Автор Тема: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...  (Прочетена 56243 пъти)

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #30 -: 23 Юни, 2010, 13:00:13 »
0
Успех БулКан! Ще те чакаме да се върнеш бързо!  КЪСМЕТ!

Деса

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #31 -: 27 Юли, 2012, 18:21:27 »
0
Колеги, търся мнение (лично) за д-р Василев, Александровска болница. Благодаря предварително!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #32 -: 27 Юли, 2012, 23:57:25 »
0
Колеги, търся мнение (лично) за д-р Василев, Александровска болница. Благодаря предварително!


Изключителен специалист, изцяло отдаден на медицината. През БГ университет не е минавал (от френската гимназия директно във Франция). Не е комерсиален (убедих се лично в това), преди 2 години един уролог в София само и само да изкара едни 1000 лв. щеше да ми сложи стент преди пътуване в Канада, Мексико и Куба и да ме обрече на излишни мъки и изключителни неудобства. Нагло ме излъга и за диагнозата. Добре, че открих д-р Василев и минах през него за второ мнение. Сайта www.urology.bg го пише д-р Василев, отново единственно от отдаденост и интерес към специалността си. Такива лекари в БГ почти не са останали. Мисля, че можеш да се свържеш с него чрез сайта му или ми пиши на лична, сигурно ще успея да намеря тел. Все пак и зависи какъв точно ти е проблема, ако е камък за разбиване с литотриптер - това е твоят човек. Какъвто и да е, ако не е за него, ще те пренасочи. Пари НЕ ВЗЕМА (не, че непеременно е лошо  да се вземат пари, но това показва мотивите му ясно и точно).

Успех!!!
I say what I do and do what I say.

Деса

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #33 -: 30 Юли, 2012, 10:25:29 »
0
Утре имаме час за Александровска и д-р Василев. Ще се включа активно след манипулацията. Дай боже всичко да е наред и да се наредим сред "горещо" възхитените от този лекар.

Jivana

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #34 -: 16 Август, 2012, 15:15:14 »
0
zdraveite.re6ih i az da se vklu4a.izvinete za latinicata,no ne sam mnogo na ti s komputara.zapazih si 4as za doktor vasilev za 18 septemvri.iskam da popitam kakva to4no e procedurata(v smisal ima li bolki po vreme na neq i sled tova).ot dobrich sam i sa6to kolko se zapla6ta

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #35 -: 16 Август, 2012, 15:26:01 »
0
Абсолютно безболезнено е. На баща ми 2 пъти са му правили литотриптер - Единият път в Александровска, вторият път в Пирогов. Ако те е страх само от системата във вената, това е цялото страшно. Трае около 30 мин. до 45 мин. При вторият път дори не остана в Болницата. Наливаха му малко течности до към 17.00 часа и се прибра.
Действай смело и безотговорно!

Jivana

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #36 -: 16 Август, 2012, 15:39:09 »
0
global,zdravei.po princip ne me e strah,no bqh tuk v dobrich v bolnicata predi 2 sedmici i mi postaviha edin stend(trabi4ka)v babreka-s cel da ne zadarja urinababreka .be6e bolezneno i ottogava se napla6ih.sega na 1 septemvri me vikat za razbivane na kamaka,no az vapreki ograni4enite si finansovi vazmojnosti i predvid tova,4e nqmam mnogo poznati v sofiq(da ne kaja po4ti nikakvi)otkazah.ta zatova se vklu4ih v temata za pove4e podrobnosti

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #37 -: 16 Август, 2012, 15:41:14 »
0
Не съм дочела въпроса - около 200 лв. беше преди 2 години.

Ако след манипулацията са останали по-едри парчета от камъка, се явява кръв, дразнене, но дават ти антибиотик и червена боровинка и си о.к. ( Всъщност бъбречно-каменната болест по болезненост се сравнява с раждането, тъй че малки песъчинки няма да ги усетиш. А си и жена. При мъжете пикочните пътища са по-тънки)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #38 -: 16 Август, 2012, 15:47:35 »
0
Подробностите са, че лягаш на една кушетка. Включват ти системата, слагат ти един уред с ултразвук. Докондисват честотите, които разбиват камъка, и няма никакъв стенд, от който да те боли. Правилото е, че след манипулацията трябва да останеш 1 ден в болницата. Но ако не искаш,можеш да помолиш  в болницата да си първата за деня, за да можеш или да си тръгнеш за Добрич вечерта или пък да отидеш на хотел.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #39 -: 17 Август, 2012, 04:49:06 »
0
Jivana, тъй като аз отворих темата преди повече от две години, мога да ти дам информация от първа ръка.

Ако само ти правят литотрипсия, болката е много поносима, почти я няма. Не се слагат никакви системи. Д-р Василев ми прави процедурата 2 пъти (с 3 месеца м-у двете процедури), но моят камък беше много голям (2 см. диаметър). В болница лежах само първият път, защото ми слагаха стент (прави се с пълна упойка, преди това изследвания и пр. всичко, каквото искат анестиолозите). Ако е само за литотрипися, не се лежи. Аз сутринта си взех самолета, по обяд ми я направи д-р Василев, след това директно си излязох, мотах се малко с приятели и вечерта се летях обратно. Болките при кризи могат да бъдат много силни, но това няма нищо общо със самата литотрипсия. Литотриптера в Александровска е ново поколение, д-р Василев е голям спец на машината и има огромен за възрастта си опит. Изключително интелигентен и мил човек, освен всичките си други качества. Попаднала си на точното място. Процедурата струва 0 (нула) лева ако си здравно осигурена, може и да е имало някъква символична такса (10-15 лв.) не си спомням. Ако трябва да избирам като неприятно усещане и евентуална болка м-у това и зъболекар, избирам литотрипсията. Отиваш си спокойно без никакви притеснения. Като тръгнат да излизат парчетата вече зависи от големината им и ще имаш сигурно някоя и друга криза. Едва ли е като да си нямала, щом си стигнала до тук, бусколизинчета като бонбонки си гълташ и ако много боли вече - аулин. Той ще ти обясни всичко. Стент-а е голямата неприятност, другото е разхода в парка. Всичко това ти го пиша от личен опит - 2 пъти за 3 месеца. Накрая последните и най-едри парчета излязоха чак като ми махнаха стент-а, той колкото и да е ново поколение и от специални материали, по които се хлазгат парчетата, все пак намалява канала на уретера. Парчетата не очаквай да започнат да излизат веднага след процедурата, може да минат седмици, че и месеци. Носиш си бусколизин, но-шпа и аулин за в краен случай и всичко е 6. Толкова е спокойна атмосферата, че един дълъг лаф си направихме с лекаря докато разбиваше. Лягаш на машината, дупето трябва да е голо, кисне се в една вдлъбнатина пълна с вода през цялото време (отгоре си имаш манта). Успех!
I say what I do and do what I say.

Jivana

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #40 -: 17 Август, 2012, 08:13:56 »
0
za stenda se uverih li4no,tuk v dobrich mi go postaviha i sam s nego ve4e 3 sedmici.prez den me hva6tat neponosimi bolki,koito ne moga da razbera na kakvo se daljat(na vazpalenie ili babre4na kriza).blagodarq ti mnogo za podrobnata informaciq otnosno procedurata.imam ugovorka s nego za 18 septemvri(sega e v otpusk)i smqtam toi da e 4oveka

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Софиянци, ако имате инфо, помагайте...
« Отговор #41 -: 17 Август, 2012, 09:02:46 »
0
Булкан, здравно-неосигурен пенсионер няма. :)

В "Пирогов" платихме сумата около 200 лв. Нямам представа защо. Само знаехме, че апаратурата е последно поколение и през септември 2010 беше пусната в употреба.  Аз присъствах през по-голямата част от времето. На бащи ми му наливаха системи. Предполагам, че вътре е имало и болкоуспокояващи вещества. Е, не бях вътре в залата, но чувах отброяването на нещо като часовник.

При вас, явно е имало запушване на бъбрека. И този стент(д) се слага,  за да не се раздува бъбрека и да не стане умъртвяване.
То има и 2 типа камъни - оксилатни и другите не ги помня. Оксилатните лесно се разрушават с литотриптера, докато другите са проблем. Явно ти си от втория тип - щом за 3 месеца са ти правили 3 процедури...
При баща ми всичко мина леко.
Пожелавам на всички да сте здрави и да не ви боли.