Анкета

Световното свърши :) Искате ли да се смени заглавието на темата?

Не
1 (25%)
Да, имам предложение...
1 (25%)
Да, каквото и да изберете, аз го приемам
2 (50%)
Все ми е едно - футболът не ме интересува
0 (0%)
Абе ква е тая демокрация, бе :)
0 (0%)

Общ брой гласове: 4

Гласуването приключено: 18 Юли, 2010, 21:50:16

Автор Тема: Кой ще спечели Световното?  (Прочетена 17837 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Кой ще спечели Световното?
« -: 27 Юни, 2010, 17:58:27 »
0


Моят фаворит е Аржентина. Голмайстор Игуин.

В момента Германия-Англия играят, 2-1 на полувремето, а на англичаните не им признаха чист гол... *beer* *beer* *beer*


1.9

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +2
    • Профил
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #1 -: 27 Юни, 2010, 18:31:37 »
0
И на мен ми харесват, но Бразилия не е за изключване. Германия (въпреки, че е вече 4:1 с/у Англия) едва ли ...
Но знае ли човек ...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #2 -: 27 Юни, 2010, 21:01:52 »
0
Англичаните са ми по-симпатични, ама нямат традиции на големи форуми. Немците пък често изглеждат недодялани и въпреки това още по-често са на финал.

Бразилците винаги са фаворит. Уругвай също добре играят на това първенство.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #3 -: 27 Юни, 2010, 22:18:57 »
0
Мексиканците започнаха страхотно срещу Аржентина, ама този гол от засада, а и втория малко ги отчая. Дано второто полувреме видим още голове. Ще ми се европейски отбор да стане шампион. Англия отпадна, дано Испания или Холандия спечелят титлата.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
АРХЕНТИНА КАМПЕОН !!!
« Отговор #4 -: 27 Юни, 2010, 22:31:51 »
0
През лятото на 94-тае бях пийнал в една дискотека в сградата на централна баня и крещях АРХЕНТИНА КАМПЕОН ! Оказах се далеч неправ. Финала беше между Бразилия и Италия.
На бразилците не симпатизирам, защото отбора им е от шоколадови, въпреки, че в Бразилия 67% от населението е бяло. Аржентите обаче са ми много любими. Лошото е че на четвърт финала ще се изправят срещу Маншафт! И винаги си спомням думите на Линекер, че футбола е една игра в която накрая винаги побеждава Германия.
Моля коментирайте и Вие кой ще стане световен шампион?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: АРХЕНТИНА КАМПЕОН !!!
« Отговор #5 -: 27 Юни, 2010, 22:33:38 »
0
Извинявайте, сега видях, че има вече отворена тема точно по този въпрос :-[
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Scyther

  • Гост
Re: АРХЕНТИНА КАМПЕОН !!!
« Отговор #6 -: 27 Юни, 2010, 22:47:40 »
0
Извинявайте, сега видях, че има вече отворена тема точно по този въпрос :-[

Слях темите за по-удобно *drink5*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #7 -: 27 Юни, 2010, 23:33:45 »
0
Благодаря Скитъре! Като изключим факта, че от демократ се превърна в тиранин имаш чувство за рационалност, което е много добре ;)
За мен четвърт финала Германия-Аржентина ще е малкия финал. Никога няма да забравя 1986-та и 1990г.- двата финала. И сега всичко е възможно. И все пак настоявам - АРХЕНТИНА - КАМПЕОН!
Урусите са също нелеки. Диего Фурлан е гениален.
Единствено ме раздразни изказването на кокаиномана Марадона, че Южноамериканския футбол бил прогресирал, за разлика от европейския. Само че нека погледнем фактите къде играят всички латиноамерикански футболисти и къде се усъвършенстват?
Мечтата за финал ми е повторение на финала от 1978г. - Аржентина - Холандия! *drink5*
« Последна редакция: 27 Юни, 2010, 23:41:02 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #8 -: 27 Юни, 2010, 23:49:55 »
0
собственик, като погледнем, има 5 отбора от ЮА на 1/8 финал - Бразилия, Аржентина, Уругвай, Чили, Парагвай. Еми това са всичките ЮА отбори, които участват на световното. 100 процента успеваемост. Па 1/4 финал са вече 2, Парагвай играят с Япония, а Бразилия с Чили. Значи ще имат 3 или 4 отбора на 1/4-финал.

А за европейските първенства, еми те играят тук, защото тук са големите пари основно. *beer*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #9 -: 28 Юни, 2010, 00:39:47 »
0
Гоголе, много си прав, че всички от ЮА са в добра форма и се класират. Само, че не може да прогресира футбола в ЮА без участието на футболистите им в Европа, където са парите. Това е истината. Иначе Марадона нека си говори, не ми пречи.

На нов ред ще отворя съвсем актуална тема. Виждам, че си спортен човек, затова кажи как може в борбата или бокса да има такива строги правила и да се назначават по няколко съдии и преглед на камерите а на 100 метров терен какъвто е футболния да се разчита на субективното моментно мнение на един главен съдия според неговия поглед???!!! Днешния мач между Англия и Германия вярвам ще събуди дискусиите по този въпрос. За мен най-правилното е да се даде някакво време - примерно 1 минута на главния съдия да прегледа видеозапис от камерите и да даде своята тежка дума. При днешната техника няма нужда отбори които струват стотици милиони да бъдат закопавани с лека ръка от един човек видял недовидял или умишлено решил мача. Не си ли съгласен? *beer*
« Последна редакция: 28 Юни, 2010, 00:41:55 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Scyther

  • Гост
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #10 -: 28 Юни, 2010, 00:50:11 »
0
Благодаря Скитъре! Като изключим факта, че от демократ се превърна в тиранин имаш чувство за рационалност, което е много добре ;)

Ти ги виждаш така нещата, не те виня. Даже ми е драго, че се появи отново. Обаче има едно 'НО', което идва да показва, че требе най-после да се разбере, че демокрацията няма нищо общо с анархията. Не бива да се бъркат двете понятия. Уважавам и ще уважавам различното мнение, защото то поражда дискусия и спор, които дават на четящите възможност да се различи истината от заблудата. Обаче толерирането на 'различното мнение' понякога погрешно се схваща като право да се ругае, псува и обижда. Ето там идва моята задача на 'тиранин'.
Знам, че си чувствителен и лесно се засягаш. Изглежда всички го знаем вече от опит. Това не е положителна черта във който и да е форум. В предишните си коментари все пледираше, че спориш с факти и аргументи. Обаче, когато 'правотата на възгледите ти' започва да се налага чрез псувни, ругатни и обиди - тук идват на помощ 'педерасите-модератори'...

Не се съмнявам, че ще сгафиш отново и ще се наложи намесата ми, но искрено се надявам да греша. Все пак, добре си се завърнал! *drink5*
« Последна редакция: 28 Юни, 2010, 02:56:52 от Scyther »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #11 -: 28 Юни, 2010, 03:10:13 »
0
Търсете идеологията във футбола или „Търсете шоуто в поезията”, както беше казал Франк Лойт Райт! Собственик кара-вара и пак на идеология, политология и правна справедливост го избива:

„Благодаря Скитъре! Като изключим факта, че от демократ се превърна в тиранин имаш чувство за рационалност, което е много добре!”
(добре, че Скитъра твоята оценка чакаше, иначе не може да си обуе обувките сутрин).

„Гоголе, много си прав, че всички от ЮА са в добра форма и се класират. Само, че не може да прогресира футбола в ЮА без участието на футболистите им в Европа, където са парите.”
(тук виждам един скрит усет по международни отношения плюс икономически нюх, за чий зор, обаче се внушават разни демократски, тиранистки и др. нюанси, само пишещия си знае!

Човекът е с определено вътрешно усещане за справедливост. ВЕНСЕРЕМОС! Но да се беше насочил към правото, където кака Поли щеше да го въведе из прериите на професията, като толкова му симпатизира идеологически. Или към политологията. В тази игра (не че разбирам много от нея) макар и за многото пари и при най-пресметливата оценка винаги остава една голяма доза случайност и изненада. Явно заради това всичко се следи с такъв интерес. Всички очакват случайността, а не актуалното състояние на международните отношения във футбола.

Неразбирайки от футбол, но бидейки психолог, се намесвам отново и да кажа, че този човек е с объркана мисъл. При него е една адска каша от политика, икономика, връзки, отношения, право, чувство за справедливост и компромисност, противоречащо със собствената му склонност към внушаване на мнения и догматизъм. С една дума, това си е чист тероризъм! Поради тези и други факти и преди и сега не харесвам този анонимен форумец. Има нещо натрапчиво, нагло, граничещо с налагане на всяка цена на мнение у него, не харесвам подобни хора. Няма да си включа предоставената ми опция за нехаресване, защото решението на един проблем не е в бягството от него. През толкова много години съм виждала и толкова много "Собственици". За да реагирам така, причината не е нито субективизЪма, нито егоцентризЪма, просто някои другари не са се простили с комунизЪма!
« Последна редакция: 28 Юни, 2010, 03:25:41 от elissa »

Scyther

  • Гост
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #12 -: 28 Юни, 2010, 03:19:28 »
0
Кака Поли не е вече между нас по нейно желание.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #13 -: 28 Юни, 2010, 03:32:04 »
0
Кака Поли не е вече между нас по нейно желание.

Разбрах, останах само озадачена за подробностите, отнсно двойния стандарт във форума, скроталната ми торбичка и други екстри, които придобих изневиделица и които, въпреки твоите няколко молби за уточнение не бяха приписани нито на мен, нито на Фен поименно. Просто думи, хвърлени на вятъра по стара българска традиция "като ти думам щерко, сещай се снахо". Е, да ме извинявате, но нито селските движения, нито манталитет ми е понятен /разбираем/. Сполай на Поли, не знаех за това й отношение, докато не прочетох. Чувствата ни са взаимни!
« Последна редакция: 28 Юни, 2010, 03:33:43 от elissa »

Scyther

  • Гост
Re: Кой ще спечели Световното?
« Отговор #14 -: 28 Юни, 2010, 03:48:16 »
0
Двоен стандарт във форума няма. Скроталната ти торбичка не съм я видял, ето защо още те приемам като блонди със скрити заложби. Поли изненадващо реши да напусне форума, и въпреки моите въпроси относно причините, единственото, което успях да получа е, че няма избор, каквото и да означава това.
Ако е необходимо, ще публикувам личната ми кореспонденция с Поли, за да е ясно какво и как, въпреки, че с това ще наруша правото й на лична кореспонденция.
Друго ново няма. Опитвам се да бъда максимално честен.
Лека нощ!