Автор Тема: Политика  (Прочетена 278220 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #375 -: 26 Януари, 2011, 13:27:57 »
0
Я, и днешния ден започва добре: http://dnes.dir.bg/news/alexandar-tomov-prisada-kremikovtzi-7862891?nt=4
Додо и Гоголчо, дайте ми примери с предишните правителства, че нещо не се сещам. Митничарите сега ги закопчаха, а Мургина и Томов можеха да ги разследват още 20 г., ако не беше дошъл ББ да ги подбутне. А за МВР не сте прави. Че са много, много са, ама коя държавна структура не е раздута. Но сега се следи много по-стриктно за нарушение и ЦЦ е безкомпромисен. Имам наблюдения за града ми - ЦЦ направо им разказа играта на шефовете тук и то напълно справедливо.
Ама вие двамата така и не казвате от кои сте. Или се срамувате? Кажете, за да направим сравнение. ;)
Така или иначе, никое правителство не може да махне държавните служители и на тяхно място да сложи германци или японци. Проблеми има и ще има. Но трябва да виждаме не само лошите неща и да си казваме обезкуражаващо "всички са маскари"

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #376 -: 26 Януари, 2011, 14:25:55 »
0
Моите не са в парламента  :)

Джим, пак да те питам - какво общо има сегашно правителство с осъдителните присъди на Лупи и Мургина? В какъв смисъл ББ ги е побутнал и кого е побутнал?

pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #377 -: 26 Януари, 2011, 16:19:06 »
0
Има политическа воля...поне... *drink5*
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #378 -: 26 Януари, 2011, 16:28:14 »
0
Политическа воля = умело пускане на гювеч за плебса!

Томов също е на първа инстанция. Някой да ми покаже осъден известен на трета инстанция. Мен ми хрумва само Митьо Очите, който обаче докато е в затвора се намира по баровете на Бургас  :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #379 -: 26 Януари, 2011, 17:28:11 »
0
След днешната доза СРС колко % спад ще се отчете? :)

Аз като повърхностен наблюдател давам два варианта за развитие:
а) този който генерира скандала е изпаднал самостоятелен играч - значи някой скоро ще бъде отстрелян;
б) този не е самостоятелен играч, т.е. който трябва дава сигнал на ББ че трябва да напуска сцената - в този случай избори три в едно. Ако не я напусне има два подварианта:
б1) ставаме свидетели на истинска война;
б2) излиза наяве някой от истинските козове срещу ББ и го забравяме тотално както стана с Бай Цар.

Вариант б) е най-вероятен - ББ скоро няма да му издържат нервите и ще каже айде на избори. Остава да си изиграе умело партията до есента, като отвори някоя магистрала, асфалтират дупките, вдигнат пенсиите и позволят да се пуши навсякъде, за да си вдигне малко подкрепата.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #380 -: 26 Януари, 2011, 18:18:02 »
0
Ей, двамата хитреци, май се срамувате да си признаете от кои сте. Гоголчо, ти да не си царедворец? http://dnes.dir.bg/news.php?id=7866834&nt=11  Може и да си от ВМРО, тези са ми симпатични. А за Мургина и Лупи - още като стана премиер, ББ извика Велчев и ясно го попита дали прокуратурата ще работи. И прокурорите се поразмърдаха. И вече се следят какво вършат и в какви срокове. Защо тези дела не се проведоха при СС? Или пък защо не задържаха наглите, килърите и много други. Защо предишните не ни хвърляха прах в очите (както казва Додо) със арести и присъди?
Додо, разбрах за спада от 120%. Добре, тези са кретени и няма да влезнат в следващия парламент. Кой трябва да дойде на власт? Абе кажи поне от кой футболен отбор си. *beer*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #381 -: 26 Януари, 2011, 18:35:14 »
0
Не съм футболен фен :) По метода на изключването симпатизирам на Костов с някои забележки :)

P.S. И не е вярно, че при предишните не е имало подобни ювелирни акции - Митьо Очите, Куйович реално са в затвор. Маргините, Баретата - дела. И хората си викаха УРА! Аз не виждам особена разлика сега.

Държавната машина може да смаже очебийната престъпност и да намали корупцията с 90% за 1 месец. Но не го прави. Престъпността е необходима и даже се толерира когато трябва от държавите, за да се манипулират по-лесно стадата. Изкуството на управлението е тя да не се изпуска извън контрол.
« Последна редакция: 26 Януари, 2011, 18:42:05 от dodo2 »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #382 -: 26 Януари, 2011, 19:58:50 »
0
Зелените - виждат ми се единствени неопетнени и с някакъв потенциал. Тепърва ще набират сила, но им липсва финансиране (което е и добре) и медийно присъствие (за което в БГ, за съжаление, се изисква финансиране). Доволен?

ББ викнал Велчев... Преди да приемем тезата ти за вярна, трябва да се имат предвид следните факти:

1. Обвинененията и на Мургина, и на Лупи са повдигнати преди изборите.
2. Прокурорите не могат да осъдят никого - само съдът има такива правомощия.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #383 -: 26 Януари, 2011, 20:02:04 »
0
Не може лесно да ти кажат, че са твърдо за някои щом всички са се омаскарили така здраво. За тези, за онези с известни условности и т.н.
Аз ти казвам твърдо че съм за ГЕРБ. Въпреки че и аз имам критики в някои политики. Ще кажеш че съм твърдо, защото съм на държавна копанка и ББ ми е шефа. Не е така! Примерно аз бих ги критикувал за политиката им в образованието. Но темата е изместена със СРС-та и други нелепости. Най-тъпото в България е че се подменя дневния ред на обществото. Журналистите са най-първосигнални, защото някои зли гении или сиви кардинали като подхвърлят компромата, те го повтарят като папагали дни наред.
За да ви подскажа нещо ще посоча, че откакто Алексей Петров излезе от стражата в домашен, взеха да заливат държавата с аудиокомпромати. Това случайно ли е?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #384 -: 26 Януари, 2011, 23:28:25 »
0
Паднахте ли ми  :D
Додо, за Куйович си прав, макар и последната инстанция да е от 2010г. Митьо Очите е със смешна присъда, Маргините май ги оправдаха, за Баретата не знам докъде стигнаха. Държавата може да смаже престъпността ако е тоталитарна, но при демократичните страни със зачитане на човешките права работата никак не е лесна. То ако беше лесно другите страни отдавна да са се справили, а то и там нещата не се подобряват.
И аз съм гласувал винаги за СДС и И.Костов. Но някои неща около 2000г. ме втрещиха. Един, който никога не трябваше да се назначава на държавна работа стана директор. За това беше виновен местния лидер на СДС, но Костов беше информиран и можеше да сложи некомпрометиран човек. И много други от обкръжението му го компрометираха, някои са вече в ДПС. Няма да ти изброявам далавери от този период, но не са малко. Може Костов да не е бил замесен, но и нищо не направи. Както и да е. Ако не беше ББ, щях да гласувам за Костов, пак по метода на изключването.
Гоголчо, за зелените чух хубави неща от един приятел - много честен и принципен човек. Да, сигурно са честни и неопетнени, но и в този форум могат да се намерят двайсетина свястни хора. Ако не влезнат в някаква коалиция, никога няма да влезнат в парламента и съответно е безмислено да се гласува за тях. Влезнах в сайта им и какво ме впечетли - от 24 човека (почти всички между 30 и 40г.) един е женен с 2 деца, трима са женени с едно и останалите 20 - познай. По принцип съм малко недоверчив към хора, които нямат семейство, деца и съответните отговорности. Най-популярните от правителството - ББ, ЦЦ, СД и Р.Плевн. имат 10 (!!!) деца (десетото до месец).
Прокурорите не съдят, но могат да внесът такива обвинения, че да не осъдят никого. Има значение как си вършат работата.
Собственик, поздравления. Последният компромате много показателен - ББ иска да върнат негов познат на местото, което е бил. Ами кой от нас няма да иска да има повече познати навсякъде (евентуално на които има доверие), за да има информация за проблемите и далаверите там. Ако това е максимума, който са успели да извлекат от подслушаните разговори, то мнението ми за ББ се подобрява още повече.
« Последна редакция: 26 Януари, 2011, 23:33:39 от Jim »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #385 -: 26 Януари, 2011, 23:35:45 »
0
Страхът е голямо нещо, не е нужно да е тоталитарна - достатъчно е да направят предаване по телевизора "животът сега" и да дават редовно как живеят зад решетките 10 полицая, 10 лекаря, 10 лелки чиновнички, 10 ревизора, 10 главни архитекта и т.н. И от другия месец ти гарантирам, че такива престъпления няма да има или поне ще са сведени до минимум.
На мен ББ ми е симпатичен, ама само толкова - не може такъв човек да е министър председател. То и Бай Цар ми беше симпатичен с неговите опити да говори (но по-скоро става за някое ТВ шоу за олигофрени с тия изказвания).
Костов министър председател, ББ за ПР - да развеселява публиката (като с последния лаф за дюнерите) и Бай Цар за придворен шут. Това ще е по-хубаво. :D

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #386 -: 27 Януари, 2011, 00:14:57 »
0
Гоголчо, за зелените чух хубави неща от един приятел - много честен и принципен човек. Да, сигурно са честни и неопетнени, но и в този форум могат да се намерят двайсетина свястни хора. Ако не влезнат в някаква коалиция, никога няма да влезнат в парламента и съответно е безмислено да се гласува за тях. Влезнах в сайта им и какво ме впечетли - от 24 човека (почти всички между 30 и 40г.) един е женен с 2 деца, трима са женени с едно и останалите 20 - познай. По принцип съм малко недоверчив към хора, които нямат семейство, деца и съответните отговорности. Най-популярните от правителството - ББ, ЦЦ, СД и Р.Плевн. имат 10 (!!!) деца (десетото до месец).


Е, ако това е критерий - Асан от маалата има десет, та ги слага всички изброени в малкия си джоб. Това е все едно да кажеш, че на ББ не може да му се има доверие, щото се е развеждал, ерго, изоставил е любимата си, ерго, ще се изметне от предизборните си обещания, щом е напуснал бившата си. Това в кръга на майтапа - не бих стигал дотам, че да навлизам в личната му сфера.

Викаш, безсмислено е да се гласува за партия като Зелените. И аз съм си го помислял. Ама ако всички разсъждават така, шансът им да влезат (или подобна партия)  в НС клони към нулата, нали? Получава се омагьосан кръг - няма да гласуваш за тях, защото нямат шансове, а нямат шансове, защото няма да гласуваш за тях.
« Последна редакция: 27 Януари, 2011, 00:17:10 от gogolcho »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #387 -: 27 Януари, 2011, 00:58:40 »
0
Стреляха по Христо Ковачки. МВР мълчи. 
Дата: 25-01-2011 14:19

Преди няколко дни срещу бронирания Мерцедес на бизнесмена Христо Ковачки е стреляно в движение. В автомобила е пътувал Ковачки заедно с шофьора си. Той е бил без охрана, научи от свои изключително достоверни източници afera.bg Благодарение на виртуозните маневри на шофьора не се е стигнало до фатални последици.
 
Преди дни срещу Христо Ковачки е имало безпощадно покушение, научи afera.bg от свои изключително достоверни източници. МВР продължава да мълчи по случая.
Христо Ковачки е пътувал без охрана, единствено с шофьора си в брониран Мерцедес. Срещу него е стреляно в движение от двете страни на пътя, по който са се движили. Само благодарение на виртуозните маневри на шофьори не се е стигнало до фатални последици.
Странно МВР мълчи за инцидента. Или изобщо не знае за него, което е изключено, или има интерес информацията да не попречи на пиара на министерството.
Срещу Ковачки отдавна се говори, че има сериозни заплахи, включително и от страна на Сретен Йосич.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #388 -: 27 Януари, 2011, 01:11:12 »
0
Този Ковачки ми е доста странен.

-------------

Излезе една статия в Сега, която заслужава да я пусна тук поради това, че се опитва да разгледа "бирения" скандал откъм фактология:

Митниците vs "Леденика" - една доброволно загубена битка
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=8181&sectionid=5&id=0001101

Цитат
Делото за отнетия лиценз на "Булбрю БГ" ЕООД, производител на бирата "Леденика", би си останало едно от хилядите подобни административни дела. Но то привлече вниманието на всички, защото стана основна част от сюжета с изтеклите разговори между шефа на Агенция "Митници" Ваньо Танов и премиера Бойко Борисов. Казусът "Леденика" предизвика съмнения за натиск върху съда и президентско-премиерски чадър над фирмата.

-----------------------------

Всичко започва на 25 август 2009 г., когато със заповед на директора на митниците започва проверка на "Булбрю". Интересен момент в документа е срокът, който трябва да обхване проверката - тя трябва да установи "факти и обстоятелства за периода 1 юли 2008 г. - 9 ноември 2009 г."

Проверката тръгва на крайната фиксирана дата - 9 ноември. Мобилна митническа група посещава данъчния склад на фирмата в Мездра и открива куп нарушения, прилежно описани в протокол. "Булбрю БГ" не представя искани документи, няма дневник "Складова наличност", както и лиценз за управление. Няма автоматизирана система за отчетност, която да позволява в реално време да се контролират суровините и складираните стоки. В сграда, непосредствено до склада, пък има дестилационна колона за етилов алкохол, която се използва за охлаждане, но произвежда и спирт - близо 70 000 л за две години, за който складът не е имал разрешение и не е внасял акциз.

На 11 ноември "Бубрю" представя на митничарите лиценз и разпечатка на дневник за складова наличност от 1 до 9 ноември 2009 г. Констатирани са разлики - липса на 13 632 литра пиво, както и налични в склада 1168 литра пиво и 888 литра пивна мъст, които не са заведени в дневника. Представена е електронна система за счетоводство, но тя не е свързана пряко в производствения процес и не отчита движението на суровини, материали и акцизни продукти. Проверките от ноември са обобщени в докладна записка от 16 ноември.

Но тогава се случва нещо странно - вместо веднага митниците да отнемат лиценза на "Леденика", на 11 декември митничарите правят нова проверка в "Булбрю", при която е установено, че вече са изпълнени изискванията на Закона за акцизите и данъчните складове /ЗАДС/. Точно проверката от 11 декември става основен коз на "Леденика" при обжалването в съда.

На 8 февруари 2010 г. следва нов обрат - Ваньо Танов издава заповед за отнемане на лиценза на "Булбрю". Заповедта влиза в сила предварително, т.е. преди да е обжалвана пред съда и той да е казал последната си дума. Вчера Танов обясни, че лицензът е отнет едва през февруари, защото процедурата била тромава.

От "Булбрю" веднага обжалват пред Административния съд София-град и искат предварителното изпълнение да бъде спряно. Делото се гледа по бързата процедура. Разпределено е на случаен принцип на зам.-председателя на съда Милена Славейкова.

Първото заседание е на 9 март 2010 г. Тогава се явява само адвокатът на "Булбрю" Сашо Пенов, който по същото време е и шеф на правния съвет на президента Георги Първанов. Пенов бе махнат от поста, след като гръмна скандалът с подслушването.

Митниците не пращат представител на делото. Пенов представя доказателства за това какви загуби ще претърпи дружеството, ако отнемането на лиценза бъде изпълнено веднага. Представени са и всички протоколи от проверките. Съдът приема доводите му. Още тогава в определението си съдия Славейкова говори за противоречие между доказателствата в административната преписка. И спира предварителното изпълнение. Митниците не обжалват и 7 дни по-късно то влиза в сила. Според вчерашните обяснения на митниците те не са го сторили, защото научили, че "Булбрю" се канят да заведат иск срещу държавата за 20 млн. лева. Затова решили да приключат ревизията и да санкционират фирмата.

На заседанието адвокат Пенов иска и две експертизи - счетоводна, която да каже води ли дружеството счетоводна отчетност за продуктите и готовата продукция, и техническа, която да провери как измерват уредите. Съдът ги допуска и отлага делото за 13 май.

Именно по това време - през март, се провеждат и скандалните разговори на премиера с Ваньо Танов, които станаха публично достояние. На 12 март тогавашният зам.-директор на митниците Антоний Странджев внезапно праща проверка на "Леденика". Митничарите заварват пивоварната да работи, което е тежко нарушение при отнет лиценз. Именно за тази акция Бойко Борисов казва "Поех ангажимент да не го закачам Мишо Бирата..." и нарежда митничарите да се изтеглят. Именно за тази акция Танов казва в подслушваните разговори със Странджев и Симеон Дянков, че "сега, като напишем акта, и той посмъртно никога няма да си върне лиценза."

Вчера обаче Танов лансира нова версия за тези събития. Според нея фабриката изобщо не е била в нарушение при проверката на митничарите, защото съдът е бил спрял отнемането на лиценза три дни по-рано. Затова и няма никакви последици за "Леденика".

Така се стига до съдебното заседание на 13 май. Тогава "Булбрю" се отказва от исканите експертизи с аргумента, че има достатъчно писмени доказателства в подкрепа на тезата за неправилно отнет лиценз. Този път митниците пращат представител - юрисконсулт Станислава Йорданова. Тя представя бележки в подкрепа на твърдението си, че заповедта за отнемане на лиценза трябва да остане в сила. В тях обаче не се обсъжда проверката от декември, която променя констатациите на ноемврийската. Не представя нови доказателства, нито прави искания. Затова на 7 юни 2010 г. съдия Славейкова обявява решението си - отменя заповедта за отнемането на лиценза заради противоречия в протоколите, представени от митниците. От митниците не обжалват. Актът на Славейкова влиза в сила на 5 юли 2010 г. "При такъв адвокат как да обжалваме", чистосърдечно възкликна Танов вчера.

Вчера Ваньо Танов каза, че ревизията на "Булбрю", започнала през ноември 2009 г., вече е приключила. Скоро ще бъдат обявени подробности по проверката, а митниците смятат да наложат 6- или 7-цифрена глоба за фирмата. "Булбрю" има 2-седмичен срок да представи възраженията си.

--------------------------------

Съдия Милена Славейкова: Противоречията в протоколите на митниците решиха делото

- Съдия Славейкова, къде е противоречието в протоколите на митниците?

- На 9, 10 и 11 ноември 2009 г., когато са правени първоначалните проверки на митниците, действително са констатирани пропуски в отчетността, в липсата на електронна система. Основното противоречие е с протокола от декември 2009 г. Тогава е констатирано, че има електронна система и измервателни уреди. Съдът проверява индивидуалния административен акт - решението за отнемането на лиценза, за съответствието му със закона към датата на постановяването му. В случая той е от февруари 2010 г. и би следвало административният орган да е взел предвид всички факти и обстоятелства, известни му към февруари 2010 г. Ако протоколите бяха само от ноември, когато безспорно има констатирани нарушения, и лицензът беше отнет тогава - проверката на съда щеше да приключи до фактите от ноември. Или ако наличието на електронна система бе констатирано през март, след самото решение, това не би имало отношение към съдебния спор. Но към датата на издаването на решението на директора на Агенция "Митници" има противоречиви доказателства. Лицензът е отнет през февруари. Ако в Агенция "Митници" са имали и други данни, те не бяха представени по делото. Недоказаните факти в правото са неосъществени факти. Всички протоколи за проверки за мен са официални документи - те са съставени от длъжностни лица в кръга на службата им в предписаната от закона форма. За мен най-голямото противоречие е защо има констатации на митнически органи в противен смисъл от декември 2009 г.

- Заповедта за проверката обхваща период извън декември: юли 2008 - ноември 2009. Тоест в посочения период "Булбрю" са били в нарушение...

- Да, така е, но като са констатирали нарушението през ноември, е следвало лицензът да бъде отнет тогава. Ако решението на директора на Агенция "Митници" беше от ноември, аз щях да преценявам неговата законосъобразност към датата на издаването му, без да има значение по делото какво е станало през декември. В административния процес доказателствената тежест е за ответника.

- Митниците са доста пасивни в случая. Те не са представили нищо повече от преписката, въз основа на която е постановено оспореното решение.

- Да. Но това е избор на страната, не мога да влияя на процесуалното й поведение. За мен това е правилното решение и аз съм се мотивирала на базата на кои доказателства по делото съм го взела. Страните имат възможност да се борят на още една инстанция. Не знам защо от митниците не са обжалвали. За мен би било по-голямо професионално удовлетворение, ако имаше подадена касационна жалба и тричленен състав на Върховния административен съд беше потвърдил решението ми, което би означавало, че се съгласява с правните ми изводи. В развитието на делото няма нищо по-различно от хилядите други дела в папките, които виждате в кабинета ми.

- Освен изтеклите СРС. Имаше ли натиск по вас за това дело?

- Не. По никакъв начин. Нито по това, нито по което и да е дело, което съм гледала през годините.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #389 -: 27 Януари, 2011, 14:07:39 »
0
Е, ако това е критерий - Асан от маалата има десет, та ги слага всички изброени в малкия си джоб. ...
Викаш, безсмислено е да се гласува за партия като Зелените. И аз съм си го помислял. Ама ако всички разсъждават така, шансът им да влезат (или подобна партия)  в НС клони към нулата, нали? Получава се омагьосан кръг - няма да гласуваш за тях, защото нямат шансове, а нямат шансове, защото няма да гласуваш за тях.
Така е, омагьосан кръг. Затова първо да се коалират с някого, да почнат да се изявяват. Как иначе непознати хора ще прескочат 4%. Невъзможно.
В другия форум имаше тема за демографската криза от Демограф. Не я намерих, но бях написал предложение - за държавна работа освен ценз и перфектно владеене на български, с предимство трябва да са кандидатите с повече деца. Недей да даваш за сравнение Асан - при циганите няма демографска криза. За какво се борят зелените - да запазят гората в Иракли и Пирин. За кого да я запазят, за циганите ли, щом като не оставят деца след себе си. И всичко, което се прави нали се прави за бъдещите поколения, но не за циганските. 24 човека трябва да имат около 50 деца за запазване на населението. При българите проблема е сериозен, защото 24 човека (24 семейства) имат около 25 деца. Тия честни хора имат 5 !!! За мен това е основен критерий, имайки предвид основните проблеми в държавата.
И така като ги гледам, струва ми се, че аз съм посял повече дървета отколкото тези всичките, взети заедно. И ако видят дърветата ми, няма да познаят половината какви са.

Страхът е голямо нещо, не е нужно да е тоталитарна - достатъчно е да направят предаване по телевизора "животът сега" и да дават редовно как живеят зад решетките 10 полицая, 10 лекаря, 10 лелки чиновнички, 10 ревизора, 10 главни архитекта и т.н. .....
Това е правилно, но как точно ще стане? Ако го дават по БНТ кой ще го гледа? И по която и да е телевизия. Трябва да се съчетае с интересни предавания. И не само хора зад решетките, ами и хора, пострадали от катастрофи, алкохол, наркотици.