Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 147362 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #330 -: 21 Декември, 2012, 03:23:47 »
0
marandi какъв здравен статус на мъртвец бе, ти май не разбираш какво ти говоря?
.............


Додич,

мисля, че наистина имаш проблеми при четене на текст и извличане на съдържанието му. Върни си постовете назад, когато ме пита за първи път и ти казах ясно, че актюерските изчисления ( статистики ) за цели поколения клиенти от по стотици години в различни страни се пазат по-строго от разработките на НАСА и Формула 1, взети заедно.

Няма как да имам пряк достъп да тази информация, но при подаване на документи за предложение - хората връщат информация и казват - нерисков/рисков - санкция толкоз, ако иска / отказ.

Научи се да четеш, браточка. Приятелски съвет, защото ми загуби времето 2 дена да ти чета фентъзито, което те е обзело.

Върни си постовете назад и ти казах - отговрих ти коректно на всичко. Вече няма да отговарям. Явно си мислиш, че целта ми е да се надприказвам с някого. Объркал си се, браточка и се оправяй, както ще се чувстваш най-добре - така го направи и ще се радвам за тИбя ( без майтап ).

Но ми губиш времето определено  *drinks*

Хаха, много е секререн отговорът на въпроса - колко е средната продължителност на живота при пушачи и непушачи. И утре ако си платя за статистическо проучване, ще ме арестуват сигурно от тия, които пазят строго актюерските изчисления през девет планини в десета.

Ти с това застраховане съвсем изтрещя. Малко като оня виц за *бането, ама при теб всичко се пречупва през застрахователна призма.

Ми то сега - онзи чичка е издал международна тайна значи, като ни каза, че разликата в средната продължителност на живота при двете групи е 14 години...

Аз за империята и застраховането  *drinks*

 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #331 -: 21 Декември, 2012, 05:23:36 »
0

Хаха, много е секререн отговорът на въпроса - колко е средната продължителност на живота при пушачи и непушачи. И утре ако си платя за статистическо проучване, ще ме арестуват сигурно от тия, които пазят строго актюерските изчисления през девет планини в десета.

Ти с това застраховане съвсем изтрещя. Малко като оня виц за *бането, ама при теб всичко се пречупва през застрахователна призма.

Ми то сега - онзи чичка е издал международна тайна значи, като ни каза, че разликата в средната продължителност на живота при двете групи е 14 години...

Аз за империята и застраховането  *drinks*

 *drink6*

Нямам идея кой има интерес да мята медийни "бомби" и за кой чичка ми говориш, па хептен.

Нямам време да чета копи/пейстнати линк-чета и наистина нямам идея за какво ми говориш в момента.

Даже гадженца по скайп-о кат' ми мятат линк-чета с песнички -  почти не ги гледам какво са ми метнали или на 3-тата секунда ги затвавям. Виж ме издъни някъде, че така правя пред някое гадженце и ще се "скараме"  *girl*

Т.е. предполагам имаш право за сарказма си, но само чета писменото инфо и до там. Кой е тоя "чичка"?

С 2 думи, ако може и то писмено? Без линкове и простотии, че чета избирателно и при линк ще има в лЕво ( демек няма го чета ) - хихи

П.П. Виж Русото как ти синтезира цяла материя с 2 лафа на разбираем език и ще помоля за същото. Не си длъжен разбира се.

Но е хубаво да се изчиства всичко между приятелчета и да не остават горчиви мигове. Т.е. нямам представа за твоето задоволство.

Иначе кат' си поръчаш проучване - ще изкараш, какъвто резултат си искаш. Ако, отначало хич не се напасва - ще смениш "методологията" и ще стане.

Ама, съм уморен вече да чета на всеки простотиите и как се напасват данни по предварително задание. 14 години са много - за БГ ли е това?

За Империята  *drinks*
 


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #332 -: 21 Декември, 2012, 06:00:57 »
0
Цитат
Производителите на цигари вече се обявиха против новото законодателство, но от ЕК са непреклонни, защото всяка година в ЕС умират 700 хил. пушачи - колкото е населението на Франкфурт или Палермо, посочи еврокомисарят Борг. Пушачите живеят средно по 14 години по-малко и умират по-млади. Ежегодно за третиране на заболявания, предизвикани от употреба на цигари и тютюневи изделия, се изразходват 8 милиарда евро.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #333 -: 21 Декември, 2012, 09:12:39 »
0


Ivel,що за проява на лош вкус е това ?!  :o
Изглежда смяташ форумното общество за шайка идиоти,а ?
Кажи с какво имаш проблем ? 
С цигарите ли ? Защото,определено вече имам усещането,че е нещо друго.
Само да обясня защо се изумявам.
Ивел,никой не иска да е с теб в един басейн,просто искаме втори,където такива като теб няма да им стъпва крачето.

Без да съм пророк - Ивел и Коганев са партийни подлоги на управляващите и затова ви провокират с тъпизмите си.

После, за да имат "чадър" и светло бъдеще на бизнеса си - трябва да се отчитат с определен брой постове, че демек са защитили хранилката си.

П.П. Няма друго обяснение за големи и разумни хора да са в истерия като чуят думата пушач.

Дали е практично подобно нещо нямам представа, а също нямам представа и дали е нормално или морално. Не съдя никого за нищо. Има кой да си ги съди там "Горе".

П.П.П. В едно нещо обаче определено си права! Никой повече няма да иска да седне на една маса такива!!!

Викам да си запаля още една след "лекцията" на Барби-то за "академичните" застраховки, които предлагали баМките. Нещо "невиждано" досега - еПаси селтаците сме тук и чак ся ни "отъркаха" очите  *girl*

 *joint* *joint* *joint*

  Бях се зарекъл да взема тайм аут по темата, и може би греша коментирайки бурната реакция от побликуваната картинка, понякога човек е добре да пропусне някои неща покрай ушите си. Да Регата съгласен съм проява на лош вкус е, но я сложих защото  доста точно описва проблема. Ами ако няма техническа възможност за втори басейн (за да е верен принципа всяка жаба да си знае гьола), а такава в повечето случаи наистина няма, става точно така както е показано на картинката. Аз лично не смятам, че имам каквито и да са психични проблеми, а и за пръв път чувам подобна квалификация за себе си, уверявам те ако имаше подобно нещо и други хора щяха да са го забелязали преди вас. За пушенето вече съм гроб, правете каквото щете, самоуспокояването също е вид психично отклонение.
  За младежа  Моранди, правилно е разбрал посланието, не случано бях избрал такова обръщение към него, високомерно, действително присъщо на партийните фунционери, докачило го е. Предлагам за напред да не се изцепва без да е следил темата, просто идва някой в твойта нива, пооглежда се леко наляво надясно сваля набързо гащите и ...Така не бива, не е честно, трябва повече последователност. Били сме партийни функционери, провокатори и какво беше там още, аз никога не съм членувал в никъкви партии а и за Коганев не ми се вярва. Това че съм правил  бизнес с Русия и живея в Правец е само съвпадение, уверявам те. Не завися от никого, продължавам да си правя бизнес с Русия, не всички го могат, а на много им се иска. Никой не ми е помагал да се науча, никъкви протекции и чадъри не съм ползвал, просто упорит труд, много падане и ставане, желание да продължиш на всяка цена. Пожелавам и на него след 15-тина години, каквато смятам че е възрастовата ни разлика да стане независим и да се занимава с по-приятни неща. Застраховането не е градивно, малко по-добре е от брокерството, но пак си е паразитизъм, от друга страна пък, като се замисля няма как да го няма в съвремения свят и все някой трябва да се занимава и с това. Предлагам мир, казахме си с някои хора по някоя друга остра дума, оценявам го като моментна слабост, занапред ще се постарая да заобикалям крайностите.  Чиърс! *beer*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #334 -: 21 Декември, 2012, 10:10:01 »
0
Ай честит ви край на света! Между другото, той започва днес и свършва къде 23-24 декември, когато започва т.н. нарастване на деня. Всъщност правилната дата не била 21-и а 23-ти, но маркет мейкър'ти са я изтеглили 2 деня предварително, изглежда, за да осигурят време за счетоводното приключване на бактуня. И така, нов бактун - нов късмет са казали древните маи (краткото на македонци). Отивам да дръпна една махорка на чист въздух на терасата, да се порадвам на галактик блек сън ълайнмънтя и да усетя прилива на светлина и енергия и да се въздигам. За онези от вас, които изглежда не щат да зъзнат на чист въздух насред края на света, ще имат отново тази възможност в края на следващия бактун.

Начев, само не разбрах къде да сера до неделя, що'т едва ли ще устискам до тогава. Отвътре ми иде, някак. :D

Поздрави!

 *rofl*
Еее те кат' циганите - по 3 дни празнуване. Ама кво да се прави, като трябва.
Барба друго двайсе, турил ме при червените.  *rofl*
Ей ся, от смях унищожих вредното действие на 4 кутии цигари.  *rofl*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #335 -: 21 Декември, 2012, 11:14:28 »
0
Колко сте писали! Четох отгоре-отгоре, нищо не разбрах. Но разбрах, че още не съм умряла. Сега ще чакам до 23-24.12. да видим кво ще стане, и дано маите да не познаят. Че ми се живее още! *heart*

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #336 -: 21 Декември, 2012, 11:28:41 »
0
Колко сте писали! Четох отгоре-отгоре, нищо не разбрах. Но разбрах, че още не съм умряла. Сега ще чакам до 23-24.12. да видим кво ще стане, и дано маите да не познаят. Че ми се живее още! *heart*
  Не е толкова страшен 21 декември, по-страшен е махмурлукът на 22-ри.  :) 

От НАСА  пък са потвърдили, че вечерта на 21 декември 2012 г. небето ще почернее. Астрономически феномен известен, още като "нощ".  Ай    *drink1* за НАСА


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #337 -: 21 Декември, 2012, 12:20:58 »
0
Цитат
Производителите на цигари вече се обявиха против новото законодателство, но от ЕК са непреклонни, защото всяка година в ЕС умират 700 хил. пушачи - колкото е населението на Франкфурт или Палермо, посочи еврокомисарят Борг. Пушачите живеят средно по 14 години по-малко и умират по-млади. Ежегодно за третиране на заболявания, предизвикани от употреба на цигари и тютюневи изделия, се изразходват 8 милиарда евро.

Аха, благодарско - ориентирах се.

Ами, защо не е казал всяка година колко непушачи умират? Или те не умират?

Писал съм ви 1 статия с бъдещите колосални разходи за пенсии и здравеопазване в ЕС по държави. Числата са потресващи Демек тоя чичка би трябвало да си бие задника в тавана от кеф, ако е вярно  *girl*

Но по-скоро ще искат още да надуят акцизите + ДДС и готово бюрокрацията друго няма какво да измисли. Демек ще очакваме по-високи цени.

Ще поживеем ще видим, но повярвай ми на никой не му пука за здравето на електората  *girl*

П.П. Иначе отдавна има продукти, които покриват тежки заболявания, влючително сърдечно-съдови и онкологични - така, че чичката трябва да се кефи за "икономисаните" пенсии. Докато застрахователите си плащат.

От днес влезе в сила и премахването на признака по полов признак, макар че актюерите им го доказаха и се съдиха в Страсбург по дело за дискриминация. Като не можаха да докажат, че има дискриминация по продуктите - сега пак го направиха същото, но с наредба. Гледай им казуса с "кривата" краставица и се ориентирай колко можеш да вярваш на чиновник  *girl*

 *drinks*
« Последна редакция: 21 Декември, 2012, 12:24:02 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #338 -: 21 Декември, 2012, 12:24:10 »
0
Е, както писах - здравни разходи срещу спестени пенсии...
Какъв е балансът, кой знае...
 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #339 -: 21 Декември, 2012, 12:30:31 »
0
Е, както писах - здравни разходи срещу спестени пенсии...
Какъв е балансът, кой знае...
 *drink6*


Сега нямам време, но накратко през соц-а имаше чиста данъчна система.

Сега чиновниците ( Фискалната политика ) - политиците, за да нацепят още данъците я трансформираха в данъно-осигурителна.

Демек - въведоха си още един данък ( визирам частта здравно осигуряване ), а пенсионното е друг вид - но по същност пак си е чист данък, който ако някой се смарангяса точно преди пенсиониране - Държавата вика баси кефа - тоя го цедихме кат' лимон 35 години и ся няма му дадем нищо.

Т'ва е накратко. Т.е. т.нар. здравни разходи са си пак вид данък - та какво сравнява тоя галфон ( чиновника )?

Че ще вдигат и там данъците ( % здравна вноска ), освен аксциза ли? Няма да се учудя *girl*

----------------------------
Ето я статията с приблизителните числа за ЕС ( по държави и УСА ) да се ориентираш за близкото бъдеще, ако не си я чел:

България и Великото преселение на народите

http://marandi.blog.bg/biznes/2010/04/07/bylgariia-i-velikoto-preselenie-na-narodite.524223
---------------------------

Учудващо е четена над 60 хил. пъти досега. Както вика сладко бебе Дарки - станал съм неква медийна дзвИздъ - еПаси  *rofl* *rofl*

Поздави  *drinks*
« Последна редакция: 21 Декември, 2012, 12:44:49 от marandi »

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #340 -: 21 Декември, 2012, 12:58:17 »
0
Цитат
... всяка година в ЕС умират 700 хил. пушачи ... посочи еврокомисарят Борг...
Този го гледах преди 2 дни по някакви новини. Превода беше, че умират 700 000 души от болести, свързани с пушенето. В тази цифра може да има и пасивни пушачи. А и сигурно има пушачи, които умират при катастрофи например и не са в тази статистика.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #341 -: 21 Декември, 2012, 16:36:29 »
0
Барби, златото мислиш ли, че ще удари корекция от около 30% до 1200?
И за еврото вашите к'во ладят там, шъ го помпят ли още? 

Отговарям ти в твоя стил: "Тези прогнози се пазат по-строго от разработките на НАСА и Формула 1, взети заедно" http://www.fimoti.com/index.php/topic,302.msg45612.html#msg45612


Ах, ти палавник такъв  *girl*

Трейдърче кат' Русото, ърмм ....? Ай, много успехи от мИня  *drinks*