Автор Тема: Политика  (Прочетена 276805 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #270 -: 23 Октомври, 2010, 20:15:04 »
0

Scyther

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #271 -: 23 Октомври, 2010, 22:50:28 »
0
Този вече е депутатка.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #272 -: 24 Октомври, 2010, 12:31:01 »
0
цирк

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #273 -: 02 Ноември, 2010, 11:51:58 »
0
Доколко е етично да се присвояват независими шаблони от речта?

Едно време имаше една гнусна реклама на Глобул, които се възползваха от "Добро утро" - един мазник повтаряше 100 пъти в рекламата "ДОБРО УТРО". Така това словосъчетание неминуемо се свързваше с Глобул и аз като го чуех ми ставаше гадно, вместо приятно.

Сега напът е да се случи същото с "АБВ". Всеки път като се сетя за азбуката, ще ми изплува мазния образ на ...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #274 -: 26 Ноември, 2010, 21:11:42 »
0
Хвърлете едно оЧо тука - на мен ми прилича на Румбата Йелева №2... Каката е шеф на Държавен фонд "Земеделие".

Kalina Ilieva


Развръзката:

Махат шефката на фонд “Земеделие”, ражда
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=632576



Министър Найденов потвърди, че дипломата на К.Илиева е фалшива
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=7642&sectionid=hotnews&id=0000120
 
:o

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #275 -: 27 Ноември, 2010, 00:03:43 »
0
човекът на снимката е:
- плакал
- пушил трева
- смъркал кока
- пил водка
- друго


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #276 -: 27 Ноември, 2010, 00:18:24 »
0
:)

С дърва ли ще се топлите? И дърва нямате, трябва да дойдете в Сибир!

С хаплива ирония Путин отбеляза, че ако европейците не искат газ или атомна енергия, те пак ще разчитат на Русия за дърва за огрев, за да отопляват къщите си.

"Не мога да разбера, как ще отоплявате вашите къщи? Вие не искате газ, вие не искате да развивате атомна енергетика. Откъде ще се отоплявате, тогава? С дърва?"

"Но дори и за дървата за огрев, вие ще трябва да отидете в Сибир, вие нямате дори дърва", каза Путин пред инвеститорите.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #277 -: 27 Ноември, 2010, 23:31:15 »
0

Симеон Дянков критикува институциите в ЕС заради кризата

Този човек, не се научи кога, какво и къде да приказва...

Цитат
Българският министър на финансите критикува европейските институции, които не успяха да предотвратят кризата в еврозоната. В интервю за ББС, дадено в петък, Симеон Дянков заяви, че участва в преговори за създаването на нови европейски надзорни органи. Той посочи обаче, че до момента никой не се е осмелил да попита какво се е случило със сегашните институции.

В същото време Дянков даде ясно да се разбере, че България, която стана част от ЕС през 2007 година, все още иска да се присъедини към еврозоната.

"Щом проектираш (да приемеш) нова валута, се нуждаеш и от институции и последните проблеми показаха, че ние ги нямаме", заяви пред медията Дянков.

Според него сегашният подход за създаването на повече контролни органи за банките, застрахователните компании и други сектори изпускат най-важното.

"Никой не смее да попита какво се случи със сегашните институции", казва Дянков, критикувайки ЕК и Европейската централна банка, че не са били достатъчно щателни в мониторинга на икономиките на страните членки на еврозоната.

Българският финансов министър разкритикува и Евростат.

"Не са ли знаели за гръцките проблеми, за ирландските проблеми? Изглежда, че не се занимават с правенето на много анализи, както трябва да бъде. Самите институции се нуждаят от проверки и след това от промени”, посочва Дянков.

Бъдещето на еврозоната бе поставено под въпрос, след като Ирландия стана вторият член на еврозоната след Гърция, която бе принудена да потърси спасителен план, посочва ББС.

Според анализатори кризата с дълга може да се влоши и да се разпространи към други страни членове, поставяйки еврото в риск.

Но г-н Дянков заяви, че смята, че страната му ще бъде от полза за еврозоната, ако й бъде позволено да се присъедини, казва ББС..


No pain, no gain...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #278 -: 28 Ноември, 2010, 13:49:21 »
0

Симеон Дянков критикува институциите в ЕС заради кризата

Този човек, не се научи кога, какво и къде да приказва...

Цитат
Българският министър на финансите критикува европейските институции, които не успяха да предотвратят кризата в еврозоната. В интервю за ББС, дадено в петък, Симеон Дянков заяви, че участва в преговори за създаването на нови европейски надзорни органи. Той посочи обаче, че до момента никой не се е осмелил да попита какво се е случило със сегашните институции.

В същото време Дянков даде ясно да се разбере, че България, която стана част от ЕС през 2007 година, все още иска да се присъедини към еврозоната.

"Щом проектираш (да приемеш) нова валута, се нуждаеш и от институции и последните проблеми показаха, че ние ги нямаме", заяви пред медията Дянков.

Според него сегашният подход за създаването на повече контролни органи за банките, застрахователните компании и други сектори изпускат най-важното.

"Никой не смее да попита какво се случи със сегашните институции", казва Дянков, критикувайки ЕК и Европейската централна банка, че не са били достатъчно щателни в мониторинга на икономиките на страните членки на еврозоната.

Българският финансов министър разкритикува и Евростат.

"Не са ли знаели за гръцките проблеми, за ирландските проблеми? Изглежда, че не се занимават с правенето на много анализи, както трябва да бъде. Самите институции се нуждаят от проверки и след това от промени”, посочва Дянков.

Бъдещето на еврозоната бе поставено под въпрос, след като Ирландия стана вторият член на еврозоната след Гърция, която бе принудена да потърси спасителен план, посочва ББС.

Според анализатори кризата с дълга може да се влоши и да се разпространи към други страни членове, поставяйки еврото в риск.

Но г-н Дянков заяви, че смята, че страната му ще бъде от полза за еврозоната, ако й бъде позволено да се присъедини, казва ББС..


No pain, no gain...


Муза, пряма и неподправена си в оценката си.
При това си и права! Болшинството от  изявите на Дянков, особено тези на местна почва, носят белег на една непонятна неуместност. Трудно ми е да приема, че човек с неговия бекграунд, образование и кариера, не познава основните правила за дипломатично и политическо поведение.
Не мога да се освободя от усещането, че в самото начало Дянков е бил леко подведен за правилата, по които се води политическата игра на местна почва. Привидната директност и неподправеност вероятно са му допадали защото той ентусиазирано се хвърли да говори където трябва и където не трябва. Вероятно това има няккаво обяснение и в някакви негови характерови особености, стремежи, амбиции, но може би роля играе и факторът - нека го нарека  "освобождаване на душата". Дълбоко съм убеден, че в качеството си на служител на СБанка не си е позволявал и една дума извън установената щампа. Със сигурност е знаел чудесно, че едно обикновено момче от дълбоката европейска ( пък и нашенска) провинция, няма и грам шанс освен да върви в установеното русло. Тези пранги изморяват, изнуряват, сгорчават живота.
Изведнъж идва тук и предполагам, че още от момента на слизането от самолета са го посрещнали с един нетленен ореол, с който се отличават полубоговете.

Доколкото позицията му предполага да е не особено сговорчив и да казва "не" без колебание,  това е довело до положение да си повярва. В един момент беше толкова ентусиазиран в гафовете си, че може би си е повярвал, че с ББ са в един отбор, а над тях е само Твореца (да не се бърка с творецът).

Да, да - ама Не!  Или както там беше приказката. В отбора на ББ има само един единствен играч, това е самият ББ. В началния момент Патронът  се е кефел на това, как неговият кадър безмилостно "набива канчетата" наляво и надясно и това се е възприемало като изява на неговата лична и безгранична власт. В мига, в който Дянков премина чертата, а той без съмнение я премина, Майсторът на манифактурата видя подходяща възможност да демонстрира безапелационно, че играта с древногръцки привкус, в която из поселенията обикалят включително и "полубогове", си една чиста парлама.
"Полубогът" Дянков беше безмилостно и назидателно шамаросан зад врата и поставен  на мястото му. Без никаква следа от деликатност Гръмовержецът излезе със серия от изявления, в които без спестяване на истината Дянков ту беше "привикван" на килимчето, ту беше "изпращан на крака" при президента за да се обяснява, ту му бяха "дърпани ушите".
Не знам, кое е било по-силно - болката или унижението, но важното е, че Дянков бързо схвана действителните правила. Нему е отредена ролята на "лошото ченге" и "боксова круша" - според интересите и настроенията на Патрона.

Мисля, че в последните месеци Дянкаво сравнително успешно се справя с новото си амплоа.

И тук иде мястото, на което ми се иска да споделя за една моя чисто спекулативна идея. Идея, която е заредена с надежда. Не, че имам много надежди за нашата страна, но това не изключва някакви отделни "победи".

Мисля, че Патронът е дал "знак" на Дянков и му е пошепнал: Ухапи ги! Нека ги заболи!
Нека да усетят болката и унижението, което аз самият всеки път съм принуден да изпитвам, колчем се срещна с тях. Седях пред кака Меркел при посещението в Берлин и въпреки нечовешките ми усилия целият свят видя, че аз Гръмовержецът бях смутен и уплашен като първокласник, отделил се за първи път от топлата и защитаваща  майчина гръд.
Аз пък лично ще дам вид, че "уж" се зъбя пред Путин, но зад завесата ще тече интензивна приказка и услужливо ще пускаме нещичко и за ония.

Нашата страна никога до сега в драматичната си история не е успявала да "получи" нещо, присъединявайки се към този и онзи от големите. Обратното, изкопчвали сме нещо само на основа тънка игра върху техните  противоречия.

« Последна редакция: 28 Ноември, 2010, 15:12:03 от nachev »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #279 -: 28 Ноември, 2010, 16:20:02 »
0
Начев,

Какво ще ги заболи? Просто ще му се изсмеят. В най-добрият случай ще си кажат: Тоя па, отде се взе?

Той има изключителната способност, да се поставя в много незавидно положение. И винаги е в резултат на непремерените му приказки и поведение. В резултат на това, просто олеква, и то много.

Държи се точно, като момче провианциалистче, допуснато на голямата сцена. Или пък се намира в някой форум и се прави на интересен.

Все пак, това са най-елементарни правила, които би трябвало да ги знае и без да са го обучавали на дипломатически начин на поведение.

Появяването му, винаги би трябвало да е на ниво, така че да събужда респект и уважение. Дори, когато го нападат, да е най-силен. А, става точно обратното. Жалко и унизително.

Критикува от позицията на какво, от къде и кого? Същите тези, които трябва да дадат оценка за влизането ни в еврозоната. Абсурд - не са предвидили кризата, не са взели мерки, е как да ни оценят правилно? Може да е прав, но самият той , след като не може да предвиди последиците от казаното от самия него, от позицията на какво критикува за далеч по-сериозни неща...

Казал е за нас - без болка, няма успех. Къде ни е успехът? Че аз нещо не го виждам. Ако е вярно това за неизплащането на заплатите, прехвърляне на резерва от здравната каса за оправяне на дефицита... и още много неща...

Тезата му е следната: ние не сме като другите (?) , затова имате нужда от нас. Нужда за какво?

По принцип, не се намесвам в политически разговори, теми. Но, понякога не се стърпявам, защото ме хваща яд.

Е, в замяна на това, снощи като прехвърлях новините, Бербатов на челно място и в чуждите медии. Макар че, изобщо не се интересувам и гледам футбол. Но ми стана драго, зарадвах му се много. :)

 *drink9*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #280 -: 28 Ноември, 2010, 16:46:58 »
0

Според мен, да повярваш в себе си, в собствените си сили е едно, и не е лошо, в смисъла, в който влагам аз. Дори, обратното.

Да повярваш, в собствената си значимост, тогава става вече трагедия...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #281 -: 29 Ноември, 2010, 10:15:24 »
0
Начев,

Какво ще ги заболи? Просто ще му се изсмеят. В най-добрият случай ще си кажат: Тоя па, отде се взе?

Той има изключителната способност, да се поставя в много незавидно положение. И винаги е в резултат на непремерените му приказки и поведение. В резултат на това, просто олеква, и то много.

Държи се точно, като момче провианциалистче, допуснато на голямата сцена. Или пък се намира в някой форум и се прави на интересен.

Все пак, това са най-елементарни правила, които би трябвало да ги знае и без да са го обучавали на дипломатически начин на поведение.

Появяването му, винаги би трябвало да е на ниво, така че да събужда респект и уважение. Дори, когато го нападат, да е най-силен. А, става точно обратното. Жалко и унизително.

Критикува от позицията на какво, от къде и кого? Същите тези, които трябва да дадат оценка за влизането ни в еврозоната. Абсурд - не са предвидили кризата, не са взели мерки, е как да ни оценят правилно? Може да е прав, но самият той , след като не може да предвиди последиците от казаното от самия него, от позицията на какво критикува за далеч по-сериозни неща...

Казал е за нас - без болка, няма успех. Къде ни е успехът? Че аз нещо не го виждам. Ако е вярно това за неизплащането на заплатите, прехвърляне на резерва от здравната каса за оправяне на дефицита... и още много неща...

Тезата му е следната: ние не сме като другите (?) , затова имате нужда от нас. Нужда за какво?

По принцип, не се намесвам в политически разговори, теми. Но, понякога не се стърпявам, защото ме хваща яд.

Е, в замяна на това, снощи като прехвърлях новините, Бербатов на челно място и в чуждите медии. Макар че, изобщо не се интересувам и гледам футбол. Но ми стана драго, зарадвах му се много. :)

 *drink9*

Муза,
Разменените приказки имат потенциал да станат основа за един доста интересен диалог. И аз като теб не си падам много по политическите приказки и бих предпочел раздумката да се пренесе в някоя от икономическите теми. Не изключвам много от колегите просто да прескачат секцията политика.

Просто не се сдържах да споделя една хрумнала ми мисъл. Искам нашия премиер да е хитър, ловък, изкусен дипломат и успяващ. Някой да е чувал наскоро да се говори за софийския боклук. При все липсата на завод, който трябваше уж да е факт още при неговото кметстване. Няма и да чуете.
Просто е: с ушите си чух, как Той се закани да го изнесе на гръб. Очевидно е спазил заканата и думата си.
Съвсем ясно казах, че става дума за спекулативна идея. Продължавам да си я  :) харесвам и да я считам за възможна  и нелишена от смисъл.
Въпреки треските си, Дянков не би си позволил в момента остра и несъгласувана акция.  Странен е, но не го намирам неадекватен. Продължавам да мисля, че в началото той беше подведен и вероятно насърчаван да се държи "джаста-праста".

По същността на изказването на Дянков. Големият проблем е, че Дянков е прав почти за всичко от казаното.
И както на нас постоянно и не без известно основание ни натякват от Запад, че сме калпави хора, които са се конфигурирали мръсно и недъгаво в някаква нефелена държава, така няма нищо неестествено в това някой да посочи на същите тези великани от Запада, че са създали една доста спорна, всъщност не само спорна, а направо дефектна организационна, а и икономическа конструкция.
Казваш, че ще му се изсмеят! Права си! Ще се хилят. Ще се хилят, но смехът им ще е тъжен и глуповат защото той ще бъде мотивиран от нашия дребен ръст, бедност и слабост, а не от съдържателността на заявената теза.

Факт е, че Европа не успя да предотврати кризата. На преден план се изтъква коварството и лукавостта на гръцката държава и алчността на ирландските банкери, които някак "уж случайно "  са изпуснати от полезрението. Колко ли правят Гърция и Ирландия от европейската икономика - сигурно 5 - 6 %.

Дянков директно засяга и любимия ми въпрос. Че, видите ли, те не били знаели !
Знаели са - и още как! Въпросът е защо не се действали.  И сага, когато вече колата се е обърнала, започват да измислят нови органи и институции, които да борят кризата и рисковете. Представям си как нови кохорти (все партиини номинации) гладко избръснати, добре сресани и пухкави момченца,  с нежни ръчички, които тичат по лаптопчетата, ще хукнат към Брюксел и Страсбург и ще борят.

И никой не сочи къде сбърка европейското законодателство, къде сбърка ЕК, къде ЕЦБ.
Познавам този подход. Така правеха в Източна Европа преди 89-та.

Знам, че не работи.

Господа "Европейци" -  да знате, че и вашата работа е хубава! Хубава, ама българска !

Дотук с веселата част!
Сега ме "засърбя" да кажа и няколко думи и за нашата злочеста съдба, но нещата не са за политическа тема.
Пък и се поотплеснах.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #282 -: 29 Ноември, 2010, 10:36:56 »
0
Муза, паля се !
Що ли!? И аз не знам.
Ти поне, надявам се, че знаеш, че репликите ми не са насочени срещу теб.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #283 -: 29 Ноември, 2010, 12:14:19 »
0
Начев ти си върха, всичко си го казал на място. Малко ми приличаш на Волен ама само отдалечено. Браво, мен също ме дразнят пъпчивите многознайковци дето и един пирон не могат да забият иначе акъл ще ми дават как къща се строи. Такива са били винаги, трябва малко по-твърдо с тях, добре им го е казал Дянката. Всичко оплескаха с тоя живот на кредит. Всичко им е на кредит и живота и бизнеса, самите те живеят по ноториално заверено пълномощно, иначе според мен нямат право. Време е за ревизия.  ???
« Последна редакция: 29 Ноември, 2010, 13:35:18 от Ivel »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #284 -: 29 Ноември, 2010, 13:02:29 »
0
Ивел, остави. Такъв съм връх, че от безпътица съм се превърнал във "върха на Данте", готов да експлоадира всеки момент.
Стискам зъби и гледам колкото е възможно да паза и всявам равновесие.

Може би е подходящо да идем в темета и да си кажем: Накъде вървим, къде отиваме.