Автор Тема: Политика  (Прочетена 278785 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #390 -: 27 Януари, 2011, 14:37:33 »
0
И министерският съвет никак не са добре - 18 човека с 23 деца.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #391 -: 27 Януари, 2011, 15:10:08 »
0
Джим, не е най-важния критерий това кой политик колко деца имал. Демографският проблем няма да се оправи с личен пример. Софиянски има три дъщери. Трябва ли да гласуваме за него поради тази причина? Демографският проблем е много тежък и положението може да се подобри с цялостна стратегия в много области. Задача, която е трудоемка и изисква разбиране на много неща. Не съм видял нито една партия досега да предложи такава, още по-малко да я приложи, когато е в управлението.


Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #392 -: 28 Януари, 2011, 12:19:26 »
0
И твоите хора чакат държавна стратегия за да се оженят и да имат деца? Аз някак си успях да отгледам децата и без стратегия. Въпрос на личен приоритет. А и не е лесно да се измисли стратегия, стимулираща раждаемостта само на българите. Ако дават повече пари (детски) това ще стимулира циганите. Предполагам и ти имаш много приятели без финансови проблеми, но с 1 дете. Ако намалят данъците на многодетните, всички ще си прехвърлят фирмите на името на Асан с десетте деца. Освен това, което съм написал в предишния пост, нищо друго няма да помогне, поне така мисля.
Няма да гласувам за Софиянски разбира се. Но говоря не само за политици, ами за всяка държавна работа. Кандидатстваш за главен архитект, ВИАС, български и деца. Ако имаш едно, а има кандидат с 2 автоматично отпадаш. Не е много справедливо, но проблема е твърде сериозен. И ако всички знаят, че кариерата им зависи от броя на децата, това ще им е приоритет.
Девойките от твоята партия изглежда симпатични, младежите също не са някакви изроди. За да нямат деца имат разбиране за живота, коренно различно от моето.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #393 -: 28 Януари, 2011, 14:28:16 »
0
Не може да генерализираш, защото не знаеш какви са причините някой да няма деца. Може да се дължи и на здравословни причини. Още по-малко да слагаш такъв вид ценз.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #394 -: 28 Януари, 2011, 17:34:25 »
0
Помагайте с френския:
http://www.segabg.com/fixed/Rapport_d_expertise.pdf

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #395 -: 29 Януари, 2011, 03:17:28 »
0
Ако на тази лаборатория и изпратят откъс от Междузвездни войни с въпрос за становище "има ли извънземни" и поради тяхното становище "няма следи от манипулация, образът е гладък, не може да се открият намеси или монтаж" - следва да заключим, че има извънземни?

При нашите записи след като има две противоположни твърдения ("има вмешателство" - "няма вмешателство") единственият начин да се докаже първото е, ако някой от участниците извади собствен запис (ех, да бяха по-съобразителни и да си бяха записвали всички разговори - повечето телефони го позволяват) от който са използвани части или са изрязани части за да се получат тиражираните. А пък другата страна и да се надриска от напъни не може да докаже, че са автентични - в днешно време може да се прави всичко да изглежда истинско. Когато целта е сриване на правителството, логично е да се предположи, че е подходено професионално и всичко е изпипано (ако е манипулация). (Така например сигурно е че пуснатите записи са с абсолютно същата дължина, както отчетените от оператора, трябва да са много прости манипулаторите ако не са ги нагласили по дължина.)

Затова и не трябва да се приемат записи да са доказателство в съда - ако интересът е над определена сума или наказанието е над определен размер - никой няма да тръгне да прави колажи, за да обвини Хасан, че му е обрал бакалията, но за свалане на павителство такива фантастики могат да се съчинят без проблем.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #396 -: 29 Януари, 2011, 11:02:29 »
0
В този смисъл дори СРСтата сега не могат да послужат за осъдителна присъда, ако няма и други доказателства. ББ и ЦЦ напъват да правят специализиран съд, в който СРСтата сами, без други доказателства, да служат за осъдителни присъди. Ето как бумерангът се върна при тях още преди да са го хвърлили.

Колкото до експертизата на французите, четох, че те са правили съдебна експертиза за производствена авария с 30 убити и 2000 ранени. Определено са били в обществения фокус. Пък и като я сравнявам с излязлото от НИКК към МВР...

ББ според мен е в ситуация на цугцванг. Най-лошото за него е, че се разрушава образът му на борец за справедливост, който успя да си изгради не без помощта на медиите.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #397 -: 29 Януари, 2011, 14:53:51 »
0
Какво коментирате бе сладури, френския линк ли? Какво казват там? Че ББ е за затвора, след като иска някакъв футболист да запази мястото си. То това си е направо за доживотен затвор, ясно. Ама дайте нещо друго за разнообразие.
Не може да генерализираш, защото не знаеш какви са причините някой да няма деца. Може да се дължи и на здравословни причини. Още по-малко да слагаш такъв вид ценз.
Предполагам, че Трайчо Трайков или жена му може да имат здравословни причини да нямат деца. Но за Сергей Игнатов, екоминистърката и твоите хора дали са това причините. Слагането на такъв "ценз" по принцип е неправилно, хората трябва да се оценяват по личните им качества. Аз не съм по умен от Додо, въпреки че може би имам повече деца. За съжаление ситуацията е критична - ако живееш в София, Варна, това не се вижда, но в останалата част на Б-я осезаемо се усеща. Твоите хора сигурно имат някаква стратегия, състояща се от лозунги и празни общи приказки, от която няма никаква практическа полза. Не че ГЕРБ правят нещо по въпроса. Дай конкретно предложение за насърчаване на раждаемостта само при българите.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #398 -: 29 Януари, 2011, 17:20:08 »
0
Дай конкретно предложение за насърчаване на раждаемостта само при българите.
Аз мога :)
1000 лева награда за първо дете, 2000 лева награда за второ, 5000 лева награда за трето дете;
за четвърто и нагоре деца - глоба 5000 лева, ако няма пари - обществено полезна работа 1 година.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #399 -: 29 Януари, 2011, 17:26:36 »
0
хехе, мангасарян да му търсиш пари или да го гониш за работа - загубена кауза *drink5*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #400 -: 29 Януари, 2011, 17:56:41 »
+1
Не съм политик, за давам рецепти, но при всички положения трябва цялостна концепция как да се действа по въпроса. Трябва да се анализира на какво се дължи отрицателния прираст и оттам да се набележи комплекс от мерки. Основните проблеми са ниска раждаемост, висока детска смъртност, емиграция. При циганите няма емиграция, а раждаемостта е висока, което е характерно е за нискообразовани общности - при тях се "омъжват" и раждат на по 13-14 години... Ето ги в общи линии проблемите. Решения? За българите е необходима по-добра жизнена среда, което включва както икономика, околна среда, здравеопазване (вкл. ин витро програми), политика за подпомагане за първо жилище. За циганите - по-добро образование... Смея да твърдя, че една образована циганка (има такива, макар и малко), не иска нещо по-различно от една българка и никога няма да народи 10 чавета :D Като за начало да се почне с по-простички неща, но наистина е нужна цялостна концепция, която изисква да се впрегне обществената енергия и воля. Колкото повече време минава, толкова по-лошо става положението.

ето поредната статия за това какво ни чака:
2030: 15,7 процента мюсюлмани в България
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=8210&sectionid=hotnews&id=0000137


Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #401 -: 29 Януари, 2011, 22:12:20 »
-2
Мизерни ми сривлогари, разбрах, че има доста като вас. Гащници от висока класа.
http://banks.dir.bg/2011/01/29/news7887542.html
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #402 -: 29 Януари, 2011, 22:15:34 »
0
Аз мога :)
1000 лева награда за първо дете, 2000 лева награда за второ, 5000 лева награда за трето дете;
за четвърто и нагоре деца - глоба 5000 лева, ако няма пари - обществено полезна работа 1 година.
Това предложение отначало ми се стори глупаво, но с известни промени може и да стане за циганите. За първо дете - 10 000 лв., но само ако жената се съгласи на лекарска намеса да няма повече деца. За второ - 5 000лв., но пак с такова съгласие.
Гоголчо, още като прочетох "...трябва цялостна концепция...", "трябва да се анализира..." ми стана ясно по-нататък. Българите имат достатъчно добра жизнена среда и имоти за да имат повече деца. Но не искат. Имат по-приятни начини да си прекарват времето. В Германия имат същия проблем, въпреки че е много богата и уредена страна. И в другите бели страни е идентично. Казвал съм го - половината от богатите ми приятели са с 1 дете, при условие че имат всичко и не е проблем да имат 5 деца. Виж твоите приятели, тези с 1 дете на улицата ли живеят, пари ли нямат... Затова българите с повече деца трябва да имат големи привилегии (дори и не съвсем справедливи), превишаващи проблемите с раждането и отглеждането на дете.
Хубава статия. Явно проблемът е най-сериозен при руснаците, но те никога не са ценили човешкия живот. Затова сега най-бързо изчезват. И ако в близките 2-3 години не се справят с уахабитите, няма да се справят изобщо.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #403 -: 29 Януари, 2011, 22:22:51 »
0
Собственик, повиши ми настроението, благодаря. Значи кризата свърши, всичко е наред и предполагам лихвите по влоговете ще паднат чувствително. Ще проверя в понеделник...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #404 -: 29 Януари, 2011, 22:48:20 »
0
Джим, какво предлагаш? Как ще убедиш българите да имат повече деца, а циганите - по-малко?