Автор Тема: Какво се търси?  (Прочетена 10795 пъти)

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Какво се търси?
« Отговор #15 -: 27 Юни, 2010, 21:10:11 »
0
Не мога да разбера, защо разбуди толкова ного страсти един толкова прост въпрос?

Какво се търси ли?
Това от което има нужда на позволима спрямо нуждата цена.

В момента, в  който настоящите цени минат под знакът на лева, търсенето ще се съживи.
А до тогава..
"- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!! "
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Scyther

  • Гост
Re: Какво се търси?
« Отговор #16 -: 27 Юни, 2010, 21:29:17 »
+1
Погледнете обявите и ще разберете кое се търси най-много. Написано е с едър шрифт и стои най-горе на всяка обява, че да се вижда ясно. Същото го търсят и по висящи транспаранти по терасите и по стъклата на автомобилите. Те това се търси.  ;)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Какво се търси?
« Отговор #17 -: 27 Юни, 2010, 21:37:40 »
-2
Ама как да не го вълнува темата ОУНЕРА, много даже го вълнува , щото е собственик на някой кимизарник и беснее че не може да му вземе парите, които е намислил че му се полагат.
 Аз пък искам искам да си купя нещо, но оунерите не схващат че лудницата 2008 свърши и трябва да срежат цените на две, че да тръгне далаверата.

А така де.
Разкри ме.
Ама нещо гледам и ти СобствениК мечтаеш да станеш.
Давай.
Мечтай.
Безплатно е.
Засега.
 
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

seaconger

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 7
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #18 -: 27 Юни, 2010, 23:35:26 »
+1
 Аха, ще стана. Не че си нямам, ама ми трябва нещо дето съм си намислил. Дотогава паричките малко ще се увеличат докато дремят в банката, да има за биричка.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #19 -: 27 Юни, 2010, 23:47:41 »
-3
Ама как да не го вълнува темата ОУНЕРА, много даже го вълнува , щото е собственик на някой кимизарник и беснее че не може да му вземе парите, които е намислил че му се полагат.
 Аз пък искам искам да си купя нещо, но оунерите не схващат че лудницата 2008 свърши и трябва да срежат цените на две, че да тръгне далаверата.
..............
Щом си казал, че трябва значи трябва. Закон. Който не свали цените - бой с пръчки като в Сингапур!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Panther

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 44
  • Карма: +8/-1
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #20 -: 27 Юни, 2010, 23:53:43 »
+2
..............
Щом си казал, че трябва значи трябва. Закон. Който не свали цените - бой с пръчки като в Сингапур!
Аааа няма нужда от пръчки, той после сам ще си бие главата в стената. Това е достатъчно наказание.  *beer*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #21 -: 28 Юни, 2010, 00:41:34 »
-3
И банките да вдигат лихвите на влогарите. Която не ще - бой с пръчката.

Panther

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 44
  • Карма: +8/-1
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #22 -: 28 Юни, 2010, 00:45:27 »
+2
И банките да вдигат лихвите на влогарите. Която не ще - бой с пръчката.
Аааа, мерси че сте се загрижили за нас. И така сме доволни - една-две средни заплати само от лихви - нека ни е зле... ;)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #23 -: 28 Юни, 2010, 00:53:18 »
-5
Абе, аз винаги съм подозирал че ще забогатеете от лихви и ще грабите с шепи от това богатство! ;) Само че не знам баМките в тая схема от какво ТРЯБВА да печелят?
28 Юни, 2010, 00:53:18 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Panther

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 44
  • Карма: +8/-1
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #24 -: 28 Юни, 2010, 00:55:45 »
+2
От "собствениците" печелят. ;)
Пък и никой не е казал че ТРЯБВА да печелят. Тази година може да са на загуба някои.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #25 -: 28 Юни, 2010, 01:07:36 »
0
Абе, аз винаги съм подозирал че ще забогатеете от лихви и ще грабите с шепи от това богатство! ;) Само че не знам баМките в тая схема от какво ТРЯБВА да печелят?

 От теглилите кредити и таксите които взимат човече.

 Само едно да е ясно,банките в БГ, не губят...никога.

 Колкото до това,че се печели от лихви..../ срам ме е ...и аз го правя / :-[    Да за нашите условия,това е печалба  :(

 Иначе в целия свят, кажеш ли такова нещо ще ти се смеят  :D Какво да се прави,живеем в БГ.

  *drink11*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #26 -: 28 Юни, 2010, 01:27:46 »
-6
Аз това го знам прекрасно човечке! Но нарочно питам от какво печелят банките за да разберат влогарите че те са в тяхна тежест и затова банките ще поощрят тези от които печелят, а не тези от които губят. Това ми е основната теза. А това че бизнеса в БГ е печалба от лихви е най-жалкото нещо на света! И най-пасивния риск. Абе п......стка работа.
28 Юни, 2010, 01:27:46 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво се търси?
« Отговор #27 -: 28 Юни, 2010, 01:39:56 »
+1

 Ммммм..,не това имах впредвид Собственик.

 Банките не печелят от хората с влогове,печелят от тези с кредити.....и от всички нас които ползваме "услугите" им.

 А сега... Лека нощ и спокойни сънища на всички  :D
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Scyther

  • Гост
Re: Какво се търси?
« Отговор #28 -: 28 Юни, 2010, 01:55:58 »
+5
Те и тук ни се смеят, но злорадо, да ги пита човек защо ли...
Едните са продали в пика или около него и сега се радват на лихви. Другите не са продали, чакайки заветния ръст и сега губят от падащ дивидент и цена на актива. Да ги пита човек защо ли?
Разликата идва от финансовия интерес. Забележете "финансовия интерес"!!!, не имотния, картофения, семкаджийския или този на цената на бетона. Финансовия!!! И там някъде е заровен отговорът на въпроса - Какво аджеба се търси, докато ви заблуждават, че парите са хартийки...
Ако требе фактологично да го представим, нека го представим така: Имаме едни 80 000 евро от продажба на имот през 2008-ма - двустайна панелка във средно качество квартал. Ако не я бехме продали, сегинка щехме я да вземаме, я - не, 200-250 лева наем. Щехме да плащаме данък сгради, смет и ремонти, щехме да дължим и данък върху приходите. Майната им. Нека да сме тарикати и да речем, че получаваме чисто 250 лева/месец.
Ако обаче сме кеширали 80 000 евро на някой 'инвеститор', и заемайки позиция 'на влог', сега щехме да получаваме 500 ЕВРО!!! на месец от уихва, без значение дали сме пасивни или активни 'инвеститори', без да дължим данъци и други разходи.
След 2 години (вече сега), нещата стоят по следния начин - инвеститорите, платили 80 000 евро за панелка, са щастливи собственици на "актив", който се предлага за 40 000-45 000 евро на пазара. Но се предлага, съвсем отделен е въпроса, дали се купува...
'Овцете' *sheep*, кеширали 80 000 евро, вече се радват на 92 450 евро. Дет се вика, с тез пари, ставате щастливи собственици на 2 такива панелки...

Да се смееш ли, да плачеш ли?!

Scyther

  • Гост
Re: Какво се търси?
« Отговор #29 -: 28 Юни, 2010, 02:21:55 »
+4
P.S. Проблемът на 'инвесторите' в 'партаменти е, че дори и сега, далавера за инвестиране в тухли и панели няма. Защо ли? Ми защото едно е да получаваш от 2 панелки по 250 лева, съвсем друго е да ти плащат 500+ евро на месец лихва. Дали му дреме на влогаря при тези финансови интереси, че го наричат пасивен влогар или 'инвестор'? На мен лично, ако ще и педерас да ме наричат - не ми дреме. Докато е така, изгодно ще е лихварството, ако ще да ме наричат педераст. Не ми дреме дали съм активен или пасивен, дали съм уихвар или инвестор. Или наемите трябва да се вдигнат двойно, или цените да паднат двойно, за да има далавера в имотите. Кое ще стане, времето ще покаже.

Интересно, ако влогарите не създават реален продукт, следователно са паразити, то какви са рентиерите и банките?