Автор Тема: Политика  (Прочетена 276753 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #330 -: 15 Януари, 2011, 21:52:01 »
0
Е да, ама от "съди" до "осъди" има 100 километра разлика :)

Още повече у нас за масите се прилага следния трик - излиза даже новина "осъди" и плебсът удря калпаците в земята. Когато обаче на трета инстанция бъде оправдан, никой нищо не казва по нито една медия. Така и вълкът сит и агнето цяло.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #331 -: 16 Януари, 2011, 01:21:00 »
0
Правилно, но къде е причината, кой е виновен и какво трябва да се направи? Спомням си случая "Опицвет" преди около 15 години - хваната нарколаборатория в действие. На 1 и 2 инстанция - виновни. Последната инстанция - невинни. Е беше възмутително и съдийката беше "жестоко" наказана с пенсиониране (тя беше пред пенсия). Та това ни е правосъдната система последните 20г. Тъй като ВСС има квота на президента и нар.събрание, то там трябва да се търси вината. Е, ясно е кои са имали най-дълго време влияние върху ВСС.
Ти живееш в София - ако не беше ББ Вальо Топлото щеше ли да има някакви неприятности изобщо. Дали новите "чистачи" на София ще печелят толкова, колкото Вълка. Ами "наглите", "октопода". Марчело Джотолов и да го изкарат невинен, поне беше 11 месеца в ареста.
Какво да се прави - ами тези опитват създаването на специализирани съдилища. Не знам дали ще стане, но поне опитват.
Додо, ти си достатъчно умен - не ми казвай, че задачата е трудна, предложи практическо решение.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #332 -: 16 Януари, 2011, 02:34:15 »
0
Джим, проблемът не е толкова в съда. Влезе ли едно дело в съдебна фаза, неща, първо, стават далеч по-видими и, второ, много по-трудно е да подкупиш всички съдии на всички инстанции. Далеч по-лесно е на досъдебната фаза да се провалят нещата, щото там се събират доказателствата. За досъдебната фаза отговаря прокурора, който нарежда какво да се върши на следователи и разследващи полицаи (дознатели), а може сам да извършва действия по разследването. Дознателите в София работят при допотопни условия, често нямат компютри и принтери - купуват си ги сами. Много от делата се провалят поради лоша организация, а не заради корупция даже.
Тези специализирани съдилища не са панацея - и няма да решат нищо според мен. Защо? Защото поне според проекта, който бях преглеждал, ставаше въпрос за съд, който ще съди министри, депутати, кметове и пр. Т.е. може да бъде използван като инструмент за политическа разправа. Дали ще е ефикасен? Не знам, всичко зависи от доказването. По сегадействащия НПК осъдителна присъда не може примерно да се основава само на СРСта - канеха се да го променят и да може. Ама кой ще ти гарантира, че СРСтата не са манипулирани или няма да ползват само част от тях, които извадени от контекста, ще носят съвсем различна стойност...
Не съм очарован от сегашното управление, а от юристите им - хич. Пълна пародия са някакви си Цецка и Фидоска, минали през рабфака, да са водещите юристи на управляващата партия.
Хайде, за да не съм изцяло отрицателен, ще кажа, че има един министър, който много ми допада като начин на работа, говорене и стил - Росен Плевнелиев. Ама е единствен.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #333 -: 16 Януари, 2011, 10:57:55 »
+1
Джим, проблемът не е толкова в съда. Влезе ли едно дело в съдебна фаза, неща, първо, стават далеч по-видими и, второ, много по-трудно е да подкупиш всички съдии на всички инстанции. Далеч по-лесно е на досъдебната фаза да се провалят нещата, щото там се събират доказателствата. За досъдебната фаза отговаря прокурора, който нарежда какво да се върши на следователи и разследващи полицаи (дознатели), а може сам да извършва действия по разследването. Дознателите в София работят при допотопни условия, често нямат компютри и принтери - купуват си ги сами. Много от делата се провалят поради лоша организация, а не заради корупция даже.
Тези специализирани съдилища не са панацея - и няма да решат нищо според мен. Защо? Защото поне според проекта, който бях преглеждал, ставаше въпрос за съд, който ще съди министри, депутати, кметове и пр. Т.е. може да бъде използван като инструмент за политическа разправа. Дали ще е ефикасен? Не знам, всичко зависи от доказването. По сегадействащия НПК осъдителна присъда не може примерно да се основава само на СРСта - канеха се да го променят и да може. Ама кой ще ти гарантира, че СРСтата не са манипулирани или няма да ползват само част от тях, които извадени от контекста, ще носят съвсем различна стойност...
Не съм очарован от сегашното управление, а от юристите им - хич. Пълна пародия са някакви си Цецка и Фидоска, минали през рабфака, да са водещите юристи на управляващата партия.
Хайде, за да не съм изцяло отрицателен, ще кажа, че има един министър, който много ми допада като начин на работа, говорене и стил - Росен Плевнелиев. Ама е единствен.
==============
Въобще, ама въобще не съм съгласен. Вече е толкова видимо от обществото, че тази версия отдавна издиша поради следните факти: СЪДА пусна всички задържани знакови фигури от престъпния свят. Алексей, нагли, килъри - всички! Тогава кой е виновен и на коя фаза!?!!
................
За мене най-тъпо е че самите ГЕРБ не желаят да променят конституцията в частта за съдебната власт, а даже предприеха гонения спрямо РЗС, които желаеха тази промяна, чрез най-демократичния начин - референдум. Според мен това е една от най-големите грешки на ГЕРБ, която винаги ще ги води до безсилие спрямо престъпния свят. Светлинка в тунела на дребната престъпност виждам с проекто закона за изкупуване на отпадъците, защото кмета на Ню Йорк Р. Джулиани доказа, че борбата с дребната престъпност подобрява цялостния климат на града.
За мен дребна престъпност не съществува!
« Последна редакция: 16 Януари, 2011, 11:01:42 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #334 -: 16 Януари, 2011, 12:18:49 »
0
Въобще, ама въобще не съм съгласен. Вече е толкова видимо от обществото, че тази версия отдавна издиша поради следните факти: СЪДА пусна всички задържани знакови фигури от престъпния свят. Алексей, нагли, килъри - всички! Тогава кой е виновен и на коя фаза!?!!

Трактора и групата около него въобще не е влизала в съдебна фаза! Не гледайте какво ви се представя по оказионните медии! Те си стоят все още на досъдебна фаза. Това, което се гледа от съда бяха мерките им за неотклонение - задържането под стража! Мерките за неотклонение имат за цел обвиняемият да не се укрие и/или да не извърши друго престъпление. Те са общо четири - подписка, гаранция, домашен арест и задържане под стража. Всички те не са наказание! Последните две са най-тежки и само съдът може да ги налага/ и снема по искане на прокурора.

Казваш, съдът пусна задържаните. Да, така е. Но това примерно за Трактора стана след 8-9 месеца в ареста. Сега му е наложена втората по строгост мярка - домашен арест.

В същото време и до ден днешен обвиняемият не е станал подсъдим! Т.е. обвинението не е повдигнато пред съда! Кой прави повдигане на обвинението? Прокурора. Тук съдът няма нищо общо. Защо се бави вече една година повдигането на обвинението пред съда? Явно е, че не са събрани достатъчно доказателства, които да издържат в съда. Защото на досъбедната фаза прокурорът е господар на производството и може да прави почти всичко, обаче слезеш ли в съда производството става състезателно и вече има насрещна страна, която оспорва представеното от прокурора, а съдът преценява! Там ще лъсне събрал ли си доказателства или не си. Ако не си, защо си държал един човек в ареста (независимо дали е Трактора или друг) една година? Ами като не го осъдиш, после той е има пълното право да иска обезщетение за незаконното му лишаване от свобода и дори да стигне до Страсбург, където ще одрусат държавата със солидна сума.

Така, че отговорността тук не е на съда, а на прокуратурата, която вече година не повдига обвинението пред съда.
За мене най-тъпо е че самите ГЕРБ не желаят да променят конституцията в частта за съдебната власт, а даже предприеха гонения спрямо РЗС, които желаеха тази промяна, чрез най-демократичния начин - референдум. Според мен това е една от най-големите грешки на ГЕРБ, която винаги ще ги води до безсилие спрямо престъпния свят. Светлинка в тунела на дребната престъпност виждам с проекто закона за изкупуване на отпадъците, защото кмета на Ню Йорк Р. Джулиани доказа, че борбата с дребната престъпност подобрява цялостния климат на града.
За мен дребна престъпност не съществува!

ГЕРБ не могат да променят Конституцията и да искат. Първо, нямат мнозинство в парламента. Второ, Конституционният съд мисля, че имаше едно решение, с което забраняваше разместване на паритета между трите власти, та е много трудно да се правят сериозни изменения. Давам един пример с приетата от Тройната коалиция ал. 4 на чл. 129 от Конституцията, която гласеше "В случаите по ал. 3, т. 5 председателят на Върховния касационен съд, председателят на Върховния административен съд и главният прокурор се освобождават от президента на републиката по предложение и на една четвърт от народните представители, прието с мнозинство две трети от народните представители. Президентът не може да откаже освобождаването при повторно направено предложение." Тази алинея бе приета за противоконституционна от КС именно поради нарушаване на баланса между властите!

По-сериозни промени - само с нова Конституция! РЗС не е ясно точно какво предлагат, защото май въобще не са представили техен проект! Те искат свикване на Велико Народно събрание, ама там въобще не е ясно какво ще се приеме! Може да се напише и че се снемя формата на държавно управление и ставаме монархия (или джамахирия  :P ). Предложението на РЗС не е конструктивно.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #335 -: 16 Януари, 2011, 13:01:07 »
0
Има много проблеми (проблемни хора) и в съда и в прокуратурата и в досъдебното производства. Последните 20г. отчаяха много хора и ги накараха да не си вършат съвестно работата срещу престъпниците, виждайки как всички се измъкват. Не е толкова проблема в липсата на компютри и принтери, поне в момента. А и има откровено некадърни хора. Преди време 10 човека писахме до прокурор за една очевадна далавера, всички ни викаха един по един да обясняваме подробно написаното от нас и изобщо не бяха извикани хората, които обвинявахме??? А за съда - четох мотивите за пускане на "килърите". Доста абсурди. Например един от килърите има 3 сим карти (не на негово име, но е доказано, че са у него). С тях е говорено в района на убийството на Галев по същото време през нощта. Но това нищо не доказва??? Аз също имам сим карти, които съм дал на близки хора. Каква е вероятността всички заедно да си ги изгубим (да ни ги откраднат). Каква е вероятността след това да не си ги спрем? Каква е вероятността да ги намерят хора, които се познават? И да говорят в 4 през нощта където е убит Галев? Според съда е напълно възможно. Ами мотивите за пускане на убийците на Борилски в Париж. Едва ли не казват, че може и извънземни да са намесени. Затова не помня кой французин каза, че никой не може да събере достатъчно доказателства за българския съд. ГЕРБ са първите, които опитват да променят това, дано успеят.
И за пореден път да кажа. Коментирайки, дайте и някакви практически предложения, включително и за алтернатива на ГЕРБ.
Гоголчо, а какво мислиш за С.Дянков?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #336 -: 16 Януари, 2011, 13:23:39 »
0
Алтернатива няма как се роди без гражданско общество, което да знае правата си и да ги отстоява. Алтернативата ще дойде тогава, когато се реализират тези две условия. Което не ме прави оптимист.

Дянков? Не знам доколко има свобода да прокарва идеите си, за да му дам пълна оценка, но някои идеи бяха откровено малоумни и на сто процента са негови:
1. Спиране на плащанията от държавата с цел влизане в критериите по дефицита и планове за еврозоната. Само че се оказа, че Евростат изчислява в дефицита и неразплатените задължения, а това Дянков не го беше помислил. Та, не видях Еврозона, но за сметка  на това пък доста фирми се лишиха от средства и са свой ред не могат да се разплатят със свои контрагенти, те пък със свои. Така става една верига. Разбира се, Дянков не е виновен за кризата, но я подпомогна.
2. Рязкото вдигане на акцизите доведе до огромна контрабанда.
3. Другите са лутанията по данъчно-осигурителната тежест, неконструктивния диалог с иначе нереформирания БАН и др.

Вече споменах, че моделът, който ми допада е начинът на работа на Плевнелиев - без влизане в излишно говорене се работи по определен и публичен график и има видими резултати.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #337 -: 16 Януари, 2011, 14:13:08 »
0
Додо, ти си достатъчно умен - не ми казвай, че задачата е трудна, предложи практическо решение.
Още по-сериозен спад, дотолкова, че да се самоизядат сегашните акули и чак тогава може да се говори за нещо по-различно. Иначе този строй, наречен "цоцане на БВП" може да продължава вечно.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #338 -: 16 Януари, 2011, 15:02:38 »
0
Лобито на СИК напира да командори в БСП
16.01.11

Сикаджийската фракция в БСП напира да вземе надмощие над мулташките групички, ехидничи бесепар-„идеалист”, присъствал на последната сбирка на „разширеното ръководство”. Според него Румен Петков и Сергей Станишев на пръв поглед са на път да постигнат временно примирие, за да изработят обща тактика за въздействие върху ситуацията и максимално възползване от скандалите, тресящи ГЕРБ.

Румен Петков почти бил преодолял първоначалния шок от развитието на събитията, продължава източникът. В началото той бил като шашардисан от удара срещу Бойко Борисов.

Докато Алексей Петров-Трактора от месеци показва, че след предългия си престой в ареста не е склонен на никакви задкулисни сделки с Борисов и ще го гони до дупка, Петков стига в амбициите си до разкарването на Танов и Цветанов.

Линията на Петков и „сикаджиите” в БСП е ясна – бой по Цветанов, скатаване на Борисов и поредни договорки между него и Първанов. Станишев се ослушва, за да не направи услуга на Първанов с резки движения. Но хардовете край него го убеждават да не бави топката, за да не изпусне момента да удари Борисов и Първанов едновременно.

Консолидирането в БСП изглежда много трудно в момента. Подреждането на Първанов, Петков и Станишев в една линия е трудно упражнение. Борисов няма да се поколебае да заиграе отново с Първанов, ако отсреща покажат, че ще приемат „офертата”. В името на националните интереси и предотвратяване на дестабилизиране на страната, което да доведе до остра политическа криза, Борисов вече пласира публично послание към Станишев.

Опаковането на „офертата” не изглежда правдоподобно. Атаката уж била и срещу БСП, опита се да маневрира Борисов. Атаката е срещу Борисов и най-близкото му обкръжение. Ден преди екшъна писахме, че това е вендета на Алексей Петров-Трактора. Борисов блъфира, че е изчислил и знае всички ходове на Трактора. Ако „трактористите” забележат, че той се сближава зад кадър с Първанов или Станишев, ще ударят (а)симетрично. Очевидно Трактора играе със смъртоносна мотивация. Апропо. От колко месеца той вече не говори, че „премиерът е подведен”.

Сикаджийската фракция в БСП получи инструкции да следва линията на Първанов, продължава нашият източник, както и да се променя тя. Според него интересите на Първанов и Трактора съвпадат само на този етап. Но мегапроектите ще ги разделят.

Първанов иска Борисов да бъде обработен до степен на „политическо мекотело”, преди да дойдат руснаците през март за енергийните проекти. Трактора вопие Борисов да бъде унищожен. Петров няма интерес Борисов да се закачи за енергийните проекти като за сламка и да ги прибави към мечтаните магистрали.

Сега ще се разбере доколко Сергей Станишев притежава политическо мъжество и комбинационен потенциал. Ще стане ясно дали е истински лидер. Овладяването на инициативата и силен вот на недоверие ще качи с още три процента рейтинга на БСП. Но Първанов няма да му пусне гювеч. Неговите интереси се разминават с опита на Станишев да покаже, че БСП под негово ръководство е единствената алтернатива на ГЕРБ.

На фона на терзанията в БСП прелюбопитно ще бъде дали наистина Бойко Борисов ще се реши да прати тайно послание на Алексей Петров-Трактора, за да минимизира щетите, спирайки евентуални бъдещи атаки. Но така Борисов ще изглежда клекнал пред Трактора. Възможните доворки между двамата не се вписват в играта на Първанов.

Той е прекалено опитен, за да изпусне играта пред публиката. Първанов ще раздаде публични шамари, ако установи, че „сикаджийската” фракция в БСП е склонна да приеме врътки на Трактора и Борисов зад кулисите. Играта ще стане много овъртяна.

Цветанов едва ли ще поиска да положи главица на дръвника, за да плеснат с ръце и да се прегърнат Първанов, Петков, Борисов и Петров. Неговите покровители също няма да приемат подобен развой на събитията.

В същото време публиката вече не гледа на сериала като на „сапунка”. Очакванията й са за разгръщане на антична трагедия. Публиката чака да падат глави. „Сикаджийската” фракция в БСП навира главата на Сергей в пясъците на врътките и договорките.

/versia.bg

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #339 -: 16 Януари, 2011, 15:50:47 »
0
Дянков? Не знам доколко има свобода да прокарва идеите си, за да му дам пълна оценка, но някои идеи бяха откровено малоумни и на сто процента са негови:
1. Спиране на плащанията от държавата с цел влизане в критериите по дефицита и планове за еврозоната. Само че се оказа, че Евростат изчислява в дефицита и неразплатените задължения, а това Дянков не го беше помислил. Та, не видях Еврозона, но за сметка  на това пък доста фирми се лишиха от средства и са свой ред не могат да се разплатят със свои контрагенти, те пък със свои. Така става една верига. Разбира се, Дянков не е виновен за кризата, но я подпомогна.
2. Рязкото вдигане на акцизите доведе до огромна контрабанда.
3. Другите са лутанията по данъчно-осигурителната тежест, неконструктивния диалог с иначе нереформирания БАН и др.

Вече споменах, че моделът, който ми допада е начинът на работа на Плевнелиев - без влизане в излишно говорене се работи по определен и публичен график и има видими резултати.
1. Съжалявам, ама на 100% подържам малоумната му идея по т.1. Всъщност не за да влезнем в Еврозоната, а да се спре краденето. Почти всички фирми, работещи с държавата в каквато и да е област откровенно крадяха със супервисоки цени на стоки и услуги. Компютрите и принтерите за МВР, асансьора в НС, "ремонта" на Масларова, мога да продължавам до утре. Мои познати "работеха" само с държавата/общината и никога с частни лица/фирми. Естествено след това се "отблагодаряват" на хората, представляващи държавата. Да си слагат отгоре по10-20% добре, но 100 - 120% увеличени цени си е жива кражба. Затова не споделям съчуствието ти към горките фалиращи фирми.
2. Предполагам, че си прав.
3. Трудно се намира добро решение при намаляващи млади хора и увеличаващи се пенсионери. А БАН е за закриване - не съм чул някаква полза от тях в последните 20 години. А от "учени" по социология, политология, история, български и др. няма никаква полза за икономиката на страната.
За Плевнелиев няма какво да се коментира - човека е супер. Не помня ти или Имотко каза, че е спрял всякаква корупция при търговете.

Додо, тази статия показва самоизяждането на акулите в БСП. За цоцането на БВП - т.1 - разчитам на С.Дянков.

Тази година ще има избори. Някакви предпочитания?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #340 -: 16 Януари, 2011, 16:40:59 »
0
Има много проблеми (проблемни хора) и в съда и в прокуратурата и в досъдебното производства. Последните 20г. отчаяха много хора и ги накараха да не си вършат съвестно работата срещу престъпниците, виждайки как всички се измъкват. Не е толкова проблема в липсата на компютри и принтери, поне в момента. А и има откровено некадърни хора. Преди време 10 човека писахме до прокурор за една очевадна далавера, всички ни викаха един по един да обясняваме подробно написаното от нас и изобщо не бяха извикани хората, които обвинявахме??? А за съда - четох мотивите за пускане на "килърите". Доста абсурди. Например един от килърите има 3 сим карти (не на негово име, но е доказано, че са у него). С тях е говорено в района на убийството на Галев по същото време през нощта. Но това нищо не доказва??? Аз също имам сим карти, които съм дал на близки хора. Каква е вероятността всички заедно да си ги изгубим (да ни ги откраднат). Каква е вероятността след това да не си ги спрем? Каква е вероятността да ги намерят хора, които се познават? И да говорят в 4 през нощта където е убит Галев? Според съда е напълно възможно. Ами мотивите за пускане на убийците на Борилски в Париж. Едва ли не казват, че може и извънземни да са намесени. Затова не помня кой французин каза, че никой не може да събере достатъчно доказателства за българския съд. ГЕРБ са първите, които опитват да променят това, дано успеят.
И за пореден път да кажа. Коментирайки, дайте и някакви практически предложения, включително и за алтернатива на ГЕРБ.
Гоголчо, а какво мислиш за С.Дянков?
===============
Асолютно точно казано! Освен това Гоголчо, като си тръгнал да ме поучаваш за мерките за неотклонение, които знам от трети клас, кажи ми ти прокуратурата към съдебната власт ли е или към изпълнителната? Щото така като ти чета  писанията, внушаваш на читателите, че е към изпълнителната.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #341 -: 16 Януари, 2011, 18:06:35 »
0
Джим, проблемът не е толкова в съда. Влезе ли едно дело в съдебна фаза, неща, първо, стават далеч по-видими и, второ, много по-трудно е да подкупиш всички съдии на всички инстанции. Далеч по-лесно е на досъдебната фаза да се провалят нещата, щото там се събират доказателствата. За досъдебната фаза отговаря прокурора, който нарежда какво да се върши на следователи и разследващи полицаи (дознатели), а може сам да извършва действия по разследването. Дознателите в София работят при допотопни условия, често нямат компютри и принтери - купуват си ги сами. Много от делата се провалят поради лоша организация, а не заради корупция даже.
Тези специализирани съдилища не са панацея - и няма да решат нищо според мен. Защо? Защото поне според проекта, който бях преглеждал, ставаше въпрос за съд, който ще съди министри, депутати, кметове и пр. Т.е. може да бъде използван като инструмент за политическа разправа. Дали ще е ефикасен? Не знам, всичко зависи от доказването. По сегадействащия НПК осъдителна присъда не може примерно да се основава само на СРСта - канеха се да го променят и да може. Ама кой ще ти гарантира, че СРСтата не са манипулирани или няма да ползват само част от тях, които извадени от контекста, ще носят съвсем различна стойност...
Не съм очарован от сегашното управление, а от юристите им - хич. Пълна пародия са някакви си Цецка и Фидоска, минали през рабфака, да са водещите юристи на управляващата партия.
Хайде, за да не съм изцяло отрицателен, ще кажа, че има един министър, който много ми допада като начин на работа, говорене и стил - Росен Плевнелиев. Ама е единствен.
==============
Въобще, ама въобще не съм съгласен. Вече е толкова видимо от обществото, че тази версия отдавна издиша поради следните факти: СЪДА пусна всички задържани знакови фигури от престъпния свят. Алексей, нагли, килъри - всички! Тогава кой е виновен и на коя фаза!?!!
................
За мене най-тъпо е че самите ГЕРБ не желаят да променят конституцията в частта за съдебната власт, а даже предприеха гонения спрямо РЗС, които желаеха тази промяна, чрез най-демократичния начин - референдум. Според мен това е една от най-големите грешки на ГЕРБ, която винаги ще ги води до безсилие спрямо престъпния свят. Светлинка в тунела на дребната престъпност виждам с проекто закона за изкупуване на отпадъците, защото кмета на Ню Йорк Р. Джулиани доказа, че борбата с дребната престъпност подобрява цялостния климат на града.
За мен дребна престъпност не съществува!

+1 от мен.
Зад всяка незаконна или полузаконна дейност стои някой, който събира парите. Дори начело на просяците стоят определени лица, какво говорим зад обикновена престъпност. Е можеш да свиеш 1-2 часовника, но ако откраднеш няколко десетки хиляди лева ще дойдат големите батковци, за да вземат част от "заработеното".  :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #342 -: 16 Януари, 2011, 18:20:01 »
0
Освен това Гоголчо, като си тръгнал да ме поучаваш за мерките за неотклонение, които знам от трети клас, кажи ми ти прокуратурата към съдебната власт ли е или към изпълнителната? Щото така като ти чета  писанията, внушаваш на читателите, че е към изпълнителната.

Ти казваше, че съдът е отговорен, на което аз ти написах, че съдът им значително по-малка вина и основната вина е на прокуратурата, която още не е внесла обвинението в съда. Прокуратурата е отделно от съда, макар да са в една система - съдебната система. Не съм внушавал, че прокуратурата е към изпълнителната власт. Това сигурно си го прочел някъде другаде.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #343 -: 16 Януари, 2011, 18:43:31 »
0
1. Съжалявам, ама на 100% подържам малоумната му идея по т.1. Всъщност не за да влезнем в Еврозоната, а да се спре краденето. Почти всички фирми, работещи с държавата в каквато и да е област откровенно крадяха със супервисоки цени на стоки и услуги. Компютрите и принтерите за МВР, асансьора в НС, "ремонта" на Масларова, мога да продължавам до утре. Мои познати "работеха" само с държавата/общината и никога с частни лица/фирми. Естествено след това се "отблагодаряват" на хората, представляващи държавата. Да си слагат отгоре по10-20% добре, но 100 - 120% увеличени цени си е жива кражба. Затова не споделям съчуствието ти към горките фалиращи фирми.
2. Предполагам, че си прав.
3. Трудно се намира добро решение при намаляващи млади хора и увеличаващи се пенсионери. А БАН е за закриване - не съм чул някаква полза от тях в последните 20 години. А от "учени" по социология, политология, история, български и др. няма никаква полза за икономиката на страната.
За Плевнелиев няма какво да се коментира - човека е супер. Не помня ти или Имотко каза, че е спрял всякаква корупция при търговете.

Додо, тази статия показва самоизяждането на акулите в БСП. За цоцането на БВП - т.1 - разчитам на С.Дянков.

Тази година ще има избори. Някакви предпочитания?


По т.1 формално е ОК, но на практика решението се оказа несполучливо.
По т.3 В БАН има много институти, от които няма никаква полза. Ти си изброил някои от тях. Има и други обаче с приложни науки, в които работят много качествени хора. Познавам такива, които постоянно ги канят от чужбина да участват в съвместни проекти и им плащат за това (впрочем, те отчисляват и част от спечелените пари за БАН). БАН трябва да се реформира и да заработи за обществото и държавата.
Какво става на практика обаче? Излиза Дянков или просветния министър и хвърлят някакво бомбастично изявление в стил "феодалните старци". Дори и на 100 процента вярно, това изявление само вреди. Първо, то настройва феодалните старци срещу Дянков. Второ, това изявление не носи конструктивност - какво трябва да се направи. Съботинов - шефът на БАН, едно истинско феодално старче, което даже говори провинциално, събира другите феодални старци и почват протести как се унищожавала науката в БГ. За да парират думите за нереформирания БАН, Съботинов и сие правят псевдо реформа! Тази псевдо реформа се изразява в механично сливане на институти. Толкова механично, че примерно се обединяват всички институти започващи с "Гео-" : геофизика, геодезия и география... http://www.bas.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0160&n=000004&g= , което е напълно безумно, но после казват ето, направихме реформа... В резултат науката си е на същото отчайващо ниво като цяло, реформа не само, че няма, но и е станало по-зле...

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #344 -: 16 Януари, 2011, 19:32:40 »
0
Освен това Гоголчо, като си тръгнал да ме поучаваш за мерките за неотклонение, които знам от трети клас, кажи ми ти прокуратурата към съдебната власт ли е или към изпълнителната? Щото така като ти чета  писанията, внушаваш на читателите, че е към изпълнителната.


Ти казваше, че съдът е отговорен, на което аз ти написах, че съдът им значително по-малка вина и основната вина е на прокуратурата, която още не е внесла обвинението в съда. Прокуратурата е отделно от съда, макар да са в една система - съдебната система. Не съм внушавал, че прокуратурата е към изпълнителната власт. Това сигурно си го прочел някъде другаде.

.....................
Не хвърляй основната вина върху прокуратурата, защото в такива знакови дела и особено за повдигане на обвинение срещу организирана престъпна група, трябва повече време.
Освен това ще ти подшушна, че обвинението на октопода ще бъде от средата до края на месец февруари.
......................
Освен това Гоголчо, като си тръгнал да ме поучаваш за мерките за неотклонение, които знам от трети клас, кажи ми ти прокуратурата към съдебната власт ли е или към изпълнителната? Щото така като ти чета  писанията, внушаваш на читателите, че е към изпълнителната.



....
1. Съжалявам, ама на 100% подържам малоумната му идея по т.1. Всъщност не за да влезнем в Еврозоната, а да се спре краденето. Почти всички фирми, работещи с държавата в каквато и да е област откровенно крадяха със супервисоки цени на стоки и услуги. Компютрите и принтерите за МВР, асансьора в НС, "ремонта" на Масларова, мога да продължавам до утре. Мои познати "работеха" само с държавата/общината и никога с частни лица/фирми. Естествено след това се "отблагодаряват" на хората, представляващи държавата. Да си слагат отгоре по10-20% добре, но 100 - 120% увеличени цени си е жива кражба. Затова не споделям съчуствието ти към горките фалиращи фирми.
2. Предполагам, че си прав.
3. Трудно се намира добро решение при намаляващи млади хора и увеличаващи се пенсионери. А БАН е за закриване - не съм чул някаква полза от тях в последните 20 години. А от "учени" по социология, политология, история, български и др. няма никаква полза за икономиката на страната.
За Плевнелиев няма какво да се коментира - човека е супер. Не помня ти или Имотко каза, че е спрял всякаква корупция при търговете.

Додо, тази статия показва самоизяждането на акулите в БСП. За цоцането на БВП - т.1 - разчитам на С.Дянков.

Тази година ще има избори. Някакви предпочитания?


По т.1 формално е ОК, но на практика решението се оказа несполучливо.
По т.3 В БАН има много институти, от които няма никаква полза. Ти си изброил някои от тях. Има и други обаче с приложни науки, в които работят много качествени хора. Познавам такива, които постоянно ги канят от чужбина да участват в съвместни проекти и им плащат за това (впрочем, те отчисляват и част от спечелените пари за БАН). БАН трябва да се реформира и да заработи за обществото и държавата.
Какво става на практика обаче? Излиза Дянков или просветния министър и хвърлят някакво бомбастично изявление в стил "феодалните старци". Дори и на 100 процента вярно, това изявление само вреди. Първо, то настройва феодалните старци срещу Дянков. Второ, това изявление не носи конструктивност - какво трябва да се направи. Съботинов - шефът на БАН, едно истинско феодално старче, което даже говори провинциално, събира другите феодални старци и почват протести как се унищожавала науката в БГ. За да парират думите за нереформирания БАН, Съботинов и сие правят псевдо реформа! Тази псевдо реформа се изразява в механично сливане на институти. Толкова механично, че примерно се обединяват всички институти започващи с "Гео-" : геофизика, геодезия и география... http://www.bas.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0160&n=000004&g= , което е напълно безумно, но после казват ето, направихме реформа... В резултат науката си е на същото отчайващо ниво като цяло, реформа не само, че няма, но и е станало по-зле...
...............................
По отношение на сливанията в БАН си абсолютно прав- геофизиката е свързана с географията обаче, както и с геологията. Не случайно в университета са обединени геологията и географията в един факултет. Що се отнася до геодезията, това си е чиста инженерна наука.
« Последна редакция: 16 Януари, 2011, 19:35:30 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.