Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 147359 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #315 -: 20 Декември, 2012, 23:55:35 »
0
Сега и на тебе ли трябва да ти обяснявам елементарна математика?

2 сомалийци - пушач и непушач, умират на 30 и 44 години - разлика 14.
2 японци - пушач и непушач, умират на 70 и 84 години - разлика 14.

Средно пушачите умират на 50 =(30+70)/2, непушачите на 64 =(44+84)/2. Разлика 14. Я, пак 14 ???

Когато преброяване се направи глобално сред по-голям брой хора, ако има разлика и се откроява, тогава кой къде живее и с какво се храни няма значение. Извадката ще е достатъчно голяма, за да откроява разликата точно между пушачи/непушачи (и свързания с това начин на живот - кафенца, заседнал начин на живот, липса на секс и т.н.).

Нищо не пречи да има такова преброяване и локално само за България. И все някой го е направил. Достатъчни са 1000 умрели да се питат роднините им пушили ли са повече от 5 цигари на ден за повече от 5 години до смъртта и каква им е възрастта, за да има достатъчно достоверни данни. А не словесни еквилибристики за японци. Може да се обзаложим, че японците пушачи умират по-рано от японците непушачи. Японците пушачи обаче живеят по-дълго от българите пушачи, защото са будисти. Българин пушач будист обаче няма да живее колкото японец пушач, защото докато японецът пушач си пие чайчето на спокойствие и съзерцава залеза, нашият маа сланина на скара и слуша Глория.

В крайна сметка нищо от това няма значение, интересува ме средна продължителност на живота на пушач/непушач, глобално за Земята (например по 100 души от държава).

*drink6*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #316 -: 21 Декември, 2012, 00:00:08 »
+2



Абе искаме отделен басейн само за пикаещи  *rofl* *rofl*

Сега сериозно, както споменах и преди, на мен забраната нито ми пречи, нито ми променя с нещо стила на живот. Това вероятно е защото си нямам някаква специална кръчма или бар, където да съм свикнал да се събирам от време на време със стари приятели (нито стари приятели наоколо, нито време), но какво бихте казали за тази дружинка начело с Джоко Росич, за тях това си е култово място, ходят си едни и същи хора от много години:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1677142

То все едно да забранят пушенето в любимият бар на Хемингуей в Хавана (La Floridita), то без дим се губи напълно автентичната атмосфера.

Ами ако ви наложат да не можете да си купите бира (и какъвто и да било друг алкохол) нито от квартален магазин, нито от супермаркет, да се продава само в специални магазини, най-близкият да е примерно на 10 км, да го затварят в 19.30 и да не работи в неделя? Как бихте реагирали на това? Или взел си си бира, но не можеш да си я изпиеш на плажа или в парк или на каквото и да е публично място, само в къщи. В Канада е така. Да вземат и тук да приемат подобен закон - смятам, че е супер цивилизовано. Ами това варварство варенето на ракия, къде в нормалният свят можеш да си произвеждаш алкохолен концентрат? Ами да ти лъхне някой на ракия или на мастика? Отвратителна миризма, върхът на простащината...  :) *drink1*  :)
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #317 -: 21 Декември, 2012, 00:08:15 »
0
хехех накъсах се да слагам плюсчета в тази тема.  :D *drink1*




Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #318 -: 21 Декември, 2012, 00:08:22 »
+1
Сега и на тебе ли трябва да ти обяснявам елементарна математика?

2 сомалийци - пушач и непушач, умират на 30 и 44 години - разлика 14.
2 японци - пушач и непушач, умират на 70 и 84 години - разлика 14.

Средно пушачите умират на 50 =(30+70)/2, непушачите на 64 =(44+84)/2. Разлика 14. Я, пак 14 ???




Числото 14 никак не е случайно.Това е сборът от две магически 7.http://хороскопи.net/7/
Това число давало завъртане в порочен кръг,явно чак до там,че като се врътне 2 пъти и се гушка чемшира :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #319 -: 21 Декември, 2012, 00:11:48 »
0
Сега и на тебе ли трябва да ти обяснявам елементарна математика?

2 сомалийци - пушач и непушач, умират на 30 и 44 години - разлика 14.
2 японци - пушач и непушач, умират на 70 и 84 години - разлика 14.

Средно пушачите умират на 50 =(30+70)/2, непушачите на 64 =(44+84)/2. Разлика 14. Я, пак 14 ???

Когато преброяване се направи глобално сред по-голям брой хора, ако има разлика и се откроява, тогава кой къде живее и с какво се храни няма значение. Извадката ще е достатъчно голяма, за да откроява разликата точно между пушачи/непушачи (и свързания с това начин на живот - кафенца, заседнал начин на живот, липса на секс и т.н.).

Нищо не пречи да има такова преброяване и локално само за България. И все някой го е направил. Достатъчни са 1000 умрели да се питат роднините им пушили ли са повече от 5 цигари на ден за повече от 5 години до смъртта и каква им е възрастта, за да има достатъчно достоверни данни. А не словесни еквилибристики за японци. Може да се обзаложим, че японците пушачи умират по-рано от японците непушачи. Японците пушачи обаче живеят по-дълго от българите пушачи, защото са будисти. Българин пушач будист обаче няма да живее колкото японец пушач, защото докато японецът пушач си пие чайчето на спокойствие и съзерцава залеза, нашият маа сланина на скара и слуша Глория.

В крайна сметка нищо от това няма значение, интересува ме средна продължителност на живота на пушач/непушач, глобално за Земята (например по 100 души от държава).

*drink6*

Мхм ... и после да ти ги изведа кой, къде по света сере в градинки, драска коли и слуша Глория. Още какво ще поискаш, че явно си глух нещо?

П.П. Последно ти го казвам - към момента няма значение по продукти на застаховка живот пушач/непушач и не се отразява на премията. Към момента!! Т.е. няма дискриминация по тоя критерий - има по много други, ама ти си сляп явно и не ги видя или се направи на "ударен", щот' така ти изнася. Ърммм ...?  *girl*

За утре не знам какво ще е - леля Ванга беше само една, Русото не е, а ти ме изнудваш да ме правиш  *rofl* *rofl*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #320 -: 21 Декември, 2012, 00:46:26 »
0
Ти с тези застраховки си се побъркал. Питах те теб, защото повече можеше да знаеш, но се оказа, че не знаеш.

Защото се зачудих, дали това 14 от статията е вярното число. Как по-просто да ти го кажа. Взимаш 1 милион души, броиш пушачите, делиш сумата от възрастта на броя им и получаваш исканите числа. Ти още малко ще ми кажеш, че нямам право да направя тази сметка, за да не би случайно да се окаже вярно, че пушачите живеят 14 години по-малко :)

Все едно да питам - колко години живее немската овчарка и ти да отговориш - понеже се чуло, че в Япония една немска овчарка живяла 30 години, на всичкото отгоре била в семейство на пушачи, значи въпросът е неуместен. Не не е, има си ясен отговор - средната продължителност на немската овчарка е еди колко си години. Същото може да се каже и за пушачи и непушачи. От тук не следва, че един конкретен пушач или непушач ще живее точно толкова, но е ясен признак, дали пушенето и съпътстващия го начин на живот е вреден или не. И от тук - дали мъките на държавите да налагат ограничаване на това нещо, са основателни или не.

Защо тогава изобщо са инкриминирани останалите наркотици? Било то и хероин - всеки е свободен да се друса с каквото си иска, защо трябва да има забрани? Тук кой каза, че никотинът не може да се сравнява с хероина - към никотина се развива даже по-силна зависимост, отколкото към хероина.

*drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #321 -: 21 Декември, 2012, 01:28:12 »
0
Ти с тези застраховки си се побъркал. Питах те теб, защото повече можеше да знаеш, но се оказа, че не знаеш.

Защото се зачудих, дали това 14 от статията е вярното число. Как по-просто да ти го кажа. Взимаш 1 милион души, броиш пушачите, делиш сумата от възрастта на броя им и получаваш исканите числа. Ти още малко ще ми кажеш, че нямам право да направя тази сметка, за да не би случайно да се окаже вярно, че пушачите живеят 14 години по-малко :)

Все едно да питам - колко години живее немската овчарка и ти да отговориш - понеже се чуло, че в Япония една немска овчарка живяла 30 години, на всичкото отгоре била в семейство на пушачи, значи въпросът е неуместен. Не не е, има си ясен отговор - средната продължителност на немската овчарка е еди колко си години. Същото може да се каже и за пушачи и непушачи. От тук не следва, че един конкретен пушач или непушач ще живее точно толкова, но е ясен признак, дали пушенето и съпътстващия го начин на живот е вреден или не. И от тук - дали мъките на държавите да налагат ограничаване на това нещо, са основателни или не.

Защо тогава изобщо са инкриминирани останалите наркотици? Било то и хероин - всеки е свободен да се друса с каквото си иска, защо трябва да има забрани? Тук кой каза, че никотинът не може да се сравнява с хероина - към никотина се развива даже по-силна зависимост, отколкото към хероина.

*drink6*

Не знам, браточка - имам чувството, че тоя разговор сме го "водили" вече много пъти.

Колко пъти ти го писах досега? Въобще четеш ли ме? Как се  справяш с разчитането на текст?

1. Години - Ръст/тегло.
2. Генетика.
3. Настоящ здравен статус ( минали заболявания до момента по здравен картон ).

Спирам, щот' изкара всички пушачи и непушачи на еднакви години, всичките са по 172/60/92 ръст, талия, гръдна, нямат пукнали родители/роднини преди 60 г. и са в перфетно здраве.

Когато ми дадеш конкретен случай, ще мога да ти отговоря - т.е. ЕГН насреща да има и ще ти го проуча веднага.

Повече не мога да направя за теб, приятелю  *drinks*

П.П. С тия лафчета за "призраци", дет' от сране по градинки стигнахме до немски овчарки ( дълголетнички ) в Япония - не съм аз чилякът, който може да помогне.

Ай, за Империята ( на всички въпроси ти е отговорено )  - просто е трябвало да ги прочетеш по-внимателно, защото вече ме караш да се повтарям, а повярвай ми много рядко се повтарям. Приеми го като комплимент  *girl*

Хубави празници и от мИня на всички!  *drink9* *drink9* *drink9*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #322 -: 21 Декември, 2012, 01:38:08 »
0
Тук кой каза, че никотинът не може да се сравнява с хероина - към никотина се развива даже по-силна зависимост, отколкото към хероина.

*drink6*
Из нета шестват всякакви варианти като причина за зависимостта от хероина/диацетилморфин/все в определенията за привикване,щото имало някакво удоволствие ,сравнимо със секса и после наркомана искал нови преживявания и така се пристрастявал.Може би го правят за да оставят някаква надежда за наркоманите,да могат да ги събират по клиники и комуни за контрол.Така може и да се отнесе с лекота и сравнение донякъде и с никотиновата зависимост в популярна форма.За съжаление обаче нещата не стоят така.Хероина предизвиква необратими процеси в определени центрове на мозъка и на практика няма лечение тази наркомания ,освен облекчение на абстиненцията с метадон и други опиати с болкоуспокояващо действие.Между хероиновата зависимост и действието на никотина няма допирни точки.Действието  им се основава на съвсем различни процеси. Примера са тука бившите пушачи, най-ярките защитници на забраната за пушене в заведенията.Не пушат,нови хора и морални съдници!


 :)Барба, и това пише в тоя труд на учЕните дето си го постнал да ни плашиш: "Unlike the analysis of data from four large prospective studies in Japan suggest that smoking reduces life expectancy only four years"

Дет се вика 4 години не ме оправят толкова.Ще кютам до 96 вместо до 100 ,да не ме разнасят внуците из къщи като телевизор насам-натам за изображение! *joint*
« Последна редакция: 21 Декември, 2012, 02:12:09 от Фло »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #323 -: 21 Декември, 2012, 02:07:52 »
0
marandi какъв здравен статус на мъртвец бе, ти май не разбираш какво ти говоря?

Хваща се някой след 01.01.2013 и за всеки починал човек записва а) години и б) пушач - да/не. На 31.12.2013 тегли чертата и се получава средна възраст за пушачи и средна възраст за непушачи. Какво общо тук има здравен статус и гръдна обиколка?
Ако бройката е достатъчно голяма, всики тия фактори - дали са вегетарианци, дали са гейове, дали имат автомобил ще са без значение, защото ще има от всички и в едната и в другата група.

Ако факторът, който се проверява доведе до това, че има разлика в средната възраст както се твърди - 14 години, значи е определящ. Мисля, че у никой няма съмнение, че при пушачите числото ще е по-малко, мен просто ме учудва това 14, аз си мислех че е доста по-малко. В картинките на barbaron разликата е към 10 години след 60тата година, 5 след 50тата, което пак е доста. Аз мислех, че е 3-4 някъде най-много.

Ако в подобно изследване въпросът е "ядете ли краставици", то от сега ти казвам, че средната възраст в двете групи (да/не) ще бъде напълно еднаква.

 *drink6*

Абе, в колко часа да чакаме края на света, някой сети ли се да уточни? И електричество нямаше да има три дни за какво купувах газени лампи...

Фло, аз познавам оттървали се от хероина. А тези които не успяват.. причините са по-скоро социални, отколкото физиологически.

Цитат
Никотиновият абстинентен синдром е познат на всеки пушач, който е нямал цигари, или е решил за пореден път да ги откаже. Основните му симптоми са забавен пулс, повишен апетит и напълняване, нарушения в съня и раздразнителност; известни са случаи на пушачи, при които липсата на тютюн е довела до изблици на неконтролируема агресивност и параноидна психоза. Интелектуалната и физическа работоспособност на пушачите, лишени от никотин, са забележимо занижени. При повечето хора тези оплаквания изчезват напълно след няколко месеца, но понякога страстното желание за цигари продължава години наред. Според признанията на наркомани, които са се излекували от хероинова зависимост, да се откажат цигарите е значително по-трудно.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #324 -: 21 Декември, 2012, 02:23:31 »
0
http://bg.wikipedia.org/wiki/Списък_на_страните_по_средна_продължителност_на_живота
Време е да си сверите часовниците:
http://www.sciencedaily.com/releases/2012/10/121025193646.htm
Smoking Takes 10 Years Off Life Expectancy in Japan, Not 4 as Previously Thought, Experts Warn (Oct. 26, 2012)
Аз ви давам 97 Reasons to Quit Smoking:
http://www.health.com/health/condition-article/0,,20210803_2,00.html
Дайте ми поне една причина, за да започна да пуша :)


На снимката http://www.bmj.com/content/345/bmj.e7093 :
- Червените: Регата, Муза, Фло, Булкан, Дарки, Гранит, Маранди, ...
- Сините: Додо, Коганев, Ивел, Боби, Начев, Джими, Гоголчо, Димитър, Барба, ...
Сега разбрахте ли защо червените плащат двойно повече при застраховане ?


Барби, не подвеждай 'орицата с измисляшки източници.

Примерно по живото - ти се бие застрахователна премия за срок от 30 години и се поемат определени рискове.

За тия 30 години, ако искашги спирай, ако искаш ги почвай - никой няма да ти промени договорената премия. Т.е. т'ва се води "затворен" тип договор, а не "отворен" кат' баМковите, дет' сте си запазили правото да променяте клаузите по всяко време и за кеф.

Иначе си приятен - за старанието, което влагаш, ама няма конспирация, браточка - за момента пушенето не е утежняващ фактор.

По общо застраховане премиите са без спестовна част и затова с течение на времето клиентът ви става по-рисков и му се увеличава премята. Т'ва за пушачите е ваша "измислица" - понеже във Франция досега бяха с "мерки" и държавата ви го е хакнала кат' стимул да доите 'орицата и баМките 'ноу ясно, че ще вкарат манипулацията - те само печелят от т'ва..

Както видяхте - не се получи с тия мерки, но ако отпадне т'ва кат' критерий - ти ще си замълчиш, братле, налЕ? - щот си 'ноу коректен да го наречем кат' ти гледам избирателно подбираните линк-чета  *girl*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #325 -: 21 Декември, 2012, 02:26:46 »
0

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #326 -: 21 Декември, 2012, 02:27:48 »
0
Барба,твойта лесна ,ще живееш повече някой час ,заради часовата разлика ,ако приемем,че края на света идва от изток ,днеска на 21.12.2012. :)Използвай го добре!
Айде ,лека нощ на всички,отивам да подготвям ковчега и ритуала за посрещането края на света! *alcohol* *joint*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #327 -: 21 Декември, 2012, 02:31:04 »
0
Цитат
Използването на социалната мрежа Facebook води до затлъстяване. Учени установили, че хората, които редовно общуват с приятелите си в социалната мрежа, имат по-високи нива на самоуважение, но по-ниски нива на самоконтрол.
Това означава, че те по-често се хранят нездравословно, след като излязат от Facebook, особено ако са общували с близки приятели.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #328 -: 21 Декември, 2012, 02:32:58 »
0
marandi какъв здравен статус на мъртвец бе, ти май не разбираш какво ти говоря?
.............


Додич,

мисля, че наистина имаш проблеми при четене на текст и извличане на съдържанието му. Върни си постовете назад, когато ме пита за първи път и ти казах ясно, че актюерските изчисления ( статистики ) за цели поколения клиенти от по стотици години в различни страни се пазат по-строго от разработките на НАСА и Формула 1, взети заедно.

Няма как да имам пряк достъп да тази информация, но при подаване на документи за предложение - хората връщат информация и казват - нерисков/рисков - санкция толкоз, ако иска / отказ.

Научи се да четеш, браточка. Приятелски съвет, защото ми загуби времето 2 дена да ти чета фентъзито, което те е обзело.

Върни си постовете назад и ти казах - отговрих ти коректно на всичко. Вече няма да отговарям. Явно си мислиш, че целта ми е да се надприказвам с някого. Объркал си се, браточка и се оправяй, както ще се чувстваш най-добре - така го направи и ще се радвам за тИбя ( без майтап ).

Но ми губиш времето определено  *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #329 -: 21 Декември, 2012, 02:39:17 »
0
Барби, златото мислиш ли, че ще удари корекция от около 30% до 1200?

И за еврото вашите к'во ладят там, шъ го помпят ли още?  *girl*

П.П. Тия теми са мо по-интересни от некви абстрактни примери по социален признак Х на населението  *drinks*