Автор Тема: Внимание! Измамници от всякакъв ранг  (Прочетена 22523 пъти)

sylvia_staneva

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Поради зачестилите проблеми на българския гражданин, мисля, че е разумно да обменим опит. Очевидно или сме много доверчиви, или "майсторите" са много напред в материала. Нека поне им направим "заслужена" реклама!
Моля, дайте мнения за агенции и евентуални проблеми с тях.
« Последна редакция: 22 Юни, 2010, 14:04:39 от sylvia_staneva »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #1 -: 22 Юни, 2010, 16:31:55 »
+5
Проблем номер 1: агенциите не знаят как да снимат и описват имоти :)
Проблем номер 2: "колежката, която отговаря за имота, я няма"
Проблем номер 3: "не сме виждали имота, но ..."
Проблем номер 4: "искаме комисиона от купувача, но не предлагаме някаква услуга в замяна"
Проблем номер 5: "бабо, търсят те на телефона"
---
TOTAL: 99% от агенциите комбинират няколко от горните проблеми.

BurgasImot.net

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • BurgasImot.net
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #2 -: 24 Юни, 2010, 17:33:29 »
0
Проблем номер 2: "колежката, която отговаря за имота, я няма"

това наистина е много срещано /...

seaconger

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 7
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #3 -: 27 Юни, 2010, 21:01:29 »
0
6. Не сме виждали документи за сградата, но предполагаме че има.

Scyther

  • Гост
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #4 -: 27 Юни, 2010, 21:38:41 »
0
7. Квадратурата е колкото му хрумне на брокера.

Crash

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 41
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +12
    • Профил

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #6 -: 30 Юни, 2010, 16:33:08 »
0
:o

http://spisanie.imot.bg/iskash-da-vidish-imota-day-10-leva.html


"Проблемът е, че някои от брокерите не предупреждават за наличието на такава такса и казват за нея на място, обясниха изпатили."

Тези изпатили да се научат, че има КЗП ( http://www.kzp.bg/ ), която колкото и да е странно си върши работата за такива случаи.
А понеже и касови бележки не се издават има и за това е НАП (освен ако "брокер" не се води свободна професия) :)

seaconger

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 7
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #7 -: 30 Юни, 2010, 23:10:21 »
0
Искам да си купя къща...

 За последната година от всички брокери с които контактувах само един беше коректен с мен за състоянието на имота който продава.
 Всички други са измекяри, които първо гледат да ти наврат един лист за подпис за тяхната комисионна. После се оказва че нямат идея за документалното състояие на имота, или всячески се опитват да скрият проблемите. Готови са на всякави подлости, само и само да стане някаква сделка и да лапнат комисионна.

 Това - коректно отношение към купувача, предварителна проверка и подготовка на всички документи, тежести, проблеми с имота и предоставяне на пълна и коректна информация на клиента - ма няма са занимаваме с глупости. Дай да набутаме некой баламурник да купува и да дава нашто....


 Само екскурзоводска такса не  са ми искали още...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #8 -: 01 Юли, 2010, 00:32:31 »
0
А знаеш ли колко са смешни като прибират комисионата накрая :) Преди години една лелка няма да казвам агенцията, прибра от двете страни общо 12,000 евро комисиона и беше в делириум, ни приема ни предава, само се озърта и "ама сега донесохте ли парите, какво става, ама хайде, да оправим комисионОтО". На практика агенцията никаква работа не е вършила освен запознанството, защото и двете страни отделно бяха със собствени адвокати.

В ерата на интернет няма абсолютно никаква нужда от агенции в сегашния им вид (най-малко от тези, които не вършат никаква полезна работа, не защото не искат, а защото не могат).

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #9 -: 01 Юли, 2010, 01:02:14 »
0
Друга "измама", ако мога така да го нарека е брокерът да играе комбина със строителя.

- Брокерът не иска комисионна за предлаганите апартаменти от този строител - ако искаш евентуално да ти търси други оферти , тогава си плащаш комисионната.

- Типът апартамент, които искаш да закупиш (едно, дву, триестаен, какъвто си търсиш) много се търсят, и бързо се купуват.

- По време на огледа брокерът много харесва предлаганите апартаменти като изложение и разпредление

- По време на огледа става ясно, че брокерът притежава жилище в сграда на строителя (които също се продава)

- След напускането на сградата, където са били разгледани апартаментите, брокерът "тайно" хвали колко качествено работи строителя, като сравнява един от старите му обекти с произволен блок в района, до като строителя разговаря с други хора наблизо....Когато строителят се връща при вас той също изтъква колко качествено е неговото строителство, като повтаря дума по дума репликите на брокера. Жалко, но липсва синхронизация и координация да не се повтарят един другиго.

- Брокерът те уверява, че този строител няма проблеми с кризата - пари има... много. Кара джип Мерцедес, строи нова сграда. След месец от работниците на сградата няма и помен.

- На раздяла брокерът ти напомня, че офертата е топ - цената е най-ниската за района.

След ден ти звъни да те пита дали си решил - ще купуваш ли? Защо ти е да гледаш други оферти...

Иначе брокера защитава твоите интереси! Място за тревога няма....

... по действителен случай ...

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #10 -: 01 Юли, 2010, 16:06:58 »
0
Цитат
b_m

Преглед на профила
Мнения: 1
http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=10246#p1277988821   

Днес, 10:36     Заглавие: още един случай с ПИБ
Тъй като преживях няколко доста тежки месеца в спорове с ПИБ, реших, че трябва да споделя опита са, за да помогна евентуално на някой в същото положение. Аз също съм с договор ОЛП+надбавка, при увеличението на ОЛП след съвет от адвокат отказах да подпиша анекса, в който освен нов погасителен план, фигурираха и други доста съмнителни точки. Когато ОЛП падна известно време не схванах ситуацията и си плащах високите вноски, след това обаче спрях и си поисках надвнесените пари. ПИБ ме игнорираха около 2-3 месеца, освен това започнаха и да ме плашат с предсрочна изискуемост на кредита, при което аз се обърнах към БНБ. Не че това ми помогна особено, но все пак ПИБ ми обърнаха внимание и ми върнаха надвнесените пари /имате право да си поискате пари само в 5годишен срок, не се подлъгвайте по това , че ще ви ги върнат в края на периода!!!/, НО отново настояваха да подписвам анекс със съмнителни точки, посъветвах се с адвокат и се оказа че не съм длъжна да подписвам нищо!! Реакцията на ПИБ беше меко казано извиване на ръце - изпратиха ми писмо, в което пишеше, че имота, който съм ипотекирала, се е обезценил с точно 30% и аз или трябва да погася 1/3 от кредита си веднага или да ипотекирам още нещо или съответно ще ми изпратят съдия изпълнител. Направих си труда и си платих на независим оценител, според който стойността на имота не е мръднала изобщо от момента на ипотекирането! С огромни усилия си погасих исканата сума и подписах анекс, в който единствената точка беше промяна на погасителния план
Честно казано в момента се чудя каква нова клопка са ми подготвили приятелите ми от ПИБ?!
« Последна редакция: 01 Юли, 2010, 16:10:40 от Imotenbalon »

imotifree

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Респект: -1
    • Профил
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #11 -: 15 Юни, 2012, 16:04:08 »
0
Аз не мога да разбера, защо продължавате да се залъгвате с тези измамници. Решете си въпроса генерално ако не се занимавате с агенции или по точно продавайте или наемайте имоти без посредници и без комисионни! Така главоболията ви ще изчезнат ;)
« Последна редакция: 15 Юни, 2012, 22:31:07 от admin »

Владислава

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Внимание! Измамници от всякакъв ранг
« Отговор #12 -: 12 Август, 2013, 13:00:43 »
0
Статията я няма вече, но по линка се сещам за какво става дума. Това е супер тъпо да се изкат пари за оглед...

:o

http://spisanie.imot.bg/iskash-da-vidish-imota-day-10-leva.html