Автор Тема: Да раздвижим малко сивото вещество  (Прочетена 65610 пъти)

enravota_

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 377
  • Карма: +59/-6
  • Респект: +151
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #30 -: 05 Юли, 2010, 14:06:59 »
0
крак - състои се от 3 букви - К, Р, А и започва и завършва с една и съща. Уловката е в условието, че думата се състои от 3 букви...
:) :) :)
Само че тогава и пъп и око няма да са верни....  ;)

Scyther

  • Гост
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #31 -: 05 Юли, 2010, 14:29:44 »
+1
крак - състои се от 3 букви - К, Р, А и започва и завършва с една и съща. Уловката е в условието, че думата се състои от 3 букви...
:) :) :)
Само че тогава и пъп и око няма да са верни....  ;)

Точно така. Но какво го интересува затворника, нали са му намалили присъдата с 10 години? ;)
Ако беше познал "крак" още тогава, то съдията щеше да каже същото и нашият човек щеше да лежи 10 години, вместо пет. 
Най-веселия отговор, който съм срещал на тази задача е "Охо", но така и не разбрах кой е правилният отговор на задачата.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #32 -: 05 Юли, 2010, 17:30:23 »
+1
...Най-веселия отговор, който съм срещал на тази задача е "Охо", но така и не разбрах кой е правилният отговор на задачата.
Мисля че е редно една задача да "стои" поне 2 (може и 3) дни, преди този, който я е пуснал да каже отговора (ако иска, разбира се). Така повече хора ще могат да се включат в решаването. И аз не влизам всеки ден във форума, особено през лятото.
Иначе и аз чакам с нетърпение решението, защото както писах и преди пробвах всичко  ::)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #33 -: 05 Юли, 2010, 18:13:34 »
+1
Два ЦИЦИ, един ЦИЦ.  :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #34 -: 05 Юли, 2010, 18:15:13 »
+1
Аз ако бях на затворника, бих казал два пъти ОКО, човек има две очи и това са два отделни органа, съвсем независими.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #35 -: 06 Юли, 2010, 08:51:16 »
+1
....Жена му го посрещнала, отишла да вземе един душ и се върнала съвсем гола, завита с хавлия. Изведнъж хавлията паднала, мъжът се ударил по главата и възкликнал:
- И заради това лежах цели 5 години!
Какво е видял
Отговорт "око" ми се вижда много правилен. Това горното сигурно е само за заблуда.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #36 -: 07 Юли, 2010, 20:47:32 »
+1
Минаха 2 дни и енравота не ни каза отговора за третия орган. Може да е заминал на море. Аз ще използвам момента да пусна една от любимите си - моля някой ако знае отговора да изчака поне един ден.
"Преди няколко години един английски офицер след ужасните си преживявания по време на боксерското въстание в Китай заспал по време на службата в една църква. Присънило му се, че към него се приближава палачът за да му отреже главата. Точно когато мечът се спускал към нещастния врат на офицера, жена му поискала да го събуди и леко докоснала съпруга си по врата с ветрилото си. Шокът бил твърде голям и офицерът се строполил мъртъв на земята. Има нещо не в ред във всичко това. Какво е то"

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #37 -: 07 Юли, 2010, 21:05:39 »
+1
:) аз, аз!

enravota_

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 377
  • Карма: +59/-6
  • Респект: +151
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #38 -: 08 Юли, 2010, 09:14:05 »
0
Минаха 2 дни и енравота не ни каза отговора за третия орган.


Ами само да отбележа, че никъде не успях да  срещна категорично и единодушно становище по отношение на отговора за третия орган...  :) Моето мнение също е, че става въпрос за кок - ако възприемем, че може да се нарече част от човешкото тяло, колкото и да са убедителни контрааргументите на привържениците, застъпващи тезата "крак" ...  :)

Успешен и спорен ден ви пожелавам...

пп.За английския офицер - имам предположение, но ще помисля още малко..  :)

Crash

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 41
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +12
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #39 -: 08 Юли, 2010, 09:17:51 »
+1
Има резон да е КОК, тъй като може жената да си е вързала косата да не и се мокри щом е била в банята!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #40 -: 08 Юли, 2010, 10:54:37 »
+1

Няма да е кок. Ако е увила косата си да не се мокри, то с хавлия, резултатът ще бъде - мокра хавлия и мокра коса.
Шапка за баня се ползва. Освен това, той вижда нещо когато пада хавлията (ед,ч.) Ако си е измила и косата, и хавлията е увита около главата, а не около тялото, то при падането и, няма да е кок, а  ще се спусне по раменете и ...

На мен, най-логични ми се виждат отговорите - око (другото) и крак. Крак - защото въпросът е с двуяко значение.
Нещо като игра на думи. в единия случай - общо 3 букви - око, пъп. В другия - 3 различни букви - К,Р,А - крак.

За задачката на Джим. Хващам се за повече от едно нещо, а в задачката се пита за едно. Казва се - "преди няколко години", а то се е случили 1900година.
Освен това бил заспал на литургия. За да заспи, че и да сънува, означава, че бил седнал. Как тогава е паднал на земята?
После ветрилото - дали може да си вее с ветрило на литургия? Чудя се, защото наскоро разбрах, че жените не трябвало да носят панталони и като се молят, трябва да си слагат кърпи на главите. Пък ветрило...

 :) *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #41 -: 08 Юли, 2010, 11:48:27 »
+1
За англичанина първо мислех, че няма как да се разказва за съня, след като е умрял точно като се е събудил, обаче вероятно е неточен превод от английски - сега си е наред. Ако беше "бил заспал", "било му се присънило". А в момента все едно се разкава измислена случка от автора, така че не е проблем, че знае за съня, но и другите неща са си ОК в разказа :)

enravota_

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 377
  • Карма: +59/-6
  • Респект: +151
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #42 -: 08 Юли, 2010, 11:58:48 »
0

За задачката на Джим. Хващам се за повече от едно нещо, а в задачката се пита за едно. Казва се - "преди няколко години", а то се е случили 1900година.
Освен това бил заспал на литургия. За да заспи, че и да сънува, означава, че бил седнал. Как тогава е паднал на земята?
После ветрилото - дали може да си вее с ветрило на литургия? Чудя се, защото наскоро разбрах, че жените не трябвало да носят панталони и като се молят, трябва да си слагат кърпи на главите. Пък ветрило...

 :) *drink11*

И аз се бях замислил за тези две неща....  :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #43 -: 08 Юли, 2010, 13:58:57 »
+1
:)

Още един вариант...

Как се знае какво е сънувал, като човекът починал веднага с докосването на ветрилото...

 :) *drink11*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #44 -: 08 Юли, 2010, 14:04:54 »
+1
Боксерското въстание е било религиозно гонение срещу православните християни в Китай.

"един английски офицер след ужасните си преживявания по време на боксерското въстание"

Как офицерът се е сдобил със спомени за "ужасни преживявания": англичаните определено не са православни християни, следователно не може да бил обект на гонения; английската армия не е била замесена в събитията. За мен това е уловката.