Форум за имоти > Дискусия за цените

Какво става в Гърция или За политиката и икономиката

<< < (785/786) > >>

goro:

--- Цитат на: iaross в 13 Март, 2015, 12:03:12 ---Тройката е отново в Гърция под формата на Четворка.

--- Край на цитат ---

Точно така.
Но има една съществена разлика.
Става въпрос за техническите групи на отделните институции. И ако преди отделните технократи в тях имаха делегирана наглостта да събудят кой да е гръцки министър през нощта и да му кажат "Ако не орежеш с еди колко си разходите за узо и сиртаки на танцьорките от бар "Ясу", Гърция няма да получи следващия транш", сега работата им е сведена точно до техническите параметри, които трябва да съберат и предадат на своите политически началници. А решенията "Какво да се прави" ще се взимат от политическите им началници Гърция, по предложение на Гърция. За да се знае, чия е отговорността за вземаните, по същество, политически решения.
От гръцка страна, досегашните политически началници, приложили доказано грешна програма (вкл. и по признанията на МВФ), довела до спад на БВП с над 25%,  бяха изхвърлени от управлението и бъдещото им в политиката е залязващо.
От Оупенска страна, досегашните политически началници си стоят, но все по-малко ще имат възможността да се оправдават с "технократите" за дезинтегрирането на Европа...




*
- Откъде сте сигурни, че ще успеете да се споразумеете?
- От интереса. Тяхната философия е интереса. В техен интерес е! - каза Фламбурарис (т.е. Байрактаров, от латинското "фламула" - огънче, пламък, знаме. Казват, че бил духовен баща на Ципрас) - И ще си платим дълговете. С каквото те ще платят техните. С въздух...

Кака каза, че решението било в драконови закони.
Барутлията каза, че решението е сисахтия.




*
Миналата седмица, адвокатите на Rheinmetall (немска фирма за оръжейни доставки), предложила споразумение на гръцкото министерство на отбраната (т.е. да върне част от парите по свръхнадценените доставки за Гърция. Фирмата беше осъдена за подкупи в Германия и осъдена да плати 37 млн. на немската държава. На гръцката - където са раздавани подкупите - нищо). Гръцкият министър на отбраната Панайотис Каменос и водач на АнЕл (Независими гърци) отказал споразумението и поискал цялата сума.
Тази седмица чета в Блиц (и в гръцката преса, разбира се, но да не превеждам):
"Ръководителят на Европарламента (ЕП) Мартин Шулц призова гръцкия премиер Алексис Ципрас да скъса коалицията с партията "Независимите гърци", която е младшият й партньор. "Аз смятам за грешка коалицията на левите партии (СИРИЗА) с тези десни популисти", заяви Мартин Шулц в интервю за в. "Франкфуртер алгемайне зонтагсцайтунг", част от което са публикувани на сайта на изданието."

Я... адвокатства "левака" Шулц? - присмя му се десния Каменос...



*
Шпигел предложили Германия да плати обезщетение за избитите дистомити за да се "запуши устата на Ципрас".
Наследниците на дистомитите, в средата на 90-те години успяха да осъдят и на последна инстанция Германия в Гърция (28 млн). Но в Гърция, когато присъдата е срещу чужда държава или чужда обществена организация, присъдата се изпълнява само след парафиране от правосъдния министър. Досега не се е случило. Разочаровани, дистомитите заведоха дело в италиански съд и го спечелиха. Германия обжалва в Хага и международния съд се произнесе, че италианските съдилища нямали право да се произнасят по тези дела.

Митрополитът на Калаврита в своя блог отбеляза:
"За госпожа Меркел има някои смекчаващи вината обстоятелства... Тя е отраснала в един район, в който коравосърдечието на комунистическия режим беше в екстаз... догма на живота и е станало austerity ... Повод за горните ни бележки беше съобщението, че в Германия днес имаме 12.500.000 бедни съ-човеци...
...
Ние тук, в мъченическа Калаврита познаваме това коравосърдечие. На 13 декември 1943 година избиха цялото мъжко население, приблизително 1300 мъже и едри юноши... Обраха къщите... банките... отнесоха всичко по-ценно. И накрая опожариха изцяло мъченическия ни исторически град.
...
Ще повторим значи за някои, които ни злословят, че сме прибързали да подкрепим национално гордата позиция на новия/младия ни премиер г-н Алексис Ципрас: Ние съдим и оценяваме хората по действията им. Против сме на нещата противни на Божия Закон и възхваляваме, достойното за възхвала. Следователно, предпочитаме честната нищета пред едно народностно и личностно, унизително благоденствие!"

Правилото било: За всеки убит немец - 10 убити гърци - срамежливо пропуснато от Шпигел!
Без съд и такива глезотии, като "невинен/виновен".
Резултат: десетки опожарени села с избито мъжко население. Не едно към десет, а... просто до крак в много от случаите!
СПИСЪК НА СЕЛАТА
Калавритяните, пра-пра-прародителите на калабрийската мафия, мисля, не са завеждали дело. (Само за Дистомо ми е известно, там избили и бебетата.)
Надявам се, по законите на честта и на християнството, калавритяните не смятат, че децата на убийците трябва да платят за дълговете им, заробвайки ги.
Други смятат, че децата на "длъжниците" и не само техните, без да са убийци, трябва да платят и да продължат да плащат...
Морал!!!!!!!!!!

И църквата подкрепи безбожниците.
Нечувано!



*
13-16% от населението на земята произвежда всичко, което се консумира, според каквото съм чел по памет
17% (около) е дялът на промишлеността в БВП на Гърция
2-3% на селското стопанство
Не е сравнение...
Дали не трябва да се избият, които не произвеждат? Паразитите. И после пак. И пак... И пак...
Human Development Index
2008
2013
Германия от 23-та - на 5-та позиция! Какъв скок! Само със собствените и сили!
Гърция от 18-та - на 29-та позиция! Цяла Оупа и помага!!!
Криза!



*
Виртуални и реални разговори със сина.
- Просто е. Представи си, че една купчинка с долари преди няколко години е тежала 100 кила, а тази с евро - 150 кила. Сега тежат все по-еднакво, като преди повече години.
- Не е честно.
- Кое не е честно?
- Не е честно аз и мама да се сбъркаме от работа, а разни дебелаци, дето само лежат, с две разкарвания до банките за същото време да изкарат повече и от двама ни заедно. Затова сме в криза.
- Само виртуално е изкарването им... Като при оня дето си мислел, че забогатявал защото гарсониерата му поскъпвала с поскъпването на имотите. Не е в това кризата.
- Кое е кризата?
- М... Помисли... Криза... от κρίση - преценка. Това, което сме взели за мярка. Грешната мярка, с която мерим човека - парите. Ти си бил много по-полезен, през цялото време, но принадлежиш на младото поколение на 500-те евро в Гърция (беше 700 преди 6-7 години и журналистиката го оплакваше)... Никога не би могъл с тези пари да събереш да ти направя къща. Пък аз, сега, когато вече имам достатъчно опит и знания, и съм все още в силата си, стоя и бездействам, защото не можеш да ми платиш. Но... може би има решение...
- Какво?
- Да ти построя къщата без пари. За да не стоя.
- Не би било зле.
- Но ще събереш парите за материалите!
- Ха... Условия!? Ти искаш да командваш!



*
Моите съседи в България са хубави хора. Само един се караше с възрастната ми майка - местеше казана за боклук срещу прозорците ни и майка ми се дразнеше. Майка ми имаше право. Въпроса беше решен в нейна полза.
Съседите ми в Гърция са хубави хора. Двата казана за боклук на ъгъла на нашата пресечка непрекъснато сменят "ъгъла". Съседа на единия ъгъл го познавам - комунист, добряк, всеки път ми иска значки с лика на Димитров. Другия не го познавам. Не знам кой има право.
Бившата хазайка на отрочето ми и приятелите ми в Германия са хубави хора. Отрочето ми не харесваше хазайката си и се изнесе. Мислеше си, че възрастната му хазайка обича да командва, пък тя, просто даваше акъл... И имаше право!
Бандити и келеши има навсякъде и... понякога подвеждат хубавите хора.
Бандитите и келешите не бива да бъдат слушани.
Ако искаме да разберем българите, най-доброто, което можем да направим е да прочетем българските класици.
Ако искаме да разберем гърците - гръцките.
В Гърция нямам много български книги. Но съм си взел "Обичай ближния си" на Ремарк.




*
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/192357#.VQB6i_msU3x

- Неа Демократия приключи жизнения си цикъл - каза ми вчера приятел, заклет неодемократ, тлъст адвокат и политически фактор - Ципрас ще остане 7-8 години. Американците го подкрепят. Не са управлявали и са чисти... Лятото ще започнат да излизат наяве скандалите, които още се прикриват... После ще имаме растеж...
Сетих се, четох наскоро, че американците предали 400.000 немски документа за немските вагабонтщини в Гърция. Само от войната ли?
- Утре ще излезе една моя статия за солунските евреи - продължи моят приятел - 40000 са преди войната. На два пъти се откупват. Когато става ясно, че ще ги откарат, председателят на съда нарежда да се отложат всички дела освен осиновяванията. Почти седмица съда работи денонощно за осиновявания на еврейски деца. Процедурата е бавна и тромава. Докато немците се усетят... Отменят повечето от осиновяванията. Но все пак, около  2000 евреи са спасени...




*
Някога се чудех на твърденията на американски историци и археолози, че днешния бял американец носел и психическите черти на унищожените от него американски индианци.
Днес не се чудя. Знам, че са прави.
- Какво общо имат древните гърци с нас - чух да пита гръцки журналист в едно популярно предаване...
- Чуйте - събеседникът му изпя няколко думи, после същото с ноти, забавено - Това е от 3 век преди новата ера... Това - отпреди 30 години. Това е от 9ти век... а това - отпреди 90-тина години... - продължи да тананика - И знаете ли - тези мелодии отразяват аналогични ситуации и исторически събития...
Не му повярвах.
Само името на една от песните запомних (Τη υπερμάχω στρατηγώ - Генералът на генералите, т.е. Богородица)... Постарах се, защото беше сравнявана с любима моя песен, популярна и днес.
http://youtu.be/c7mMAcQgzg4
http://youtu.be/yuTWdVn0kn8
Слушах ги десетина пъти. Едната от 7-ми, другата от 20-ти век. Затлъстелите ми уши отказваха да възприемат някаква приемственост. Не се въздържах и нахално изпратих линковете на приятел с музикално образование. Без никакво обяснение, само с един въпрос: какво общо имат?
Отговора му: ... имат обща мелодика (не мелодия). ... до там, че може да се говори за плагиатство.

Първата е писана по време на арабската обсада на Константинопол.
Втората - по време на немската окупация.



*
Няколко пъти тук съм цитирал Ницше и че той е разбирал приемствеността, историческия континиум. (В Гърция Ницше се учи по вероучение, повече като отрицателен пример.)
Целия цитат от "Раждането на трагедията", 1872 :
"Несъмнено, във всеки период от своето развитие, западно европейската цивилизация е опитвала да освободи себе си от елините.
Този опит е пропит от дълбоко неудоволствие, защото каквото и да сътворяваше, феноменално оригинално и достойно за възхищение, то губеше цвят и живот в сравнение с гръцкия модел, стопяваше се и свършваше заприличвайки на евтино копие, на карикатура.
Отново и отново, един гняв напоен с омраза избухваше срещу гърците, срещу този малък лицемерен народ, който имаше дързостта да нарече варварско всичко, което не е създадено от него. Нито един от враговете му нямаше късмета да открие отровата с която да се отърве от тях. Всички отвари на завистта, на клеветата, на омразата се бяха оказали недостатъчни за за смутят превъзходната им красота.
Така, хората продължават да изпитват срам и страх пред Елините. Вярно, от време на време, се появява някой, който да признае цялата истина, истината която ни учи че Елините са водачи(кочияши) на всяка от следващите ги цивилизации и почти винаги колкото конете, толкова и колесниците на тези следващи цивилизации са от много ниско качество в сравнение с водачите им, които в крайна сметка, упражнявайки се водейки колесниците към бездната я прескачат с един ахилесов скок"

Не ми се вярва Ницше да е чел днешните международни медии.
Още по малко, да е чул Ципрас.
Да го преразкажа пак: "Ще завъртим кормилото на Европа, пък Меркел, ако иска, може да си припише успеха. На нас не ни пречи."
 ;)



Трудно е с елините.
Още по-трудно е, да си им съсед.
Приближава православния Велик ден.
http://youtu.be/ysYIJ61LJgI
http://youtu.be/Hu-h0Et9hGY

iaross:
А добрия съсед Ердоган произвежда и купува оръжия и само чака удобен момент. От друга страна все повече стават официалните лица допускащи излизане на Гърция от еврозоната.

Невидимко:
https://www.youtube.com/watch?v=1KSmcUyAZwU

Едно говори тоя клоун през 2013, друго върши сега. Защо просто не обяви фалит?!? Та за идния понеделник залагам 1000 лева, че кака и тоя клоун-популист ще се цунат и гушнат и всичко ще си продължи по старому.

жалко за (не)гърчето, тройката ще го дупи под формата на четворка

Варуфакис: "аз никога не съм показвал среден пръст , видеото е манипулирано" и отговара на немците в едно комично предаване за случката:

https://www.youtube.com/watch?v=Vx-1LQu6mAE

Невидимко:
Както и се очакваше, вчера двамата бивши комсомолски секретари излезнаха и си говориха с много смекчен и мил тон. Даже съм почти сигурен, че Ципрата е щипнал кака по дупето.
Сега остава в Брюксел кака да леко да понамали лихвата, а Ципрата да приеме останалите условия по "реформите в икономиката" (т.е. продажбите на големи активи) да продължат такива каквито са били сключени.

Следва нов транш в последната минута и така до следващото цирково представление.

Невидимко:
http://www.standartnews.com/svyat-europe/gartsiya_iska_279_mld_evro_reparatsii_ot_germaniya-279790.html  *rofl* *rofl* *rofl*

време е всички гърчета и (не)гърчета да излязат на протест и да си поискат парите от Германия, то както е тръгнало те и от БГ ще искат пари под същия предлог

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия