Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

ДОНЧО, сине ЦОНЧЕВ, ПРИЯТЕЛЮ, ТЪЖНО, ама и ГНЕВНО ми е на ДУШАТА за ТЕБЕ

<< < (2/4) > >>

elissa:
и аз понеже не зняех къде да си трясна клипчето, смятам да го фрасна тук за обобщение ...

Хубава си моя горо ...

nearvana:
"- ... Трудно изтърпявам тази духовна нищета. Опростачването. Насъбрал съм яд, злоба, съжаление. Като сравнявам (нашата страна - б.а.) със света..., защо такава ни е съдбата се чудя. Такива калпазани излизаме! В ръцете ни е всичко, а не можем да го коландрим. "

и малко по-натам

" -Президентът обажда ли ти се?

- Обядвахме наскоро, покани ме. После изпроси предплата един разказ да му посветя. Аз го направих разказа и осигурих място за публикуване. Нека говорят каквото искат. Посвещавам на президента."


Ами Гоце с неговия електорат си е еманация на опростачването.  Да напомня, че журналист беше уволнен от телевизията защото говорил за някакви апартаменти на президента. Друг пък ги пребиваха с железни пръти...  Гоце даде амнистия на осъдения за трафик на хора и склоняване към проституция Цветелин Кънчев месец преди изборите и евророма (партийката на кънчев)  подкрепи гоце  >:(
Гоце ловеца!!!  >:(
Но великия интелектуалец това не го вижда ... той е : "Питаш ме как се чувствам. Представи си един човек в саваната на това опростачване на хората и замирането на духовността."

е хайде няма нужда ...  :D

тъжно четиво, мамка му!!! дано намери пътя си този човек...

а това, че писал 80 книги ... това повече ли е от работата на една медицинска сестра грижила се за 800 болни хора без да се среща с президента?
Имам особено мнение за писането ... по-скоро за публикуването. Писането е прекрасно нещо докато човек  разбира, че то има лична стойност и е среща със себе си.  Публикуването е друга бира ... пример: гони те депресията и причината е да кажем че не си в мир със света, че искаш да го задържиш в едно състояние а природата му е да се мени. Ти изказваш наистина майсторски твоя гняв и отчаяние така добре (напр Дебелянов) че успяваш да вкараш много читатели в същия порочен кръг. Наздраве, well done ...  това си е почти морален тормоз, weapon of mass destruction.
Дано се юрнете да спорите щото ми се ще да не е така ама сега така го мисля.

Не натискам за цензура а за малко по-несамовлюбено отношение към собствените писания или по-скоро за стойността им за другите ... 

някои прекрасни стихотворения предпочитам да не съм ги чел никога

но има и такива дето трябва да ги пишат всеки ден у вестника  :D

пример

Фиеста

И чашите бяха опразнени,
и бутилката - с гърло разбито,
и вратата беше заключена,
а леглото - широко открито.

И безбройни звезди от стъкло
ни предсказваха щастие в тая
като в приказка великолепна,
отдавна неметена стая.

И аз бях мъртвопиян
и с бумтящо от радост сърце,
а ти беше пияна и жива,
и гола в мойте ръце.

Жак Превер

*drink11* *drink11* *drink1* *drink3* *drink6* *drink2* *drink7* *drink1* *drink10* *drink11* *drink9* *drink11* *drink4* *drink3* *drink2* *drink6*
 *beer*
 :P

dodo2:

--- Цитат на: Muza в 10 Юли, 2010, 23:11:30 ---Така и никога не можах да разбера що е общественик и що е интелектуалец?

--- Край на цитат ---

Необходимо условие да си интелектуалец, е да си в Комитет Съзидание например. :D И да харесваш Гоце Първанов. Да предричаш (желаеш) например като Иван Гранитски следната коалиция: "...Гранитски очерта и политическото бъдеще на България. То ще се осъществи от нова коалиция, в която влизат Първанов и Бойко Борисов (защото и двамата са родолюбци), Атака (защото клеветите, че са безлични фашизоиди идват отново от „контрадезинформаторите”) и Коалиция ВМРО-„Лидер” (вероятно в нея по-важна е партията на Ковачки, която ще се грижи за финансирането на заверата)..."

Добре че ни се размина тази простотия.

Jim:
.....и да не крадат толкоз. Ни морал, ни нищо с това крадене. И днешните крадат. Крадат като луди! ....
- Извинявай, като казваш “крадат като луди”, на базата на какво го твърдиш? Не може така голословно да се хвърля обвинение!
- На наблюдения. Нима ти не виждаш? Краде се заради самата кражба. Безсрамие! Прави път - краде от пясъка. 50 милиона. Пълни дупки - а нищо не слага. Откраднал 200 милиона и те гледа в очите! Какво да правиш!
И това го казва депутат от БСП - най-крадливата партия. Като обядвал с Гоце дали са говорили за Марио Николов? Пълни боклуци. Че и разказ за президента написал :( Това им е политиката, да кажат че всички са маскари, защото тях вече всички ги разбраха. Ама какво крадат сегашните - имал наблюдения, без нищо конкретно. И изобщо нещо важно каза ли този "интелектуалец" в цялото интервю
Преди няколко дни гледах ТВ Европа - много злъчен коментар за "пернишкото мислене". Събрал Гоце високоплатените си "интелектуалци" и след продължително обсъждане бяха стигнали до изводи (не помня точно какво за безработицата), дето ще ти ги каже всеки случаен минувач (бяха използвали дума, синоним за прост човек, ама не я помня) в Перник.

trap:

--- Цитат на: Jim в 20 Юли, 2010, 22:41:57 ---И това го казва депутат от БСП - най-крадливата партия. Като обядвал с Гоце дали са говорили за Марио Николов? Пълни боклуци. Че и разказ за президента написал :( Това им е политиката, да кажат че всички са маскари, защото тях вече всички ги разбраха. Ама какво крадат сегашните - имал наблюдения, без нищо конкретно. И изобщо нещо важно каза ли този "интелектуалец" в цялото интервю
Преди няколко дни гледах ТВ Европа - много злъчен коментар за "пернишкото мислене". Събрал Гоце високоплатените си "интелектуалци" и след продължително обсъждане бяха стигнали до изводи (не помня точно какво за безработицата), дето ще ти ги каже всеки случаен минувач (бяха използвали дума, синоним за прост човек, ама не я помня) в Перник.

--- Край на цитат ---
Партиите да крадат? Крадат хората, а дали са членове на партии и на кои партии е въпрос на техния избор. Интересно ми е обаче защо след като са такива отново и отново ги избираме едни и същи.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия