Автор Тема: Ценообразуване  (Прочетена 3496 пъти)

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Ценообразуване
« -: 06 Юли, 2010, 19:12:58 »
0
Ако в този форум имаше повече продавачи, с реални оферти към момента на пазара, бих ги запитал как си правят ценообразуването, демек как си определят исканата цена на имота.

Бих, до вчера.
Когато видях как стават нещата :P

Трябват ми....
Ще звънна на строителите наоколо да видя, те на колко продават...
Значи, моето в никакъв случай не може да струва по-малко!
Я за всеки случай да вдигна цената нагоре, че да може да преговаряме и за отстъпка!

И какво излиза в крайна сметка - продавачите изобщо не са такива, а някакви хора живеещи в измислен свят на фантазии и мечти, след като определяйки цената на това, което Искат да продадат не се запитат на каква цена би се купило и за колко време, а се тръгва от идеята как от небето ще се спусне Богът на идиотите и ще почне да ръси щедро пари над главите им.

Малко са ни явно 20 години в пустинята?!
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Ценообразуване
« Отговор #1 -: 06 Юли, 2010, 21:12:34 »
+1
Е ти ако беше на данъчна оценка ли щеше да продаваш. :D

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Ценообразуване
« Отговор #2 -: 06 Юли, 2010, 23:28:09 »
0
На половината от поисканата цена, ако исках сделка до месец и на 25% по-ниска, ако все още вярвах в Дядо Коледа
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Ценообразуване
« Отговор #3 -: 07 Юли, 2010, 00:17:17 »
0
Истината е че са малко хората които наистина бързат да продават, затова и стават бавно нещата. Т.е. да се свикне с мисълта, че цените падат (не защото го казаха по битивиту, а защото няма интерес, като едно време). У нас няма такова нещо човекът X да продаде апартамента си, да започне бизнес и да си удесетори парите. Той иска да е "на служба" и това му стига. Такъв ако продаде излишен апартамент ще профука за простотии парите, иначе поне има нещо което може да дава (за минимален) наем.

А тези пък които искат наистина да купят ще купуват по-интересните предложения, а другите ще пътуват надолу до онова число на куку - 149.

Това при условие, че не дойдат китайците :)

Аз трябва да звънна на онзи който си го следя за статистика - почна от 2000 евро/м2, до 1500, после 1250 сега интересно колко е.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Ценообразуване
« Отговор #4 -: 07 Юли, 2010, 02:36:19 »
0
И аз си гледам как от от 2400 минаха за година и половина през 1600 и са слезли вече под 800 , тия които ми хващат окото. Горен таван съм им дал 400-450 и тогава вече може и да видим какво и как.
 За 150 - да, ще има и такива, но нито съм алчен, нито искам масова локация и качество.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

philips23

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Ценообразуване
« Отговор #5 -: 07 Юли, 2010, 08:38:01 »
0
Какъв тип имоти са били 2400 и са сега 800 евро кв.м. ?

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Ценообразуване
« Отговор #6 -: 07 Юли, 2010, 12:50:30 »
0
Какъв тип имоти са били 2400 и са сега 800 евро кв.м. ?
Изгрев и Изток.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!