Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1223444 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Г-н Дарки, Сър ...
Monsieur Marandi ...

В такива случаи уточнявам дрескода. Аз си ходя неглиже, у наш'то село тъй ходим.  :D Само зарад' вас, ако настоите, ще се предреша във Формал*girl*

Абе вие като в скеча с краставицата, бе. Само да видите Гърция и почвате.  *rofl*

http://youtu.be/O70E5PYved4



 *drink9*


Бря,

объркАла си изказа и вместо Фото-модел си споменала Формал. То и аз по нашите "села" ( както казва Барби ) така си ходя.

П.П. Иначе мисля, че бях казал Гърция почти не я следя и сега се боря с едно упътване как се пуска пералня, а вчера врътнах нЕкъв 'ноу як бобец в стил Мексикана, че Тати обича люто, ама не може да готви, миличкият и гледам днес, че го е омахал за 2 дни 5 литра и доволно  *drink9* *drink9* *drink9*

Чест и почитания!

И помагай на форумО, че аз ся съм изтрещял ( както винаги и се чудя кое по напред ). 

Ъъъ .. ( смигам )
« Последна редакция: 16 Май, 2012, 16:49:37 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Лондон. Лидерът на левия гръцки блок „Сириза” Алексис Ципрас обвини ЕС и германския канцлер Ангела Меркел, че „играят покер с животите на европейските граждани”, предава АФП.
Смята се, че „Сириза”, която иска да предоговори международния спасителен план за Гърция, ще излезе на предни позиции при новите избори, които ще бъдат проведени на 17 юни.
Ципрас заяви, че ако „заразата на строгите икономии унищожи Гърция, то това ще се разпространи останалата част от Европа”.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Га  ядоха кИфтетата  не рИваха за зараза!
Покера го играят гърците сега и то даже прилича по-скоро на руска рулетка,като в барабана май няма вече празно гнездо и ще изгърмят на 17-и.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Нищо специално няма да стане на 17 защото и тогава няма да може да се сформира правителство, а това всъщност е добре дошло за всички политици там - така няма да има виновен за катастрофата както на държавата, така и на банките им и спокойно ще могат да обвиняват единствено Меркел за случилото се.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Нищо специално няма да стане на 17 защото и тогава няма да може да се сформира правителство, а това всъщност е добре дошло за всички политици там - така няма да има виновен за катастрофата както на държавата, така и на банките им и спокойно ще могат да обвиняват единствено Меркел за случилото се.

Ще се сформира правителство,сега не го направиха заради играта с блъфирането и плашенето на гаргите,но парите свършват,а требе да се яде!Както се казва: няма по-голям от хляба и правителството ще е коалиционно,многоцветно ,под тематичен надслов "правителство на националното спасение" или нещо друго драматично по смисъл от сорта.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Нищо специално няма да стане на 17 защото и тогава няма да може да се сформира правителство, а това всъщност е добре дошло за всички политици там - така няма да има виновен за катастрофата както на държавата, така и на банките им и спокойно ще могат да обвиняват единствено Меркел за случилото се.
До 17 има достатъчно време да се случат необратими неща. И да изпофалират некои лихварски институции.........в момента страха а не разума движи нещата. И точно за тва са непредвидими.
Ас съм българче.......

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Бау-бау, добри 'орица!

Драсвам ви набързо, че гледам че гадаете ко ши ста'а след лятото и дано помогна, ама с тоя траур, кое по-напред.

Гърция си мисли, че изплъзка кредиторите по тоя схема, дет' сега коментирате, но няма как да стане тоя номер, а кредиторите й казаха, че повече мангизи без реформи и само на сиртаки ( пардон стачки ) - няма как да стане.

Ликвидация на юридическо дружество като Гърция се минава през закон за наследства и след лятото "гърците" може и да се светнат, че част от дълга им би отпаднал само при смяна на табелата и да се спретнат една хунта там, както са го правили и по-рано. Т'ва е единствения вариант застрахователите да го издухат, ама кредиторите ще си го търсят след време. А някой ден кат' Гърция спре да се прави на хамава, застрахователите през регрес ще си търсят загубите от кредиторите, което ще натовари още повече публичния дълг на Гърция. Дано сте ме разбрали и чезвам.
----------------------
Т'ва е набързо и дано съм бил полезен и излизам пак, че съм метнал телефони, всичко е спряно и да кача жената горе, както трябва!

Поздрави и бъдете здрави!  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*.
« Последна редакция: 17 Май, 2012, 14:57:05 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
goro, ако излезнеш от летаргия, кажи сега какво се прави, ако и след втория вот няма правителство (аз хвърлям боб за този вариант).

 *drink8*

Ми... продължи с боба!  ;)
Аз, каквото и да кажа - кервана си върви!
... пък мурджовците - да си лаят...  :D

Бау-бау, добри 'орица!
...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Аз, каквото и да кажа - кервана си върви!


И аз каквото и да кажа - керванът си върви!

Мисля, че бях споменал, че предлагам помощ - издавам документи и всичко се юрка по баМков път, понеже плащам данъци.

Вече нямам време за Гърция и да си ме чел, когато е трябвало. Но така като те гледам си бил "писател", а не "читател" и вече нямам време за нея, че БГ-то ми е приоритет.

Някой ден се надявам да знаеш накъде е отивал кервана и малко се поспри да клинчиш инфо за без пари. Т.е. дефинирай си проблема точно от в макро и микро като параметри и ще бих ти казал може ли да стане или не мога да помогна.

Нещо си семпло се изразявате сякаш? ( или греша )

Шибай лафа за "дебелата" Меркел и "вечерите" със Сократ и се надявай, брато! Може и да стане и ви го/ти желая от сърце!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
...
goro, ако излезнеш от летаргия, кажи сега какво се прави, ако и след втория вот няма правителство (аз хвърлям боб за този вариант).

 *drink8*

Ми... продължи с боба!  ;)
Аз, каквото и да кажа - кервана си върви!
... пък мурджовците - да си лаят...  :D

Бау-бау, добри 'орица!
...

Бобът ми казва, че още преди изборите, ще видим подпалени (в прекия смисъл) банки в Атина.

koganev

  • Гост
На следващите избори резултатът на онези леви кретени ще бъде значително по-лош. (Сириза ли бяха... ) Споразумението може да се спази като начало, което е по-добре от това, което може да се случи, ако не се спази, тоест ако леви, анархисти, комунисти и всякакви идиоти поемат политическата власт в Гърция. Обезценяването на драхмата (от колко на колко?) е най-малкият проблем, ако изобщо е проблем. Обедняването не е проблем, ако все още остава възможността за последващо забогатяване - това са естествени процеси. Но при управление на идиоти, вижте БГ, няма шанс за забогатяване.
Банките преди изборите ще са в стрес. Тегленето на пари е едно от онези неща, които най-бързо  отрезвяват емоционалните избиратели. Това обръща вота. Цялото банково лоби е за Самарас, щото иначе - кофти. А щом банките са за Самарас, значи и парите отиват в неговата кампания.

Излизането от ЕЗ с десни планове е едно, а излизането от ЕЗ заради политическа криза е съвсем друго. Така или иначе ЕЗ ще се разпадне скоро, Меркел никога повече няма да види политическа власт (вероятно и ХДС покрай нея...), а ЕС сам вече си налага нови планове, свързани с икономически стимули, а не с икономии. За Гърция ще е кошмар, ако не изчакат година-две и тогава да се опитат да предоговорят споразумението. Ако идиотите вземат властта, цяла Европа (или цяла Оупа, за да е по-ясно какво имам предвид) ще си го изкара на тях. От това ще пострада единствено обикновения, народен и с нищо не допринесъл за тези събития грък.
« Последна редакция: 18 Май, 2012, 14:01:18 от koganev »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Започва да става интересно деба! Тук медиите пищят да гръцкото правителство да наложело запор за износ на капитали с всякакви драконовски мерки вкл. и с военен контрол по границите, но и се усещат, че почти всеки грък с кеш вече отдавна си е затворил еврото буркани.  :D Уж имаше свободно движение на стоки и капитали.

Верно в интересни времена живеем мамка му. Тука в Холандия след 2014 ще става мазало, така ми се струва. Стигнал съм дотам, че ми се ще да ме съкратят от работа сега, а не да чакам 2014. Щото ако ме съкратят сега ще трябва да ми дадат обезщетение по 2 месечни заплати за всяка прослужена година, а след 2014-та обезщетението ще е 1/4 заплата. Данъците още от догодина ще ударят по джоба всеки и яко. От друга страна на борсите е кърваво и май сега е времето да се павят кинти там, ма трябват и топки за тая работа.

nearvana

  • Гост
Верно в интересни времена живеем мамка му. Тука в Холандия след 2014 ще става мазало, така ми се струва.
що мислиш така?

поздрави
 *drink11*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Отварям форума и съм воден от намерение, което не искам да призная дори пред себе си  :), че всъщност смятам да поема поредната доза, която да задуши поне малко абстиненцията, но с разочарование откривам, че след като Горо е обявил малко таймаут (ша та видя, колко ще можеш да стискаш  :P), форумът последните дни е силно заглъхнал. Само другарчето Новинаров неуморно се труди.


Не е до устискване Начев,
А до опредметяване. За съжаление все по-трудно намирам аргументи ЗА форума, а чисто емоционално има по-приятни занимания.

Важното е да сме оптимисти.
 *drinks*

Friedrich Nietzsche
The Birth of Tragedy
Out of the Spirit of Music

"Before we could recognize this fact, before we convincingly established the innermost dependence of every art on the Greeks, from Homer right up to Socrates, we had to treat these Greeks as the Athenians treated Socrates. Almost every era and cultural stage has at some point sought in an profoundly ill-tempered frame of mind to free itself of the Greeks, because in comparison with the Greeks, all their own achievements, apparently fully original and admired in all sincerity, suddenly appeared to lose their colour and life and shrivelled to unsuccessful copies, in fact, to caricatures. And so a heartfelt inner anger always keeps breaking out again against that arrogant little nation which  dared to designate for all time everything that was not produced in its own country as “barbaric.” Who were those Greeks, people asked themselves, who, although they had achieved only an ephemeral historical glitter, only ridiculously restricted institutions, only an ambiguous competence in morality, who could even be identified with hateful vices, yet who had nevertheless laid a claim to a dignity and a pre-eminent place among peoples, appropriate to a genius among the masses? Unfortunately people were not lucky enough to find the cup of hemlock which could easily do away with such a being, for all the poisons which envy, slander, and inner rage created were insufficient to destroy that self-satisfied magnificence. Hence, confronted by the Greeks, people have been ashamed and afraid, unless an individual values the truth above everything else and dares to propose this truth: the notion that the Greeks, as the charioteers of our culture and every other one, hold the reins, but that almost always the wagon and horses are inferior material and do not match the glory of their drivers, who then consider it amusing to whip such a team into the abyss, over which they themselves jump with the leap of Achilles."

http://records.viu.ca/~johnstoi/Nietzsche/tragedy_all.htm

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Каква е програмата на СИРИЗА? Чета тук разни неща:

Цитат
Сред различните й точки, наречени „програмни позиции”, е включено прекомерно данъчно облагане на фирми и богатства, дори и данък върху обема от дейности на едно дружество. По-конкретно, предлага се дружествата и лицата, печелещи над 500 000 евро годишно, да плащат данък от 75%, лицата, печелещи над 20 000 евро годишно да дават задължителен заем на държавата от 100 евро месечно завинаги, фирмите освен ДДС, който е 23%, да плащат и още 1% върху обема от дейността си и много други подобни мерки. 

...

Всичко, което предлага СИРИЗА, с пълното  одържавяване и държавния контрол на всички банки, използването на спестяванията на частните лица в Гърция (които днес възлизат на 165 милиарда евро), узаконяването на 2,5 милиона нелегални имигранти от Ирак, Пакистан, Афганистан и Африка, увеличаването на държавните служители със 100 000 души, ще принудят десетки хиляди достойни гърци, които досега са работили усърдно и организирано в своята сфера, плащали са данъците си и никога не са създавали проблеми на никого, да поемат решително  по пътя към странство.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Цитат:"Естествено, СИРИЗА и левите вярват в държавно регулираното общество, което нанесе и най-голямата вреда на Гърция. Огромният държавен апарат от 711 000 души (който може да функционира и само с 200 000) трябва да намери пари за заплати и пенсии."

Ето къде е заровено кучето! В България проблема е същия- голямата,раздута  държавна и общинска копанка,където плюскат повече от 500 000 първостепенни и второстепенни разпределители на бюджета и няма кой да работи или почти не са останали хора в реалната икономика.Затова и доходите на населението са 1/10 от  доходите на  населението с работеща икономика в ЕС.Харчим толкова,колкото произвеждаме, а не произвеждаме нищо или нещо около нищото.
Край  нашата копанка грухти нормотворчество за забрани и глоби и тормоз на целокупния народ с административни инициативи и нито дума как  и по-кой начин тоя народ да изкара лев за себе си.