Автор Тема: Здравината на сградите, в които живеем  (Прочетена 129080 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #210 -: 14 Октомври, 2010, 01:09:20 »
-2
Понеже усещам злобата и невежеството на поредния модератор-неудачник,  се оттеглям.
До нови срещи приятели. *drink11*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #211 -: 14 Октомври, 2010, 01:18:58 »
0
Аха, а цитата ти по-голу ще го сложим в темата бисери и вицове, подраздел "мерки и теглилки - колко са 200 тона, за дължината - не питайте".

Ей русолявия, не знам колко признати изпита имаш, ама нале се бараш енджиниъ земи сканирай някоя нова кооперацийка да видим дали ще намериш 200 тона железо в нея, колкото са извадили от ямболския блок 20. Отдавна подозирах панелите, че имат нещо общо с мавзолея на ГД, но сега се видя нагледно

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #212 -: 18 Ноември, 2010, 22:11:34 »
-2
Ами много ясно бе пристрастни модераторе. Ти за 60 годишната история на панелите за колко инцидента си чул? Два -три може би са много. Иначе си карай колелото на село и по-рядко пиши тук, че дори и администратор пак ставаш смешен в очите на хората.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #213 -: 18 Ноември, 2010, 22:18:02 »
0
Пак ли си пил? Забрави ли кога каза смешката за 200 тона желязо в огромния блок 20? Добре че не каза 200 килограма.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #214 -: 18 Ноември, 2010, 22:22:18 »
-2
Пак ли си пил? Забрави ли кога каза смешката за 200 тона желязо в огромния блок 20? Добре че не каза 200 килограма.
.............
Абе и 200грама да съм казал панелите не падат- факт :D Тухлите падат. А кокошарниците дето си паркираш колелото- :D тях ги отвява бурята :D

П.П. Ти знаеш ли колко е 200 тона ? Толкова тежи един влак. Ако ти е малко да те блъсне влак, пробвай :D
« Последна редакция: 18 Ноември, 2010, 22:24:58 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #215 -: 18 Ноември, 2010, 22:26:00 »
0
Според мен всичко пада, въпросът е - кое след колко време и при какви условия.

Аз от строителство не разбирам, така че не мога да давам мнение. Мога само да посоча някой тъпчо, когато каже, че в блок 20 има 200 тона желязо. И вместо да си признаеш грешката, ти се наливаш по нощите с алкохол. Поведение на слаб човек.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #216 -: 18 Ноември, 2010, 22:29:54 »
-2
Според мен всичко пада, въпросът е - кое след колко време и при какви условия.

Аз от строителство не разбирам, така че не мога да давам мнение. Мога само да посоча някой тъпчо, когато каже, че в блок 20 има 200 тона желязо. И вместо да си признаеш грешката, ти се наливаш по нощите с алкохол. Поведение на слаб човек.
............
Каква грешка бе пич? Цялата инфо съм я черпил от пресата. Ако някой е направил грешка това са журналята. Ти откъде знаеш с какво се наливам? Да не ми купуваш пиенето? :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #217 -: 18 Ноември, 2010, 22:46:52 »
0
Ами като цитираш пресата, мисли малко преди това. Все пак цитатът ти беше използван като аргумент за някакво подобно твърдение.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #218 -: 18 Ноември, 2010, 22:50:23 »
-2
 И какъв е аргумента да чуя. Ако ми докажеш че един смешен съвременен предприемач строител пестейки всеки лев за качествени материали заплати и всички други разходи влага хиляди тонове джелязо дълбочко се лажеш :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #219 -: 18 Ноември, 2010, 23:13:54 »
0
Не знам, аз тогава коментирах колко смешно звучи това 200 тона. А че новото строителство вероятно е скапано, няма спор. Ако трябваше да купувам не бих рискувал с ново, ама и панелка не бих си купил. Не бих си купил нищо всъщност. Аз си търся парцел, а скоро мисля и че ще престана, защото ми се повръща от АНИ, реститути и дела между собственици.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #220 -: 18 Ноември, 2010, 23:17:22 »
-2
. Не бих си купил нищо всъщност.

Надявам се да не ти се повръща от мен защото съм собственика :). Аз кво съм виновен че не може да си позволиш нищо и ти се повръща? Строг съдник си!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #221 -: 18 Ноември, 2010, 23:41:52 »
0
Собственик си таратанци. Те ако всички собственици на панелки имаха такова самочувствие като теб, България щеше да е най-щастливата държава в света.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #222 -: 18 Ноември, 2010, 23:55:10 »
-2
Собственик си таратанци. Те ако всички собственици на панелки имаха такова самочувствие като теб, България щеше да е най-щастливата държава в света.
..............
Там е работата че не съм само собственик на панелки а на почти всичко което си помислиш в областта на НИ. Разликата между мен и теб е 100%ова . Състои се в това че ти нямаш нито един от видовете имоти. Перничанин под наем придвижващ се с колело със сигурност  е по завистлив от Софианец притежаващ 6 софийски имота и още 4 вече в прованса. :D :D :D Отивай за манатарки в Лозен Планина - начин да искарат пари и най- проблемните типове.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #223 -: 19 Ноември, 2010, 03:22:06 »
0
Собственик или СЪсобственик :) Има лека разлика. Като си купиш нещо сам, ела ни се похвали тук.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #224 -: 19 Март, 2011, 23:47:58 »
0
Сеизмологичен анализ на терените и сградите построени върху тях
[/b]
В началото на века са положени основите на първите проучвания за методите на противоземетръсното строителство. Символ на това начало е земетресението в Сан Франциско на 18.04.1906г.
Описвайки случилото се в „Смъртния скок“, Лазар Добрич казва: “ Едно от  най – разпространените човешки заблуждения – това е вярата в стабилността на земята. Във въздуха и водата ние винаги чувстваме една несигурност, която може да се превърне в страх, но на земята – никога“.
Имайки  предвид,  че  земетръсните области на Земята заемат 1/5 от нейната повърхност и грубо пресмятайки, че всяка година на нашата планета стават  100  разрушителни земетресения, над 10 – унищожителни и поне 1 – катастрофално, не е чудно, че всички държави в сеизмичноактивни райони имат специални строителни правилници за проектиране и изпълнение на противоземетръсни сгради.
Земетресението в Сан Франциско е предшествано от завършена точна нивелация и триангулация. В последствие геодезичните измервания, дали възможност да се направи  една доста прецизна  оценка на терена преди и след  труса  и да се направят решаващи заключения.
Внезапната проява  на  земетресението е свързана с разрушението на скалните маси в огнището и привеждането на всички частици   в пространствено трептене, което има вълнов характер. За много  кратко  време  трептенията  достигат до земната повърхност и сградите и съоръженията построени върху нея се оказват в нетипична за тяхната експлоатационна биография ситуация – интензивни колебания и разтърсвания, смущаващи вибрации, разнопосочни тласъци, които се редуват за части от секундата.
http://www.sobstvenik.com/?p=2208
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG