Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1216783 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Хартийка за добро поведение!

Преди години, един от треньорите на децата въведе следното за 6-7 годишните малчугани. Най-послушните ще вземат хартийка за добро поведение накрая на тренировката. Който събере най-много хартийки накрая на месеца ще получи голямата награда - голяма хартийка за добро поведение - грамота.
Струва ми се странно, не зная дали това е традиционен педагогически похват, но...  работи. Малките пакостници се усмиряват, изпълняват чинно какво им каже треньора, а когато родителите им идват да ги вземат се чува тук там: "Мамо, мамо, виж! Взех хартийка!"

Оня ден, Марко Модерния, подгонен от кеширането и бягството на капитали от северна Италия към Швейцария и Германия, запъна крака пред Кака и получи обещания за своите хартийки. За благодарност, не пропусна да отбележи, че от новата мярка ще могат да се възползват страните с дисциплина.
Сред шума на овациите дойде и слухът, че Ирландия е дисциплинирана, а когато той стихна холандци и финландци заявиха, че не са никак сигурни за ортодоксалността на новата мярка.
Може да не са сигурни...
Той, Н.В. Пазарът скоро ще им даде нужните аргументи в правата вяра и кака причастие...
;)

Чета в медиите и нашия форум възмутени граждани. Как тъй с парите на пестеливите пфенингаджии ще се помага на разгулните южни прахосници.
Не виждат ли?
Хартийки за добро поведение Оупа е раздавала и ще раздава само на най-послушните.
Банките! С новите технологии дори не е необходимо да ги отпечатват. ИкономияКа!
За какви европейски правила бълнува тоя ципра?


п.п.
Една от мерките на Самарко за икономическата терапия на солоновата наследница е подпомагане на "новите селяни" - непослушните граждани, останали без хартийки да се завърнат към патриархалната идилия на земеделския труд.
Гражданите с хартийки пък, се подпомагат в инсталирането на екологични енергийни източници. Вятър и слънце били безплатни. Кака ще достави необходимото оборудване. Ако трябва - на кредит. Тя винаги, на всички е само помагала.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил

Как би окачаствил намирането и довличането на вагона на маршал Фош в Кампенската гора след разгрома на Франция през ВСВ?
Ако си забравил историческите факти да ти ги припомня: Във вагона на маршал Фош се подписва капитулацията на Германия през ПСВ. През ВСВ немците специално го намират и го карат там за подписването на капитулацията на Франция.


Като проява на реваншизъм или още по-точно смачкване на франсетата за унизителните условия от Версай. Които пък били заради Френско-Пруската и договора от Франкфурт. *drinks* 

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Начев,
Няма да коментирам нищо до тук и параграфът започващ с горното. Разсъждения базиращи се на емоционално ангажирани предположения са единствено занимателни. Все пак да попитам - какво разбираш под истинска икономика?
Да имаш отбор "Ферари" във Формула 1  :D


Цитат
Къде съм твърдял, че някой мрази Гърция?
И все пак, понеже засягаш една емоционална страна в политиката, за която с горното твърдиш че не съществува да попитам:
Как би окачаствил намирането и довличането на вагона на маршал Фош в Кампенската гора след разгрома на Франция през ВСВ?
Ако си забравил историческите факти да ти ги припомня: Във вагона на маршал Фош се подписва капитулацията на Германия през ПСВ. През ВСВ немците специално го намират и го карат там за подписването на капитулацията на Франция.
Много е вероятно да не си изричал точно тези думи (мразят Гърция), но внушенията ти са точно в тази посока. Десетки, а вероятно и стотици пъти си ни обяснявал, че германците гледат на гърците като на лъжци, мързеливци и прахосници. На такива се гледа с презрение и омраза.

Емоцията е неотменима черта на човешката същност. Не смятам да оспорвам това. Да приемем, че по-коректното ми изказване би било: "Загърби за момент чувствата". Всъщност ти знаеш, че точно това съм се опитал да ти кажа, но поради някаква причина считаш, че намиране на формално логическа неиздържаност или направо слабост в изказа ми, решава някакъв гръцки проблем. Не го решава.

За вагона, какво да ти кажа. Ефектна символика. Като го подхвърлиш и на журналистите, ще стане истински фойерверк.  Пък и друго  е да използваш проверени от живота и работещи решения.
Абе, за какво говорим, спор тук не може да има.


Цитат
Никъде не съм твърдял, че Германия е проблем специално на Гърция!
Твърдя, че Германия е проблем на Европа! Най-големия!
Много добре знаеш за какво говорим, но не искаш да го обсъждаме (аз също не ща) и пак пускаш твърдения, че подобна подредба на думи не е излизала от  теб.
Обединяваща се Европа, но без сегрегирана Германия, оградена от метални, морални и етични мрежи.
Горо, нима таиш и най-малката надежда, че това може да се коментира!



Цитат
Пазара Начев е В и слуга на обществото, ролята му е да го обслужва, не да му е господар. Пазара не е Господ. Общества без пазар са съществували, добри или лоши. Обратното не ми е известно. А на теб?
И за какъв пазар можем да говорим днес?
п.п.
Нещо гледам, се разгаря скандала с манипулирането на лихвените проценти. Шефа на Бъркли си подаде оставката. Пазар? Я не ме разсмивай!
Тук тотално загубих нишката. Пазарът хем бил слуга на обществото и ролята му била да го обслужва, хем нямало такъв?!
Общества без пазар са съществували, но обратното не ти е известно?!
Имам предложение. Записваме в протокола, че въпросът е засегнат, но двете страни са заявили категорично придържане към началните си позиции и минаваме нататък.

Цитат
Освен общи приказки, аз така и не разбрах германските аргументи, но на лъжи и инсуниации от висши политически лица и медии в Германия се наслушах.
Но не те обвинявам за конформизъм за заеманата про- или анти- немска позиция.
А за етичния ти конформизъм.
Той ме удивлява!
Аз пък ти казах, че при разговор с теб имам представа за един много (и нездравословно) разгорещен човек. Не знам, че дори и да предположа не мога, доколко навътре приемаш този разговор и какви в крайна сметка са подбудите ти за влагане на толкова старание и емоция. Понякога се опасявам, че мога да ти навредя.
Нима очакваш да стоя по цял ден във форума и на кръв да браня някакви тези в условия на анонимност.
Ама, видите ли, някой, който имал страшно много време, на всяка цена искал да натрие носа на начев, да го обори, обиди или нещо друго. И какво?!
Понякога въздъхвам дълбоко, друг път просто прескачам пасажи, игнорът също върши работа в краен случай.




« Последна редакция: 03 Юли, 2012, 10:46:38 от nachev »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
И аз съм дъ бест ъф дъ бест.
Като се търси в гугъл "Scyther опънал иконома си" излазям на топ позишън като угоена въшка на чело. Даже само "Scyther опънал" да напишете, ще останете шашнати на кое място излазям. От което следва немедленно и недвусмислено да заключим за потенция(ла)та ми... *rofl* *drinks*

П.П. Само не търсете "Scyther най-големия гъз", щото и този ми проект излазя на първо място, ама не се гордея с него. *blush*


 *rofl* *rofl* *rofl* *drinks* *drinks* *drinks*Ха-ха, ха......Не мога да се съвзема! *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*
А аз съм по-дъ бест оф дъ бест! *rofl*
Пред мен на топ-позишън излизат само мултинационални компании, а аз съм на второ място!! Разбрахте ли, ма? *rofl* *rofl*Или да повтарям! *rofl*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
 *scare* *yahoo* Кой сега е №1! *rofl*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Цитат
Освен общи приказки, аз така и не разбрах германските аргументи, но на лъжи и инсуниации от висши политически лица и медии в Германия се наслушах.
Но не те обвинявам за конформизъм за заеманата про- или анти- немска позиция.
А за етичния ти конформизъм.
Той ме удивлява!
Аз пък ти казах, че при разговор с теб имам представа за един много (и нездравословно) разгорещен човек. Не знам, че дори и да предположа не мога, доколко навътре приемаш този разговор и какви в крайна сметка са подбудите ти за влагане на толкова старание и емоция.
...
Аз пък ти казвам, че от разговора ни с теб съм останал с впечатлението за един много почтен и толерантен човек.
Как тогава понякога да не се удивлявам?


п.п.
"Страдание и емоция"?
Може би СЪстрадание? Не знам. Със сигурност не страдам лично. Все пак - по добре е коментарите да са до съответния проблем. Със сигурност изграждаме и някакъв "медиен/псевдонимен" образ. Но той е по-малко интересен. Пък знам ли?

Като изкоментирам подробно "Твърдя, че Германия е проблем на Европа! Най-големия!" ще разбереш, че е по скоро забавление, още по скоро провокация, но базирана на едни, съвсем не безпочвени, разсъждения. Според мен.

Горещо е.
:D
« Последна редакция: 03 Юли, 2012, 13:12:43 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Щом казваш

http://www.altavista.com/ <- на въпроса ти


Не е тази :)

За да казваш "Не си индексиран додо2 в гугъл", пък аз като напиша dodo2 и излизат резултати, значи ти е някакъв бъркоч с понятията най-малко. Ако не бях "индексиран" щеше да отговаря - няма такова животно.

Между другото ако не си в България, даже като напишеш marandi не се показва блогът.

А ако направиш да излиза на първо място при думата "анализ", убеден съм, тук дружно ще съберем една солидна парична награда - така ще имаш стимул? Даже по-интересно ще е да се обзаложим за някакъв период от време за успех, за да има и за песимистите някаква полза - ако не успееш, да се получи реципрочна награда за нас, която ще изпием и изядем в зависимост от това кой колко тежи и дали е на диета.

 *drink6*

Между другото, напиши "крушояд" в google да видиш, какъв съм майстор, вече дава резултат! Сега крушояд индексирана дума ли е или не? *prof*
Забелязвам, че посещенията се вдигнаха с 1000 на ден - хората толкова много търсят с тази дума, какво става...
И при "дупеяд" вече имаме first position ура!
« Последна редакция: 03 Юли, 2012, 14:03:22 от dodo2 »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
И аз съм дъ бест ъф дъ бест.
Като се търси в гугъл "Scyther опънал иконома си" излазям на топ позишън като угоена въшка на чело. Даже само "Scyther опънал" да напишете, ще останете шашнати на кое място излазям. От което следва немедленно и недвусмислено да заключим за потенция(ла)та ми... *rofl* *drinks*

П.П. Само не търсете "Scyther най-големия гъз", щото и този ми проект излазя на първо място, ама не се гордея с него. *blush*


Мхм,

а като напишеш просто Scyther какво излиза в гугъл?

Дано не излиза "последна дупка на кавала" - демек да няма намиране на 1264р615 страница на гугъл ( те гугъл бяха тъпанари - забравих ).

Радвам се, че ви позабавлявах - някой ден пак  *girl*

П.П. Учудващо цялата кондика възникна като предложих помощ и нищо повече и то ако ми във възможностите. Явно цял свят се избива да ви помага и то по специфични казуси безплатно. Дай Боже, всекиму!

Думата "Благодаря" за предложение за помощ явно вече в БГ-стан е забранена. Насрещен отговор - подигравки, хули и ирония и агресия.

Барби-ту ще ви преведе една френска поговорка в оригинал, която ще цитирам по памет: "Свикнали сме с глупаците, които се смеят над това, което не разбират."

Благодарско за компанията!

Понякога разбирам Асен защо отсвири всички форуми, а момчето се стара доста. Жалко, че нямам неговото търпение  *drinks*



 


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Думата "Благодаря" за предложение за помощ явно вече в БГ-стан е забранена. Насрещен отговор - подигравки, хули и ирония и агресия.

Истината е, че не търпиш бъзик, който пък следва когато се надуваш повече от необходимото. Давай го по-лежерно. В случая, ти нападна goro извън общоприетите норми, а после каза и това за marandi, как да не се пошегува човек :)

 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Щом казваш

http://www.altavista.com/ <- на въпроса ти


Не е тази :)

За да казваш "Не си индексиран додо2 в гугъл", пък аз като напиша dodo2 и излизат резултати, значи ти е някакъв бъркоч с понятията най-малко. Ако не бях "индексиран" щеше да отговаря - няма такова животно.

Между другото ако не си в България, даже като напишеш marandi не се показва блогът.

А ако направиш да излиза на първо място при думата "анализ", убеден съм, тук дружно ще съберем една солидна парична награда - така ще имаш стимул? Даже по-интересно ще е да се обзаложим за някакъв период от време за успех, за да има и за песимистите някаква полза - ако не успееш, да се получи реципрочна награда за нас, която ще изпием и изядем в зависимост от това кой колко тежи и дали е на диета.

 *drink6*

Между другото, напиши "крушояд" в google да видиш, какъв съм майстор, вече дава резултат! Сега крушояд индексирана дума ли е или не? *prof*
Забелязвам, че посещенията се вдигнаха с 1000 на ден - хората толкова много търсят с тази дума, какво става...
И при "дупеяд" вече имаме first position ура!


Додо,

усещам ти сарказма, братле  *girl*

Първите ви 10 агенции по НИ излизаха в гугъл през мои лични познати по ключова дума имоти, където ги гледате. Казах 100 пъти, че вече не разбирам от компютри, защото не съм идиот да твърдя, че мога да знам всичко. То и когато профи се занимавах винаги твърдях това, че там е океан, въпреки че можех да преподавам аз на даскалите във ВУЗ-овете, а не те на студенти с профил КТК, АйТи и прочие булшийт.

Но за тия 10 години докато бях в бранша направих доста контакти, изградих доста хора добри специалисти и цели екипи - оттам насетне е лесно като имаш мобилен номер. Няма невъзможни неща.

П.П. Та, както 2 от агенциите по НИ ви излизат на първа страница в гугъл от общо 10, повярвай ми и маранди и анализ ще излезе, ако реша. Пак питам: "За какво да го правя?" - за поредното остроумие ли?

Събирай пари и ги давай на нуждаещите се. Някой ден може и да съм аз от тях, но не парадирай к'во си събрал и к'во си дал. С тия неща не се парадира.

Успех!
--------------------------------
Не си прав за индексациите, но темата е на Жорко и затова не искам повече да пиша извън темата.

Ако си индексиран коректно то гугъл още като напишеш дод... и ще те вади с 2-ка накрая.

П.П.П. Т'ва, че от чужбина маранди не било на първо място ме разсмя много. Не ми се обяснява, че бях подценил, че румънците моранди ще са запазили всички сходни с тях домейни и ги бяха индексирали, та ми отне 6 месеца, докато ги отсвиря и тях.

Нали си спец, виж на Моранди запазените домейни и разширенията им. Лесно се храчи, братле - трудно се прави. Както и да е ...  *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Ако нямаш начин, да излезеш от IP извън БГ, то напиши просто http://www.google.ro
Аз като въведа "marandi", не виждам блога.
А за думата "индексиран" явно използваш някакъв твой личен смисъл. Понятието е дефинирано много отдавна какво значи, още преди да има търсачки и интернет. Стига толкова по тази тема :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Думата "Благодаря" за предложение за помощ явно вече в БГ-стан е забранена. Насрещен отговор - подигравки, хули и ирония и агресия.

Истината е, че не търпиш бъзик, който пък следва когато се надуваш повече от необходимото. Давай го по-лежерно. В случая, ти нападна goro извън общоприетите норми, а после каза и това за marandi, как да не се пошегува човек :)

 *drink6*

В личен план търпя базик, даже се спуквам всеки божи ден да се смея сам на себе си.

Когато говорим за факти и аргументи, нещо не ми се връзва - додо2 и маранди били едно и също за чичо гугъл?!? ( вероятно съм изтрещял и вината е в мен ). За Жорката и Ципрас и Меркел са едно и също, ама както и да е.

П.П. Какви проблеми да имам с Жорката? Чел съм общите условия на форума, спазвам ги - колкото Жорката ми "пречи" на моя бизнес - толкова и маранди му "пречи" на Гърция.

По тая логика да забраним всички негативни коментари в Блумбърг, СНН, Яхуу и т.н. за Гърция, защото се заяждат със Жорката?

Понякога не мога да ви разбера, но т'ва е мой проблем, не е ваш и след време си вкарвам нужните корекции при мен, за да не се получава.
« Последна редакция: 03 Юли, 2012, 15:04:33 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Ако нямаш начин, да излезеш от IP извън БГ, то напиши просто http://www.google.ro
Аз като въведа "marandi", не виждам блога.
А за думата "индексиран" явно използваш някакъв твой личен смисъл. Понятието е дефинирано много отдавна какво значи, още преди да има търсачки и интернет. Стига толкова по тази тема :)


Специално за гугъл.ро ти казах, че е нормално - бяха резервили всичко поп-групата им със сходно звучене по гласни.

Що не ми говориш за гугъл.цом примерно пак ли не ти излиза?!

Или Гугъл са си преместили централата в Румъния вече и са минали на "академичен" интернет, както би се изразил Барби-ту?  *girl*

Казах ти влизаш в плоскост, която нямам намерение да коментирам, понеже просто предложих помощ, ако има нужда. Явно няма нужда от помощ и темата е приключена!

П.П. АйПи-то ми е реално и се вижда от цял свят - дефинирай ми понятието ( в черничкото ), ако не мога да "изляза" от БГ , че ми звучи кат' Нобеловата награда за "академичен" интернет?
« Последна редакция: 03 Юли, 2012, 15:10:03 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Няма такова вече ".com". Посети го с IP адрес извън БГ и виж резултата.
Ако все пак държиш на .com, напиши http://www.google.com/ncr въведи marandi и виж, показва ли се блогът. Резултатът е - каквото каза за Scyther - "последна дупка на кавала". Ама много си упорит!
 *drink6*

P.S. Това за IP, което казвам е - докато си седиш в БГ, да си с IP от някоя друга държава, все едно си в САЩ, Канада или някъде другаде. Да видиш какво се показва като резултат на хората, търсещи в google там.
« Последна редакция: 03 Юли, 2012, 15:17:21 от dodo2 »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Няма такова вече ".com". Посети го с IP адрес извън БГ и виж резултата.
Ако все пак държиш на .com, напиши http://www.google.com/ncr въведи marandi и виж, показва ли се блогът. Резултатът е - каквото каза за Scyther - "последна дупка на кавала". Ама много си упорит!
 *drink6*


Добре, какво предлагаш в момента?

След 3 месеца да ти индексирам маранди на 1-во място в гугъл от цял свят ли?

П.П. Причината за избор на ник-нейм и безплатния блог на инвестор са:

1. Е български сайт ( завършва на БГ )
2. Държи правата Блог ( като авторски права ).
3. Юридическо лица са, демек и да фалират някой ще ги купи кат' пазарен дял и моя милост, ако утре пукне - т'ва ми е некролога и да си ме четете.

Та, кажи ми за какво спорим в момента?!  Ако ти пратя друг проект, за който не знаеш с пейдж ранг 5 и на първо място в гугъл ... и к'во ...? Ще кажеш "извинявай" или "благодаря", щот' не се надявам и затова не го правя *drinks*