За всичко останало > Строителство и ремонти

как да намеря оферти за строителство за къща за гости

<< < (2/2)

evgenia:
Начев,

благодаря за отговора.

Моята работа е да направя проект за безвъзмездно финансиране. По принцип клиентите, които кандидастват обикновено сами си намират офертите за различните дейности/доставки и услуги, аз помагам да се спази процедурата за получаване на европари. Но, (винаги има повече едно но) тази година много от фирмите, поради кризата в строителството няма да се пререгистрират в камарата на строителите или ще го направят за по-ниска категория. Затова и моят клиент не е успял сам да намери оферти (фирмите, са станали 5-та и са недопустими). Освен това като че ли всички са се увълчили и не препращат запитванията към колеги, както са правили до скоро, а казават "оправяй се".

Процедурата е по-лесна от тази, която описваш. Има запитване за оферта (не може да се продава), имам количествените сметки и проекта, както и обща форма за подаване на цените (изпращат се по е-мейл и на хартия) и се искат 3 оферти, от които се избира една и се подписва предварителен договор. Плащането после е според текущите пазарни цени, но да не се отклонявам.

Благодаря на  всички, които ми отговориха. Днес влязох в сайта на КСБ и от регистъра избрах няколко фирми. Изпратих запитване и чакам отговор. Проблемът е, че не знам кой стои насреща.

Muza:

Здравей Евгения!

Радвам се, да те видя и тук. :)

Пусни фирмите в търсачката. Ако има някакви отзиви, ще излязат. От там би могла да се ориентираш.

Успех!

 *flower1* *flower2* *drink11*

dodo2:
Една съученичка е минала вече през това, ще я питам нея и ще ти пиша. Тя ще строи няколко къщи.

nachev:

--- Цитат на: evgenia в 28 Юни, 2010, 18:05:47 ---Начев,

благодаря за отговора.

Моята работа е да направя проект за безвъзмездно финансиране. По принцип клиентите, които кандидастват обикновено сами си намират офертите за различните дейности/доставки и услуги, аз помагам да се спази процедурата за получаване на европари. Но, (винаги има повече едно но) тази година много от фирмите, поради кризата в строителството няма да се пререгистрират в камарата на строителите или ще го направят за по-ниска категория. Затова и моят клиент не е успял сам да намери оферти (фирмите, са станали 5-та и са недопустими). Освен това като че ли всички са се увълчили и не препращат запитванията към колеги, както са правили до скоро, а казават "оправяй се".

Процедурата е по-лесна от тази, която описваш. Има запитване за оферта (не може да се продава), имам количествените сметки и проекта, както и обща форма за подаване на цените (изпращат се по е-мейл и на хартия) и се искат 3 оферти, от които се избира една и се подписва предварителен договор. Плащането после е според текущите пазарни цени, но да не се отклонявам.

Благодаря на  всички, които ми отговориха. Днес влязох в сайта на КСБ и от регистъра избрах няколко фирми. Изпратих запитване и чакам отговор. Проблемът е, че не знам кой стои насреща.

--- Край на цитат ---
Evgenia,
Пожелавам успех на начинанието.
Това безвъзмездно финансиране малко ме изненадва.  Всъщност много дори ме изненадва. Никога не съм се допирал до темата финансиране с европари, та там се крие причината за моята неосведоменост.

Ако имаш желание драсни няколко реда за тези програми и условия.
Нещо кратко и систематизирано, което да позволява на човек да си подреди в главата някакви правила и практики.

Иначе, кратката ни кореспонденция ме присети за една нова тема, която може би ще пусна тук.

evgenia:
Начев,

Програмите, по които можеш да вземеш пари са ужасно много - има такива, за които се кандидаства централизирано за ЕС - например за наука (FP7), обучение през целия живот (LLL) и др. Парите са от централния евробюджет, няма "квоти" за държавите. Правилата са еднакви за всички. Те обичат сътрудничеството между старните, обикновено има партньори от поне 3 страни.
Другите са фондовете "заделени" за всяка страна. Обикновено има "меню" от възможности за финансиране и всяка страна избира за кое точно ще дава пари. Конкретните изисквания са "адаптирани' за страната (разбирай, че се различават поне малко). Парите са общи - 40-80% са от ЕС, остатъкът от нац. бюджет, нарича се национално съфинансиране.
В България има 8 такива програми (7 оперативни програми и ПРСР).

Аз познавам добре само последната - Програма за развитие на селските райони. Направленията, които финансира се наричат оси, а конкретните схеми - мерки.
ПРСР дава пари за:
ос 1 - развитие  на селско стопанство, преработвателна индустрия и малко за горите (машини за сечене и първична преработка). Могат да се вземат от 5000 евро до 2 млн евро на проект.
ос 2 - екология и райони с ограничения (планински и други) - тук ще бъдат плащанията за натура 2000, когато или ако стартитрат.
ос 3 - развитие на селските райони - включва 2 неща - малки проекти за неземеделски дейности за фирми (напр. селски туризъм, услуги) - до 200.000 евро е помощта и пари за общините (ВиК, улици, паркове) - за 1 община до 10 млн евро.
ос 4 ЛИДЕР - това не може да се обясни кратко.

Ако има въпроси - питайте. Аз съм мнооого добра по повечето мерки.

Следващото интересно нещо са фотоволтаиците - кандидаства се от 19.07 до 15.08.2010 г.

ПП. въпросът с офертите е почти решен. Чакам третата. Това, което е интересно, че в провинцията хората/фирмите са по-гъвкави. Чрез общи познати ще получа 1 оферта и един договор (не е за строителство). Не знам на какво се дължи - манталитет или по-силни връзки между хората.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия