Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1214509 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Жоро,
Това важи навсякъде - и по отношение на цената и по отношение на това, дали те познава или не. Винаги сборът от цените на части/компоненти е по-голям от цената за готов продукт за крайния клиент.
Сигурно не съм се изразил добре.
Продавача можеше просто да ми каже, че тази конфигурация, която аз си подредих я имат в серийно изпълнение, а не да се опитва да ми вземе 200 отгоре. Възможно е, разбира се, да се е отнесъл, но не това исках да подчертая.
"Правилното", според моите колеги е, че съм пазарил от кварталния магазин.

Дали познаваш - много важно условие, не толкова като клиент на дребно, колкото като партньор, без значение националността...
Разбира се, че е  така.
Но нямаше да давам примера, ако при гърците не ми се струваше особено изразено.

Да попитам - какво казва науката икономика, когато се срива и потъва някъде в небитието?
Няма ли доверие, няма смисъл от сключване договори, защото няма взаимна воля за изпълнението им. И как политиката ще помогне?
Хм...

Невероятно но факт!
Тази година, грък с 0 доходи за 2011 и собственик на 50кв.м. апартамент и малка стара кола ще трябва да плати около 400е данък върху дохода си, ако не е събрал определен брой касови бележки!!! Меморандум!
В бг ако не се лъжа пък имаше нещо за плащане на соц.осигуровки върху 0 доход!

В същото време, кака лангард с доходи от 380 000 евро няма да плати и един цент данък доход, но си позволява да поучава нравствено гърците. И вместо да бъде натирена на момента, минава с едно срамежливо извинение, а преди година вероятно щеше да мине без него!
Пропагандата е толкова масова, че доведения до оскотяване плебс не би могъл да чуе Грас, но пък аплодира другата кака.

Това е политическа шарлатания и икономическо и социално канибалство!
И е работа на политиката да промени правилата допускащи то да е възможно.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Много е забавно точно в български форум някой да защитава с такъв плам не кого да е, а точно гърците. Мога да ви разкажа за поне 3-4 сделки с имоти с гърци, е, един читав нямаше като за цвят, всички се държаха отвратително. Единственото им оправдание е, че всички си бяха цървули по душа, нищо че единия купуваше земя в бума за 200 000 евро. Хм, сега сигурно си я сее и жъне.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Много е забавно точно в български форум някой да защитава с такъв плам не кого да е, а точно гърците. Мога да ви разкажа за поне 3-4 сделки с имоти с гърци, е, един читав нямаше като за цвят, всички се държаха отвратително. Единственото им оправдание е, че всички си бяха цървули по душа, нищо че единия купуваше земя в бума за 200 000 евро. Хм, сега сигурно си я сее и жъне.

Ми разказвай, какво чакаш. Не вярвам да ти липсва дар слово!
На... аз по горе съм разказал за един продавач.

п.п.
100% хората с които поддържам някаква връзка или приятелство са читави хора. Без значение българи, гърци, немци, австрийци, англичани...
Е... В един форум нещата не могат да бъдат контролирани.
В живота човек среща всякакви хора. Но...
Читавите се събират с читави, боклуците - с боклуци!  ;)
Ако си срещал само боклуци е добре да се замислиш за реномето си!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Имам предвид, че отношението на простия грък към българите е отвратително, не че няма и много свестни хора. Работил съм и с шефа на "Глобул", той си беше съвсем наред.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Имам предвид, че отношението на простия грък към българите е отвратително, не че няма и много свестни хора. Работил съм и с шефа на "Глобул", той си беше съвсем наред.

Може, може, ама рядко.  ;)
Затова не ти дойде шефа на ум, а боклуците.
И затова отношението на умния българин с компютър е направо на джентълмен!
Тази тема е изключение...  ;)

п.п.
Всеки ден от години преглеждам гръцката и българската преса.
Няма да казвам разликите, че ме хваща срам.
Добре, че са сравнително малко гърците ползващи български и, че като цяло не се интересуват.

nearvana

  • Гост
В същото време, кака лангард с доходи от 380 000 евро няма да плати и един цент данък доход, но си позволява да поучава нравствено гърците. И вместо да бъде натирена на момента, минава с едно срамежливо извинение, а преди година вероятно щеше да мине без него!


Малко те гони популизма и тебе, жорка. Каката според виенската конвенция е със статут на дипломат и като такъв не плаща данъци. Гръцките дипломати също не плащат, вЕрвай ми. 

Твърденията че още  евтин кредит и харчене за гърция ще реши проблемите според мен са грешни. Само един поглъд върху гръцките спредове от 1992 насам го доказват - проблемите започват в гърция в периода когато лихвите са ниски и съответно се взимат много пари на заем без да се инвестират ефективно. Знаеш ли че през 1995 лихвите по гръцкия дълг са колкото са сега (ок, като изключим моментната "еуфория" около изборите) а преди това са били още по високи? Това сега не е криза а връщане към нормалното. Виж прикачената картинка.

Тия приказки че няква "порочна структура на валутния съюз" и знам ли още кво са виновни са оправдания. Грешката е че гърците получиха от пазарите а не от ЕС,  евтин кредит без да са го заслужили  с разумна бюджетна политика, опукаха парите а не ги инвестираха  и съответно сега кредита няма да бъде върнат.  В случая виновни са си банките и трябва да си го отпишат ама не бързай да се радваш - това и означава че Гърция в обозримо бъдеще  ще се финансира скъпо и ще трябва да затяга коланите още. Не го казвам със злоба, но и без излишен драматизъм щото както и да го погледнеш са 5 пъти по-добре от БГ а в БГ гладни няма.  Колкото за едната манджа все ще стигне а при тоя климат и природа тва не е малко.

Начев беше направил много добра разбивка - сегашното предложение на тройката колкото и да ти се струва лошо все пак сваля дълга до 1000евро на година на калпак за следващите 10г. Ми това не е толкова много в никакъв случай!!! Това което го гложди ципрата не е остатъчния дълг а високите лихви за новия дълг и понеже пазара не му дава ниски лихви заплашва наляво и надясно само и само да ги  получи от ЕС и ЕЦБ което си е наглост защото иска чужди данъкоплатци да му плащат сметките за предизборните обещания. Ай сиктир ... .

Гърция тая година за сефте ще е  на 1% първичен дефицит (беше планирано да е 1% първичен излишък).
http://sdw.ecb.europa.eu/quickview.do?SERIES_KEY=121.GST.A.GR.N.B1300.PDF.B0000.CU.G&

Наложи горната графика с прикачения файл. Изводите са ясни. И за да не кажеш че всички са така ето и тези на италия и германия

http://sdw.ecb.europa.eu/quickview.do?SERIES_KEY=121.GST.A.DE.N.B1300.PDF.B0000.CU.G&
http://sdw.ecb.europa.eu/quickview.do?SERIES_KEY=121.GST.A.IT.N.B1300.PDF.B0000.CU.G&

поздрави

пп следващите кандидати са испания и франция (не, не италия)!!! мамата!!!
http://sdw.ecb.europa.eu/quickview.do?SERIES_KEY=121.GST.A.ES.N.B1300.PDF.B0000.CU.G&
http://sdw.ecb.europa.eu/quickview.do?SERIES_KEY=121.GST.A.FR.N.B1300.PDF.B0000.CU.G&


« Последна редакция: 30 Май, 2012, 14:52:08 от nearvana »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Малко те гони популизма и тебе, жорка. Каката според виенската конвенция е със статут на дипломат и като такъв не плаща данъци. Гръцките дипломати също не плащат, вЕрвай ми. 
Прав си.
Мен. Не каката гони популизма!
Бе то даже не е и популизъм нейното.
ГЛУПОСТ му думат на село!

Това, че законно каката не плаща данъци върху тези доходи ни в САЩ, ни във Франция според някакъв си член от устава на МВФ (и законодателство на привилегированите) и върху едно скромно доходче, за което в частния бизнес от Пекин до Вашингтон ще си смъкнеш задника от работа със всичките му присъщи рискове съвсем я прави най-възвишения морален съдник.
За тва... има и защитници у всички бг форуми!



Твърденията че още  евтин кредит и харчене за гърция ще реши проблемите според мен са грешни.
...
Тия приказки че няква "порочна структура на валутния съюз" и знам ли още кво са виновни са оправдания. Грешката е че гърците получиха от пазарите а не от ЕС,  евтин кредит без да са го заслужили  с разумна бюджетна политика, опукаха парите а не ги инвестираха  и съответно сега кредита няма да бъде върнат.
Верно е!
Аз съм гледал двама гърци как залагат дълг на "тука има - тука нема" на летището в Солун! После го опукаха в бара на самолета с едни италианци, испанци, португалци и черпиха един ирландец!
Каква ти порочна структура на еврото! То е сметнато тъй че да ходим на екскурзии от Турция до САЩ и да си купуваме доматите от Пакистан барабар с колците! Лошо ли е?
Ма повече няма да им даваме на гърците без да го заслужат!
Тяхната мама византийска! ;)



...щото както и да го погледнеш са 5 пъти по-добре от БГ а в БГ гладни няма.
Пак си прав!
Даже кучето ми не е гладно.


Гърция тая година за сефте ще е  на 1% първичен дефицит (беше планирано да е 1% първичен излишък)...
Пак си прав!
Ципрата е виновен.
Поощрява гръцкия мързел вместо да ги китаизира или латинизира!
Поне да ги побългари малко можеше!
Един прост план не могат да изпълнят.
Хем... колко усилия прави в тази насока голямата кака  ;)


п.п.
Предлагам, двамата с Начев, да ми давате по 1000 евра на година.
Нищо не са, както сте сметнали, за джЕба на гръко, за вашия още по малко.
За но(Г)у ха(Г)уто дето дадох лани на кметовете на родните ви места!
И за фалита, с който ма завлече Черепа у Родината!
Знам, че сте солидарни.
Понеже българина не е циция като гърка,
а е щедър и великодушен - сигурен съм ще ги получа!
Пък и... съПатриотин в нужда сЪ познава!
 :D :D :D



п.п.
Начев,
Мислех си по оня въпрос.
И си мисля, че нашата двукрака порода без пера из(с)раства нравствено и духовно не когато констатираме факта.
Когато се съгласим с него!!!
ИзСрастваме като ебАйн срАнд!  ;)

И... това ще наруши малко сериозността на горното ми повествование но е по темата... ;)

Грас, не само е писал на висок немски.
Обмислил го е, според мен, невероятно сериозно и поетичната форма е само прикритие на чудовищната голота до която е стигнал.

Един кратък литературен анализ ;)
Без да се спирам на алегориите с Антигона (дъщеря от кръвосмесителна връзка, осъдена да бъде погребана жива, се самоубива), Крез и пр...
Само на стиха със Сократ.
Пий най-накрая. Пий. Крещят клакьорите наемници,
но Сократ ти връща чашата препълнена догоре.


Споменавал съм тук, че Сократ дължи своето величие не просто на философията си, а на личната си етика.
Да си припомним:
Осъден на смърт.
На увещанията на своите приятели да избяга (Кимон, ако не се лъжа) 70 годишния Сократ отговаря, че ако го направи ще обезсмисли целия си живот. Цял живот бил проповядвал живот по законите! По закон е осъден.
Отказва да се възползва от предоставената му възможност, въпреки, че всеки гръцки полис по него време би му дал убежище. И изпива чашата, по атинските закони...

Гюнтер-грасовия Сократ е отвратен от беззаконието и връща чашата с бучиниш поднесена му от отровителите, препълнена догоре.

Дали пък, Грас няма да се окаже пророк за гръцките избори
и със своето отворено предупреждение за края на Европа...
Ще атрофираш без земята,
чийто дух, Европо, те създаде.


Разбира се, не можем да очакваме Грас да бъде разбран от всяка публика,
още по-малко от нашия зоопарк.
Но се хващам на бас, че и каките не биха могли да го проумеят.
Та те бъркат, на географската карта, Москва със Берлин! ;)
« Последна редакция: 30 Май, 2012, 18:55:14 от goro »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
 *heart*
 Жоро,ама направо,ме боли сърцето,като те чета  :(
Не си мисли,че женките тук,не усещаме или не разбираме,Ужаса,обземащ Гърция !
Съжалявам,че отново Балканците ще "опереме" пешкира.

 *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nearvana

  • Гост

Предлагам, двамата с Начев, да ми давате по 1000 евра на година.
Нищо не са, както сте сметнали, за джЕба на гръко, за вашия още по малко.
За но(Г)у ха(Г)уто дето дадох лани на кметовете на родните ви места!
И за фалита, с който ма завлече Черепа у Родината!
Знам, че сте солидарни.
Понеже българина не е циция като гърка,
а е щедър и великодушен - сигурен съм ще ги получа!
Пък и... съПатриотин в нужда сЪ познава!
 :D :D :D


Я какво интересно съвпадение!!! И ципрата това предлага! Някой друг да ви ги даде!!  Явно е нормално че ципрата  има толкова последователи щом това е начина на мислене при вас.  Ама тия дългове демократично избраните от вас политици ги правеха та що предлагаш аз и начев да ти ги даваме а? И окото не ти мигва и вадиш аргументи с древната история на гърция.   И интересното е че е изглеждате (и ти и ципрата ) напълно убедени че другите ви ги дължат тези пари. 

Oсновния мотив е славното минало на древна гърция. Виж там goro, сложете на демокрацията един печат  че може да се прави само в гърция като фетата и да се изнася и да почват всички да ви плащат данък че я ползват. Ай сиктир. 

Ама нека де, като е толкова отворен да обяви фалит. Има една малка разлика с исландия. те не спасиха банките си и ги оставиха да фалират но държавата си плащаше дълговете. Ако гърция фалира по държавния дълг затягането на коланите ще е много по-жестоко отколкото са предвидените сега икономии. Ципрата ви продава врели некипели за да се докопа до властта па вие му вярвате.

поздрави
 *drink11*

пп малко прозаични неща. що в магазините дето пазарувам гръцкия зехтин е най-скъпия? тва съвсем сериозно.  испанския и италианския органичен зехтин са по-евтини и в никакъв случай не с по-лош  вкус. верно е че не съм правил представителна извадка ама разликата в цената е сериозна а не е като да не съм го опитвал и качеството си е същото. все е органичен , екстра върджин и тн.


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
пп малко прозаични неща. що в магазините дето пазарувам гръцкия зехтин е най-скъпия? тва съвсем сериозно.  испанския и италианския органичен зехтин са по-евтини и в никакъв случай не с по-лош  вкус. верно е че не съм правил представителна извадка ама разликата в цената е сериозна а не е като да не съм го опитвал и качеството си е същото. все е органичен , екстра върджин и тн.

Не знам. Тука има икономисти, би трябвало да знаят.
Ама като си вземаш италиански, ако не е с някакъв сертификат с родословното му дърво не бива да бъдеш сигурен че е италийски. Чувах, че 90% от гръцкия се изнасял за Италия. Братята правели по-хубави опаковки.

Аз намирам разлика във вкуса.
Най хубавите пържоли са едни немски. И цената им е най убава.
После са гръцките. И по цена и по вкус.
За кучето взимам холандски и френски. Харесват му. ;)

За фетата не си прав. Хората си искат само името.
На другото или на всичкото, му викат сирене.
И понеже у нас има малко объркване - да кажа основното. Фетата е винаги (или би трябвало да е винаги) смес от овче и козе мляко в най различни съотношения и вкусове, произвеждана по традиционен начин - май без пастьоризация. Някои не се ядат - карат на пръч - ма хора всякакви. Има и много добри. Сирена, че и хора.

п.п.
Бе... какво толкова ви е приседнал Ципрата на гърлото. Младо момче, буйничко, ма нищо му нема. Спирате му издръжката да отрезнее и толкоз!

Между другото, гърците се обърнаха за помощ при лихви по облигациите им под 6% - 5,6 ако не се лъжа. И... откакто взеха да им помагат братята оупенци - стигнаха 30%...
Да не би заради това италианци и испанци да се пънат сами от няколко дни на лихви над 6%?  ;)

Пак между другото, чух, че ако еврото не се перчеше толкова много на долара, южна Европа щяла да произвежда, а оупа да папа в рецесия...


---------------------------
*heart*
 Жоро,ама направо,ме боли сърцето,като те чета  :(
Не си мисли,че женките тук,не усещаме или не разбираме,Ужаса,обземащ Гърция !
Съжалявам,че отново Балканците ще "опереме" пешкира.

 *drinks*


Прощавай, скъпа. Не исках да нараня някое нежно сърце.
Не аз - Грас е драматичен (и историчен в случая). Старчески неволи.

В гръцкото ни село ужас няма.
Слънце, оптимизъм и море!
- Юнаци сме - казват - Ще ни бият, ще ни бият, ще  се уморят,
ще се изпотят, ще настинат, ще се разболеят, ще умрат!
 *heart*

nearvana

  • Гост

Между другото, гърците се обърнаха за помощ при лихви по облигациите им под 6% - 5,6 ако не се лъжа. И... откакто взеха да им помагат братята оупенци - стигнаха 30%...
Да не би заради това италианци и испанци да се пънат сами от няколко дни на лихви над 6%?  ;)



Жорка, май слагаш магарето пред каруцата, тоест бъркаш причинно следствената връзка. Проблемите са причината  както за помощта така и за високия риск и следователно високите лихви. Погледни пак картинката която прикачих на предишния пост. Пак ли помощта е виновна за високите лихви за гърция преди 1998ма  ;)   или това сега ти е удобното оправдание?  Сори че звучи като заяждане - не е. Наистина не злобея просто високите лихви преди са били естествената спирачка за склонните да обещават невъзможното гръцки политици и това сега се връща щото се вижда че те не са се променили особено.  Толкова е просто.

поздрави
 *drink11*

интервю с Ципрас в шпигел
http://www.spiegel.de/international/europe/greek-leftist-leader-tsipras-decries-austerity-diktat-a-835369.html

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
"В гръцкото ни село ужас няма.
Слънце, оптимизъм и море!
- Юнаци сме - казват - Ще ни бият, ще ни бият, ще  се уморят,
ще се изпотят, ще настинат, ще се разболеят, ще умрат!"
Слънце,въздух
мазохизъм,
здрав и бодър
организъм!
 *music*...музиката от Вагнер *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

Между другото, гърците се обърнаха за помощ при лихви по облигациите им под 6% - 5,6 ако не се лъжа. И... откакто взеха да им помагат братята оупенци - стигнаха 30%...
Да не би заради това италианци и испанци да се пънат сами от няколко дни на лихви над 6%?  ;)



Жорка, май слагаш магарето пред каруцата, тоест бъркаш причинно следствената връзка. Проблемите са причината  както за помощта така и за високия риск и следователно високите лихви. Погледни пак картинката която прикачих на предишния пост. Пак ли помощта е виновна за високите лихви за гърция преди 1998ма  ;)   или това сега ти е удобното оправдание?  Сори че звучи като заяждане - не е. Наистина не злобея просто високите лихви преди са били естествената спирачка за склонните да обещават невъзможното гръцки политици и това сега се връща щото се вижда че те не са се променили особено.  Толкова е просто.

поздрави
 *drink11*

интервю с Ципрас в шпигел
http://www.spiegel.de/international/europe/greek-leftist-leader-tsipras-decries-austerity-diktat-a-835369.html


Приятелю,
Нищо от това, което казваш не е вярно.
Помощта беше съпроводена с едни програми за оздравяване - Меморандуми им думат.
Според първия, 2011 Гърция трябваше да е стигнала дъното и да може да излезе на пазарите.
Според втория 2012 - трябваше да е на пазарите.
Вместо това - тя затъна в рецесия.
Сега сме 2012.
Нито един от показателите и прогнозите на тези меморандуми изработени в Берлин и МВФ не можа и не можеше да бъде изпълнени/сбъднати.
В нито една страна, въпреки че още не се казва открито, те не проработиха.
Всъщност... щеше да е чудо ако бяха проработили.
Говорим за пълна некадърност!

Високите лихви от предишните периоди не означават нищо за днес.
Както и ниските от предходния.
Или казваш - Негово Величество - Пазарът се е объркал?

п.п.
Като ти казвам, че Гърция е Велика Сила - не вярваш!  ;)
Ама на - гледай!
Като пръдне Ципрас подскачат от Италия през Испания, чак до Вашингтон, а кака се вкисва!
 :D :D :D
Мръсни мързеливи византийци.
За всичко те и евреите са виновни.
Само кака е девствена работохоличка.


п.п.
Пак да попитам.
Защо испанци и италианци не искат (все още) помощ, при условие, че преминаха лихвите при които го направиха останалите страни?
Какво не ти харесва в интервюто на Ципрата?
Че казва че е сбъркан модела на кака?
Ами сбъркан е!
Гърция не е единственото доказателство.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил



пп малко прозаични неща. що в магазините дето пазарувам гръцкия зехтин е най-скъпия? тва съвсем сериозно.  испанския и италианския органичен зехтин са по-евтини и в никакъв случай не с по-лош  вкус. верно е че не съм правил представителна извадка ама разликата в цената е сериозна а не е като да не съм го опитвал и качеството си е същото. все е органичен , екстра върджин и тн.
Понеже аз съм по прозаичните неща и тесния практицизъм бих дал идея най-общо как се разпознава висококачествения зехтин. На студено под 15 градуса по Целзий трябва да опалесцира с образуване на бяла утайка.Това е указание ,че зехтина е първа пресовка-най-качествения.Разбира се и това не е пълна гаранция,щото зехтина може да се ментоса с  олио ,мастни киселини и есенция  маслина.

nearvana

  • Гост
Приятелю,
Нищо от това, което казваш не е вярно.
наистина ли не е вярно че лихвите преди са били по-високи? И това няма нищо общо с днес според теб? А какво се е променило в гръцката държавна бюрокрация от тогава че лихвите днес трябва да са различни? Станала е по-ефективна или как?  Щом трябва да са различни според тебе защо не са  - за това ти е виновна пак меркел. Извинявай ама това е инфантилно хленчене - все другите са ми виновни.
Това е и в интервюто на ципрас - ако не ни отпуснете още евтини пари значи вие ще сте виновни за положението в гърция. Алоу, ако не умеете да се оправяте сами с проблемите си то се отказвайте от независимостта и си намирайте покровител - сащ, китай кандидати бол. Ама ако искате да сте независими си поемете отговорността за действията - ако искаш фалит ок, не подписваш меморандума и си носиш последствията а не обикаляш по света да хленчиш и заплашваш какво ще се случи ако не ти се отпусне поредната доза. Нямаш си представа как изглежда това отстрани ... говоря наистина отстрани щото не съм в европа сега. 

Помощта беше съпроводена с едни програми за оздравяване - Меморандуми им думат.
Според първия, 2011 Гърция трябваше да е стигнала дъното и да може да излезе на пазарите.
Според втория 2012 - трябваше да е на пазарите.
Вместо това - тя затъна в рецесия.
Сега сме 2012.
Нито един от показателите и прогнозите на тези меморандуми изработени в Берлин и МВФ не можа и не можеше да бъде изпълнени/сбъднати.
В нито една страна, въпреки че още не се казва открито, те не проработиха.
Всъщност... щеше да е чудо ако бяха проработили.
Говорим за пълна некадърност!
Ами прогнозите са некадърни, вярно е. Само че рецептата нови 5% задлъжняване срещу 1% ръст на БВП всъщност е рецесия от 4% която обаче е отложена за бъдещето явно с идеята да не се плаща сметката. Еми няма желаещи д ги отпускат тези пари вече. Просто е. Ципрас ако иска край на меморандума и да харчи да е честен и да каже че това значи излизане от еврото, печатане и харчене на драхми. Толкова. Тва неговото сега дето иска хем евро хем някой да му ги дава без пари на заем е яко нахалство. 



Като ти казвам, че Гърция е Велика Сила - не вярваш!  ;)
Ама на - гледай!
Като пръдне Ципрас подскачат от Италия през Испания, чак до Вашингтон, а кака се вкисва!
 :D :D :D
Мръсни мързеливи византийци.
За всичко те и евреите са виновни.
Само кака е девствена работохоличка.
Бе да ти кажа тва интервю не беше на първа страница. И на втора не е ... И вече никой не се впечетлява толкова от гърция. стана малко приказката с лъжливото овчарче и на всички им писна ...

Пак да попитам.
Защо испанци и италианци не искат (все още) помощ, при условие, че преминаха лихвите при които го направиха останалите страни?
Ми хайде да ти отговоря. Кой ти каза че не искат?  това натискане за еврооблигации вкл и от Ципрас и холанд какво е? Нежелание за евтин кредит ли е? Щото така ще се финансират евтино макар и да имат лош кредитен рейтинг. та викаш не искат.
А испания ама хич не поиска ЕЦБ да плати спасяването на Банкиа. Ама хич не поискаха. А кой получи най-много кредити по ЛТРО? Ма те иначе не искат. Ако обичаш приятелю, тва че не искат е ама толкова невярно ... искат, ама не искат условията по евтиния кредит. 

Евтиния кредит докара проблемите и сега искат още.
Наркомана крещи да го спасяват с още ама само една последна доза за да намери сили да се вдигне на крака. Аре стига вече ...

Че казва че е сбъркан модела на кака?
Ами сбъркан е!
Гърция не е единственото доказателство.
Супер, сега обвиняваме някакъв абстрактен модел дето ни е виновен. Пак е по-добре отколкото да нарочваме други нации за проблемите си. И кое на модела точно му е грешката? Това че гърция получаваше евтини кредити и вместо да се възползва ги опатка за глупости и сега другите са виновни. Ако го погледнеш под друг ъгъл беше невероятен шанс за гърция да се възползва от евтините пари за да инвестира ефективно в икономиката си ама на - не се получи.

абе с две думи правете квото си знаете ама си го правете вие и си носете  последствията от действията. всичко останало е хленчене. ей така изглежда отстрани.

поздрави
 *drink11*