Форум за имоти > ВЕИ - фотоволтаици, ветрогенератори и инвестиции в зелена енергия

Термопомпи и климатична техника

(1/2) > >>

Scyther:

dodo2:
То тази тема е по-скоро за строителство раздела :)

Има един аспект на всички тези неща - здравословния. Ще е добре някой да сподели информация и в тази насока... Какви бацили си правят колонии във въздуховодите и как да се трепят :)

А също и в топлата вода, ако не се обеззаразява се развъждат още по-страшни неща... и след това - топъл душ и хоп - пневмония :)

dodo2:
Виж например това:

http://na.rehau.com/files/REHAU_ECOAIR_Brochure_07.09.pdf

Тук са се опитали да измислят нещо против бацилите и конденза, интересно е дали наистина е ефективно или само брошурата :)

(На мен затова желанието ми е - достатъчно фотоволтаици за енергийните нужди на къща, инсталирани в Петрич примерно, която електроенергия си харча където и да съм проветрявам си през зимата колкото искам и не развъждам бацили и оставам без астма :D )

Dimitar.:
Направи   сам термопомпа

Обшиииирна тема -- 23 страници, но си струва времето.

seaconger:
Scyther, браво за темата. Само едно малко уточнение за принципа на действие на фреонова машина:
  - след компресора фреона е с много висока температура , преминавайки през охлаждащия топлообменник се втечнява.
  - течността след преминаване през дюзата, вследствие на спадане на налягането се изпарява и рязко понижава температурата си, и по този начин охлажда въздуха в другия топлообменник.
 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия