Автор Тема: Политика  (Прочетена 283113 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #570 -: 22 Февруари, 2011, 15:32:43 »
0
Руслото на градивното. В момента ни занимават с всякакви дивотии, а съществените неща остават някъде на заден план. Не може темата на държавата да са милиционерски изпълнения тип лягай на земята, понежи си абсолютен престъпник. Нито пък смятам, че трябва да се слуша почти безконтролно или да се създават безсмислени структури с наименование БОРКОР, без ясно разписани правомощия. Буров е живял отдавна, ама оттогава малко неща са се променили. Муза съвсем вярно е уловила най-важното в горния си пост.

Колкото до арабските страни, там да се чудиш кое зло е по-малкото: ислямисти vs. диктаторски режими. Егати избора... Може би второто. Нещо идеята за спонтанни бунтове обаче не ми се връзва - такова ми е усещането.


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #571 -: 22 Февруари, 2011, 19:24:24 »
0
И като става въпрос за градивното, ето нещо, за което се говори от доста време, но почти не е мръднало от кота нула:

Електронни услуги се отлагат поради липса на пари
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/02/22/1048373_elektronni_uslugi_se_otlagat_poradi_lipsa_na_pari/

Цитат
"За реализирането на електронните услуги ще са необходими допълнителни средства, които не са предвидени в бюджетите на организациите", пише в правителственото съобщение.




Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #572 -: 24 Февруари, 2011, 00:14:57 »
0
От Буров много неща са се променили. Само за последните 20 години има големи промени (особено в технологиите), да не говорим за 100г. И в поста си Муза отбелязва някои от разликите. Започнах да чета и много бързо ми стана безинтересно. Чуждите инвеститори нямало да дойдат, ако ние сме диваци и варвари, гениално, Айнщайн ряпа да яде. Откри топлата вода. Между другото - не съм убеден, че инвеститорите задължително търсят българи за съдружници, напротив. И останалите мисли са по принцип правилни, но се знаят от всеки нормален човек. И не предлагат никакво решение. Нито как Маргина, Мургина, Масларова и т.н. да влязат в затвора, нито как циганите да спрат да крадат, нито нещо за корупция, нито нищо. Както и да е, не съм прочел всичко - копирай най-градивните мисли да разбера за какво става дума.
За градивното - ами аз в цялата тема се стремя да покажа, че държавата прави стъпки в правилна посока. Докато твоите постове "доказват", че всяко нещо е лошо. Е има и градивно, но далеч от реалността - "трябва всички да си променим мисленето".
Да, занимават ни с дивотии. Дали 250 000 евро за флашките. Сега са дали и още, за да може да докажат скритите доходи (150 х.лв.) на тъста на ЦЦ. Ти би ли дал половин милион лева за флашките, ако си ги изкарал с честен труд.
Я кажи повече за електронните услуги. Аз си плащам всички сметки през интернет без водата, ежемесечни осигуровки, ДДС и др. Е, бих искал да включа и водата, ама някак си се примирявам, при условие че най-близката каса ми е на 20-30 секунди път. И да отбележа, това не е заслуга на сегашното правителство. Могат да се правят справки от и-кадастър (АВ), от бази с данни на МВР. Вчера гледах С.Дянков - беше на някакъв форум за ел.услуги. Но не разбрах за какво става дума.

Нещо от днес, цитат: В същото време либийският заместник-министър на външните работи Халед Каим заплаши, че Ал Кайда била установила в източния град Дерна ислямски емират начело с бившия затворник от Гуантанамо Абделкарим ал Хасади. Министърът информирал за това посланици от страните на Европейския съюз, съобщи Франс прес. Той предупредил, че Ал Кайда предвиждала "талибански сценарий" за Либия.
"Те разполагат с радиостанция на къси вълни и започват да налагат бурката", казал също Каим, добавяйки, че ислямистите екзекутирали хора, които отказвали да им се подчинят
. Нещата не вървят на добре. Тоя Додо ще вземе да познае за предстоящия апокалипсис.Е
Нещо ми е криво - баси тъпите мачове, особено Марс - МанЮн.  *scare*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #573 -: 24 Февруари, 2011, 01:20:13 »
0
Най-добрите електронни услуги според мен са (или бяха) тези на ТР. Ама нещо сървърите им сдават напоследък. Обясненията са, че нямали средства. Е, да ама точно ТР има собствени приходи от такси към 50 милиона. Обаче тези пари не остават всички в ТР, а по-голямата част отиват в общия кюп. Работата му се скофти бая, откакто ГЕРБ дойдоха на власт. Преди регистрация на дружество ставаше за 1-2 дена, а сега може и месец да откара... Имаш ли коментар защо се получи така?

Защо смятам, че ТР е добър (все още, въпреки написаното по-горе)?  Защото може да прегледаш цялото досие на дадено дружество с няколко цъквания на мишката и да си направиш изводи с кого ти предстои да сключиш сделка. Вярно е, че има доста лични данни, но според мен това си е в реда на нещата - ти ставаш публична личност в момента, в който решаваш да се занимаваш с бизнес. Сега ГЕРБ решават да премахнат публичността. Аз съм против, за теб не знам. Дали не го правят, защото могат да им "лъснат" дирниците :)
Ето аргументи против: http://static.aip-bg.org/stanovishta/2010/11_17_ztr.pdf

...

Не всяко нещо, направено от сегашното управление, е лошо. Има и хубави неща. В това е правителство е един от най-добрите министри за последните 20 години - Плевнелиев. Което обаче не значи, че цялостното управление е добро. По-скоро Плевнелиев е изключението, което потвърждава правилото.

...

С Цецо не ми занивамава повече - за мен той е изключително некомпетентен човек, непознаващ дори законите, по които работи. Само да попитам какво става с обвинителния акт на Алексей - кога ще го внасят в съда?

...

За Олимпик-МанЮ си прав. Май другият е бил по-интересен. *drinks*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #574 -: 24 Февруари, 2011, 01:37:47 »
0
Ето още едно нещо, което ми харесва - т.нар. финансов борд.

...

И веднага обаче задавам провокативен въпрос :): кога ББ е прав - когато уволнява шефа на Техноекспортстрой, затова, че си прави PR с пращането на самолет до Либия, или когато няколко часа по-късно го възстановява на работа? :P

Ето по темата:
Борисов превърна спасяването на българите в Либия във фарс
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=8475&sectionid=16&id=0000101
 *rofl*

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #575 -: 24 Февруари, 2011, 09:14:57 »
+3
Джими, коя е правилната посока, че да са натам стъпките на правителството? За да изказваш такова мнение, значи знаеш правилната посока... Кажи и на мен, че аз не я знам.

С четенето идва малко по малко и разбирането. Правилото е следното: много четене, постепенно разбиране на отделни детайли, още четене, постепенно критично обхващане на идеята, още четене и някъде там евентуално изясняване на цялата картина. Копи-пейст образованието е по-лошо от липсата на образование. Буров е явление в българския обществен и икономически живот и е прекалено амбициозно от твоя страна да претендираш, че можеш да му даваш оценки и то от няколко изречения. Буров е прав в онези неща, а това е ВАЖНО. Ако ти не го разбираш, това също е важно, но само за теб. Опитай да разбереш. Щото това са принципи. Ти и за десетте Божи заповеди можеш да кажеш, че са остарели и не казват как Маргините могат да се опандизят, но това са принципи. Човешките отношения се изграждат на принципна основа, а икономиката е социална наука и като такава също е принципно структурирана. Не очаквай в интервютата на Буров да намериш конкретни решения на сегашните проблеми. И изобщо не очаквай да намериш решения в готов вид, освен ако не си военен. Мислене му е майката, а не този да каже как ще оправим онова, онзи да каже как ще оправим другото. От такива, дето много ни казват какво да правим, сме на тоя хал. И за това Буров е предупреждавал, че ще стане точно така. Започнат ли да ти спускат централно готови решения и заставят ли те да ги привеждаш в действие - събирай си най-ценното в един куфар и на никого не казвай, че ще заминаваш, но непременно замини. Поне на 1000 км. Запад-Северозапад. Като подминеш Загреб, още 50-60 км. и можеш да спреш. За по-сигурно давай поне до Грац...

Да се върна на посоката. Къде отиваме? Накъде ни води това правителство? Един милиард по-малко заплати за една година. Безработицата върви нагоре. Повишаване на издръжката. За контрабандата да не отварям приказка, че ЦЦ да не ме просне гол на пода... Как това ще се отрази на фиска през тази и особено през следващата година? Казано на по-простичък език - как, аджеба, ще се оправяме? Аз знам какво ще стане, всеки начинаещ икономист знае, всеки средно разумен човек инстинктивно предусеща, но ако това е посоката, която според теб е правилна, то пътят е кратък, финалът е близо.
« Последна редакция: 24 Февруари, 2011, 12:26:55 от koganev »

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #576 -: 24 Февруари, 2011, 12:45:06 »
0
КАК СЛУЖБИТЕ КОВЯХА „ДЕМОКРАТИ“:
ІІІ. НА ВСЯКА ВЛАСТ НАЕМНАТА ПОМИЯ..    http://forumat-bg.com/medii/1139-epopeya-na-negodnitzite

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #577 -: 24 Февруари, 2011, 17:10:38 »
0
Гоголчо, за ТР ли си говорил. Не знам, не го ползвам. Но съм сигурен, че си прав. Иначе преди време в някои новини чух, че фирми се възпротивили относно изнасянето на подробни данни в ТР, с което може да се злоупотреби. Не вникнах добре в проблема, но приемам, че си прав. 
Напълно си прав и за уволнението (явно прибързано) и последвалото връщане. ББ е сбъркал, но поне после се е поправил.
Не знам и кога ще вкарат обвинителния акт на Ал.Петров. Но това май е свързано повече с Велчев, отколкото с ЦЦ. За компетентността на ЦЦ не мога да споря, нямам нищо общо с МВР, но съдейки от биографията му (специализациите в чужбина) би трябвало да е много компетентен. И според мен има разкрити доста престъпления (наглите, килърите...), които предишните дори не можеха да разкрият. И това, че съдът ще бъде много милостив, е голям проблем, но не по вина на ЦЦ или ББ.
Коганев, за правилната посока се ориентирам по Европа. Ако европейските лидери и институции подкрепят и хвалят ББ, ЦЦ, СДянков и др. значи се движим в правилната посока. Ако усвояваме добре еврофондовете - отново правилната посока. За Буров още преди казах - използвай копи-пейст на някоя негова мисъл, да я обсъдим. Умен и честен човек, ОК. Е, понякога се опитвам да мисля (не съм военен, разбира се), в предишни постове съм давал предложения за конкретни проблеми... Лошото е, че аз и ти колкото и да мислим, циганите няма да се замислят и да започнат да работят, а не да крадат, съдиите (и прокурорите) няма да се замислят, че за всички ни е по-добре крадците да са в затвора, въпреки, че няма да си "повишат доходите". Нямаше ли една Божа заповед: "Не пожелавай жената на ближния, нито магарето (или някакво друго животно)....". Ти споделил ли си с жена си, че е равна на едно магаре. Разбира се принципите "не кради", "не лъжи" и др. аз ги спазвам, защото това са общочовешки ценности.
Понеже ти си много по-грамотен от мен икономически, трудно мога да споря на тази тема. Данните, които цитираш не са приятни, но не се ли дължат на кризата? Защото намаляването на заплатите и увеличаването на безработицата май се случва в много евр.страни и то в по-големи мащаби. Казваш всеки начинаещ икономист. Дянков никак не е начинаещ, той толкова ли не разбира какво трябва да се прави. Може пък ти ако си на неговото място да погледнеш по друг начин на проблемите. Пресен пример - министъра на здравеопазването. Като беше синдикалист, лесно, искам това, онова... Сега като министър вижда по-всеобхватно проблемите и си е променил мнението за някои неща.
Моето мнение на лайк е, че нито тази, нито следващите 2-3 години ще тръгнем осезателно на оправяне. Няма и как да стане, при липса на икономика. А бума се дължеше на кредитната експанзия и строителството. Но строителство не на заводи, а на жилища и молове. Всички млади хора искат да живеят в София и да работят на бюро. Ама храните поскъпвали. Че това лошо ли е? За тези, които купуват е лошо, но за тези които произвеждат е добре.
Аз може и да не съм прав. Ще дойдат избори. Кажи за кого да гласуваме, който ще ни насочи в правилната посока. Но ако не я знаеш, как разбираш, че тази е грешна. 

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #578 -: 24 Февруари, 2011, 23:49:26 »
+3
Джими, аз не споря с теб. Питам за посоката.

Да оставим настрана научната част, което включва и Буров. Прав си за всичко - за младите, за прахосаните пари, които създадоха изкуствен растеж. Сега заводи ли се строят? Не, заводи се затварят! Но се строят магистрали. Знаеш ли кое прави магистралите рентабилни? Намалените доставни разходи на стоките, които се превозват по тях. Аз произвеждам компоненти от нещо, което ти сглобяваш. С магистрали доставките са по-бързи, предвидими и изчислими са до минутка и до левче, а това прави планирането на производството по-точно, разходите се оптимизират и от там идва полезният икономически ефект за стопанството като цяло. Тая лакардия, че софиянци щели да стигат за три часа до Бургас, може да минава пред махленските клюкарки, но няма да изплати магистралите. Напротив - ще паднат разходите за гориво, а от там и произведеното гориво ще бъде по-малко. Ще се свият разходите за ремонти, а това са по-малко приходи за сервизите в България. Ще затворят стотина крайпътни семейни ресторантчета и гумаджийнци.
Стоки трябват за магистралите. А за да имаме ние, като нация, интерес от цялата работа, трябва стоките да са частично или изцяло произведени у нас. Иначе сваляме доставните разходи на други, най-вече европейски страни, които купуват стоки от Турция или от Азия. Затова ЕС дават пари бадева, а ББ строи магистрали с бясна скорост и с участието на онова момче, дето изяде два шамара и после получи за над 1 млрд. държавни поръчки...  Затова ЕС хвали ББ, щото ЕС ще минава транзит, а ние ще се обезлюдяваме до полуда.
Значи сега остава да си построим заводи, нали?
ББ не е този, който трябва да строи заводи, ще кажеш. Така си е, не е негова работа. Той може да строи държавни инфраструктури, а заводите са работа на предприемача. Ето ти, предприемачо, пътища, ето ти ниски данъци, започвай! Къде е предприемачът? Ниски били данъците... Това е нонсенс за производството, защото в производството първите 3-5 години си на загуба, а дългосрочната визия е над 30 годишна, което ще рече, че сегашните 10% данък печалба не играят никаква роля за инвестиционния интерес в сферата на производството. Чрез цените на доставяните материали цялата печалба може да се прехвърли към доставчика, който е регистриран в Панама, и така данъците дори да са 90%, печалба просто няма да има. Най-важното е каква е осигурителната тежест, защото работниците започват да получават пари веднага, а върху тези пари Дянков такива ставки държи, че дори шведите се назландисват да идват у нас. Заводите ги строят фирми, които боравят с милиарди. А те искат стабилност, предвидимост,  законност, нормално образование и поне малко цивилизационна социална среда. Дори и големи, осигурителните пари трябва да се разпределят прозрачно и работодателят да има възможност да направи собствен фонд, като част от мотивационната стратегия и дългосрочното планиране на човешките ресурси. А тези неща за дълги периоди могат да се вземат само на доверие. Тоест оценката на бизнес климата е въпрос на доверие. И как така стигнахме до доверието, за което говори Буров? Нали бил от друга епоха?
При тези данъци върху печалбата и дивидента трябва предприемачът да е идиот, за да строи заводи. Много по-добре е да се инвестира в нещо, което не изисква наемането на много работници, но генерира огромни печалби... Злите езици ще кажат, че това е пералня за пари и може би ще са прави. Но каквото и да е, то е със съдействието на правителството, с подкрепата на Дянков и със съгласието на ЕС.
Дянков е спец, според собствените му думи, в управление на финанси при криза. За него е най-удобно да има вечна криза, за да управлява финансите. Той със сигурност знае, че прекалено ниските лихви създават краткосрочен изкуствен растеж, който задължително преминава в криза. Но също така със сигурност е наясно, че прекалено високите лихви убиват стопанската инициатива и така измъкването от кризата се отлага за дълъг период и преминава в депресия. Още една лакардия, че банките били частни и не можело да им се въздейства, не хваща дикиш. Ако финансите в страната са толкова неподвластни на управлението на страната, защо изобщо имаме министерство на финансите? Има редица стимули и рестрикции, чрез които МФ може да въздейства върху лихвените проценти на търговските банки. Дори чисто незаконното еднстранно повишаване  на лихвата от страна на банките в България е оставено година и половина без никакво внимание. Ами няма как да не си помисля, че Дянков държи на високите лихви и на ниската стопанска активност. Много по-лесно е да се контролират милиарди оборти в търговска фирма с 20 човека персонал, отколкото 5-6 милиона лева оброт в производствена фирма с 200 човека. От търговска фирма с огромни оборти много лесно могат да изтекат милиони, а и доста стока може да мине "покрай" държавния контрол. В производството с хиляда зора един инспектор от бюрото по труда успява да си изпроси един обяд. Нищо не намеквам, но ми изглежда, че Дянков има интерес в България да се търгува много и да се произвежда малко.
И какво излиза? Нямат ни доверие европейците за заводи, но за магистрали - може. Виждат, че Дянков провежда политика, водеща до стагнация, но си премълчават, въпреки че самите те водят точно противоположна политика. И ни хвалят...
Не беше чак толкова отдавна, когато един друг Съюз ни хвалеше много, когато работехме в негов интерес.  Тогава в Конституцията ни имаше член първи, който обявяваше управляващата Партия за безалтернативна. Сега също от един Съюз ни хвалят, че саможертвено защитаваме техните интереси, а скоро може би и граници. В същото време се прокрадва твърдението за безалтернативност на това управление. Дори и ти ме питаш за кого, ако не за ГЕРБ, да гласуваш...   
Нямам представа, честно. За сега се радвам, че изобщо можеш да гласуваш за когото си искаш. Щото онзи, предишният Съюз не ни позволяваше дори да гласуваме за когото си искаме. А за приказки, като горните, ти щеше да си длъжен да доложиш където трябва, ако не искаш да лежим в една килия.
« Последна редакция: 25 Февруари, 2011, 00:42:12 от koganev »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #579 -: 25 Февруари, 2011, 18:11:07 »
0
Американците сигурно газ пикаят след тази новина, да видим дали ще побързат с бутането на Иранските власти:

Китай ще инвестира 2,5 млрд долара в петролно находище в Иран
25 февруари 2011 | 17:18 | Агенция "Фокус"
Начало / Близък Изток
Техеран. Китай ще инвестира 2,5 млрд. долара за развиването на иранското петролно находище Южен Азадеган близо до границата с Ирак, съобщава иранската информационна агенция Мехр.
„Съгласно окончателното споразумение Китай ще инвестира 2,5 млрд. долара в находището”, е съобщил Наджи Саадоуни, президент на Иранската компания за петролен инженеринг и разработки.
След разработването на находището се очаква добивът от него да скочи от 55 000 до 320 000 барела петрол дневно. След допълнително разработване капацитетът може да бъде увеличен до 600 000 барела дневно.


Паралелно с това Иран пуска новина между другото:

Агент на ЦРУ арестуваха в Иран

Агент на ЦРУ е бил арестуван в Иран при неотдавнашните протести срещу властта, съобщава ИТАР-ТАСС.

Това е съобщил министърът на информацията на ислямската република Хайдар Мослехи. Той не е назовал името на задържания агент, но неговата задача била да събира и предава информация за протестите на опозицията в Техеран на 14 февруари.

Мослехи съобщи, че в същия ден е бил задържан и екстремист, открил огън по полицай и по минаващи. Той е бил член на Организацията на муджахидите на иранския народ, която е забранена в Иран. След стрелбата той се е опитал да напусне страната, но е бил заловен.




А пък събитията по арабските държави освен Иран може да се целят и в Русия - преди време Медведев се погрижи да каже, че там това не може да се случи :) Сигурно всеки американец (от малцинството, които знаят къде е Русия на картата) получава комплекс за малоценност като види колко е голяма. Руснаците имат същото чувство, като гледам САЩ. Интересно противоречие :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #580 -: 25 Февруари, 2011, 19:17:29 »
0
Хм, това за Китай е много силен сигнал. Сигурен съм, че Щатите няма да пипат Иран, ако сътрудничеството им с китайците се задълбочи. В Русия пък положението е екстра при качваща се цена на петрола и икономика, базирана на износа на нефт и газ. Поводите за недоволство са малко и Путин ги тушира в зародиш с целия спектър от мерки, с които разполага (на практика всичко). Пък и вече Русия не е идеологическия враг.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #581 -: 25 Февруари, 2011, 19:32:55 »
0
Коганев, с една част от поста ти съм абсолютно несъгласен. Първо магистралите ги плаща (или някаква част) Европа, т.е. идват пари (и то доста) отвън и се създава работа. Това, че ще се стига за 3 часа до Бургас просто подобрява качеството на живот на пътуващите. И икономиите на гориво са нещо лошо? За нас или за Кувейт и Саудитска арабия? А за сервизите и гумаджийниците?? По-добре да караме в разбити пътища и да си чупим колите за да им стимулираме бизнеса? Пък ако има и повече загинали - спомагаме и бизнеса на погребалните агенции. Значи ако някой ти счупи колата или прозореца на апартамента, то той помага на бизнеса. Дано Дянков да пречи максимално на този "бизнес".
После ЕС ще използва една основна магистрала Е79. Защо дава за останалите? И какво общо има с обезлюдяването.
Да, трябва да произвеждаме стоки. Но какви? Защо един чужденец да не направи завод в Китай, Индия, Турция, където има много млади (и съответно по-работоспособни) хора и заплащането е ниско? А че инвеститорите искат стабилност и законност е ясно. И кой ще я осигури по-добре от ББ? Правосъдието обаче остава проблем - никой излъган инвеститор не иска делото му да се точи 10 г. Въобще в тази криза инвеститорите са много предпазливи и изчакват...
За осигуровките си напълно прав - доста са високи. И аз съм за рязкото им намаляне, но това ще рефлектира върху пенсиите и медицинското обслужване. И как накрая всичко го свърза с доверието и защо то да е патент на Буров, не разбрах.
"Много по-добре е да се инвестира в нещо, което не изисква наемането на много работници, но генерира огромни печалби..." - и какво е то, че да инвестирам и аз? И ако всички го правят ще генерира ли огромни печалби?
За лихвите в банките. Дянков може да им влияе? Как точно. Значи ако депозит/кредит е 7/10%, банките печелят 3% от разликата. За тях няма значение дали ще бъде 2/5% или 15/18%. Има конкуренция и пазарът определя равновесието между депозити и кредити. Ако Дянков свали лихвите с няколко процента (приемаме, че има право) дали ще може да ме задължи да си държа парите в банките. И хората като почнат да си теглят депозитите Дянков ли ще пълни банките, за да дават кредити?
Дянков води политика на стагнация, докато другите водят противоположна политика?? Кои точно? Май някои страни намалиха заплати и пенсии, повишиха данъците, гърците даже започнаха да продават територията си (острови). Аз не мисля, че Дянков или който и да е друг финансов министър (дори и червен) иска да има криза и да бъде тежко положението. Ами нали на следващите избори вече няма да е министър. И ако положението не се подобрява то премиерът (който и да е) ще го търпи ли?
Накрая ме изкефи - знаеш, че ГЕРБ не са безалтернативни, но не знаеш коя е алтернативата  *drinks*

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #582 -: 25 Февруари, 2011, 22:19:50 »
+2
Джими, имаш мнение, което е различно от моето. Това е чудесно, братче!!!  Все пак ще си позволя само една заблежка. Някой да плати за нещо и това нещо да е рентабилно са съвсем различни понятия. Няма да ти обяснявам разликата, защото не е възможно на този етап да я разбереш, но можеш да ми вяраш, не те подвеждам.
Ако не мога да реша някоя задача, това за теб би означавало, че задачата няма решение, а за мен - че АЗ не виждам решение. Но решение има. Алтернатива има, въпреки, че не я виждам. Обществото е динамика, а не ББ форевър. А ти си се пуснал по течението на лесните решения и простичките обяснения, алтрнатива за теб няма.. Обаче, Джими, това вече се е случвало. Вярваш ли? В България! Неразбиращите са взели властта и са съсипали държавата.
ЗА политиката в България има едно нещо, което трябва да знаеш - от поне 65 години няма нито един политик, който ДА НЕ ИСКА криза. И знаеш ли кое е доказателство за това твърдение? Огледай се...
Радвам се, че съм те развеселил. Като не разбираш, поне да се посмееш. Щото мъдростта, казват, била тъжна. Смей се сега, докато ...

Малко съм разочарован, че нивото във форума доста е паднало, но явно това е бъдещето на нацията.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #583 -: 26 Февруари, 2011, 01:03:45 »
0
Kоганев, в много повече случаи мнението ми съвпада или е близко до твоето. Нормално е някъде да имаме и разминаване, лошо няма. Ако ние си плащахме и строяхме магистрали, аз също бих се усъмнил в рентабилността им и то на база твоите доводи за стоките. Но ако друг плаща, няма начин да не са рентабилни. Пистата за Ф1 в Доброславци е някаква глупост според мен, но ако някой арабски шейх реши да даде парите съм твърдо "за". Иначе съм добре по математика и разбирам думата рентабилност.
Да те развеселя малко и аз. Знаеш ли кое е най-ироничното - тези магистрали ти, Додо, Гоголчо и другите ще ги ползвате, а аз няма или почти няма да ги ползвам. Защо е така, Муза може да разбере, защото знае къде живея, но е така. Друга ирония - аз тази година може би имам много повече неприятности с държавата, отколкото ти или друг от форума. Но няма да обвиня конкретния министър, още по-малко ББ, защото като се обадих в София, от там се изненадаха от действията на колегите си в провинцията.
Та ако реша да плюя ББ и Герб, Янето лично ще дойде да ме покани в РЗС. Но не съм сигурен дали плюенето не е по-лесния и прост вариант. На мен освен Плевнелиев, и Т.Трайков и Младенов са ми по-симпатични от ББ и ЦЦ. Да не мислиш, че заставам мирно като дават ББ по ТВ. И аз имам лошо мнение за политиците през последните 65г., но бих казал, че те са се стремяли към лично облагодетелстване и затова не са били полезни за държавата. Тройната коалиция беше много доволна, че имаше бум, а не криза - имаше много за крадене.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #584 -: 26 Февруари, 2011, 13:31:45 »
0
И без СРС-та не става: http://dnes.dir.bg/news/tzigari-kontrabanda-8084775?nt=4