Автор Тема: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...  (Прочетена 56247 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Бая се чудех дали да пусна тази тема (форума да не заприлича на бгмама), но проблемът ми е наистина е много сериозен.

Камък в бъбрека, който частично запушва страничните легенчета. Постоянни силни болки (не е като бъбречна криза да отминава). Направих си най-добрата диагностика - "цветна снимка" (венозна урография). Ако не взема мерки, има шанс да се получи възпаление на бъбрека от застояване на урина, което води до премахване или септис, което да не казвам до какво води... :D

Спешно трябва да си направя литотрипсия (разбиване с шокови вълни). Проблема е, че само в София има опитни уролози в тази област и добри апарати, а познати в тази област нямам там. Друг вариант е лазерна литотрипсия (влиза се със катетър-лазер през пикочопроводите чак до бъбрека и камъка се "троши" малко по малко с лазер). Частната "Хил Клиник" много реклмират този метод, но отзивите по форуми за тях не са добри. Как да имам доверие на клиника, която предимно се занимава с поставяне на филъри на пениси и стенсяване и подмладяване на вагини :D :D :D ???

От проучването ми до момента най-добрата база и лекари са в Александровска болница и ВМА. Все пак ако някой има мнения на познати или някоя връзка в тази област, моля да пише. Не знам и колко време се чака, а на мен ми е спешно. Едно на ръка, че отлагам много важно пътуване до Канада и създавам големи проблеми и на съдружниците, ами си има много сериозни опасности ако се отлага лечението.

Бюджета ми може да се каже, че е неограничен, важното е да е най-доброто и да стане най-бързо. За сега искам да оставя опцията отворена операция като последна възможност.

Благодаря предварително на всички писали!
I say what I do and do what I say.

Scyther

  • Гост
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #1 -: 16 Юни, 2010, 10:43:43 »
+1
Не мога да помогна в твоя случай, но ти желая успех и ти стискам палци. Каква вода пиеш? Пробвал ли си водата от побитите камъни?

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #2 -: 16 Юни, 2010, 11:24:03 »
+1
BulCan,мой много близак приятел е шеф на отделението по урология в болница "Доверие".
До края на деня ще се свържа с него / в момента е в операция / и ще дам инфо.
Горе главата,ще разбереме къде е най-добре  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #3 -: 16 Юни, 2010, 11:41:25 »
+1

Булкан,

Как няма да пуснеш тема. Тук сме все приятели. А и здравето е най-важно от всичко.

И аз не мога да ти помогна с инфо за начина и къде, но Регатка ще разучи.

Все пак да ти покажа нещо друго. Можеш да се обадиш по телефона и да обясниш. Казваш, че е спешно.
 Познавам един човек, който се излекува от язва. Беше много зле, след продължително лечение с антибиотици и гладуване. За дни се оправи "пред очите ми". Вече година мина, няма никакви проблеми. Яде си всичко, нещо което години наред не е могъл.

http://www.holisticabg.com/contact_bg.php

Още нещо, намери нефрит, но да ти го подари някой. Съпругата ти, например. Аз също ще се разровя, да видя дали ми е останал. Нефрит идва от "нефрос" - бъбреци. Ще прочета, какво се правеше с него и ще напиша повече.

Имах една продавачка, която и разбиха камъка в болница и там са и казали, че има и в другия бъбрек и е въпрос на време да получи отново криза. Малко след това се връщам от пътуване и бях накупила тези камъни. Подарих и един - нефрит - ако не и помогне, няма да и навреди. Носеше го непрекъснато и правеше всичко, което бях прочела.
След 2-3 месеца отиде на контролен преглед - нямаше камък, а само песъчинки. След още толкова, нямаше вече нищо.
Не знам дали е от него, но тя нищо друго не правеше.

Извинявай, че ти пиша различно от това, за което питаш, но човек никога не знае от къде ще бъде най-добре. А и след   разбиването можеш да го приложиш, ако решиш. :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #4 -: 16 Юни, 2010, 11:42:04 »
0
BulCan,мой много близак приятел е шеф на отделението по урология в болница "Доверие".
До края на деня ще се свържа с него / в момента е в операция / и ще дам инфо.
Горе главата,ще разбереме къде е най-добре  :)

Regata, мерси много! Там е д-р Марин Георгиев, дококото видях по Нет-а. Има много добри отзиви за него. Безкрайни благодарности!
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #5 -: 16 Юни, 2010, 11:43:43 »
0
Не мога да помогна в твоя случай, но ти желая успех и ти стискам палци. Каква вода пиеш? Пробвал ли си водата от побитите камъни?

Сктъре, братче, проблема отдавна е подминал ефекта на водата от Побитите Камъни (каква ирония и игра на думи, а). Трабва да се действа бързо. Мерси за включването!
I say what I do and do what I say.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #6 -: 16 Юни, 2010, 12:27:57 »
+1
BulCan,виж си Л.С.  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

enravota_

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 377
  • Карма: +59/-6
  • Респект: +151
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #7 -: 16 Юни, 2010, 12:35:28 »
+1
Не зная, доколко ще Ви е полезна тази информация, тъй като не става въпрос за София, но ..... Транспортна болница  в Пловдив също са добри специалисти и най-важното имат необходимата апаратура /не зная как се казва, нито каква е точно процедурата/ за разбиване на камъни в бъбреците. Преди 2-3 години моя близка бе на лечение за разбиване на камък и остана доволна от интервенцията...

Успех и от мен!...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #8 -: 16 Юни, 2010, 12:39:32 »
+1
BulCan,
Не съм сигурен, че мога да помогна, но за подкрепа, съпричастност и информация - имаш ги.
На този етап искам да споделя само някаква обща информация, която случайно премина наскоро през мен.
Мой близък приятел беше преди две седмици за няколко дни в урологично отделение на Токуда.
Проблемът му няма нищо общо с твоя, но е бил там на място и е придобил някакви директни впечатления.

Странно, но ми спомена, че е говорил на място с хора, които са правили такава процедура на литотриптера. 
Останах с впечатление, че модерни апарати имало и е било избирано между  Пирогов и Токуда. Чудя се, защо ми разказваше точно за това, при положение, че нито той нито аз имам такъв проблем.
Ще го потърся отново за повече подробности, ако знае.

За Токуда. Наблегна на факта, че е било наложително да има направление за болница, но той е отишъл в Токуда като частен пациент. Не ги разбирам много здравните въпроси и ми е трудно да направя връзката.
Аргументът е бил да му се направи в прилична обстановка и бързо някаква там манипулация.
Наблегна, че всичко е станало бързо, избрал си е самостоятелна стая. Обстановката, оборудването, изследванията  и сестринското обслужване ги оцени доста високо.
По отношение на докторите спомена, че не ги намира по-добри или по-лоши от другите. Просто наши доктори.
Друго, което спомена.
За приемане - такса от 250 лв.
За стаята - май беше 85 лв. на ден.
За сега толкова знам.
При повече, ще се обадя.   


чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #9 -: 16 Юни, 2010, 12:55:57 »
+1
  Булкан, за съжаление нямам приятел уролог или друг познат на подходящо добро място в клиниките тук, а виждам и,че Регата вече помага . Но ако мога да бъда полезен с нещо по организацията и евентуалния ти престой тук, да ти изпратя ли координати на ЛС?
  Желая ти успешно и бързо разрешаване на проблема!

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #10 -: 16 Юни, 2010, 13:54:58 »
+1
За Доверие мога да препоръчам отношението и апаратурата.
Мой близък мина подобна манипулация и е доволен от резултата.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #11 -: 16 Юни, 2010, 14:08:43 »
0

Булкан,

Как няма да пуснеш тема. Тук сме все приятели. А и здравето е най-важно от всичко.

И аз не мога да ти помогна с инфо за начина и къде, но Регатка ще разучи.

Все пак да ти покажа нещо друго. Можеш да се обадиш по телефона и да обясниш. Казваш, че е спешно.
 Познавам един човек, който се излекува от язва. Беше много зле, след продължително лечение с антибиотици и гладуване. За дни се оправи "пред очите ми". Вече година мина, няма никакви проблеми. Яде си всичко, нещо което години наред не е могъл.

http://www.holisticabg.com/contact_bg.php

Още нещо, намери нефрит, но да ти го подари някой. Съпругата ти, например. Аз също ще се разровя, да видя дали ми е останал. Нефрит идва от "нефрос" - бъбреци. Ще прочета, какво се правеше с него и ще напиша повече.

Имах една продавачка, която и разбиха камъка в болница и там са и казали, че има и в другия бъбрек и е въпрос на време да получи отново криза. Малко след това се връщам от пътуване и бях накупила тези камъни. Подарих и един - нефрит - ако не и помогне, няма да и навреди. Носеше го непрекъснато и правеше всичко, което бях прочела.
След 2-3 месеца отиде на контролен преглед - нямаше камък, а само песъчинки. След още толкова, нямаше вече нищо.
Не знам дали е от него, но тя нищо друго не правеше.

Извинявай, че ти пиша различно от това, за което питаш, но човек никога не знае от къде ще бъде най-добре. А и след   разбиването можеш да го приложиш, ако решиш. :)


Музичка, мерси за поста. Добри литотриптери (машини за разбиване на бъбречни камъни) в България има само в София, още повече в комбинация с опитен специалист-уролог, който се занимава основно с този метод на лечение. Това си е "занаят" измежду уролозите. Във Варна даже има само един-единствен наистина добър уролог и той не се занимава с това. За лазерна литотрипсия (ако се наложи) и в София не е много ясно дали имат в момента нужните консумативи.

За нефрита - да си направя аз каквото може с методите на медицината, а пък на "талисманите" да им отредим "поддържаща роля".  :D

Мерси още веднъж за милият пост!

P.S. Ба си, човек да не може една бира да изпие през лятото си е бая наказание... :'( Пийте и заради мен  *beer* *drink5*

I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #12 -: 16 Юни, 2010, 14:18:57 »
0
Мерси на всички (Оунъре, чичовци, начев, енравота)! Всяка инфо е от полза. Благодаря и на чичовци за предложението за логистика и престой в София! Трогнат съм, но за мен не е проблем. Най-близките ми приятели (от останалите в страната) са там и в това отношение съм повече от подсигурен.

Регата сега ще видя лична. Огромни благодарности!!!! Вече имам инфо и от други "канали" и ще се опитам да подредя нещата в главата си и да измисля план.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #13 -: 16 Юни, 2010, 14:34:11 »
+1
В случая е хубаво да ти даде препоръка някой който е минал през това, та може да не съм полезен, но аз по принцип ходя в Токуда, защото техниката им обикновено е по-добра от на останалите болници (частна е и много голяма).

Ето инфо за това което ти трябва:
Разбиване на бъбречни камъни

Искат първо да минеш преглед (не може да кажеш искам разбиване направо :) ), а след това ако диагнозата се потвърди е възможно същия ден да ти направят и процедурата (но не съвсем сигурно дали точно веднага).

Звъннах да питам кога имат свободни часове (първо за преглед) - петък от 15:00 или 17:30.

Телефон на регистратурата: 4034910 (тук става записването)
Телефон на кабинета: 4034100 (тук има доктор)

Дано съм полезен и да се оправиш незабелязано :)  *drink5*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #14 -: 16 Юни, 2010, 16:43:52 »
+1
Булкан,
Ето още малко оперативна инфо.
Моят приятел е говорил  с доктора си от Токуда по поставения въпрос.  Оказа се, че този доктор е нефролрог - точно по тази част.

По отношение на тахниката е дадено становище, че най-модерната апаратура за литотрипсия имат в Токуда и Доверие. За болница Доверие не знам достатъчно. Намира се в нова сграда в кв. Овча Купел. Изненадам съм, че са в класацията.

Оттам нататък всичко е въпрос на доверие към институцията и личността на доктора. За мене това е много важно. Ако не установя контакт с доктора и не бъда предразположен, плащам си таксата, благодаря и излизам.

По принцип литотрипсията я правели амбулаторно и не е задължително приемане в болницата. Процедурата струвала  от порядъка на 300 лв. в Токуда. Имало някакви особености, които зависят от вида на камъните, големина, разположение. Не разбирам тук.
Необходимо било все пак направление (за приемане, респ. за процедура), съпроводено със съответните изследвания. Там на място допълнително си правят преглед  и техни изследвания.

Ако имаш необходимост от помощ, казвай !
Успех.