За всичко останало > Строителство и ремонти

Питане за ремонт и промяна на ъгъла на наклон на скатен покрив

<< < (2/2)

nachev:
Здравей,
Формално погледнато, трябва да се мине по общия ред.
Това е мнение на неспециалист, признавам си веднага.
Но дори и един неспециалист може да си представи каква мъка ще последва (особено по конструктивната част) и може да се окаже, че няма решение, което да отговаря на съвременните норми.

Съвсем друга работа е, че при наличие на оригинален план и ако не те "изпеят" на ДНСК, може да се направи на практика.
Дали обаче това е разумно. Защитимо ли е конструктивно надграждане на сградата?
Ами те конструкциите не се изчисляват с основна цел  да тормозят собственици и инвеститори, а с цел сигурност!

Мисля си освен това, че дори и да е допустимо да направиш някакви надзиждания и нов покрив,  в този случай няма да минеш само   с  тях. Представи си една прасна кръпка и отгоре се мъдри един новичък покрив.
Така ще си останеш дълго "на течение".
По-скоро цялата сграда трябва да се доведе в състояние , че да не и личи, че е пипано толкова сериозно.
Би трябвало да изглежда и да може да се твърди, че само е освежена фасадата и са сменени керемидите и челните дъски :)

Малко ме е срам да дават такива "съвети"  :(, но знам, че и без мен ще минеш през тези варианти.

vfrz:

--- Цитат на: Muza в 30 Юни, 2010, 16:12:17 ---
Здравей vfrz,

Така както чета, аз не бих се занимавала с община, проекти... Става много дебела, както и ще ти струва доста пари. Разкрий си покрива и си оправи наклона. Още повече, че е във вътрешната част на парцела. До колкото разбирам и имаш проект от тези години, който не е бил изпълнен. Ремонтираш си покрива и толкова. Освен, ако не трябва да заграждаш на общинска собственост. Тогава се плаща такса (наем) /на кв. метър. В твоя случай, даже и това не е.

Може би, сега ти давам лош съвет. Ако е така, нека другите да ме оборят. ;) :)

 *drink11*

--- Край на цитат ---

Всъщност покривът не е във вътрешната част на парцела, а е на част от къщата, чиято външна стена граничи с вътрешен двор на съседите. Билото на този покрив върви успоредно на границата на имота.
Ще потърся някоя скица или аз ще направя такава, че с думи е трудно да се обясни :) Ако вдигна само ската откъм вътрешния двор, никой няма да каже нищо, но на мен ми се иска да проверя и варианта с вдигане на билото с около 50 сантиметра, а това може да разстрои съседите зад него, знам ли   :)

vfrz:

--- Цитат на: nachev в 30 Юни, 2010, 17:26:06 ---Здравей,
Формално погледнато, трябва да се мине по общия ред.
Това е мнение на неспециалист, признавам си веднага.
Но дори и един неспециалист може да си представи каква мъка ще последва (особено по конструктивната част) и може да се окаже, че няма решение, което да отговаря на съвременните норми.

Съвсем друга работа е, че при наличие на оригинален план и ако не те "изпеят" на ДНСК, може да се направи на практика.
Дали обаче това е разумно. Защитимо ли е конструктивно надграждане на сградата?
Ами те конструкциите не се изчисляват с основна цел  да тормозят собственици и инвеститори, а с цел сигурност!

Мисля си освен това, че дори и да е допустимо да направиш някакви надзиждания и нов покрив,  в този случай няма да минеш само   с  тях. Представи си една прасна кръпка и отгоре се мъдри един новичък покрив.
Така ще си останеш дълго "на течение".
По-скоро цялата сграда трябва да се доведе в състояние , че да не и личи, че е пипано толкова сериозно.
Би трябвало да изглежда и да може да се твърди, че само е освежена фасадата и са сменени керемидите и челните дъски :)

Малко ме е срам да дават такива "съвети"  :(, но знам, че и без мен ще минеш през тези варианти.

--- Край на цитат ---

Принципно, с минимални усилия и средства, може да се направи така, че да се вдигне покрива и с измазване на няма 30м2 стени да не си личи отникъде, че е надзиждано (то измазване си трябва и по принцип :)) Няма да има прясни кръпки, а ремонтирана сградичка :) Конструктивно съм сигурен, че няма да има проблем - все пак говорим за леко повдигане на билото с 2-3 реда тухли височина, а не цял етаж.
Ще се постарая да кача скица, за да се види за какво става дума, защото на мен цялата картинка ми е в главата, но трудно бих могъл да я възпроизведа с думи :)

Качвам мои аматьорски (меко казано :)) редакции на части от проекта, за да онагледя за какво иде реч. Ясно, че скат 2 може да си промени ъгъла безболезнено, но дали може да се вдигне билото...

ssssss:
Takaaa az imam po4ti systiq problem no pone imam skica i za stastie tatko e stroitel- nadzornik. Kysta na edin etaj s pokriva i moje da byde visoka 5.1 m.  I pokrim s max naklon 45° . A pri polojenie 4e platash danyk bi trqbvalo.da.se znae kakva e zasroenata 4ast. Ponqkoga se razminava s tova koeto e postroeno, no kakto e v obstinata. Trqbva ri skica viza i razrehenie za osnoven remont. Kato dyrven tavan ne mojesh da zamenish sys plo4a. Mnogo gadno. Vsystnost ne mogesh da si pravish kakvoto si iskash,no pone kato e osnoven remont ne iskash odobrenie za razpolojenie na stai i mojesh da si vdignesh stenite i pokriva do dopustimo ravniste. Prosto ti trqbva firma za syjalenie. Za kota nyla 100 kv.10hil za ostanaloto kolkoto stuva x2 za rabotnicite t.e tugli ,pokriv ili samo pokriv s prozorci i .... Ot Plovdiv sym tyk si e skupi4ko.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия