Анкета

Какво отсъждате за снощната размяна на поздрави между elissa и Собственик 31?

Предупреждение на elissa
2 (15.4%)
Предупреждение на Собственик 31
2 (15.4%)
Предупреждение на двамата
3 (23.1%)
Да изтрием обидните коментари
1 (7.7%)
Да не правим нищо
5 (38.5%)

Общ брой гласове: 11

Гласуването приключено: 12 Юли, 2010, 15:57:08

Автор Тема: Правосъдие  (Прочетена 3400 пъти)

Scyther

  • Гост
Правосъдие
« -: 11 Юли, 2010, 15:57:08 »
0
Снощи се развихриха страсти в темата "Поздрави за приятели". В тази връзка имаме докладвани 2 обидни коментара.
http://www.fimoti.com/index.php?topic=4.msg9018#msg9018
http://www.fimoti.com/index.php?topic=4.msg9025#msg9025
Чака се от модераторите да предприемат действия.
Тъй като предприемането на действия от мен беше определено като полицейщина и двоен стандарт, непредприемането на действия в този случай, също може да се определи като двоен стандарт. За да не съм виновен на някой, независимо дали действам или бездействам, пускам тази анкета.
За да е безпристрастно, резултатите от анкетата няма да се виждат до приключването й след 24 часа. Веднъж гласувано, няма да може да променяте вота си.
Моля, запознайте се с темата посочена в линковете преди да гласувате. Бъдете безпристрастни.

Надявам се това да удовлетвори засегнатите.
« Последна редакция: 11 Юли, 2010, 16:22:30 от Scyther »

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Правосъдие
« Отговор #1 -: 11 Юли, 2010, 18:38:18 »
+1
Скитър, за съжаление каквото и да стане, за някого ще бъдеш виновен, но се надявам да си по-нечувствителен от Барбарон.
Тъй като една от причините за този форум е собственика, то аз и почти всички останали трудно бихме били безпристрастни, явно бихме взели страната на Елисса. Но пък собственика да се оплаква от обиди и той да бъде предупреждаван също не върви.
Гласувах да не се прави нищо, но май трябва да направим нещо. Да помолим Елиса да обръща повече внимание на приятелите си във форума, и по-малко (направо нула) на собственика - явно не е спала цяла нощ от "вълнение". Както и собственика да не обръща никакво внимание на Елиса, колкото и добре да изглежда на аватара.
Изобщо никакви спорове след 1 часа през нощта - нямате ли телевизори, да си пуснете някой хубав филм за приспиване или за "повишаване" на настроението  *drink9*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Правосъдие
« Отговор #2 -: 11 Юли, 2010, 18:48:08 »
0
Не очаквах, че ще поставиш въпроса по този начин. Понеже всеки един референдум е победа на мнозинството над малцинството, какво ще се случи. Няма да се види кой провокира това поведение и да се отсъди правдиво, ами ще се види първо кой е ъпър, кой досега е обиждал и карал да настръхват хора които не са ъпъри и резултата е лесно предвидим. Докладвах двата поста единствено с цел да се види, че не всички проблеми идват от мен, а има много по провокативни личности с много по силно развито его и високо самомнение. Поставен въпроса по този начин предпочитам да останат нещата каквито са. Аз съм преглътнал не една и две обиди. Просто вече съм сигурен кой колко струва. Излишни проблеми и интриги не желая да създавам. Само вижте кои извиват ръцете на модераторите с постоянни заплахи, че ще напуснат форума и стоят по здраво от мавзолея. От друга страна би било доста забавно, за обидни постинги които аз съм докладвал да бъда баннат за пореден път. Само че този път ще ви помоля като стане да го направите на всеослушание. Да се знае че не мога да пиша. За да не си мислят някои че пускам интриги и след това се спотайвам.
Последно изречение: Обидата е обида и отдавна е категоризирана като такава, няма нужда от референдум за да се решава кое е обида нали? Джим, не си мисли че съм впечатлен от някакъв виртуален външен вид на актрисата /съмнявам се че има подобна професия в България вече, по-скоро хоби/ , просто тя е доста провокативна и след това агресивна и обижда единствено заради бедния си речник.
« Последна редакция: 11 Юли, 2010, 18:58:48 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Scyther

  • Гост
Re: Правосъдие
« Отговор #3 -: 12 Юли, 2010, 16:12:56 »
0
Гласуването приключи. Хем не правим нищо, хем предупреждаваме двамата с по едно "Деца, не правете повече така! Използвайте бутона -"Игнорирай този потребител""

Отивам да си взема една студена биричка :P
« Последна редакция: 13 Юли, 2010, 21:03:25 от Scyther »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Правосъдие
« Отговор #4 -: 13 Юли, 2010, 02:48:43 »
0
Не очаквах, че ще поставиш въпроса по този начин. Понеже всеки един референдум е победа на мнозинството над малцинството, какво ще се случи. Няма да се види кой провокира това поведение и да се отсъди правдиво, ами ще се види първо кой е ъпър, кой досега е обиждал и карал да настръхват хора които не са ъпъри и резултата е лесно предвидим. Докладвах двата поста единствено с цел да се види, че не всички проблеми идват от мен, а има много по провокативни личности с много по силно развито его и високо самомнение. Поставен въпроса по този начин предпочитам да останат нещата каквито са. Аз съм преглътнал не една и две обиди. Просто вече съм сигурен кой колко струва. Излишни проблеми и интриги не желая да създавам. Само вижте кои извиват ръцете на модераторите с постоянни заплахи, че ще напуснат форума и стоят по здраво от мавзолея. От друга страна би било доста забавно, за обидни постинги които аз съм докладвал да бъда баннат за пореден път. Само че този път ще ви помоля като стане да го направите на всеослушание. Да се знае че не мога да пиша. За да не си мислят някои че пускам интриги и след това се спотайвам.
Последно изречение: Обидата е обида и отдавна е категоризирана като такава, няма нужда от референдум за да се решава кое е обида нали? Джим, не си мисли че съм впечатлен от някакъв виртуален външен вид на актрисата /съмнявам се че има подобна професия в България вече, по-скоро хоби/ , просто тя е доста провокативна и след това агресивна и обижда единствено заради бедния си речник.


Интересно пък защо аз никога и никъде не съм "докладвала" за твоите обиди, напротив дори - посмях се от сърце?! Я се прочети! Смяташ ли, че това са комплименти? http://www.fimoti.com/index.php/topic,270.15.html
Защо ли не съм те "докладвала"?! Явно първо, защото не съм научена да пищя, като ущипана ученичка. Пък и тези "докладни" ми напомнят на едни стари неща, наричаха ги доноси и това не ми е присъщо. 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Правосъдие
« Отговор #5 -: 17 Юли, 2010, 12:26:29 »
+1

Макар, че гласуването е приключило, бих искала да изкажа и моите съображения, ако не възразявате...

Нямаше ме, но бих гласувала Да не правим нищо

Обидните коментари, по-скоро да се редактират от модератора и то след предупреждение. Редактирането да бъде обосновано в самия пост.

Собственик,
Бях ти казала един път, че като махнеш емоционалното натоварване във форума, ще видиш, че оценките, които си направил са нещо от рода "царят е гол"...

Ели е човек с блестящо чувство за хумор. При това забележи - без капчица злоба! Без капчица, дори! Никой не е идеален. Няма такива хора. Точно това качество, за мен е много важно. Вярвам и за теб.
Ако позволиш, един съвет. Или нещо като съвет. Влез и ти в този тон - хумористичния (без обиди) и ще видиш, че нещата ще станат съвсем различни.
Изобщо, влизай във форума, без очакване за заяждане с теб, без негативни очаквания. Самият ти, пиши си също без обиди. Малко време трябва, и лека полека, нещата се успокоят...


Додо беше написал, че отказът да се ползват минусите и "Докладвай...", е свързан с миналото, с татово време. Вероятно е така. Сигурно е така. Но, аз не мога да се преборя с това си чувство. Чувство на доносничество, анонимно... Разбирам, че не е така, но не мога...

Предпочитам да си го напиша, да си го кажа. Ако смятам, че е толкова важно... Или да замълча...

Освен това, как точно се определя кое е обидно и кое не. Ами един пост, изграден от най-културни думички, може да бъде крайно обиден, крайно неетичен...



Скитър,
Поздравления, за подхода ти - пускането на тази анкета!  :) *drink11*