Автор Тема: Има ли праг на търпимост за банките относно лошите кредити?  (Прочетена 160484 пъти)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
По мое мнение, в банките в България преобладават един особен вид работещи хора. В края на миналия век, имах честта 5 месеца да ги търпя, след което с огромно облекчение си подадох молбата за напускане и вече и през акъла не ми минава да си вадя хляба там. Съзнавам, че влизам в ролята на генерализирането на мнения, ама ме сърби да го кажа...

Още повече, през миналия век заплатите във финансовата сфера бяха на първо място, особено ако работиш в централата. Назначиха ме с връзки, защото ....живеем в България. Това не трябва да се забравя!   Това ми създаде допълнителни грижи при напускането, защото излязох неблагодарна....СРАМЪТ ме обзе. Някак си го преодолях.

В екипа бяхме 27 души, от които само двама с компютърна грамотност – Секретарката и аз. Налагаше се всеки ден да преписвам на компютър всякакви доклади от всички дирекции, въобще не можех да върша собствената си работа, защото всичките до един бяха връзкари. Включително и аз, ама лошото беше, че можех да пиша на компютър, а всички останали бяха специалисти по пиенето на кафе, газирана вода и празни приказки. Преди всичко – на клюки. И световни шампиони по подмазване. По изтъркването на пърхута от сакото на началника на отдела, та чак – до изпълнителния директор...Баси! Такива хора не сте виждали!
Във всяка банка има един вързоп –Вътрешни правила на банката, както и правила на съответния отдел, където почти всяка операция, включително и счетоводната, е описана с думи – Кредит сметка номер еди кой си срещу дебит сметка номер еди кой си. Ако някой оперативен счетоводител в Банка ти каже, че разбира нещо от счетоводство ( с изключение на главния счетводител) въобще да не му вярвате. Той не знае какво прави! Съвсем сериозна съм! Такива тъпи парчета, а пък с какво самочувствие!?  *rofl* *rofl* *rofl*Комикси..
Всеки случай, аз им съчувствам. Хич не е лесно да работиш там. Трябва да имаш специални качества...
Тъй че, Музке, шансът поста на Директора да се заеме от друг човек, по-морален или по-голям професионалист, си е почти кауза пердута....Защото средата не ги търпи. Или те самите не се изтърпяват в средата...

П.п.(самоПоправка): Не пърхут, а пърхот и там -  двойно в, във, с, със - на вниманието на търсещите кусур, защото  изказването е силно претенциозно.. *flower1*

« Последна редакция: 16 Декември, 2012, 16:08:13 от global »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Серсем,
Сегашното им статукво им дава това "самочувствие". Но, то не е вечно - статуквото. Тогава, колкото и да си намират "сродни" души ...
Сетих се за един, който "колеше и бесеше" (не беше в банковата сфера). Не знам по какви точно причини е извън "системата", която му даваше това самочувствие. В момента е един несретник, смачкан от всякъде. Нямам предвид, сега как е облечен и каква кола кара. Съвсем не ...
Наистина, по-важното е, какво предават на децата си. Възпитанието включва и личния пример на родителите ...

 *drink1*

Глобалче,
Един ще падне, друг ще го смени и толкоз.
Какво тук значи някаква си личност?!

 *girl* :D *flower1*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
И устата само промълвила: Антон... *flower1*

MORSKI

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 109
  • Карма: +13/-5
  • Респект: +13
    • Профил

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Диян Филчев

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 24
  • Карма: +7/-1
  • Респект: -2
    • Профил
Скоро чух клюката че Пощенска банка и ОББ се щели да се обединяват.И ставаше дума за българските и за гръцките им части.Някой да е чувал нещо подобно!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Скоро чух клюката че Пощенска банка и ОББ се щели да се обединяват.И ставаше дума за българските и за гръцките им части.Някой да е чувал нещо подобно!


http://reg.cpc.bg/Dossier.aspx?DossID=300042628

 *drink11*

Диян Филчев

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 24
  • Карма: +7/-1
  • Респект: -2
    • Профил
В дълбочина клюката беше че вече са подписали и до 2-3 дни максимум ще бъде изнесено официално.
Муза иначе благодаря за разяснението! *drink11*