Автор Тема: Политика  (Прочетена 276739 пъти)

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Празнични бележки
« Отговор #30 -: 24 Май, 2010, 19:30:06 »
0
Празнични бележки
http://delnicite.blogspot.com/2010/05/blog-post_24.html
24 май 2010, Из делниците на един луд

Премиерът откри в Рим паметник на Дедо Вазов. То не е некой голям паметник, а малко паметниче, 2.60 м. И 2.20 постамента, та общо нема и 5 м.
Та не знам дали по тоя повод, но в „Труд” питат Андрей Слабаков, голям почитател на Вазов: „Поетът Тома Марков каза: “Ако Иван Вазов, аз съм торта”. И Слабаков подпали моторетката: „Къде го продават този автор, Тома Марков? В сладкарница “Неделя” ли? Защото не съм го чувал никога.”
Аз обаче съм го чувал. И верно е торта. Веднъж ядена… Как беше оня виц: „То и аз бях торта гараш…”
Наша милост е писал многократно за Дедо, но то е пръснато на разни места из огромното ни творчество. Затова решихме да го съберем накуп. Пък и нали е 24 май…
Традицията да се отрича Дедо Вазов, тръгва още от поета Кирил Христов, който обаче, наистина е поет. Той даже се пренесъл да живее точно срещу Вазов и всяка сутрин, докато Дедо си правел фитнеса на балкона, младият поет, скрит зад пердето, му викал: "Бездарник! Бездарник!" В по-ново време и Андрей Райчев се опълчи срещу тоя фосилизиращ българската култура автор: „Вазов е скучен, внушава на децата погрешно чувство за родината като към нещо старомодно, свързано непременно с хорото. А колът, с който се бори Баба Илийца, се превръщал в централен за нашата култура...”
Не знам Райчев к’во се заяжда с Вазов. Предполагам, че го е яд на Дедо, защото в неговото творчество имплицитно се съдържа отричането на тройната коалиция. За социалистите например Дедо е казал: „Рояк проповедници и социални буреносци, които ни говорят с патос за разделението на труда и капитала, за разни "нравствени задачи" и "подкладки"... Реформаторствуват, пишат Господ с малко „г”, сеят грандиозни идеи... Господа, сейте гори! По ще сте полезни за България, ако отгледахте през живота си пет уврата дъбов лес, отколкото с море заучени фрази..." Ама те нали ги сечаха и заменяха, та са гузни. Между другото Вазов е бил и яростен противник на сеченето на рилските гори, което автоматично го прави враг и на царя, за когото чета вчера, че от това се издържал в момента. За ДПС Вазов нищо не е казал, но пък цялото му творчество е посветено на борбата на българите за турско отсъствие...
Както и да е. Не отричам че наистина творчеството на Дедо Вазов има до известна степен фосилизиращ ефект. Вижте какво запомнят децата: "Понеже лодкарят отказал да я прекара, Баба Илийца измъкнала кола и сама се прекарала."
Във всеки случай, за да има културна синергия, класикът трябва поне да се адаптира към съвременността. Един англичанин, Мартин Бауам, преправи Шекспир на рап и така успя да го вкара в главите на тамошните келешчета: „К’во стаа в шибаната Дания? Шъ мъ бъде или нема а мъ бъде, копелуе?” И прекръсти Хамлет на Амлет, гаче е от Кулата...
Да вземем например „Тлака в Алтъново” от „Под Игото”. Бедрок, тежък Бедрок…
„По-смелите девойки се шегуваха с ергените, подзимаха ги лукаво и се заливаха с весел смях. Тям отговаряха гръмогласни кикотения от мъжка страна…”
Инфантилизъм! Бълбукат се като в детската градина… Освен ако не са друсани. Щото тогава на конопа се е гледало като на важна култура, а не да ходят заптиетата да скубят на хората единия корен по балконите…
Никъде в описанието на тлаката нема дума за R&B (ракия и бира), няма амфетки, нема волумето на мах… Погледнете героите! Не плачат ли за ъпдейтване? Бойчо Огнянов, даскал! Герой-даскал?! Тоя е лузър, бе, ванилен тип по условие… Или пък оня дивак Боримечката, дето лае като овчарско куче, та да сарджва Стайка, щото тя му се прави на хард ту гет. Shit man, какъв борец е тоя! Няма ланец, няма тату, няма обеца на ухото, даже i-Phone няма!
А мацките? Пълна трагедия. Чонината Стайка – същински дизелогрухтер … „работна, спретната и чистофайка, само че бързо се гои, сиромашката”. Минава на кълнове от люцерна и тръгва на фитнес. И тогава Боримечката ще може да каже като Ромео: „Къде се мота анорексичната ми кучка Джуул?”
„Драгановата Цвета и Райка попадиина... видиш ли ги какви са белошийки, като патки? Цанко наш каза веднъж, че да му даде едната да я ухапе за гушата, ще й хариже памидовото лозе на Малтепе...”
Лозе?! Представяте ли си, Христо Сираков например, отива при някоя от стоте си манекенки и й предлага лозе! Не джип, не мезонет, а лозе!
Та така погледнато, много е демоде Дедо. Но с кого да го заменим? Андрей Райчев предлагаше Виктор Пасков. Може, но само "ранният" Пасков. Бог да го прости този голям писател, но в "Аутопсия на една любов" има едни сцени, дето... Не че съм някакъв задръстен пуритан, но все пак има някакви граници, нали? "Не помня да съм имал такава ерекция. Членът ми - мокър, зачервен, набъбнал и на възли, стърчеше под лъжичката ми..."
Не съм единодушен, но едва ли е подходящо за деца до 5-и клас. А Вазов е друго. Вазов никога не си е възпявал... Макар че е бил изключително надарен. Даже имало лаф тогава - Дядо Вазов излиза от басейна, оная му работа още не излиза... Тогава нали са ходели на градската баня и е нямало тайни. Но Вазов не го е направил литературен факт.
А днес, както казва поетът, цялата ни култура се върти около… римата.
Или пък да вземем прословутите „Хъшове”. Тук е точно обратното на „Тлака…” Тук всичко е R&B! Дето беше написал един кандидатстудент, в „Хъшове” има два мотива: първият те пият, а вторият те пеят.” Което, обаче, както написа друг кандидатстудент, не трябва да намалява уважението ни към тях: “Макар да са заклети алкохолици, хъшовете са борци за свобода и трябва да се уважават.”
Представете си некой да почне днес да ви държи реч като на Странджата: „Какво ни трябва? Пари ли? Пари не щем, за пари не сме проливали кръвта си… Имот ли искаме, или къщи?… Ние нямаме потреба от имоти… като имаме свободата, имаме всичко…”
Ние, хранени обилно със свобода, трудно ще се вържем. И после класикът се вайка: “О, бедни ми Македонски, що не умря при Гредетин…” Ами ще мете, бе! Като вместо да работи за пенсия е пил по цял ден в механата, к’во, държавата да не му е длъжна!
Представям си тия да попаднат в устата на г-н премиера какво ще им се случи… Най-малкото ще го отнесат за част от дефицита.
Да ви кажа и една новина, културна. От сигурен източник научих, че Димитър Туджаров, alias Шкумбата, го готвят за културно аташе на родината във Вашингтон, DC… Май ще има пак пак „Ту-ти-ту-ту-ту” и “Sent me a fax”... Тамън малко се позабравиха Тодор Колев и големият дипломат от Пазарджишката школа Стоенчо Ганев.
Р.S. В текста са ползвани други текстове на същия автор.
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Руският патриарх Кирил и методичното присвояване на кирилицата
http://ivo.bg/2010/05/24/руския-патриарх-кирил-и-методичното-п/
24 май 2010, Иво Инджев

Нямах намерение да продължавам темата за 24 май като наследен цирей от неравностойните ни отношения с бившата ни метрополия, но самите наши доскорошни колониални владетели са пожелали да го спукат. Само регистрирам изтичането на гнойта по свидетелства на очевидци, цитирани от Vesti.bg и други информационни източници. “Изненадата този път дойде от присъствието на посланика ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Защо Алеко не е „Нещастника“?
« Отговор #32 -: 25 Май, 2010, 09:30:04 »
0
Защо Алеко не е „Нещастника“?
http://ivo.bg/2010/05/25/защо-алеко-не-е-нещастника/
25 май 2010, Иво Инджев

Както обикновено реката от думи за думите и буквите се лее в България неудържимо на празника на писмеността. Решавам да отделя капка от нея. Насред пълноводието вадя микроскопа за непретенциозна дисекция на тема : “ Как буквите ни спасиха от емиграция”. Звучи като заглавие на доклад или на ученическо есе. Но си е буквално ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #33 -: 25 Май, 2010, 09:31:35 »
0
  Към Bulcan, Scyther и техните съграждани - това видяхте ли го на живо? Ако знаете как ви завиждам...

  http://www.dnevnik.bg/bigpicture/2010/05/24/905738_parad_na_vetrilata/

  И си мисля, че от такива неща би могло да има по-голяма / и по-смислена / полза за туризма, отколкото от алкохолните набези в "комплекса".

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #34 -: 25 Май, 2010, 11:24:04 »
0
  Към Bulcan, Scyther и техните съграждани - това видяхте ли го на живо? Ако знаете как ви завиждам...

  http://www.dnevnik.bg/bigpicture/2010/05/24/905738_parad_na_vetrilata/

  И си мисля, че от такива неща би могло да има по-голяма / и по-смислена / полза за туризма, отколкото от алкохолните набези в "комплекса".


Аз изтървах парада на ветрилата за съжаление. Имахме "социален ангажимент" в противоположната на морето част на града. Иначе е било много яко.
I say what I do and do what I say.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Православните чекисти командват реинкарнацията на нацията в Русия
http://ivo.bg/2010/05/26/православните-чекисти-движат-реинка/
26 май 2010, Иво Инджев

В помощ на говорещите и пишещите на български език , които побесняват от всяка критика на каквото и да било по адрес на Русия , днес публикувам лековитата за техния бяс статия на руски език. Може пък, щом е писано от руснак, да им се стори истина, това , в което такива , като мен, ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #36 -: 26 Май, 2010, 16:06:03 »
0

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Y хромозомата на властта
« Отговор #37 -: 27 Май, 2010, 12:10:03 »
0
Y хромозомата на властта
http://delnicite.blogspot.com/2010/05/y.html
27 май 2010, Из делниците на един луд

Прокуратурата проверявала съветника на премиера по отбраната Светослав Спасов за незаконна заменка. Трампил в Шуменско нива, която била некъде си на мачу пичу у царевичака, с друга „равностойна” нива на пътя „София-Варна”, та че взел и некой лев отгоре.
Нали си го спомняте тоя Спасов, беше депутат от НДСВ. Носеше му се славата, че гледа на ръка и много познава. Толкова ли не можа да си гледа и на него си и да види, че Лейди Фортуна не му препоръчва да прави заменки?! И той като Лещански, дето ако си беше погледнал личния хороскоп, немаше сега да го разкарват по съдилищата…Така е, обущарят ходи бос…
Между другото Спасов разкри, че в близост до сградата на парламента имало римски и турски гробища и подземно езеро, които изсмуквали енергията на депутатите, направо им изпивало мозъците, доколкото ги имат. И е бил прав, ако и лично също да не се е опазил. Колко хора влязоха в тая сграда за тия 20 г., а ни един човек не излезе…
Независимо какво става горе, долу все още са останали честни хора. В Пловдив една ватенка намерила хюмнетка с 4 100 лв. и без да се замисли я предала на полицаите, които пък я върнали на собственика, който пък останал доста учуден…
Дълго мислих какво бих направил, ако аз ги бях намерил. Сигурно първо щях да си помисля, че може да са на някой сиромах. Да де, ама от къде сиромах да намери четири хиляди лева, та да ги загуби?! А ако по някаква неясна причина държи в ръце за малко такива пари, той ще стиска като умрял ябълка и никога няма да ги изпусне на улицата…
Честно казано, не си изработих линия на поведение за такъв случай. Ще решавам на място. При това ви моля да отчетете, че ние се имаме за честен човек. Чуждо никога не сме пипнали. Просто животът ни така се сложи, че сме били в досег само с хартия и кламери. Перфоратора не го броя, защото беше счупен и дето се вика от боклука го взех…
МС решил системата за ранно предупреждение на населението вече да се тества в 13:00 часа, а не както в 11:00.
Сигурно се питате защо? Нали е ранно предупреждение, 11 не е ли по-ранно от 13? Казаха ми хора от вътре, че министрите спорели дали е по-добре сирените да се слушат на гладно, или след ядене. Накрая премиерът надделял. Което мен лично ме радва, щото значи, че се предвижда да ни се осигурят поне по две яденета на ден. Иначе щяха да преместят сирените в 8 вечерта. Не ли?
В „Новинар” разказват на цяла страница за чудесата, които вършели психолозите хипнотерапевти. Тия, да ви кажа, можели да те приспят и като се събудиш да ти се яде по-рядко и по-малко, да ти се гади от цигарите, да се отвратиш от алкохола. Например, още след четвъртия сеанс, пациентът правел гримаса, като му бутнели под носа памуче, напоено с алкохол. То и аз правя гримаси на отвращение, кога знам, че тъщата ме наблюдава. Някак й става приятно, като гледа, че не ми е приятно. Ама трябва бая памучета да натопят, доде чакат да добия реално отвращение… Като цяло обаче методът действа. Така, само че в будно състояние, получих отвращение от пиците. Просто в едно заведение видях г-жа Фидосова, застъпила една 37-инчова пица… Знам, че не й е само от пицата, но въпреки това не мога вече да кусна… Пък веднъж видях да изнасят Румен Петков на тарга и 30 минути след това не можех да гледам чашата, но после ми мина… (Какво търкало е животът, а? Румен Петков, дето изкара Волен Сидеров магистрален бандит, сега му каца в комисията да го разпитват… С една дума, ще му яде гъзът баница…)
Между нас казано, аз само с цел да добия отвращение пускам чат-пат XXL. За сега не става, но още ще опитвам. Пък един приятел ме посъветва да купя 100 презерватива и да ги тъпча с крака в продължение на 10 мин. Той така отказал цигарите…
Шефът на Агенция „Митници” Ваньо Танов категорично отрича контрабандата на цигари в страната да е станала 50%. Според него била само 30 %.
Браво, 30% са нищо. Освен това Танов вика, ще през следващите месеци щяла да намалява.
А дано, ама надали…
В митниците, вика Танов, няма данни да има голям играч на пазара. „Това, което ние залавяме в момента, е между малки и различни играчи.” Контрабандата на цигари стана дело всенародно, затова няма големи играчи. Ключова роля в този бизнес, пишат вестниците, започнали да играят моите приятели пенсиите. Обикаляли магазини, кафенета, фризьорски салони и набирали клиенти… От един стек печелели по 5 лева, въпреки, че продават на много способна цена. Един професор от СУ ми предлагаше „Вайсрой” на 2.40, но леля Пенка от „Редута” го дъмпингира и аз, естествено, вземам от нея на 2 лв. Оставя ми ги в аптеката под нас. Викам и веднъж: „Лельо Пенке, не те ли е страх, че могат да те хванат?” Вика: „И като ме хванат, леля, к’во? Ще ме вкарат в затвора? Кам да ме вкарат! В затвора, лельо, ти отпадат всичките грижи…” Та от нея го знам тоя лаф…
Ей, Дянков да ги следи изкъсо тия, щото ще превземат и наркотиците, после и алкохола и проституцията… Тия са толкова алчни, че нема накъде. И са така отчаяни, че нищо не ги плаши… Оня ден на Женския пазар се стреляха. Казвал ли съм ви защо се събират на площада пред „Ал. Невски”? Събирали златото, което се лющи от кубетата. Казвал съм ви, не може да не съм. Ама то аз за толкова години всичко съм ви изпоказал вече…
И за екстрасенската Мая Попова съм ви казвал. Тя прогнозира пред „Труд” земетресение от 4 степен по Рихтер на 50-100 км. южно от София в близките 12 дни. Тази госпожа, да ви напомня, чрез болкови сигнали по тялото си (всяка част от него отговаря на определена държава и район) предусещала бъдещи трусове. Според това крак ли я боли, или ръка, тя определяла къде ще е земетръса, а според силата на болката – степента. Като я болят краката, това означава, че ще има трусове в Европа и Балканите. В момента имала умерена болка над свивката на десния крак, което отговаря на Южна България. Според мен обаче, земетресението може да е и в Северна. Щото лани имаше болки над свивката на левия крак и прогнозира земетресение от 4.5 по Рихтер в Северна България. И след няколко дни наистина имаше земетресение от 4.1, но на юг, в Турция.
Та за това казвам да бъдат готови и в Северна България, щото не се знае госпожата с конвенционалното ляво ли работи, или с женското ляво. Мойта дентистка така ми извади ляв здрав, вместо болен десен. Е, после се поправи, ама дето се вика, добре, че не работи очен лекар…
В YouTube пуснали едно интервю на Карла Бруни от 1996 г., когато тя хал-хабер си е нямала, че може да стане първа дама на Франция. И в това интервю изобщо не се държи като първа дама, даже като дама не се държи. По едно време чак водещият му става неудобно от откровенията й как сваля мъжете, как ги питала на четири езика „Харесваш ли циците ми?” и други реплики, които един семеен вестник, като „Шок” например, не би се осмелил да повтори, та я помолва: “О, не, моля ви!” И като капак заявява: „Моногамията ужасно ме отегчава”. Което ме кара да мисля, че Сарко има ужасен недостиг на калций. Нема друго обяснение… Язък му на тоя, че е по професия адвокат и евреин…
Ама то е така. Каквото почукало, това и влязло. Когато се запознавали, Карла рекла на Сарко, че знае за репутацията му на женкар. Пък той й рекъл: "Моята репутация не е по-лоша от вашата. Знам всичко за вас, защото сме си лика-прилика".
Но той все пак е мъж. А тя се почуди къде да се чекне. Малко преди да се ожени, се снима за испанското мъжко списание „DT“ по ботуши и пръстен само. Ужас! Горките французи! Аз, честно казано, много бих се срамувал ако Зорка цъфне по ботуши и пръстен в „Плейбой” или FHM. Ама не вярвам. Зорка ни е скромна. Макар че то понякога много скромните... Помните сигурно онази много скромната от „Клошмерл” как хукна накрая гола из града…
Не, тая Карла е ебати комбайната... То не беше Миг Джагър, то не беше Ерик Клептън, Венсан Перес, Кевин Костнър, Доналд Тръмп, бившия премиер Фабиюс... Изобщо, въртяла си е задника по-бързо от "сабята на безнадеждно обкръжен сарацин", както казва видният френски историк Сан Антонио. Некои ги караше целите фамилии – като философите Жан-Пол Ентовен и сина му Рафаел… Сега го пробутала на Сарко като съветник по културните въпроси. Съветва на гаргите очите! Колкото Панкин съветва Веждито... Пият заедно казионната водка. Той ако разбере Бойко… Както му е нагрезнал на Вежди, дето единствен предаде четата и отиде на приема на Параванката за 24 май… Дори министърът, дето отговаря за буквите, не отишъл, но Веждито се изтъпанчил… И тоя мрази да си вечеря дома…
Преподаватели от СУ изследвали депутатите и установили, че по-голямата част, особено от мнозинството, били диалектици. Ама не щото са чели Хегел, а щото не са чели правоговорния речник. Те и не биха го разбрал. То всъщност Хегел кой ли би го разбрал… Една част споделяли западния диалект и викали „мислъ”, благодаръ, намалът, обяснъ. Други пък миечели по източному - „дубрие” „биеши”… Според учените причината била в това, че след последните избори са навлезли нови лица с малък опит и в политиката, и в публичното представяне.
По-страшното е, че и мислят диалектно, ако ме разбирате…
Понеже се навъртат тук разни набедени философи, които веднага ще ме емнат, че съм прост и затова не разбирам Хегел, та ще ви дам за пример един пасаж, „открит, преведен и презрян от Попър”:
„Звукът е промяната в специфичното състояние на сегрегация на материалните части, както и в отричането на това състояние. Просто абстрактна или идеална идеалност на това определение. Но тази промяна съответно е сама по себе си отричане на специфичната материална субсистенция, което следователно е реалната идеалност на специфичната гравитация и свързаност, т.е. топлина. Загряването на звучащите тела, също като на ударените или деформираните тела, е проявлението на топлина, концептуално произтичаща от звука.”
Мислите ли, че има дори и теоретичен шанс Тетка Цачева това да го разбере? И аз.
Пък проф. Кременски, генетик, вика, че имало сигурни данни, че между 22 и 25% от мъжете у нас имали Y хромозомата на населението, което е живеело по тези земи преди 7 800 г. – преди славяни, траки, прабългари.
Дали е възможно Бойко да ги подбира според Y хромозомата?
Както и да е.
P.S. Извинявайте, че дойде малко дълго, но нямах време да ви пиша по-кратко.
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Борисов да уточни кои българи са му по – мили
« Отговор #38 -: 27 Май, 2010, 18:20:01 »
0
Борисов да уточни кои българи са му по – мили
http://ivo.bg/2010/05/27/борисов-да-уточни-кои-българи-са-му-по/
27 май 2010, Иво Инджев

„Жалко е, че българското правителство взе такова решение, ръководейки се очевидно от „популистки съображения” , заяви еврокомисарят по здравеопазване и защита на потребителите Джон Дали по повод решението на българските власти да не въвеждат забрана за тютюнопушене в заведенията. “ Аз лично не бих се съгласил с това решение„, посочва Дали, цитиран от БНР. Боя ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Президентският с(к)андал
« Отговор #39 -: 28 Май, 2010, 01:50:01 »
0
Президентският с(к)андал
http://ivo.bg/2010/05/28/президентският-скандал/
27 май 2010, Иво Инджев

Написах книгата. Заглавието е “Президент на РъБъ”. Прочетете РБ, (съкращението от Република България) на глас и ще разберете естетиката на фонетиката. Бяхме НъРъБъ. Сега сме (на) РъБъ. Президентът Георги Първанов е главният ми (анти)герой, но не е главната тема в книгата. Злоупотребата с власт, преминаването му от комунизъм към хедонизъм, метастазите на президентския непотизъм, усещането му за ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Доган изправи тройната коалиция пред „стената на истината”
http://www.svobodata.com/page.php?pid=3345&rid=154
28 май 2010, Свободата

Станахме свидетели на едно наистина необичайно признание: ДПС призна, че тройната коалиция е харчила с необичаен размах от фискалния резерв в края на 2008 г. Признанието се появи в рамките на изявление
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Имате ли президент на РъБъ?
« Отговор #41 -: 28 Май, 2010, 20:00:02 »
0
Имате ли президент на РъБъ?
http://ivo.bg/2010/05/28/имате-ли-президент-на-ръбъ/
28 май 2010, Иво Инджев

В Blog.bg прочетох следната закачка на непознат за мен зевзек във връзка с книгата ми “Президент на РъБъ”, която обявих днес, 28 май 2010 г.: “Едва прочел за тази книга, отивам на площад Славейков, за да си я купя. Пообиколих сергиите и разгледах какви заглавия има. Тук президент на ръба – там президент на ръба, ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Scyther

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #42 -: 29 Май, 2010, 02:27:00 »
0
  Към Bulcan, Scyther и техните съграждани - това видяхте ли го на живо? Ако знаете как ви завиждам...

  http://www.dnevnik.bg/bigpicture/2010/05/24/905738_parad_na_vetrilata/

  И си мисля, че от такива неща би могло да има по-голяма / и по-смислена / полза за туризма, отколкото от алкохолните набези в "комплекса".


Аз изтървах парада на ветрилата за съжаление. Имахме "социален ангажимент" в противоположната на морето част на града. Иначе е било много яко.


Язе го изтървах, защото по същото време маах агнешко с бира у тревненскио балкан. Верно, много убави са платната, но не бива да се бърка културата с агнешкото. Особено онова с гъбите и дробенето. Като се замисля, пак бих избрал същото, ако ще и да се разчуе...
Сега ме чака тежката задача да чета доста интелигентни постове...
« Последна редакция: 29 Май, 2010, 02:41:56 от Scyther »

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Предизвикателството България ХХІ. Как да си върнем страната.
http://www.svobodata.com/page.php?pid=3353&rid=154
29 май 2010, Свободата

Както стана ясно от последните социологически изследвания, българите са най-отчаяната, омерзена, лишена от самочувствие нация в Европа, оценяваща битието си като живуркане на самия ръб на мизерията. Общото
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Президентът с дългия нос и късите крака
« Отговор #44 -: 29 Май, 2010, 18:40:02 »
0
Президентът с дългия нос и късите крака
http://ivo.bg/2010/05/29/президентът-с-дългия-нос-и-късите-крак/
29 май 2010, Иво Инджев

Политикът Георги Първанов, който отдавна наложи вето на морала в личния си живот и на свободата на словото чрез личната си намеса в медиите, вече се изживява като пазител на морала и на същите тези медии, налагайки вето върху промените в Закона за медиите. Пиша това само четири дни преди читателите да се запознаят с моята ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.