-страшен е махмурлукът на 22-ри.  :) 

От НАСА  пък са потвърдили, че вечерта на 21 декември 2012 г. небето ще почернее. Астрономически феномен известен, още като "нощ".  Ай    *drink1* за НАСА

marandi:

--- Цитат на: dodo2 в 21 Декември, 2012, 06:00:57 ---
--- Цитат ---Производителите на цигари вече се обявиха против новото законодателство, но от ЕК са непреклонни, защото всяка година в ЕС умират 700 хил. пушачи - колкото е населението на Франкфурт или Палермо, посочи еврокомисарят Борг. Пушачите живеят средно по 14 години по-малко и умират по-млади. Ежегодно за третиране на заболявания, предизвикани от употреба на цигари и тютюневи изделия, се изразходват 8 милиарда евро.
--- Край на цитат ---

--- Край на цитат ---

Аха, благодарско - ориентирах се.

Ами, защо не е казал всяка година колко непушачи умират? Или те не умират?

Писал съм ви 1 статия с бъдещите колосални разходи за пенсии и здравеопазване в ЕС по държави. Числата са потресващи Демек тоя чичка би трябвало да си бие задника в тавана от кеф, ако е вярно  *girl*

Но по-скоро ще искат още да надуят акцизите + ДДС и готово бюрокрацията друго няма какво да измисли. Демек ще очакваме по-високи цени.

Ще поживеем ще видим, но повярвай ми на никой не му пука за здравето на електората  *girl*

П.П. Иначе отдавна има продукти, които покриват тежки заболявания, влючително сърдечно-съдови и онкологични - така, че чичката трябва да се кефи за "икономисаните" пенсии. Докато застрахователите си плащат.

От днес влезе в сила и премахването на признака по полов признак, макар че актюерите им го доказаха и се съдиха в Страсбург по дело за дискриминация. Като не можаха да докажат, че има дискриминация по продуктите - сега пак го направиха същото, но с наредба. Гледай им казуса с "кривата" краставица и се ориентирай колко можеш да вярваш на чиновник  *girl*

 *drinks*

dodo2:
Е, както писах - здравни разходи срещу спестени пенсии...
Какъв е балансът, кой знае...
 *drink6*

marandi:

--- Цитат на: dodo2 в 21 Декември, 2012, 12:24:10 ---Е, както писах - здравни разходи срещу спестени пенсии...
Какъв е балансът, кой знае...
 *drink6*

--- Край на цитат ---


Сега нямам време, но накратко през соц-а имаше чиста данъчна система.

Сега чиновниците ( Фискалната политика ) - политиците, за да нацепят още данъците я трансформираха в данъно-осигурителна.

Демек - въведоха си още един данък ( визирам частта здравно осигуряване ), а пенсионното е друг вид - но по същност пак си е чист данък, който ако някой се смарангяса точно преди пенсиониране - Държавата вика баси кефа - тоя го цедихме кат' лимон 35 години и ся няма му дадем нищо.

Т'ва е накратко. Т.е. т.нар. здравни разходи са си пак вид данък - та какво сравнява тоя галфон ( чиновника )?

Че ще вдигат и там данъците ( % здравна вноска ), освен аксциза ли? Няма да се учудя *girl*

----------------------------
Ето я статията с приблизителните числа за ЕС ( по държави и УСА ) да се ориентираш за близкото бъдеще, ако не си я чел:

България и Великото преселение на народите

http://marandi.blog.bg/biznes/2010/04/07/bylgariia-i-velikoto-preselenie-na-narodite.524223
---------------------------

Учудващо е четена над 60 хил. пъти досега. Както вика сладко бебе Дарки - станал съм неква медийна дзвИздъ - еПаси  *rofl* *rofl*

Поздави  *drinks*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия