Автор Тема: Политика  (Прочетена 278332 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1020 -: 15 Февруари, 2013, 22:37:44 »
0
Уф,додо как можа да го напишеш това,направо ми стана лошо.  :o  :(

 *drink1*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1021 -: 15 Февруари, 2013, 23:28:37 »
0

Копи/ пейст от нЕкъде ...  :D *flower1*

Копи-пестът е вреден.  *rofl*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1022 -: 15 Февруари, 2013, 23:53:58 »
0
Другарката Цола Драгойчева е неповторима! Жалко че я баннаха, най-беше забавно, че дълго време се подвизаваше под статиите в сайта на БСП...

 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1023 -: 15 Февруари, 2013, 23:57:10 »
0
Не разчитате правилно посланията, които аз и политбюро отправяме към широките народни маси. Ние сме решително против това разсипничество и разглезване на нацията. Ето питам ви аз – щяхте ли да давате два пъти месечно по 200 лева за храна, ако все още съществуваха добрите стари търговски обекти от веригите „Наркооп”, „Селкооп”, „Нармаг” и „Детмаг”? За какво щяхте да дадете тази крупна сума, ако по магазините имаше само посочените в предишния ми постинг продукти? Ето как Партията се грижеше за спестяванията на гражданите, другарю! И вместо да се тъпчете като тлъст империалистически американец, да дебелеете и да източвате здравеопазването с ненужни инфаркти и инсулти, щяхте да сте в перфектна форма и дори бихте имали стимул да ходите по планини и ливади за допълване на менюто с диви плодове според сезона – джанки, афъски, шипки и други, дугарю! Ура, другари и другарки! Да живее БКП!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1024 -: 16 Февруари, 2013, 09:07:14 »
0
С таксата дъжд тази година за сефте ще се дере и дребният бизнес. Тя е начислена в януарските сметки и е за миналата година. Оказва се, че въпросната наредба на регулатора е още от 2005 г., но тя се прилага поетапно. Първи са започнали да плащат за капките от небето големите предприятия. Сега налогът влезе във фактурите и на малките фирми. А изчисленията се правят върху така наречената непромокаема площ на сградите. Още миналата година търговците са били задължени да декларират пред водните дружества тези площи, каза шефът на ВиК-Враца Ангел Престойски. От бизнеса пък се чудят кога ще почнат да плащат и за мръсния въздух. Засега такса дъжд гражданите няма да плащат. Тя е въведена само за бизнеса.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1025 -: 16 Февруари, 2013, 21:20:29 »
0
По време за конгреса си, който очаквано бе за сплотяване на редиците преди парламентарните избори, лидерът на БСП Сергей Станишев обяви партията си за "последния рубеж срещу ГЕРБ“. "Както през 1940 г. Англия е била единствената, изправила се срещу Хитлер, днес ние сме последният рубеж, последната защитна линия срещу ГЕРБ, зад нас е България“, заяви Станишев, преди да очертае предизборните си ангажименти към гражданите.

Нема се пуашите *whiskey*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1026 -: 17 Февруари, 2013, 08:25:25 »
0
Абе майтапим се със СС, ама ако вземе, че обере наказателния вот, което почва да ми се струва все по-вероятно, няма да ни е толкова смешно.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1027 -: 19 Февруари, 2013, 14:39:08 »
0

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1028 -: 24 Февруари, 2013, 11:01:30 »
0

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1029 -: 25 Февруари, 2013, 01:40:59 »
0
Ето още малко инфо за протестиращите:

Лидер на протеста в София се оказа член на партия “Българска левица”
http://globusnews.net/2013/69815

http://globusnews.net/2013/69815

Много, много притеснително...
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1030 -: 25 Февруари, 2013, 02:51:36 »
0
.. и лидер на Националното движение “Русофили”. Но при революционна обстановка ала 1917, какви да са хората?

Проблемът е, че ако нямаше казус ЯЕЦ Белене или публикувания в сайта на парламента документ с подслушаните разговори на енергийната мафия (май никой не го прочете, а медиите го "пропуснаха"), нямаше да има нищо от това, което 1 седмица дават по телевизора. Т.е. освен русофили, в случая са повече диверсанти. Много професионално запалиха искрата, така че пролетариатът да излезе по улиците...

*rofl*


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1031 -: 25 Февруари, 2013, 04:04:01 »
0
Додич, документа (този в .pdf file) си играх да го чета много подробно, бая дълъг си беше. Наистина интересното е, че никой не гръмна по медиите за него, а това може би е материал за най-сериозният скандал, който поне аз съм виждал в БГ. Няколко основни неща ми идват наум по въпроса:

- защо чак сега се показва, защо ГЕРБ не го пуснаха преди референдума поне, едва ли тези СРС данни са от миналата седмица?

- защо медиите не му отделиха необходимото внимание, май и Бивол не коментира, както се скъсаха да коментират заменки и строителство по Черноморието с най-големи подробности, а те са peanuts в сравнение с този документ

- Иво Инджев нищо не спомена за него (мога тук евентуално да приема, че той постоянно е писал за тези работи и за него не са нищо ново, но все пак това си е доказателство, как така го пропусна)?

- Делян Добрев го коментира по БТВ (гледах линка на Регата с интервюто), ама той си е от ГЕРБ и няма как да обясни обективно защо сега се пуска този компромат - може би в отговор на досието Буда (вие имате какво да извадите, ама и ние имаме неща).

Доста е объркващо - дали лумпените по протестите са пуснати от противниците на ББ (ако са противници изобщо) или той сам си ги е вкарал, за да си помислят всички, че са вкарани с-у него? Разбирам да викат по улиците, ама ги вкараха в националната ТВ, с което им дават някаква легитимност. Мина ми през акъла, че може да го са го направили нарочно за да плашат народа с какво би станало ако се подведат по протестите, ама едва ли е това, масата се отъждествява с тях.

Дали ББ играе с американците или пък е "двоен агент", подава си оставката в един момент и си казва "Берекет версин, изкарах достатъчно (пари)"?

Или пък е много по-просто - сценаристите и режисьорите са пуснали кучетата да се ръфат едно друго или пък се ръфат само за пред народа?

Абе прекалено е сложен пъзела за мен, та се опитвам да си го опростя, зад наглед сложните неща стоят винаги доста елементарни причини. Едно е сигурно, че ББ няма капацитета да измисли такива сложни схеми, или някой ги мисли в негова полза или са измислени с-у него.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1032 -: 25 Февруари, 2013, 05:18:45 »
0

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1033 -: 25 Февруари, 2013, 07:35:12 »
0


Или пък е много по-просто - сценаристите и режисьорите са пуснали кучетата да се ръфат едно друго или пък се ръфат само за пред народа?

Едно е сигурно, че ББ няма капацитета да измисли такива сложни схеми, или някой ги мисли в негова полза или са измислени с-у него.
А дали е имал нужда изобщо Борисов от тоя бунт?
Хипотетично да! Стадото няма овчар. Стадото прави бунт срещу овчарите. Но мисля, че стадото рано или късно ще поиска НОВИ овчари. Щото е свикнало да си има овчар.  И новия стар овчар с доказан талант на добър овчар би се завърнал на бял кон, мачкайки всичките си врази в ползу народу...........с подкрепата на американци и израелци. Просто си разсъждавам на глас. Ама аз съм си черногледец.......
Ас съм българче.......

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1034 -: 25 Февруари, 2013, 12:14:22 »
0
Стадото не може без овчар. Но този овчар би трябвало да е с грижата на добър стопанин, юридически казано ;)
Как ги виждам аз? Стадото си има няколко овчаря. Даже и фамилията на някои съвпада. И всичко е разделено. Единия овчар стриже стадото от средата на гърба към главата, другия към опашката. Третия овчар дои едното виме, четвъртия другото виме. Обаче овчарите стават все повече, все по-нагли, все по-мързелите, все по-гладни. Мързи ги да хранят добре стадото и само го стрижат и доят. Ако някой овчар иска да стриже или да дои повече от полагаемото, засегнатия овчар вади компромати, флашки, СРС-та. Тъй като няма читав овчар, другия си  му го връща по същия начин. Стадото е едно, все по-гладно и мършаво, овчарите все повече и по-гладни. Последния овчар обеща да разследва предните главни овчари за заменки, комисиони и т.н. Но пък като видя, че точно това си е чиста далавера, много бързо забрави обещанието и започна да стриже по същия начин - до кокал.....и стадото го заболя и взе да блее жално.
Който и овчар да дойде, ще му е почти невъзможно да изкорени мързела на номенклатурата. Защото тя е една и съща, независимо от овчаря. Тя смята, че този начин на живот и е даден Свише и не може да търпи промени. Тя е като паразит, като кърлеж върху стадото. И си смуче, с малки суми, но редовно......
Филма започна, Mission impossible 5