Автор Тема: ДОНЧО, сине ЦОНЧЕВ, ПРИЯТЕЛЮ, ТЪЖНО, ама и ГНЕВНО ми е на ДУШАТА за ТЕБЕ  (Прочетена 25894 пъти)

trap

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 31
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
http://gerbsenior.blog.bg/politika/2010/07/09/doncho-sine-conchev-priiateliu-tyjno-ama-i-gnevno-mi-e-na-du.574694
Не знаех къде да сложа това интервю, но най-близко ми се видя да е в политика.
И дали е вярно това което си мисли за времето в което живеем и ситуацията в която се намираме?

granit

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 34
  • Карма: +14/-0
  • Респект: +39
    • Профил
Общественици ............Когато берат душа се сещат за нещата от живота, иначе един кенеф за хората не са направили цел живот да им с..а на г.... Съжелявам, но не се сдържах.

Скорпи999

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 141
  • Карма: +40/-8
  • Респект: +71
    • Профил
Е, понаписал някоя и друга книжка, ама то не е като да направиш кенеф, я.......... :-\

granit

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 34
  • Карма: +14/-0
  • Респект: +39
    • Профил
За дела става въпрос, за дела, по тях ще ги познаете! Иначе много хора са понаписали и на повечето им седят в чекмеджетата.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

- Имаш ли грях?
- Да. Към много хора. Могъл съм да направя нещо спасително за тях, нещо много добро, помощ да им окажа, но не съм го направил. И то се плаща. Грешни сме, несъвършени. Така ще си отидем...



И след това, кое е важното, което казва, че не разбрах?

Така и никога не можах да разбера що е общественик и що е интелектуалец?

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
и аз понеже не зняех къде да си трясна клипчето, смятам да го фрасна тук за обобщение ...

Хубава си моя горо ...

nearvana

  • Гост
"- ... Трудно изтърпявам тази духовна нищета. Опростачването. Насъбрал съм яд, злоба, съжаление. Като сравнявам (нашата страна - б.а.) със света..., защо такава ни е съдбата се чудя. Такива калпазани излизаме! В ръцете ни е всичко, а не можем да го коландрим. "

и малко по-натам

" -Президентът обажда ли ти се?

- Обядвахме наскоро, покани ме. После изпроси предплата един разказ да му посветя. Аз го направих разказа и осигурих място за публикуване. Нека говорят каквото искат. Посвещавам на президента."


Ами Гоце с неговия електорат си е еманация на опростачването.  Да напомня, че журналист беше уволнен от телевизията защото говорил за някакви апартаменти на президента. Друг пък ги пребиваха с железни пръти...  Гоце даде амнистия на осъдения за трафик на хора и склоняване към проституция Цветелин Кънчев месец преди изборите и евророма (партийката на кънчев)  подкрепи гоце  >:(
Гоце ловеца!!!  >:(
Но великия интелектуалец това не го вижда ... той е : "Питаш ме как се чувствам. Представи си един човек в саваната на това опростачване на хората и замирането на духовността."

е хайде няма нужда ...  :D

тъжно четиво, мамка му!!! дано намери пътя си този човек...

а това, че писал 80 книги ... това повече ли е от работата на една медицинска сестра грижила се за 800 болни хора без да се среща с президента?
Имам особено мнение за писането ... по-скоро за публикуването. Писането е прекрасно нещо докато човек  разбира, че то има лична стойност и е среща със себе си.  Публикуването е друга бира ... пример: гони те депресията и причината е да кажем че не си в мир със света, че искаш да го задържиш в едно състояние а природата му е да се мени. Ти изказваш наистина майсторски твоя гняв и отчаяние така добре (напр Дебелянов) че успяваш да вкараш много читатели в същия порочен кръг. Наздраве, well done ...  това си е почти морален тормоз, weapon of mass destruction.
Дано се юрнете да спорите щото ми се ще да не е така ама сега така го мисля.

Не натискам за цензура а за малко по-несамовлюбено отношение към собствените писания или по-скоро за стойността им за другите ... 

някои прекрасни стихотворения предпочитам да не съм ги чел никога

но има и такива дето трябва да ги пишат всеки ден у вестника  :D

пример

Фиеста

И чашите бяха опразнени,
и бутилката - с гърло разбито,
и вратата беше заключена,
а леглото - широко открито.

И безбройни звезди от стъкло
ни предсказваха щастие в тая
като в приказка великолепна,
отдавна неметена стая.

И аз бях мъртвопиян
и с бумтящо от радост сърце,
а ти беше пияна и жива,
и гола в мойте ръце.

Жак Превер

*drink11* *drink11* *drink1* *drink3* *drink6* *drink2* *drink7* *drink1* *drink10* *drink11* *drink9* *drink11* *drink4* *drink3* *drink2* *drink6*
 *beer*
 :P
« Последна редакция: 12 Юли, 2010, 23:54:20 от nearvana »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Така и никога не можах да разбера що е общественик и що е интелектуалец?

Необходимо условие да си интелектуалец, е да си в Комитет Съзидание например. :D И да харесваш Гоце Първанов. Да предричаш (желаеш) например като Иван Гранитски следната коалиция: "...Гранитски очерта и политическото бъдеще на България. То ще се осъществи от нова коалиция, в която влизат Първанов и Бойко Борисов (защото и двамата са родолюбци), Атака (защото клеветите, че са безлични фашизоиди идват отново от „контрадезинформаторите”) и Коалиция ВМРО-„Лидер” (вероятно в нея по-важна е партията на Ковачки, която ще се грижи за финансирането на заверата)..."

Добре че ни се размина тази простотия.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
.....и да не крадат толкоз. Ни морал, ни нищо с това крадене. И днешните крадат. Крадат като луди! ....
- Извинявай, като казваш “крадат като луди”, на базата на какво го твърдиш? Не може така голословно да се хвърля обвинение!
- На наблюдения. Нима ти не виждаш? Краде се заради самата кражба. Безсрамие! Прави път - краде от пясъка. 50 милиона. Пълни дупки - а нищо не слага. Откраднал 200 милиона и те гледа в очите! Какво да правиш!

И това го казва депутат от БСП - най-крадливата партия. Като обядвал с Гоце дали са говорили за Марио Николов? Пълни боклуци. Че и разказ за президента написал :( Това им е политиката, да кажат че всички са маскари, защото тях вече всички ги разбраха. Ама какво крадат сегашните - имал наблюдения, без нищо конкретно. И изобщо нещо важно каза ли този "интелектуалец" в цялото интервю
Преди няколко дни гледах ТВ Европа - много злъчен коментар за "пернишкото мислене". Събрал Гоце високоплатените си "интелектуалци" и след продължително обсъждане бяха стигнали до изводи (не помня точно какво за безработицата), дето ще ти ги каже всеки случаен минувач (бяха използвали дума, синоним за прост човек, ама не я помня) в Перник.

trap

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 31
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
И това го казва депутат от БСП - най-крадливата партия. Като обядвал с Гоце дали са говорили за Марио Николов? Пълни боклуци. Че и разказ за президента написал :( Това им е политиката, да кажат че всички са маскари, защото тях вече всички ги разбраха. Ама какво крадат сегашните - имал наблюдения, без нищо конкретно. И изобщо нещо важно каза ли този "интелектуалец" в цялото интервю
Преди няколко дни гледах ТВ Европа - много злъчен коментар за "пернишкото мислене". Събрал Гоце високоплатените си "интелектуалци" и след продължително обсъждане бяха стигнали до изводи (не помня точно какво за безработицата), дето ще ти ги каже всеки случаен минувач (бяха използвали дума, синоним за прост човек, ама не я помня) в Перник.
Партиите да крадат? Крадат хората, а дали са членове на партии и на кои партии е въпрос на техния избор. Интересно ми е обаче защо след като са такива отново и отново ги избираме едни и същи.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Трап, крадат хората, особено когато това се толерира от управляващите партии. Ти можеш ли да ми дадеш пример за някой гербер-крадец и ББ още да го държи в партията и да го закриля. Аз мога да ти дам много примери за предишните управляващи. Мой роднина преди време писа писмо до ББ за едни кражби и "феодални старчета" - отговорът беше бърз и много ефективен. И защо да ги избираме едни и същи - мисля, че сега половината са нови.
Всички новини започват с европейския доклад - най-положителния досега с подчертаване на силната политическа воля на новото правителство да се справи с проблемите.
Не съм член на ГЕРБ и не се съмнявам, че и там са влезли хора с цел лична изгода, но засега си мисля, че ББ не би се церемонил с тях и сега никой не се чувства недосегаем.

trap

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 31
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Искаш примери, изчакай 4г. и примерите ще са налични. Съжалявам, че съм скептик, но да слушаш доклади и да не гледаш с очите си е доста наивно. По тази логика БСП, НДСВ, СДС и др. трябва златен медал да им дадат, че с такива доклади са ни вкарали в ЕС и НАТО.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Е, не смятай, че аз съм непоправим оптимист. Напротив, по скоро съм песимстично настроен, защото колкото и в момента да ми е симпатичен ББ, няма да успее да махне огромната маса ояли се чиновници-паразити, гледащи само личната си изгода. И ще изчакам още 3 години да видим какво ще окрадат тези. Но освен да плюеме по всичко и всички имаш ли някакво конструктивно предложение. Ако дойдат предсрочни избори за кого да гласуваме - предложи по-добър вариант. Или никога няма да се оправим и най-добре да се обесим, за да не се мъчим?
Аз обаче мога да ти дам примери за положителни неща от последната година - борбата с престъпността, проблем номер 1 според мен, е на коренно различно ниво от преди, Марио Николов ще прекара доста време в затвора както и много други. Здравната реформа е суперналожителна. Съкращения на много излишни разходи - самолети, посолства (30 броя!), агенции и т.н. Надявам се в следващите години да променят закона за изборите и да не могат стотици хиляди хора, живеещи близо до България, но не можещи да говорят български, не знаещи кой е президента и премиера на държавата да ми определят бъдещето.Та аз не само слушам доклади, но и гледам с очите си. Ти като гледаш какво виждаш? Или виждаш кражбите в бъдещето. Е аз не съм Ванга, не знам. Може и да съм пропуснал нещо вече случило се (съвсем нормално, днес например плувахме и играхме бридж с приятели и не съм гледал никакви новини) и се надявам да ми го кажеш. Пак казвам, предложи някакво конкретно решение, а не "всички са маскари", както казва известният герой на Алеко Константинов.

Scyther

  • Гост
Пак съм на шестата бира и ме мъчат едни вълни. Събрах смелост да се изповядам и аз в тази виртуална изповедалня.

Всяка партия е съвкупност от разни хора, видими и невидими, знайни и незнайни, минаващи и заминаващи, изгряващи и залязващи с някакви частично общи интереси. Всички партии имат програми и идеи, и всички "работят за благото на обществото" (по старо му - народа), къде хранейки се, къде и крадейки от благата на обществото. Такова поведение и съжителство биолозите го определят като паразитизъм, политиците го дефинират като демокрация, а народа като шуробаджанащина. Най-лошото е, че обществото, което ужким има правото на избор, е винаги виновно за собствените си страдания, които всъщност са следствие от споменатия паразитизъм. В перфектното общество се предполага, че демокрацията функционира перфектно и депутатите, министрите, премиера, и президента са слуги на обществото. В този смисъл не става дума за паразитизъм, а за симбиоза. Да, ама не. Практиката е съвсем друга. Въпросните законотворци, управляващи и властимащи не само не слугуват, а преди всичко цоцат, без дори да се правят на скромни. Лимузини, костюми, коктейли, командировки, рушвети, самолети, вертолети и т.н., всичко в името на "слугуването на обществото". Но и за негова сметка. Не казвам, че това е само тук в България. Навсякъде е така. Разликата е, че в развитите общества, медиите са предимно независими, обществото се интересува от това колко кръв му пускат, къде и за какво отива, и по този начин се осигурява един приличен контрол над паразитите, което рефлектира в по-добър стандарт за цоцаните. Но  *valcho* си е  *valcho**sheep* си е  *sheep*.
Нека да се върна на онзи момент, в който се изтвърдих, че обществото има избор само наужким. Според уикипедията, като форма на държавно устройство, при демокрацията обикновените граждани могат да участват пряко във вземането на решения. По-нататък нещата се разводняват във видове и подвидове демокрации. Нека да видим обаче как точно обикновените граждани могат да участват пряко във вземането на решения, чрез отговорите на следните въпроси:
Кой определя и реди листите на всяка партия? Обикновените граждани?
Кой определя, назначава и уволнява министри? Обикновените граждани?
Кой издига кандидат президенти? Обикновените граждани?
Ми за какъв избор, за какво пряко участие във взимането на решения и за каква демокрация говорим изобщо!? Утопия някаква, целяща да залъже овцете, че имат някакво право на избор, не за друго, ами след като се окъкат поредните "избраници", следващият да каже "Вие ги избрахте, налЕ? Е сега ще търпите!"...

Дойде време и да кажа нещо конструктивно, че да завърша утопичната картинка, която рисувам.
Перфектното управление, според мен, е повече професионализъм и колкото се може по-малко политика в управлението. С други думи, управлението като цяло трябва да се извършва не от партии, а от експертни правителства. Не може да има ляво или дясно решение на проблема със здравеопазването или профилактиката. Нито пък ляво или дясно решение на въпроса за безплатното образование, което в едно цивилизовано общество трябва да бъде абсолютно безплатно. Една страна не може да бъде цивилизована, ако в нейния бюджет има заделени повече средства за въоръжаване, вместо за образование и здраве. Леви и десни мнения по този въпрос няма.
Управляващите трябва да са отлично възнаградени, но и да подлежат на непрекъснати тестове за компетентност, както и кандидатите за такива. Даде ли някой кандидат по-добри резултати, автоматично става управляващ, докато не се появи по-добър. Такива правила ще дадат стимул за професионализъм, ще изцеждат най-доброто от управляващите и ще бъде наистина за благото на обществото. Инак си остава шуробаджанащина, както ще да излъскваме и дефинираме терминологията.

Колко много текст, за да кажа, че съм фен на "Всичките са маскари!"  *drink5*
« Последна редакция: 22 Юли, 2010, 02:08:02 от Scyther »

trap

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 31
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Докато се реша да пиша - защото много сложни въпроси ми задаваш и гледам Scyther ме изпреварил и начертал една доста утопична картинка. И като песимист изобщо не мога да проумея как може да се случи. Не защото не трябва да е така, а защото критериите ще ги пишат хората на които трябва да им изстинат местата  ;)
На въпроса за кого ще гласуваме има доста прозаичен отговор  - за тези който се кандидатират. А като казвам да гледаш имам предвид да избягваш новинарските емисии и големите заглавия в пресата. М.Николков може и да отиде на топло, но ми е любопитно, колко от другите широко рекламирани акции ще завършат с присъди и за какво (за чувам, че повечето вече са ги пуснали даже). А за всички останали съкращения на разходите, които се прокламират няма да коментирам защото фискалния резерв е изяден, а и до сега няма обяснение от правителството защо (не знам от какво ги е страх да кажат какво наистина става). Така, че за сега си оставам в групата на песимистите и колкото и да ми е симпатичен ББ ми се струва, че е попаднал сам в собствения си казан, а за съжаление той е пълен с вряла вода. На всичкото от горе той май е решил, че е добра идея да ни полее с нея (а може би това заслужаваме).